09:55 02/08/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 9:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.38 դրամ` հուլիսի 31-ի համեմատ արժևորվելով 0․08 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
19:24 01/08/2023Արցախում գործարկվել է ArtsakhX մեսենջեր հավելվածը՝ հատուկ Արցախում կայուն և անվտանգ հաղորդակցության համարԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից հայտնում են, որ գործարկվել է ArtsakhX մեսենջեր հավելվածը՝ հատուկ Արցախում կայուն և անվտանգ հաղորդակցության համար։ «Արցախի Հանրապետության...
16:54 01/08/2023«Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար». ԱԳԼՃԿ-ների նոր պատիժըՔՊ-ական պատգամավոր Բաբկան Թունյանը մի քանի լուսանկարներ է հրապարակել ու գրել է. «Իմ և Ծովինար Վարդանյանի հեղինակած օրենքը՝ գործողության մեջ: Թերլիցքավորում կատարած լցակայանները, բացի տուգանքից,...
16:46 01/08/2023ԿԲ. 12-ամսյա գնաճը շարունակել է արագորեն նվազելՕգոստոսի 1-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը նվազեցնել 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 10.25%: ԿԲ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ 2023 թ.
12:20 01/08/2023ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցվել է 0.25 տոկոսային կետովՕգոստոսի 1-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ . իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 10.25 %, . Հայաստանի Հանրապետության...
11:46 01/08/2023Արցախում առաջիկա օրերին կրճատվելու է հացի արտադրանքի ծավալըԱրցախի Գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Նկատի ունենալով, որ վերջին շրջանում հացի պահանջարկը զգալիորեն ավելացել է,...
19:00 31/07/2023Ucom-ից հայտնում են՝ տեխնիկական խնդիրն ամբողջությամբ կարգավորված էUcom-ից Panorama.am-ին հայտնում են, որ տեխնիկական խնդիրն ամբողջությամբ կարգավորված է։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանում շատերի մոտ առկա էր ինտերնետի հետ կապված խնդիր, կայքերը չ՝ին բացում, սոցցանցերի մի մասն...
08:47 31/07/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.28 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 384 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
14:43 29/07/2023Ռուսաստանը մինչև 2023 թվականի վերջ երկարաձգել է բրնձի արտահանման արգելքըՌուսաստանում բրնձի արտահանման ժամանակավոր արգելք է սահմանվում․ սահմանափակումը կգործի մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 31-ը։ Համապատասխան որոշումը ստորագրել է վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, այս մասին գրում...
11:50 29/07/2023Հայաստանում 10․1%-ով աճել է բեռնափոխադրումների ծավալը2022 թվականի հունվար- մայիսին Հայաստանում բեռնափոխադրումների ընդհանուր ծավալը՝ ըստ տրանսպորտի առանձին տեսակների, կազմել է 7 մլն 301.5 հազար տոննա, ինչը 2022 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել...
20:46 28/07/2023Թբիլիսիում մտահոգ են Հարավային Կովկասում հաղորդակցությունների ապաշրջափակմամբՎրաստանին մտահոգում է Հարավային Կովկասում հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը: Ըստ վրաց փորձագետների՝ Հարավային Կովկասում ցանկացած տեսակի նոր հաղորդակցության գործարկում Վրաստանին կզրկի տարանցիկ երկրի...
16:45 28/07/20232023 թ-ի առաջին կիսամյակում բանկերի վճարած հարկերն ավելացել են 10․6 տոկոսով. ՀԲՄՀայաստանի բանկերի միութունը մշտապես դիտարկում է ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի (ՀՀ ՊԵԿ) կողմից հրապարակվող առաջին 1000 խոշոր հարկատուների ցանկում ՀՀ առևտրային բանկերի ընդգրկվածության միտումներն ու...
16:18 28/07/2023Անդրանիկ Գրիգորյան. Արդի հնարավորությունների կապիտալիզացիան ենթադրում է նոր, թվային ծառայությունների ներդրում և անվտանգության ապահովումԿոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Անդրանիկ Գրիգորյանի հարցազրույցը՝ AmCham բիզնես ամսագրին
15:15 28/07/20235 հազար դրամի փոխարեն՝ 20 տոկոս եկամտահարկ․ միկրոբիզնեսի հարկման նոր կարգ2023 թվականի հուլիսի 1-ից Հայաստանում միկրոբիզնեսի դաշտում աշխատող գործատուներ 5000 դրամի փոխարեն 20% եկամտային հարկ կվճարեն յուրաքանչյուր աշխատակցի համար։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն...
11:39 28/07/2023Պատժամիջոցների նոր փաթեթ. Ինչ մեքենաներ չի կարելի ներմուծել Ճապոնիայից ՌուսաստանՃապոնիան որոշել է արգելել ավելի քան 1,9 լիտր ծավալով և հիբրիդային շարժիչով մեքենաների, ինչպես նաև բեռնատարների անվադողերի արտահանումը Ռուսաստան։ Տոկիոն նման միջոցներ է ձեռնարկում Ուկրաինայում հատուկ...
16:25 27/07/2023Քննարկվել է 2023 թ. առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքըՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է 2023 թվականի առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքը: Կառավարության հաղորդմամբ,...
14:17 27/07/2023Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 2023թ. հունիսին կրկնակի անգամ դանդաղել է նախորդ ամսվա համեմատ. «ԼՈՒՅՍ»«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության 2023թ. հունվար-հունիս ամիսներին սոցիալ-տնտեսական զարգացումները։ Այսպես՝ • 2023թ. սկզբի տնտեսական ակտիվության բարձր տեմպը 2023թ. հունիսին կրկնակի անգամ...
13:16 27/07/2023Հայաստանից ո՞ր ապրանքներն են առավել հաճախ գնում առցանց գնումների սիրահարները2023 թվականի առաջին կիսամյակում հայկական արտադրության ապրանքների նկատմամբ հետաքրքրությունը շարունակում է աճել՝ տեսականու ընդլայնման և Wildberries միջազգային առցանց հարթակում հայ ձեռներեցների թվի...
11:31 26/07/2023Դոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.22 դրամ` հուլիսի 24-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․05 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
11:02 26/07/2023ՊԵԿ-ը հրապարակել է 1000 խոշոր հարկատուների ցանկըՊետական եկամուտների կոմիտեն (ՊԵԿ) հրապարակել է 2023թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի եւ վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: ՊԵԿ-ից...

20:30 12/03/2018Президент Серж Саргсян: Оценки делегации МВФ будут учтены в Стратегии развития Армении до 2030 годаПочеркнув, что Армения уже находится на правильном пути, Энтони Де Ланнуа выразил готовность продолжить содействие делу развития экономики РА и благополучия граждан страны.
19:26 12/03/2018А. Арутюнян: Сфера виноделия в Армении переживает революцию, и правительство должно отобрать для виноградников необрабатываемые землиА. Арутюнян указал, что, в отличие от предыдущего правительства, нынешний кабмин предпринял ряд шагов в направлении содействия виноделам.
18:14 12/03/2018Агентство Moody's сменило прогноз по суверенному кредитному рейтингу Армении со «стабильного» на «положительный»Кредитный рейтинг В1 означает – «в высокой степени спекулятивный».
17:08 12/03/2018Премьеры Армении и Ливана Карапетян и Харири обсудили перспективы развития экономического сотрудничестваВ конце встречи премьер-министр Армении Карен Карапетян сделал запись в «Золотой книге» почетных гостей.
15:41 12/03/2018ГУГА: В январе-феврале в аэропортах Армении пассажиропоток вырос на 9,3 %В феврале 2018 года ереванский аэропорт «Звартноц» обслужил 139 218 пассажиров, что выше показателя за февраль 2017 года на 5,4%.
15:10 12/03/2018Министр Жирайр Мирзоян: В земельном кодексе планируются поправки для наших соотечественников, не имеющих гражданства АрцахаПо словам Мирзояна, право на приватизацию земли планируется предоставить и тем гражданам Арцаха, которые основали сады производственного назначения на арендованных землях.
10:18 12/03/2018Стоимость самой популярной криптовалюты биткоина бурно растет на торгах в понедельникЧто касается альтернативных криптовалют, то Ethereum дорожал на CoinMarketCap на 5,68%, до 726,16 доллара, Ripple – на 2,62%, до 0,821 доллара, Bitcoin Cash – на 11,71%, до 1,114 тысячи долларов.
13:40 10/03/2018Оптимизм по поводу ожидающейся встречи Трампа и Ким Чен Ына укрепил биржевые индексыКитай остается основным торговым партнером Северной Кореи, но из-за санкций в январе объем торговли между двумя странами снизился более чем на 50% в годовом выражении.
15:37 09/03/2018Самая популярная в мире криптовалюта биткоин дешевеетБиткоин – самая популярная криптовалюта в мире – в пятницу снова опустился ниже отметки в $9000.
11:37 09/03/2018«Я лишь хочу справедливости»: Илон Маск пожаловался Трампу на угрозу своему бизнесуДональд Трамп 8 марта подписал распоряжения о введении таможенных пошлин на импорт продукции сталелитейной и алюминиевой промышленности.
10:52 09/03/2018Мировые цены на нефть повышаются в ходе торгов в пятницуЦена апрельских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 08:55 по ереванскому времени 9 марта увеличилась на $0,18 (0,28%) – до $63,79 за баррель.
10:32 09/03/2018Президент США Д.Трамп подписал указ о введении пошлин на металл, в ЕС уже планируют ответные шагиВ Евросоюзе говорят уже о конкретных ответных мерах: возможных пошлинах на американский бурбон и мотоциклы «Харлей-Дэвидсон».
19:07 08/03/2018На фоне активной борьбы с курением объемы производства сигарет в Армении выросли на 60%Напомним, в Армении показатель распространенности курения среди мужчин в возрастной группе старше 16 лет составляет порядка 50%, среди женщин – 3-4%.
16:09 08/03/2018Премьер Армении Карен Карапетян: Главной фишкой Сюника должно стать соседство с огромным рынком ИранаОбратившись к решению проблемы с орошением, премьер К. Карапетян отметил: «Вопрос с обеспечением воды будет для нас темой номер один».
15:58 08/03/2018Курс биткоина резко упал после сообщений о возможном взломе биржи BinanceВзлом Binance заподозрили пользователи биржи, некоторые из них не могли вывести деньги с площадки.
19:00 07/03/2018В Евросоюзе обещали ответить на торговую войну СШАПока нет официального решения США, Брюссель готовится к любому исходу, подчеркнула еврокомиссар.
13:28 07/03/2018Депутаты НС Армении единогласно приняли поправки в закон о защите экономической конкуренцииШабоян поблагодарил за поступившие предложения, отметив, что они будут обсуждены в ГКЗЭК.
10:27 07/03/2018Мировые цены на нефть снижаются в среду утромСтоимость майских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,73%, до 65,31 доллара за баррель.
20:47 06/03/2018В Санкт-Петербург не пустили крупную партию свежей армянской клубники«Ленинградская межобластная ветеринарная лаборатория», подтвердил наличие в свежих ягодах опасного карантинного вредителя растений.
20:37 06/03/2018Премьер Армении Карен Карапетян потребовал пересмотра процесса планирования закупочной цены товаровПо его словам, хотя и в основном реальная стоимость была ниже планированной, что приводило к экономии, однако это следствие нечеткого планирования.