13:09 11/08/2023Իրանցին Հայաստան է անցկացրել մոտ 2 կգ մարիխուանաՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության Սյունիքի տարածաշրջանային բաժնի և Շնագիտական կենտրոն-բաժնի աշխատակիցները Մեղրիի մաքսային կետ-բաժնի մաքսային հսկողության գոտում զննման են ենթարկել Իրանի...
12:16 11/08/2023Կոտայքում հիմնադրվել է վերջին սերնդի գեոթերմալ հիդրոպոնիկ ջերմատուն«Հատիսի բարիքների» գործընկերն Ակբա բանկն է։
10:39 11/08/2023Լատինական Ամերիկայի և Աֆրիկայի երկրներն ուզում են առևտրի արտոնյալ ռեժիմ ունենալ ԵԱՏՄ-ումԼատինական Ամերիկայի և Աֆրիկայի երկրները հետաքրքրված են Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) հետ առևտրի արտոնյալ ռեժիմով: «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ տնտեսական համագործակցության դեպարտամենտի...
10:02 11/08/2023Դոլարի փոխարժեքը նվազել է. եվրոն՝ թանկացելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 382.61 դրամ` օգոստոսի 9-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․23 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
18:07 10/08/2023«Գազ` էլեկտրաէներգիայի դիմաց» պայմանագրի ծավալներն ավելացվում ենՏարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում օգոստոսի 10-ին ստորագրվել է «Գազ` էլեկտրաէներգիայի դիմաց» պայմանագրի երկարաձգման և ծավալների ավելացման փաստաթուղթը։ Տարածքային կառավարման...
16:44 10/08/2023Առաջին դասարանցիներն այս տարի կկրեն Արցախում արտադրված դպրոցական պայուսակներԱրտադրված է Արցախում` շրջափակման պայմաններում։ Գրված է պայուսակի մակնշման տեղում։ Առաջին դասարանցիներն այս տարի կկրեն Արցախում արտադրված դպրոցական պայուսակներ։ «Այս գեղեցիկ ծրագիրն ի կատար է ածվում...
15:27 10/08/2023Սերժ Սարգսյան. Ես Սերգո Կարապետյանին հստակ մի բան եմ ասել«Ես Սերգո Կարապետյանին շատ հստակ ասել եմ, որ ծրագիրը պետք է իրականացվի ժամանակին և որակով»,-դատարանում հայտարարեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որը ցուցմունք է տալիս դիզվառելիքի գործով։ ՀՀ...
10:22 10/08/2023ՔՊ-ական պատգամավորը՝ քաղաքապետի թեկնածուին. Անվճար ոչինչ չի լինումՔՊ-ական պատգամավոր Բաբկեն Թունյանն աձագանքել է Կենտրոնի նախկին թաղապետ Վիկտոր Մնացականյանի՝ Երևանի տրանսպորտն անվճար դարձնելու մասին հայտարարություններին։ Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու...
20:43 09/08/2023Վրաստանում հուլիսին անտառահատման 177 դեպք է գրանցվելՎրաստանի Շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարարության բնապահպանության վերահսկողության վարչության աշխատակիցները 2023 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև հուլիսի 31-ը հայտնաբերել են ապօրինի...
20:14 09/08/2023«Մետաքսի ճանապարհի» ազդեցությունը հայ-չինական գիտական և մշակութային փոխհարաբերությունների զարգացման վրաՍույն թվականի օգոստոսի 8-9-ին ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայում տեղի է ունեցել «Մետաքսի և թեյի ճանապարհների դերն ու ազդեցությունը ժողովուրդների և երկրների գիտության և մշակույթի զարգացման վրա»...
19:28 09/08/2023Արցախում խոզերի աֆրիկական ժանտախտի դեպքեր են գրանցվելԱրցախի Ասկերանի շրջանում խոզերի աֆրիկական ժանտախտի 2 օջախ է հայտնաբերվել, կազմակերպվել են կանխարգելիչ միջոցառումներ: Այս մասին հաղորդում է Արցախի հեռուստաընկերությունը: Մսի շուկայում...
13:34 09/08/2023Նորահայտ գործարար Նարեկ Նալբանդյանի եղբայրն անտառային հող է վարձակալելԳրում է «Հետք»-ը։
09:20 09/08/2023Դոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09։15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.11 դրամ` օգոստոսի 7-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․13 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
08:19 09/08/2023Ռոսսելխոզնադզորն արգելել է Ադրբեջանից 36 տոննա ազնվամորու ներմուծումը ՌուսաստանԴաղստանում «Ռոսսելխոզնադզորի» աշխատակիցները ռուս-ադրբեջանական սահմանի մոտ կանխել են 36 տոննա բուսական ծագման արտադրանքի ներմուծումը՝ խախտելով ՌԴ կարանտինային բուսասանիտարական պահանջները:...
16:55 08/08/2023Բանկի աշխատակիցը 5 այլ անձանց հետ բանկից խարդախությամբ շուրջ 458 մլն դրամ է հափշտակելՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է Հայաստանում գործող բանկերից մեկի ներքին ստորաբաժանման ղեկավարի պաշտոն զբաղեցնող անձի կողմից, ՀՀ և այլ երկրների մի...
16:01 08/08/2023Գ. Ներսիսյան. Այդպիսի դեպքերից են վերջին օրերին կրկին սանձարձակության հասած շուկայում իրացվող մսամթերքի գներըԱրցախի Հանրապետության պետախարար Գուրգեն Ներսիսյանը գրում է. «Ցավով եմ արձանագրում, որ պետական կառավարման օղակներում առկա համակարգային մի շարք խնդիրների պատճառով ստիպված եմ լինում անձնապես ներգրավվել...
15:50 07/08/2023Զբոսաշրջության ոլորտում իրականացվող գործունեությունը ծանուցման ենթակա է դառնումԶբոսաշրջության ոլորտում սպասվում են օրենսդրական մի շարք փոփոխություններ։ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի քաղաքականության վարչության պետ Անահիտ Մկրտչյանն այսօր տեղի ունեցած...
11:51 07/08/2023Արցախ. Բանկային հաշիվներում պահվող դրամական միջոցները կանխիկացնել ըստ անհրաժեշտությանԱՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որրտեղ ասված է. «Քանի որ 2022թ. դեկտեմբերի 12-ից Արցախը գտնվում է շրջափակման մեջ, իսկ ընթացիկ տարվա հունիսի 15-ից լրիվությամբ...
09:14 07/08/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.17 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 384.50 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր...

16:37 19/03/2018Премьер Карен Карапетян: У нас есть уникальный шанс для обеспечения скачкообразного роста в АрменииГлава правительства также рассказал о своих визитах в ряд областей Армении и областных совещаниях, при этом отметив их эффективность и важность.
14:01 19/03/2018Разведение страусов как бизнес: премьер Армении К.Карапетян побывал в Армавирской областиЗатем глава правительства посетил село Артамет Армавирской области, где реализуется крупная инвестиционная программа по основанию фисташковых садов армянскими бизнесменами из Ирана.
13:46 19/03/2018Посол Ричард Миллс: В 2017 году торговый оборот между Арменией и США вырос на 42%В рамках заседания планируется также проведение «круглого стола» с участием представителей бизнес-кругов двух стран.
11:02 19/03/2018Тигран Саркисян: ЕАЭС в первой половине 2018 года может подписать договоры в сфере торговли с Китаем и Ираном«Это 2 огромных рынка. И мы уверены, что наш бизнес от этого выиграет», – добавил Т.Саркисян.
10:28 19/03/2018Цены на нефть эталонных марок опускаются в ходе торгов в понедельникЦена майских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 09:04 по ереванскому времени в понедельник опустилась на $0,38 (0,57%) – до $65,83 за баррель.
17:51 17/03/2018З. Зейтунцян: Армения разработает стратегию винного туризма в рамках Шелкового путиЗ. Зейтунцян указала, что на встрече была представлена инициатива Армении по разработке стратегии межрегионального энотуризма в рамках Шелкового пути, что удостоилось одобрения участников.
15:27 17/03/2018Число туристских поездок из России в Армению в 2017 году выросло на 28%Число выездных туристских поездок в 2017 году из России в Армению, по сравнению с 2016 годом, выросло на 28% – до 368 тысяч.
14:46 17/03/2018Зармине Зейтунцян: С каждым годом число посещающих Армению иранских туристов растетНа погранично-пропускном пункте между Арменией и ИРИ иранским туристам будут предоставлены брошюры и информационные листовки, представляющие туристическую привлекательность РА.
12:59 17/03/2018Доля просроченных кредитов в Арцахе снизиласьПри этом, согласно информации, 0,4% кредитов составили просроченные кредиты банков, которые, по сравнению с 1 марта 2017 года, сократились на 33,8%.
20:07 16/03/2018Фонд развития Армении планирует в 2018 году увеличить объемы привлекаемых инвестицийБыли обсуждены и утверждены также новый товарный знак и слоган Фонда развития Армении. Одобрено предложение по переименованию Фонда в «Предпринимательскую Армению».
18:46 16/03/2018В Мецаморе состоится заседание армяно-российской комиссии по продлению эксплуатации 2-го энергоблока ААЭСЗаседание прошло под председательством главы Минэнерго РА Ашота Манукяна.
18:34 16/03/2018Компания Apple приостановила производство iPhoneПри этом пока не ясно, попадут ли смартфоны с поддельными гидроизоляционными компонентами на прилавки магазинов и сколько их.
16:36 16/03/2018Массовая забастовка в офисе ООН: сотрудники недовольны размерами зарплатПредставители профсоюза считают, что такое сильное снижение зарплаты сотрудникам приведет к негативным последствиям.
15:56 16/03/2018Названы самые дешевые и дорогие города мираЗа основу был взят уровень жизни в Нью-Йорке.
13:11 16/03/2018Грач Берберян: Температурные колебания говорят о том, что пока угроза заморозков в Армении сохраняетсяГрач Берберян отметил также важность организации оросительного сезона на надлежащем уровне.
20:09 15/03/2018С. Аветисян: В сфере авиации в Армении создается более действенная система, это может отразиться на стоимости билетовПосле заседания правительства Сергей Аветисян сказал журналистам: мы создаем единую и практичную систему, ликвидируем выплату в 30 тысяч драмов, что может сказаться косвенно на стоимости авиабилетов.
19:45 15/03/2018В Ереване состоялось официальное открытие филиала «Еритасардакан» Конверс БанкаКлиенты Converse Club, который уже много лет успешно действует в головном офисе Конверс Банка, будут иметь возможность обслуживаться в подобной обстановке также и в филиале «Еритасардакан».
16:42 15/03/2018Президент США Дональд Трамп назначил журналиста советником по экономикеПрезидент США Дональд Трамп объявил о назначении экономического аналитика и журналиста Лоуренса Кудлоу на пост экономического советника вместо Гэри Кона.
15:09 15/03/2018Международное энергетическое агентство: Мировой спрос на нефть будет расти быстрее в 2018 годуАгентство повысило прогноз спроса на нефть в этом году до 99,3 млн баррелей в сутки (б/с) по сравнению с 97,8 млн б/с в 2017 г.
12:51 15/03/2018Будет создан армяно-ливанский инвестиционный фондПремьер напомнил: в ходе состоявшихся в Ливане встреч достигнуты соглашения, договоренности, в том числе и касательно сотрудничества в торгово-экономической сфере.