16:48 17/08/2023ՌԴ-ում դիզվառելիքի և բենզինի արժեքը կրկին հասել է պատմական առավելագույնիՍանկտ Պետերբուրգի միջազգային ապրանքային բորսայում (SPIMEX) շարժիչային վառելիքի հիմնական տեսակների գները հինգշաբթի առևտրի արդյունքներով կրկին թարմացրել են իրենց պատմական առավելագույն ցուցանիշները։...
15:15 17/08/2023Գործադիրը պիլոտային ծրագրով բաժնետոմսերով կմասնավորեցնի Հանրապետության հրապարակի հայտնի փոստի շենքըԿառավարությունն այսօր որոշում ընդունեց պիլոտային նոր ծրագրի շրջանակներում բաժնետոմսերով մասնավորեցնել Հանրապետության հրապարակում գտնվող փոստի հայտնի շենքը: Ըստ նախագծի՝ պիլոտային ծրագրի առաջին փուլով...
14:30 17/08/2023Ռուբլու արժեզրկումը կազդի ՀՀ -ի արտահանման ծավալի վրա, որի 53%-ը ՌԴ-ին է բաժին ընկնում. Աղասի ԹավադյանՎերջին ամսվա ընթաքում ռուսական ռուբլին աննախադեպ արժեզրկվեց ՀՀ դրամի և մյուս բոլոր հիմնական արժույթների համեմատ: ՌԴ-ում 1 ռուբլին երբ հատեց հոգեբանական 100 դոլարի շեմը, լուրջ անհանգստություն նկատվեց...
12:42 17/08/2023Բյուջեից 2 մլրդ 624 մլն դրամ հատկացվեց 60.7 կմ ճանապարհի միջին նորոգման աշխատանքների համար«Նախագծով նախատեսվում է ֆինանսավորել 60.7 կմ ճանապարհի միջին նորոգման աշխատանքերի համար, որից 13 կմ-ն միջպետական ճանապարհներ են, 47 կմ-ն Հանրապետական նշանակության»,-գործադիրի նիստում հայտարարեց ՏԿԵ...
17:55 16/08/2023Արցախում կաթնամթերքի արտադրամասերը դադարեցնում են իրենց գործունեությունըԱրդեն ամիսներ շարունակ՝ Արցախում կաթնամթերքի խնդիր կա: Կաթի արտադրությունը կրճատվեց, հետո կաթնամթերքի արտադրության համար նյութերի ու տարաների ներկրումը դարձավ անհնար: Դրան գումարվեց վառելիքի...
12:35 16/08/2023«Լույս». Սպասվում է ՀՀ տնտեսական աճի մինչև 7.5% դանդաղում«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է Եվրասիական զարգացման բանկի (ԵԱԶԲ) կողմից հրապարակված հերթական (2023թ.
12:15 16/08/2023ՊԵԿ. Հուլիսին 774 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է ՀԴՄ կիրառման կանոնների խախտումՊետական եկամուտների կոմիտեն ներկայացնում է 2023թ. հուլիս ամսվա ընթացքում ավարտված հսկողական աշխատանքների արդյունքներով հսկիչ դրամարկղային մեքենաների կիրառման կանոնների խախտումներ թույլ տված հարկ...
11:48 16/08/2023Բրիտանական բանկերը փակում են Ուկրաինայի հետ համագործակցող ընկերությունների հաշիվներըԲրիտանական բանկերը ստիպողաբար փակում են Ուկրաինայի հետ համագործակցող ընկերությունների հաշիվները՝ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների և փողերի լվացման հետ կապված մտավախությունների պատճառով: Ըստ «ՌԻԱ...
09:48 16/08/2023Իրանից Հայաստան գազի արտահանման ծավալներն ավելացել ենԻրանից Հայաստան գազի արտահանման մասին նոր պայմանագիր է կնքվել,որի համաձայն ավելացել են ՀՀ ներկրվող իրանական գազի ծավալները։ Այս մասին հաղորդում է ԻՌՆԱ լրատվական գործակալությունը: Իրանից Հայաստան գազի...
19:46 15/08/2023Վրաստանում 51 թունել նախատեսած ճանապարհի 45-ը արդեն հորատվել էՎրաստանի Արևելք-Արևմուտք ավտոճանապարհի Ռիկոթիի նոր մայրուղու նախագծով նախատեսված 51 թունելներից 45-ն արդեն հորատվել են։ Վրաստանի ավտոճանապարհների դեպարտամենտի հայտարարության մասին գրում է...
19:34 15/08/2023«Հետք»՝ «Վեոլիա Ջուրը» անհասանելի էՎերջին օրերին սոցցանցերում բազմաթիվ են «Վեոլիա Ջուր» ընկերությանը վերաբերող հրապարակումները, որտեղ բնակիչները բողոքում են ջրի որակից, առանց նախազգուշացման ջրանջատումներից, ջրի ցածր ճնշումից։ Այս...
19:21 15/08/2023ԱՀ ՄԻՊ՝ Արցախում սովամահության դեպք է արձանագրվելՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ ստացված տեղեկատվության և ՄԻՊ աշխատակազմի կողմից իրականացված ուսումնասիրություններով պարզվել է, որ Ստեփանակերտի բնակիչ, 1983 թվականին ծնված Կ.Հովհաննիսյանը...
15:25 15/08/2023Գյուղացին շվարած է՝ նույնիսկ կրկնակի էժանացած իր ցորենը չի կարողանում վաճառել. Հողագործ Արտավազդ ՍուքիասյանՀայաստանում մեկնարկած հացքաղի ընթացքում արդեն պարզվեց, որ գյուղացիներից ցորենի մթերման գներն աննախադեպ ընկել են: Եթե նախորդ տարի այն մթերվում էր 170-180 դրամով, ապա այս տարի գինն ընկել է մինչև 70-90...
18:42 14/08/2023Ղազախստանը և Թուրքիան Կասպից ծովում կառուցելու են նավաշինարան1954-ին հիմադրված թուրքական մասնավոր շինարարական ընկերությունը «YDA Group» հայտարարել է, որ կստանձնեն եղբայրական Ղազախստանի հետ համատեղ նախագծի իրականացումը, որը կսկվի Կասպից ծովում նավաշինարանի...
18:29 14/08/2023Արցախի ալրաղացում վթար է տեղի ունեցել․ առաջիկա օրերին կրկին արձանագրվելու է հացի որոշակի սղությունԱՀ Գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամը տեղեկացնում է․ «Հարգելի՛ քաղաքացիներ, Հաշվի առնելով Արցախի ամենամեծ ալրաղացի համակարգում տեղի ունեցած խոշոր վթարը և որոշ այլ հիմնախնդիրներ՝...
17:42 14/08/2023ԿԲ. Թանկարժեք մետաղների գներ ու փոխարժեքներԿենտրոնական բանկի կողմից սահմանված փոխարժեքների համաձայն՝ օգոստոսի 14-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 0.61 դրամով և կազմել 386.61 դրամ։ ՀՀ կենտրոնական բանկից տեղեկանում ենք, որ բրիտանական ֆունտի (GBP)...
19:15 12/08/2023Հունվար-հունիսին ծխախոտի արտադրությունը 30.4%-ով ավելացել է2023 թվականի հունվար-հունիսին Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը, 2022 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ, ավելացել է 30․4%-ով: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է Վիճակագրական կոմիտեից, այս տարվա...
17:41 12/08/2023Իրանին «համոզել» են, որպեսզի Երևան ՋԷԿ-ը պարապ չկանգնի․ փորձագետՕրերս ստորագրվեց «Գազ` էլեկտրաէներգիայի դիմաց» պայմանագրի երկարաձգման և ծավալների ավելացման փաստաթուղթը։ ՀՀ ՏԿԵՆ-ի հաղորդագրության համաձայն՝ պայմանագիրը ստորագրել են Երևան ՋԷԿ ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն...
10:41 12/08/2023Երևանն ու Սոչին դարձել են ռուսների համար աշնան հանգստի ամենապահանջված քաղաքաներըТуту ընկերության աշխատակիցները վերլուծել են ռուսների՝ աշնան հանգստի համար գնված ավիատոմսերի ուղղությունները։ Պարզվել է, որ ամրագրում կատարածների 85 տոկոսը նախատեսում է հանգիստն անցկացնել Ռուսաստանի...
10:12 12/08/2023«Microsoft»-ը կարող է դադարեցնել ռուսական ընկերությունների լիցենզիաների երկարաձգումըՊատժամիջոցների պատճառով «Microsoft»-ը չի կարող վճարումներ ընդունել Ռուսաստանում ծառայությունների դիմաց Ծրագրային ապահովման ամերիկյան մշակող «Microsoft»-ը սեպտեմբերի 30-ից հետո կդադարեցնի ռուսական...

16:48 10/06/2015Labor Minister: Government searching for ways to cushion electricity price hike impactArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan has issued an instruction to find mechanisms for mitigating the impact of electricity price hike on vulnerable families, Minister of Labor and Social Affairs...
13:59 10/06/2015Media reports: Power and economy in Azerbaijan are completely dominated by one foreign company – BPCampaign group Platform London has attacked the oil firm in a new book, criticizing the oil company British Petroleum, the sponsorship of the 2015 European Games in Baku and the relationship the...
17:46 09/06/2015Government completes discussions on budget expenditures financing indicative quotas for 2016-2018Chaired by Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan, the government on Tuesday completed the discussions on the budget expenditures financing indicative quotas for 2016-2018, the government’s press...
16:36 09/06/2015Armenian PM: Electricity tariffs will increase by 6.93 dramsThe electricity tariffs will be increased by 6.93 drams rather than by 17 drams, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan told reporters at the National Assembly.
16:05 09/06/2015Nairit employees to receive their overdue salaries by July 15Employees of Nairit chemical plant will get their salary arrears by July 15. Armenian Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has promised this to the plant’s employees, member of...
09:47 09/06/2015Zhamanak: Electricity prices to increase by 6.8 dramsThe electricity tariffs will increase by 6.8 drams, totaling around 48.5 drams per kWh, Haykakan Zhamanak daily reports, citing sources close to the government.
16:59 08/06/2015Women Entrepreneurs Week launches in ArmeniaWomen Entrepreneurs Week kicked off in Armenia on Monday. It has been organized by the Armenian Young Women’s Association and the Women Entrepreneurs Network of Armenia. Armenian National Assembly...
15:24 08/06/2015Vorotan Hydro Cascade sale deal signedThe amended agreement on the sale of Vorotan Hydro Cascade was signed at the Armenian government on Monday, the press service of Armenian government reports.
14:49 06/06/2015Agricultural products fair reopens in YerevanThe fair of agricultural products launched in Yerevan today. The fair will operate every Saturday and Sunday. The fair has been held since 2011. The conditions for the producers of agricultural...
18:43 05/06/2015Armenian PM notes importance of tax law reformsArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on Friday chaired a discussion regarding tax law reforms. Representatives of the responsible agencies participated in the discussion. The premier noted the...
16:35 05/06/2015Parliament to hold open-door hearings on electricity tariffsThe Armenian National Assembly will conduct hearings on the electricity price increase on June 12 on the initiative of the National Assembly’s Standing Committee on Economic Affairs, head of National...
16:18 05/06/2015Armenian Agriculture Minister to participate in FAO ConferenceArmenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan traveled to Rome on Friday at the invitation of Director-General of the Food and Agriculture Organization of the United Nations José Graziano da...
17:18 04/06/2015Alliance party’s youth union to stage protest against electricity price hikeThe youth union of Alliance progressive centrist party plans to stage a protest against the electricity price hike in Yerevan’s Republic Square, in front of the buildings of government and Ministry...
17:25 02/06/2015Yerevan to host Days of FranceThe French Embassy in Armenia and Business France will conduct Days of France in Yerevan on June 3 and 4, the French Embassy’s press service reports.
15:43 02/06/2015Fluctuations in foreign currency exchange rate did not influence budget executionThe fluctuations in the foreign currency exchange rate in 2014 did not influence the budget execution, Atom Janjughazyan, Deputy Minister of Finance and Chief Treasurer of Armenia, said during the...
14:23 02/06/2015Electricity prices will increase to some extent – PSRCThe Public Services Regulatory Commission (PSRC) will present its position on the electricity price increase in a week, on June 9 or 10, PSRC chairman Robert Nazaryan told reporters at the National...
12:58 02/06/2015Aid to Armenia and Artsakh among issues for key House panel this weekArmenian American foreign aid priorities will be among a broad range of US assistance issues addressed this week by members of the House Appropriations Subcommittee on State-Foreign Operations, as...
13:49 30/05/2015BarCamp Yerevan 2015 attracts unprecedented number of participants – expertThe 7th annual BarCamp kicked off at the American University of Armenia on Saturday. The informal gathering has brought together IT specialists, engineers, programmers, bloggers, social network...
12:53 30/05/2015Haykakan Zhamanak: ENA exaggerates spendingThe Public Services Regulatory Commission analyzed the investment program of Electric Networks of Armenia and came to the conclusion that the company exaggerated its spending, Haykakan Zhamanak...