09:55 02/08/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 9:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.38 դրամ` հուլիսի 31-ի համեմատ արժևորվելով 0․08 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
19:24 01/08/2023Արցախում գործարկվել է ArtsakhX մեսենջեր հավելվածը՝ հատուկ Արցախում կայուն և անվտանգ հաղորդակցության համարԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից հայտնում են, որ գործարկվել է ArtsakhX մեսենջեր հավելվածը՝ հատուկ Արցախում կայուն և անվտանգ հաղորդակցության համար։ «Արցախի Հանրապետության...
16:54 01/08/2023«Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար». ԱԳԼՃԿ-ների նոր պատիժըՔՊ-ական պատգամավոր Բաբկան Թունյանը մի քանի լուսանկարներ է հրապարակել ու գրել է. «Իմ և Ծովինար Վարդանյանի հեղինակած օրենքը՝ գործողության մեջ: Թերլիցքավորում կատարած լցակայանները, բացի տուգանքից,...
16:46 01/08/2023ԿԲ. 12-ամսյա գնաճը շարունակել է արագորեն նվազելՕգոստոսի 1-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը նվազեցնել 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 10.25%: ԿԲ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ 2023 թ.
12:20 01/08/2023ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցվել է 0.25 տոկոսային կետովՕգոստոսի 1-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ . իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 10.25 %, . Հայաստանի Հանրապետության...
11:46 01/08/2023Արցախում առաջիկա օրերին կրճատվելու է հացի արտադրանքի ծավալըԱրցախի Գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Նկատի ունենալով, որ վերջին շրջանում հացի պահանջարկը զգալիորեն ավելացել է,...
19:00 31/07/2023Ucom-ից հայտնում են՝ տեխնիկական խնդիրն ամբողջությամբ կարգավորված էUcom-ից Panorama.am-ին հայտնում են, որ տեխնիկական խնդիրն ամբողջությամբ կարգավորված է։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանում շատերի մոտ առկա էր ինտերնետի հետ կապված խնդիր, կայքերը չ՝ին բացում, սոցցանցերի մի մասն...
08:47 31/07/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.28 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 384 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
14:43 29/07/2023Ռուսաստանը մինչև 2023 թվականի վերջ երկարաձգել է բրնձի արտահանման արգելքըՌուսաստանում բրնձի արտահանման ժամանակավոր արգելք է սահմանվում․ սահմանափակումը կգործի մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 31-ը։ Համապատասխան որոշումը ստորագրել է վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, այս մասին գրում...
11:50 29/07/2023Հայաստանում 10․1%-ով աճել է բեռնափոխադրումների ծավալը2022 թվականի հունվար- մայիսին Հայաստանում բեռնափոխադրումների ընդհանուր ծավալը՝ ըստ տրանսպորտի առանձին տեսակների, կազմել է 7 մլն 301.5 հազար տոննա, ինչը 2022 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել...
20:46 28/07/2023Թբիլիսիում մտահոգ են Հարավային Կովկասում հաղորդակցությունների ապաշրջափակմամբՎրաստանին մտահոգում է Հարավային Կովկասում հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը: Ըստ վրաց փորձագետների՝ Հարավային Կովկասում ցանկացած տեսակի նոր հաղորդակցության գործարկում Վրաստանին կզրկի տարանցիկ երկրի...
16:45 28/07/20232023 թ-ի առաջին կիսամյակում բանկերի վճարած հարկերն ավելացել են 10․6 տոկոսով. ՀԲՄՀայաստանի բանկերի միութունը մշտապես դիտարկում է ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի (ՀՀ ՊԵԿ) կողմից հրապարակվող առաջին 1000 խոշոր հարկատուների ցանկում ՀՀ առևտրային բանկերի ընդգրկվածության միտումներն ու...
16:18 28/07/2023Անդրանիկ Գրիգորյան. Արդի հնարավորությունների կապիտալիզացիան ենթադրում է նոր, թվային ծառայությունների ներդրում և անվտանգության ապահովումԿոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Անդրանիկ Գրիգորյանի հարցազրույցը՝ AmCham բիզնես ամսագրին
15:15 28/07/20235 հազար դրամի փոխարեն՝ 20 տոկոս եկամտահարկ․ միկրոբիզնեսի հարկման նոր կարգ2023 թվականի հուլիսի 1-ից Հայաստանում միկրոբիզնեսի դաշտում աշխատող գործատուներ 5000 դրամի փոխարեն 20% եկամտային հարկ կվճարեն յուրաքանչյուր աշխատակցի համար։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն...
11:39 28/07/2023Պատժամիջոցների նոր փաթեթ. Ինչ մեքենաներ չի կարելի ներմուծել Ճապոնիայից ՌուսաստանՃապոնիան որոշել է արգելել ավելի քան 1,9 լիտր ծավալով և հիբրիդային շարժիչով մեքենաների, ինչպես նաև բեռնատարների անվադողերի արտահանումը Ռուսաստան։ Տոկիոն նման միջոցներ է ձեռնարկում Ուկրաինայում հատուկ...
16:25 27/07/2023Քննարկվել է 2023 թ. առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքըՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է 2023 թվականի առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքը: Կառավարության հաղորդմամբ,...
14:17 27/07/2023Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 2023թ. հունիսին կրկնակի անգամ դանդաղել է նախորդ ամսվա համեմատ. «ԼՈՒՅՍ»«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության 2023թ. հունվար-հունիս ամիսներին սոցիալ-տնտեսական զարգացումները։ Այսպես՝ • 2023թ. սկզբի տնտեսական ակտիվության բարձր տեմպը 2023թ. հունիսին կրկնակի անգամ...
13:16 27/07/2023Հայաստանից ո՞ր ապրանքներն են առավել հաճախ գնում առցանց գնումների սիրահարները2023 թվականի առաջին կիսամյակում հայկական արտադրության ապրանքների նկատմամբ հետաքրքրությունը շարունակում է աճել՝ տեսականու ընդլայնման և Wildberries միջազգային առցանց հարթակում հայ ձեռներեցների թվի...
11:31 26/07/2023Դոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.22 դրամ` հուլիսի 24-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․05 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
11:02 26/07/2023ՊԵԿ-ը հրապարակել է 1000 խոշոր հարկատուների ցանկըՊետական եկամուտների կոմիտեն (ՊԵԿ) հրապարակել է 2023թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի եւ վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: ՊԵԿ-ից...

15:43 12/05/2015Armenia is not fully using its tourism potential - sociologistArmenia has a huge tourism potential, but only a very small part of that potential is being used, sociologist Aharon Adibekyan told reporters on Tuesday, commenting on the tourism problems.
09:17 12/05/2015Greece two weeks from cash crisis - Yanis VaroufakisGreece's finance minister says his country's financial situation is "terribly urgent" and the crisis could come to a head in a couple of weeks, the BBC reported.
20:32 11/05/2015Millions of dollars spent on Flower Holiday in Baku turned into garbage dumpOn Sunday, Baku celebrated the annual unofficial Holiday of Flowers, which is held since 2000 in the Azerbaijani capital and other cities and districts in the memory of the late president of the...
14:54 11/05/2015EBRD lights up YerevanThe European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) is providing $4 million for a pilot project which will enable Yerevan to modernise its street lighting system by introducing new...
09:52 11/05/2015Russian energy will help China's environmentOn Friday, Russia's energy giant Gazprom said the company was ready to start gas deliveries to China via the Western route immediately once the pipeline was ready.
12:02 08/05/2015Armenian President attends signing ceremony of U.S.-Armenia Trade and Investment Framework AgreementAs part of his working visit to the United States, Armenian President Serzh Sargsyan on Thursday attended the signing ceremony of the U.S.-Armenia Trade and Investment Framework Agreement (TIFA), the...
10:19 08/05/2015Zhoghovurd: ENA submits bid for raising electricity pricesThe Electric Networks of Armenia (ENA) has applied to the Public Services Regulatory Commission requesting to increase the electricity prices, Zhoghovurd reports.
09:36 08/05/2015Armenia, US sign Trade and Investment Framework Agreement'At a broader level, it is a stepping stone to even greater cooperation. We would like to see, for example, the U.S. and Armenia begin negotiating a Tax Treaty,' Aram Hamparian said.
10:24 06/05/2015US, Armenia to sign Trade and Investment Framework AgreementU.S. Ambassador to Armenia Richard Mills has confirmed reports that a U.S.-Armenia Trade and Investment (TIFA) Treaty will be signed during President Serzh Sargsyan’s working visit this week to...
17:32 05/05/2015Kyrgyz government approves draft protocols to treaty on accession to EEUKyrgyzstan’s government has approved draft protocols to the treaty on accession of Kyrgyzstan to the Eurasian Economic Union (EEU) signed on December 23, 2014 in Moscow, AKIpress reports.
17:03 05/05/2015Supreme Council of State Medium-Term Expenditure Programs meets in governmentArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on Tuesday chaired a meeting of the Standing Supreme Council of Armenia's State Medium-Term Expenditure Programs, the government’s press service reports.
11:49 04/05/2015Armenian Minister of Agriculture visits AustriaArmenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan has left for Austria on an official visit at the invitation of Austrian Minister of Agriculture, Forestry, Environment and Water Management Andrä...
13:29 01/05/2015Number of tourists visiting Armenia decreased this year232,583 tourists visited Armenia in January-March 2015, down by 4 percent compared to the same period in 2014, a representative of the National Statistical Service told Panorama.am.
10:58 01/05/2015Haykakan Zhamanak: Armenian dram depreciates againThe Armenian dram began to depreciate several days ago and this process is still on. The exchange rate was close to 480 drams per one US dollar on Thursday. Just two weeks ago, the exchange rate was...
18:44 30/04/2015Armenia, U.S. to sign Trade and Investment Framework AgreementThe governments of Armenia and the United States will sign a Trade and Investment Framework Agreement to enhance investment initiatives and expand trade and economic cooperation.
14:16 30/04/2015Armenia to participate in Astana Expo 2017Armenia will take part in the international specialized exhibition Astana Expo 2017. The exhibition will be held from June 10 to September 10, 2017 in the Kazakh capital Astana. Armenian Minister of...
12:02 30/04/2015Chorrord Ishkhanutyun: Gas price not to decrease for consumersThe decrease of price for Russian natural gas supplied to Armenia, from 190 dollars to 165 dollars, will not concern consumers, Chorrord Ishkhanutyun reports.
10:56 30/04/2015Zhoghovurd: Electricity price to increase from July 1The Electric Networks of Armenia (ENA) is going to request the Public Services Regulatory Commission (PSRC) to raise the electricity price by six drams, Zhoghovurd reports.
16:50 29/04/2015Armenian PM discusses economic developmentArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on Wednesday chaired a consultation with the participation of representatives of the economic structures of Armenia, the government’s press service reported.
11:28 29/04/2015Haykakan Zhamanak: Central Banks of Armenia and Russia released different dataAccording to the data released by the Central Bank of Russia, the private remittances that were sent from Russia to Armenia in 2014 via the banking system amounted to 1 billion 752 million dollars,...