13:09 11/08/2023Իրանցին Հայաստան է անցկացրել մոտ 2 կգ մարիխուանաՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության Սյունիքի տարածաշրջանային բաժնի և Շնագիտական կենտրոն-բաժնի աշխատակիցները Մեղրիի մաքսային կետ-բաժնի մաքսային հսկողության գոտում զննման են ենթարկել Իրանի...
12:16 11/08/2023Կոտայքում հիմնադրվել է վերջին սերնդի գեոթերմալ հիդրոպոնիկ ջերմատուն«Հատիսի բարիքների» գործընկերն Ակբա բանկն է։
10:39 11/08/2023Լատինական Ամերիկայի և Աֆրիկայի երկրներն ուզում են առևտրի արտոնյալ ռեժիմ ունենալ ԵԱՏՄ-ումԼատինական Ամերիկայի և Աֆրիկայի երկրները հետաքրքրված են Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) հետ առևտրի արտոնյալ ռեժիմով: «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ տնտեսական համագործակցության դեպարտամենտի...
10:02 11/08/2023Դոլարի փոխարժեքը նվազել է. եվրոն՝ թանկացելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 382.61 դրամ` օգոստոսի 9-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․23 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
18:07 10/08/2023«Գազ` էլեկտրաէներգիայի դիմաց» պայմանագրի ծավալներն ավելացվում ենՏարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում օգոստոսի 10-ին ստորագրվել է «Գազ` էլեկտրաէներգիայի դիմաց» պայմանագրի երկարաձգման և ծավալների ավելացման փաստաթուղթը։ Տարածքային կառավարման...
16:44 10/08/2023Առաջին դասարանցիներն այս տարի կկրեն Արցախում արտադրված դպրոցական պայուսակներԱրտադրված է Արցախում` շրջափակման պայմաններում։ Գրված է պայուսակի մակնշման տեղում։ Առաջին դասարանցիներն այս տարի կկրեն Արցախում արտադրված դպրոցական պայուսակներ։ «Այս գեղեցիկ ծրագիրն ի կատար է ածվում...
15:27 10/08/2023Սերժ Սարգսյան. Ես Սերգո Կարապետյանին հստակ մի բան եմ ասել«Ես Սերգո Կարապետյանին շատ հստակ ասել եմ, որ ծրագիրը պետք է իրականացվի ժամանակին և որակով»,-դատարանում հայտարարեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որը ցուցմունք է տալիս դիզվառելիքի գործով։ ՀՀ...
10:22 10/08/2023ՔՊ-ական պատգամավորը՝ քաղաքապետի թեկնածուին. Անվճար ոչինչ չի լինումՔՊ-ական պատգամավոր Բաբկեն Թունյանն աձագանքել է Կենտրոնի նախկին թաղապետ Վիկտոր Մնացականյանի՝ Երևանի տրանսպորտն անվճար դարձնելու մասին հայտարարություններին։ Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու...
20:43 09/08/2023Վրաստանում հուլիսին անտառահատման 177 դեպք է գրանցվելՎրաստանի Շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարարության բնապահպանության վերահսկողության վարչության աշխատակիցները 2023 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև հուլիսի 31-ը հայտնաբերել են ապօրինի...
20:14 09/08/2023«Մետաքսի ճանապարհի» ազդեցությունը հայ-չինական գիտական և մշակութային փոխհարաբերությունների զարգացման վրաՍույն թվականի օգոստոսի 8-9-ին ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայում տեղի է ունեցել «Մետաքսի և թեյի ճանապարհների դերն ու ազդեցությունը ժողովուրդների և երկրների գիտության և մշակույթի զարգացման վրա»...
19:28 09/08/2023Արցախում խոզերի աֆրիկական ժանտախտի դեպքեր են գրանցվելԱրցախի Ասկերանի շրջանում խոզերի աֆրիկական ժանտախտի 2 օջախ է հայտնաբերվել, կազմակերպվել են կանխարգելիչ միջոցառումներ: Այս մասին հաղորդում է Արցախի հեռուստաընկերությունը: Մսի շուկայում...
13:34 09/08/2023Նորահայտ գործարար Նարեկ Նալբանդյանի եղբայրն անտառային հող է վարձակալելԳրում է «Հետք»-ը։
09:20 09/08/2023Դոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09։15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.11 դրամ` օգոստոսի 7-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․13 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
08:19 09/08/2023Ռոսսելխոզնադզորն արգելել է Ադրբեջանից 36 տոննա ազնվամորու ներմուծումը ՌուսաստանԴաղստանում «Ռոսսելխոզնադզորի» աշխատակիցները ռուս-ադրբեջանական սահմանի մոտ կանխել են 36 տոննա բուսական ծագման արտադրանքի ներմուծումը՝ խախտելով ՌԴ կարանտինային բուսասանիտարական պահանջները:...
16:55 08/08/2023Բանկի աշխատակիցը 5 այլ անձանց հետ բանկից խարդախությամբ շուրջ 458 մլն դրամ է հափշտակելՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է Հայաստանում գործող բանկերից մեկի ներքին ստորաբաժանման ղեկավարի պաշտոն զբաղեցնող անձի կողմից, ՀՀ և այլ երկրների մի...
16:01 08/08/2023Գ. Ներսիսյան. Այդպիսի դեպքերից են վերջին օրերին կրկին սանձարձակության հասած շուկայում իրացվող մսամթերքի գներըԱրցախի Հանրապետության պետախարար Գուրգեն Ներսիսյանը գրում է. «Ցավով եմ արձանագրում, որ պետական կառավարման օղակներում առկա համակարգային մի շարք խնդիրների պատճառով ստիպված եմ լինում անձնապես ներգրավվել...
15:50 07/08/2023Զբոսաշրջության ոլորտում իրականացվող գործունեությունը ծանուցման ենթակա է դառնումԶբոսաշրջության ոլորտում սպասվում են օրենսդրական մի շարք փոփոխություններ։ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի քաղաքականության վարչության պետ Անահիտ Մկրտչյանն այսօր տեղի ունեցած...
11:51 07/08/2023Արցախ. Բանկային հաշիվներում պահվող դրամական միջոցները կանխիկացնել ըստ անհրաժեշտությանԱՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որրտեղ ասված է. «Քանի որ 2022թ. դեկտեմբերի 12-ից Արցախը գտնվում է շրջափակման մեջ, իսկ ընթացիկ տարվա հունիսի 15-ից լրիվությամբ...
09:14 07/08/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.17 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 384.50 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր...

12:14 30/05/2015Aravot: Decision to privatize HayPost a sign of serious economic problemsThe Armenian government’s decision to privatize HayPost is an indication of serious problems in the country’s economy, representative of Armenian National Congress, economist Vahagn Khachatryan told...
18:13 29/05/2015Eurasian Economic Union and Vietnam sign Agreement on free trade zone creationThe Eurasian Economic Union (EAEU) and Vietnam signed an Agreement on creation of a free trade zone, TASS reports.
17:58 29/05/2015Serzh Sargsyan visits construction site of Jermuk Group’s new plantArmenian President Serzh Sargsyan on Friday visited the construction site of a new plant of Jermuk Group Company in Jermuk city of Vayots Dzor province.
17:29 29/05/2015President Sargsyan attends opening of Ecofarm cattle breeding companyAs part of his working visit to Vayots Dzor province, Armenian President Serzh Sargsyan attended the opening of Ecofarm cattle breeding company in Gndevaz village.
16:36 29/05/2015Russia ready to consider EEU currency union – Prime MinisterRussia is ready to consider the creation of a currency union with other members of the Eurasian Economic Union (EEU), Russian Prime Minister Dmitry Medvedev said Thursday, Sputnik reports.
16:09 29/05/2015Prosperous Armenia’s youth union to participate in actions against electricity price riseThe youth union of Prosperous Armenia Party (PAP) will participate in all public actions against the increase in electricity tariffs, the press service of Prosperous Armenia reports.
15:33 29/05/2015Armenian President attends opening of Hyatt Place hotel in JermukThe opening ceremony of the Hyatt Place hotel took place in the resort city of Jermuk, Vayots Dzor province, on Friday.
14:12 28/05/2015I do not think electricity tariffs will increase by 17 drams – MinisterI do not think that electricity tariffs will increase by 17 drams, Armenian Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan told reporters on Thursday.
09:06 28/05/2015Russia, Venezuela agree on $14 billion investment in oil, gas sphereRussia and Venezuela have reached a deal on $14 billion worth of investments in oil and gas projects, Venezuelan President Nicolas Maduro has announced, according to Sputnik.
17:17 27/05/2015Hovik Abrahamyan instructs to consider installation of new anti-hail stationsArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on Wednesday instructed Minister of Agriculture Sergo Karapetyan and Minister of Territorial Administration and Emergency Situations Armen Yeritsyan to...
16:50 27/05/2015Armenian PM to attend session of Eurasian Intergovernmental Council in KazakhstanThe delegation led by Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan will travel to Kazakhstan on a working visit on May 28, the government’s press service reports.
14:01 27/05/2015HayPost to be privatizedThe Armenian government on Wednesday approved the draft decision on the privatization of HayPost CSJC.
11:59 27/05/2015Hraparak: Deal on sale of electricity distribution networks concludedSome representatives of Armenian government claim that there is no decision yet on whether the electricity distribution networks will be resold or declared bankrupt after the international audit as...
17:13 25/05/2015Inspections underway at Tsarukyan’s companies – MinisterArmenian Minister of Finance Gagik Khachatryan has declined to comment on the reports of a “political decision” about not conducting inspections at companies of ex-leader of Prosperous Armenia Party...
16:44 25/05/2015Armenian PM: Sweden is important partner for ArmeniaArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on Monday received Governor of Sweden’s Uppsala County Peter Egardt who is in Armenia to discuss the prospects of cooperation between Uppsala County and Lori...
15:20 25/05/2015IDeA and Caucasus Nature Fund to cooperate to promote ecotourism in DilijanInitiatives for Development of Armenia (IDeA) Foundation and the Caucasus Nature Fund (CNF) signed a Memorandum of Understanding (MoU) today.
13:02 25/05/2015Armenian Ambassador, Egyptian Minister discuss tourismArmenia’s Ambassador to Egypt Armen Melkonyan met with Egypt’s Tourism Minister Khaled Rami, the press service of Armenian Foreign Ministry reports.
09:00 25/05/2015Russian Prime Minister signs deal on free trade zone between EEU, VietnamVietnam is the first country to sign a free trade agreement with the EEU, which includes Russia, Armenia, Belarus, and Kazakhstan.
11:38 23/05/2015Hraparak: Electricity tariffs to increase to 50-52 drams per kWhA political decision has been made to raise the prices of electricity in Armenia to 50-52 drams per kWh, Hraparak reports, citing sources.