23:09 06/08/2023Արայիկ Հարությունյանն արձագանքեց Փաշինյանի հայտարարությանը. Մենք անառակ զավակ չենքԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ Արցախին Հայաստանի տրամադրած գումարներն անարդյունավետ ծախսելու համար մեղադրող Փաշինյանի համար թվեր է հրապարակում։ «Իհարկե հաշվետվություն չեմ տալիս, մենք ամեն ամիս դա...
14:08 05/08/2023Սևանա լճի «ծաղկումն» այլևս պատկան մարմիններին հետաքրքիր չէՍևանա լճում զանգվածային ծաղկում չկա, ինչը ԳԱԱ Հիդրոէկոլոգիայի և ձկնաբանության ինստիտուտի հիդրոէկոլոգիայի բաժնի վարիչ, ԵՊՀ էկոլոգիայի և բնության պահպանության ամբիոնի դոցենտ Լուսինե Համբարյանը կապում է...
12:22 05/08/2023Հուլիսին հունիսի համեմատ հանրապետությունում գրանցվել է բենզինի 11.1% գնաճ2023թ. հուլիսին 2022թ. հուլիսի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում արձանագրվել է 0.1 % գնանկում, իսկ 2023թ. հունիսի համեմատ՝ 0.1% գնաճ: Հանրապետության դիտարկվող 6 քաղաքներում 2023թ. հուլիսին...
11:22 05/08/2023Ռուսական ռուբլին գնվում է 3․60 դրամ նվազագույն և 4․02 դրամ առավելագույն փոխարժեքովՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 11։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.17 դրամ` օգոստոսի 3-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․02 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
09:41 05/08/2023Հուլիսին պանրի, կաթի, ձվի և տավարի մսի գներն աճել են․ վիճակագրական կոմիտեՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնանկումը (2023թ. հուլիսը 2022թ. հուլիսի նկատմամբ) կազմել է 0.1%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 1.0%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
18:45 04/08/2023Շորժայում դադարեցվել է Սևանա լճից իրականացվող ապօրինի ջրառըՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը հայտնում է. «Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցները Գեղարքունիքի մարզի Շորժա բնակավայրում հայտնաբերել են քաղաքացու կողմից Սևանա լճից...
12:38 04/08/2023Ակբա բանկը և Հայաստանի Հաշվապահների Ասոցիացիան հուշագիր են ստորագրելԱկբա բանկը և Հայաստանի Հաշվապահների Ասոցիացիան Ակբա Բիզնես ակումբի շրջանակում ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, որով Ակբա բանկը և Հայաստանի Հաշվապահների Ասոցիացիան կհամագործակցեն Ակբա Բիզնես...
10:49 04/08/2023«Լույս». 2022թ. Հայաստանի տնտեսության արտահանման շուրջ 25%-ը կազմել է վերարտահանումը՝ առանց որի արտահանման աճի տեմպը 2 անգամ ավելի ցածր կլիներ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է 2022թ. ՀՀ տնտեսության արտահանման կառուցվածքը, վեր հանել դիտարկվող ժամանակահատվածում արտահանման աճի պատճառ հանդիսացող հիմնական գործոնները, ինչպես նաև, այդ գործոնների...
10:35 04/08/2023Դոլարն ու եվրոն արժեզրկվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10։30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.22 դրամ` օգոստոսի 2-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․16 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
19:52 03/08/2023Արցախում տնտեսավարող սուբյեկտների շրջանում շարունակվում են գործունեության մասսայական դադարեցումները․ ԱՀ ՊԵԿԱՀ Պետական եկամուտների կոմիտեից հայտնում են։ «2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության շրջափակման, իսկ 2023 թվականի հունիսի 15-ից ամբողջական պաշարման հետևանքով ստեղծված...
18:09 03/08/2023Թուրքիայում սպառողական գների ինդեքսը կազմում է 47.83%Թուրքիայի վիճակագրական ծառայության (TÜİK) տվյալների համաձայն՝ հուլիսին երկրում սպառողական գների ինդեքսը կազմել է 47.83%: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Իսկ ամսական ինֆլացիան աճել է 9.49 %-ով, որն էլ...
17:25 03/08/2023Մինչև 2050 թ-ը պլանավորվում է Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների տարեկան թիվը հասցնել 15 մլն-ի․ ՓաշինյանԿառավարությունը հավանություն է տվել «Զբոսաշրջության մասին» օրենքի և կից օրենքներում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին նախագծերի փաթեթին: Գործող իրավական դաշտի բարելավման անհրաժեշտությունն...
16:55 03/08/2023Նարեկ Նալբանդյանը չի վճարել «Գոլդեն Փելիս»-ի գումարը. «Հետք»Ծաղկաձորում գտնվող «Գոլդեն փելիս» հյուրանոցի սեփականատերը չի կատարել պետության առաջ ստանձնած պարտավորությունը։
15:40 03/08/2023Իրանի ազատ գոտիները Հայաստանում կանցկացնեն ներդրումների և բիզնես հնարավորությունների ցուցահանդեսԻրանի ազատ և հատուկ տնտեսական գոտիների կազմակերպությունը նախատեսում է 2023թ. օգոստոսի 25-ից 27-ը, «Երևան Էքսպո» կենտրոնում (Մերգելյան ինստիտուտ), ցուցահանդես կազմակերպել և հայկական գործարար շրջանակին...
10:15 03/08/2023Զեղչերն իրական են, թե՞ ոչ. ՄՊՀ-ն ուսումնասիրություն է անցկացրել2022 թվականի հուլիսի 31-ից ուժի մեջ են մտել Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ զեղչերի և այլ ակցիաների համար «Առևտրի և ծառայությունների մասին» օրենքով սահմանված կարգավորումները:...
16:55 02/08/2023Ակբա բանկը և Հայաստանի ներդրումային խորհուրդը հուշագիր են ստորագրելԱկբա բանկը և Հայաստանի ներդրումային խորհուրդն Ակբա Բիզնես ակումբի շրջանակում ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր, որով Ակբա բանկը և Հայաստանի ներդրումային խորհուրդը կհամագործակցեն Հայաստանում...
15:54 02/08/2023Բաժնետոմսերի առևտրի ծավալն աճել է 226%-ով2023 թ.-ի հուլիս ամսվա բորսայական տվյալներն ամփոփ Հայաստանի ֆոնդային բորսան ամփոփել է 2023 թ.-ի հուլիս ամսվա տվյալները։ Հայաստանի ֆոնդային բորսայում հուլիսին տեղի ունեցած պետական պարտատոմսերի...
14:27 02/08/2023Թուրքիան դադարեցրել է ձիթապտղի յուղի արտահանումըԹուրքիայում 3 ամիս ժամկետով արգելվել է փիթապտղի յուղի արտահանումը, ինչը կապված է երկրի ներքին սպառման պահանջարկի ապահովման հետ: Չնայած ձիթապտղի յուղի արտահանման արգելքին, մինչև 18 լիտր տարաներով...
10:55 02/08/2023ՊԵԿ-ը տուգանել է «GAGIK-ՄՏԻՐ ԱՎԵԼԻՆ ԿՏԵՍՆԵՍ» օգտատիրոջըԱպօրինի ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվելու համար Պետեկամուտների կոմիտեն տուգանել է սոցցանցերի մի քանի օգտատերերի։ Կոմիտեի հրապարակած ցանկից տեղեկանում ենք, որ Ֆինանսական աջակից ներկայացող...
10:24 02/08/2023Հայաստան կժամանի խոշոր գիտնական, գրող և փիլիսոփա Նասիմ Նիկոլաս Թալեբը«Գիտության և գործարարության օրեր 2023» միջոցառման շրջանակում Հայաստան կժամանի խոշոր գիտնական, գրող և փիլիսոփա Նասիմ Նիկոլաս Թալեբը։ «Գիտության և գործարարության օրեր 2023» միջոցառումը կազմակերպվում է...

10:19 15/03/2018Криптовалюта биткоин опустилась ниже отметки в 8 тыс. долларов – впервые с середины февраляВ среду компания Google сообщила, что с июня текущего года введет у себя запрет на рекламу виртуальных валют и сопутствующих услуг, в том числе ICO.
20:46 14/03/2018После угроз Лукашенко в Россельхознадзоре передумали вводить запрет на поставки молока из Беларуси«Россельхознадзор принял решение не вводить с завтрашнего дня запрет на ввоз молочного сырья с территории Беларуси», – сказала Мелано.
18:54 14/03/2018Фонд «Цифровая Армения» представил премьеру Карену Карапетяну программу действий на 2018 годПредусматривается также внедрение систем оцифровки инспекторских функций в сфере образования, единой платформы «Горячей линии» и других электронных систем.
18:03 14/03/2018Премьер Армении Карен Карапетян заявил о важности повышения эффективности управления национальным парком «Севан»Было доложено, что в течение этого года на территории национального парка частным сектором планируется осуществление двух инвестиционных программ.
17:24 14/03/2018Разработан проект единой системы «прослеживаемости» товаров в ЕАЭСПроект концепции цифровой прослеживаемости товаров обсудили на площадке Евразийской экономической комиссии (ЕЭК).
15:33 14/03/2018У премьера Армении К.Карапетяна обсуждены возможности участия итальянской компании в строительстве автомагистрали Север-ЮгПремьер-министр Армении Карен Карапетян принял возглавляемую президентом итальянской группы компаний «ANAS» Джанни Витторио Армани делегацию.
10:46 14/03/2018Цены на нефть эталонных марок слабо меняются в ходе торгов в средуИнвесторы оценивают возможные последствия отставки Рекса Тиллерсона для сделки с Ираном.
20:18 13/03/2018Одобрено единогласно: вице-спикер НС Армении Эдуард Шармазанов сделал комплимент коллеге от оппозиции Мане Тандилян«Это должно быть доступно каждому», – сказала Мане Тандилян.
19:40 13/03/2018Глава «Газпрома»: Киев должен доказать выгоду транзита российского газа через Украину«Это просто вопросы выгодности, эффективности контракта», – подчеркнул Медведев.
19:27 13/03/2018Премьер Армении Карен Карапетян обсудил с главами банков Ливана укрепление двусторонних бизнес-связейВо время обеда состоялся обмен мнениями об укреплении двусторонних бизнес-связей, взаимодействии в банковском секторе.
17:00 13/03/2018Премьер Карен Карапетян пригласил инвесторов из Ливана: Вести бизнес в Армении будет очень легко и выгодноПремьер также заявил, что на сегодня Армения вступила в стадию очень интересных и активных реформ абсолютно во всех сферах.
16:53 13/03/2018Премьер Саад Харири: У Ливана и Армении успешные отношения в различных сферахНа мероприятии присутствовали также аккредитованные в Ливане иностранные дипломаты.
14:16 13/03/2018Изменения на рынках зерна и муки в Армении позитивно отразились на ценообразованииГосударственная комиссия по защите экономической конкуренции на основании поручения президента Армении Сержа Саргсяна провела беспрецедентное по масштабу исследование.
13:22 13/03/2018Премьер Карен Карапетян ливанским бизнесменам: Сейчас хорошее время для осуществления инвестиций в АрменииВ рамках официального визита в Ливан премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня, 13 марта, в Бейруте встретился с группой ливанских бизнесменов.
12:55 13/03/2018Арцах в 2017 году зафиксировал рекордный рост ВВП – 15,6%В 2017 году внутренний валовой продукт (ВВП) в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) составил около 272 млрд 100 млн драмов.
10:32 13/03/2018Контактный центр Банка ВТБ (Армения) переходит на работу в режиме 24/7Контактный центр осуществляет также и транзакционное обслуживание, в частности, зачисление переводов, полученных по всем системам денежных переводов, на действующие карты Банка.
10:04 13/03/2018Мировые цены на нефть во вторник утром продолжают снижатьсяУтром стоимость майских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent уменьшалась на 0,17%, до 64,84 доллара за баррель.
09:55 13/03/2018Криптовалюты продолжают дешеветь, биткоин торгуется возле отметки в 9,3 тыс. долларовНа рынках продолжается боковое движение, уже третий день биткоин торгуется в диапазоне 8500-9900.
20:57 12/03/2018Карен Карапетян на встрече с Набихом Берри заявил о важности межпарламентского сотрудничества между Арменией и ЛиваномК. Карапетян подчеркнул, что политические связи между Арменией и Ливаном продолжают оставаться дружественными, братскими.
20:42 12/03/2018Замглавы МИУ Виктор Довгань: Транзит через Армению в Иран крайне важен, поскольку это открывает для Украины новые рынкиДовгань отметил, что транзит через Армению в Иран крайне важен для Украины, так как он открывает новые рынки для экспорта и импорта, например, битума для строительства дорог.