21:10 11/05/2023Դուբան արգելել է FLYONE ընկերության Երևան-Դուբայ-Երևան չվերթի վայրէջքն օդանավակայանում․ ԱնանյանFLYONE ավիաընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը գրել է․ «Ի պատասխան մի շարք հարցումների Դուբայի ավիացիոն իշխանություններն, իրարամերժ պատճառաբանություններով արգելել են FLYONE...
20:12 11/05/2023Դուբայը կրկին արգելել է հայկական ինքնաթիռի վայրէջքը. այն այժմ վերադառնում է ԵրևանԴուբայի ավիացիոն իշխանությունն արգելել է «FlyOne Armenia» ավիաընկերության Երևան-Դուբայ չվերթը սպասարկող ինքնաթիռի վայրէջքը Դուբայում։ Այս մասին Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասել է ավիաընկերության...
14:59 11/05/20232022թ.-ին վարձակալության տրվող պետական գույքից եկամուտները աճել են 67,7 %-ով«Տարաժամկետ վճարման եղանակով հիմնականում օտարվում է խոշոր գույքը, որի արժեքը գերազանցում է 1-2 միլիարդ դրամը»,- կառավարության նիստում Պետական գույքի կառավարման 2021-2023 թթ.
14:20 11/05/2023ԱՃԹՆ պահանջում է պաշտոնական բացատրություն Հանքարդյունաբերության ոլորտի զարգացման նախագիծը ապօրինի եղանակով առաջ մղելու համարԱՃԹՆ քաղաքացիական հասարակության խմբակցության անդամները հանդես են եկել հանքարդյունաբերության ոլորտի զարգացման ռազմավարության վերաբերյալ հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
12:50 11/05/2023Պետական գույքի օտարման արդյունքում բյուջետային մուտքերը կազմել են 8.9 մլրդ դրամ. Գնել Սանոսյան«Հաշվետու ժամանակահատվածում երք առևտրային կազմակերպության պետական բաժնեմասրը մասնավորեցվել են, օտարվել է 17 միավոր անշարժ գույք և 102 ավտոմեքենա: Դրանց արդյունքում բյուջետային մուտքերը կազմել են 8.9...
11:02 11/05/2023ՊԵԿ. Թմրամիջոցների դեմ պայքարի նկատմամբ իրականացվում է ուժեղացված հսկողությունՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ թմրամիջոցների դեմ պայքարի նկատմամբ ուժեղացված հսկողություն իրականացնելու նպատակով, մաքսային հսկողության որոշ գոտիներում իրականացվում են հսկողական ուժեղացված...
10:29 11/05/2023ՀՀ–ն, Իրանն ու Հնդկաստանը աշխատում են «Պարսից ծոց–Սև ծով» ՄՏՄ–ի նախագծի վրաՀայաստանը, Իրանն ու Հնդկաստանը աշխատանքներ են տանում «Պարսից ծոց–Սև ծով» միջազգային տրանսպորտային միջանցքի նախագծի ուղղությամբ։ Հնդկական կողմը Հայաստանը դիտարկում է որպես կամուրջ, որի օգնությամբ...
08:38 11/05/2023ԱՄՆ պետքպարտքի սահմանաչափն առայժմ չի ավելացվիՆախագահ Ջո Բայդենը և Կոնգրեսի առաջնորդները կայացած հանդիպմանը համաձայնության չեն եկել երկրի պետպարտքի վերին շեմի բարձրացման շուրջ: Եթե առաջիկա մի քանի շաբաթներին համաձայնություն ձեռք չբերվի,...
17:00 10/05/2023Թուրքիան ռուսական գազի դիմաց վճարման հետաձգման իրավունք է ստացելԹուրքիան և Ռուսաստանը պայմանավորվել են հետաձգել ռուսական գազի դիմաց վճարումները 600 միլիոն դոլարի չափով, իսկ մինչև 4 միլիարդ դոլարի վճարումները կարող են հետաձգվել մինչև հաջորդ տարի: «ՌԻԱ նովոստի»-ին...
16:35 10/05/2023Մտավոր սեփականության գործակալության կողմից 2022-ին տրվել է 3 գյուտի արտոնագիր2022թ. ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության մտավոր սեփականության գործակալություն է ներկայացվել 118 գյուտի և օգտակար մոդելի հայտ, որոնցից 101-ը` ազգային, 17-ը` օտարերկրյա հայտատուներից: ՀՀ վիճակագրական...
13:35 10/05/2023Սոթքի բաց հանքավայրը ապրիլի 15-ից փակ է, ճակատագիրն` անորոշՍոթքի բաց հանքավայրը ապրիլի 15- ից փակ է, չի շահագործվում։ Այս մասին «Փաստինֆո» լրատվականի հետ զրույցում ասել է «GeoProMining»-ի ներկայացուցիչ Ռուզաննա Գրիգորյանը և հիշեցնում՝ բաց հանքը փակվել էր,...
08:48 10/05/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.19 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 385 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր...
08:30 09/05/2023Այս տարի Հայաստան ամենաշատն այցելել են Ռուսաստանի, Վրաստանի և Իրանի քաղաքացիները2023 թվականի հունվար-մարտին Հայաստան է ժամանել 451 850 հազար զբոսաշրջիկ, ինչը 2022թ-ի համեմատ աճել է 81.2%-ով: Նման տվյալներ է հրապարակել ՀՀ վիճակագրական կոմիտեն: Ըստ պաշտոնական տվյալների՝...
18:18 08/05/2023Սարսանգի ջրամբարը գրեթե դատարկ էԱդրբեջանի կողմից Արցախը շրջափակման մեջ առնելու աղետալի վնասներից մեկն էլ էներգետիկ ճգնաժամն է, որը մեղմելու նպատակով Սարսանգի ջրամբարի վրա կառուցված ՀԷԿ֊ն աննախադեպ ռեժիմով է աշխատել, արդյունքում `...
17:36 08/05/2023Վիվա-ՄՏՍ-ը Հայաստանում առաջին անգամ 5G գործարկել է ապրիլի 6-ինԸնկերությունը զերծ է մնում Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի որոշումը մեկնաբանելուց։
11:29 08/05/2023ԵՄ-ն առաջին անգամ կարող է պատժամիջոցներ կիրառել չինական ընկերությունների դեմԵվրամիությունն առաջին անգամ պատրաստվում է սահմանափակող միջոցներ կիրառել չինական ընկերությունների դեմ, որոնք աջակցություն են ցուցաբերում Ռուսաստանին։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով...
09:05 08/05/2023«Կանխատեսում ենք, որ հունիսի սկզբին մեր փողը կսպառվի». ԱՄՆ ֆինանսների նախարարԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունում վստահ չեն, որ երկրում դեֆոլտը տեղի կունենա հենց հունիսի 1-ին, հայտարարել է գերատեսչության ղեկավար Ջանեթ Յելենը: «Մենք կանխատեսում ենք, որ հունիսի սկզբին մեր փողը...
08:46 08/05/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրԸստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 385 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝ 388 դրամ: Փոխանակման կետերում դոլարի առքը 386 դրամ է, իսկ վաճառքը՝ 389 դրամ։ Եվրոյի առքի միջին...
20:03 05/05/2023Վրացիները բողոքում են՝ իրենց խնձորը չեն կարողանում իրացնել, Թուրքիայից ներմուծումը մեծ էՎրացի ֆերմերները չեն կարողանում իրենց խնձորը վաճառել և ստիպված են այն դեն նետել, բայց միևնույն ժամանակ Թուրքիայից ներմուծումը դեռ չի դադարում: jnews-ի փոխանցմամբ՝ ասել է միրգ և բանջարեղեն...
19:24 05/05/2023Իսկ ո՞վ պետք է պաշտպանի ավտոմեքենա ներկրող ընկերությունների շահերը․ Գառնիկ Դանիելյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Ավտոմեքենա ներկրող ընկերությունների ներկայացուցիչներն ահազանգել էին, որ Վրաստանի Հանրապետության կողմից իրականացվում...

18:05 26/09/2014ANPP to be temporarily disconnected from energy gridOn September 27, the Armenian Nuclear Power Plant (ANPP) will be disconnected from the energy grid of the country due to scheduled repairs and refueling, the press service of the Armenian Ministry of...
15:53 26/09/2014Russia’s Duma ratifies Eurasian Economic Union treatyThe lower chamber of the Russian parliament, the State Duma, has ratified the treaty on Eurasian Economic Union, signed by the presidents of Russia, Belarus and Kazakhstan in May, RIA Novosti...
13:48 26/09/2014HRW called on BP to not cooperate with Azerbaijani authorities that violate rights their own citizensInternational organization Human Rights Watch made a statement in which called on the British Petroleum (BP) which is the biggest oil company in Azerbaijan, to not cooperate with the authorities of...
18:51 25/09/2014Government approves 2015 draft budgetThe Armenian government approved the 2015 draft budget on Thursday. The revenue makes AMD 1.201,3bn, spending AMD 1.337,9bn and deficit AMD 116.6bn. The Finance Minister was instructed to make...
18:15 25/09/2014Government to exempt border villages’ business entities from taxesBusiness entities operating in Armenia’s border villages will be exempted from taxes. The decision was made at a cabinet meeting on Thursday. The aim of the initiative is to boost business activities...
17:38 25/09/2014Construction of new power unit for ANPP discussed at IAEA meetingThe 58th Regular Session of the International Atomic Energy Agency (IAEA) General Conference is being held in Vienna, between 22 and 26 September.
16:32 25/09/2014Armenian Deputy PM travels to RussiaArmen Gevorgyan, Armenian Deputy Prime Minister and Territorial Administration Minister, member of the CIS Economic Council, left for Moscow today, the press service of the Territorial Administration...
16:11 24/09/2014Asatryan hopes Armenia will not join EaEUEconomist Bagrat Asatryan hopes Armenia will not sign an agreement on accession to the Eurasian Economic Union (EaEU).
15:41 24/09/2014Armenia recorded 4.1 percent economic growth in Jan.-Aug. – economistAccording to the IMF forecasts, Russia’s economic growth will be 0.2 percent in 2014, which is a bad indicator for a country like Russia, economist Bagrat Asatryan told reporters on Wednesday, adding...
14:45 24/09/2014Armenian parliament official discusses intensification of trade and economic ties with Czech RepublicThe delegation led by Vice-Speaker of Armenian National Assembly Edward Sharmazanov met with Governor of Moravian-Silesian Region of Czech Republic Miroslav Novak on Tuesday.
09:51 22/09/2014‘World in indefinite depression’"We are in global depression which started in 2007 and is going to continue indefinitely," Jim Rickards said.
18:43 19/09/2014Nairit problem requires immediate solution – Minister“The complaints and anger of Nairit plant workers are understandable. The President and the Prime Minister are seriously concerned about the situation and an assignment was given to prepare a package...
19:09 18/09/2014Protest under slogan ‘‘Stop supporting repression in Azerbaijan!’’ was held in London in front of BP officeThe government of President of Azerbaijan Ilham Aliyev has stepped up the pressure on critics of the government and independent organizations in the country.
18:38 18/09/2014Economy of Azerbaijan: increase in external debt, reduction of production and export of oil and gasSince the beginning of 2014 in Azerbaijan grew by 5% external debt decreased by 9%, foreign trade turnover, the crude oil exports ($ 13.1 billion) decreased by 2.2%, natural gas (225 million) - 57%,...
17:42 16/09/2014Galust Sahakyan: Cooperation with China is among Armenia’s prioritiesOn September 16, Speaker of the Armenian National Assembly Galust Sahakyan met with outgoing Ambassador of China to Armenia Tian Changchun, the parliament’s press service reported.
14:21 16/09/2014Estonia eager to boost ties with Armenia – AmbassadorArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan met with Ambassador of Estonia to Armenia Priit Turk on Tuesday, the press service of the government reported.
12:22 16/09/2014Aravot: Food prices up in ArmeniaPrices for food products have increased in Armenia recently. Aravot learnt from shop sellers that there has been price increase for products of Grand Candy confectionery company. A shop manager told...
15:48 15/09/2014Armenian Agriculture Minister meets with Greek AmbassadorArmenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan met with Greek Ambassador to Armenia Ioannis Taghis, the Agriculture Ministry’s press service reported.
14:41 15/09/2014Guminsky: Armenia's accession will be announced in MinskBelarus is doing everything so that the draft agreement on Armenia's accession to Eurasian Union could be ratified in Minsk on October 10, Deputy Speaker of House of Representatives of Belarusian...
11:50 12/09/2014Armenian Economy Minister receives Czech delegationOn the sidelines of the first session of the Armenian-Czech Intergovernmental Commission on Economic Cooperation on September 11, Armenian Minister of Economy Karen Chshmaritian received Czech...