15:00 02/12/2022Իրանը ցանկանում է մեծացնել Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտումԻրանը ցանկանում է մեծացնել Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտում: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի նավթի փոխնախարարը: Քաղաքական գործիչն ընդգծել...
12:57 02/12/2022Գնաճն ամենուր է. ֆրանսիացիները նախատեսում են Սուրբ Ծննդյան տոներին ավելի քիչ նվերներ գնելՊարենային ապրանքների գների աճի, ինչպես նաև էլեկտրաէներգիայի թանկացման ֆոնին շատ ֆրանսիացիներ ոչ միայն ստիպված են հրաժարվել սովորական մթերքներից, այլև նախատեսում են Սուրբ Ծնունդին ավելի քիչ նվերներ...
10:03 02/12/2022ԵՄ հանձնակատարը բոյկոտում է ԱՄՆ գագաթնաժողովը՝ ԵՄ մտահոգություններին անուշադրության մատնելու պատճառով. BloombergՆերքին շուկայի հարցերով եվրահանձնակատար Թիերի Բրետոնը որոշել է չայցելել ԱՄՆ՝ ԱՄՆ-ԵՄ Առևտրի և տեխնոլոգիաների խորհրդի գագաթնաժողովին, քանի որ ԱՄՆ-ի գնաճի մասին նոր օրենքի վերաբերյալ ԵՄ առաջնորդների...
08:52 02/12/2022Եվրոն թանկանում էՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.31 դրամ` նոյեմբերի 30-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.19 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
19:45 01/12/2022Գործազրկության պատկերը՝ ՎրաստանումՎրաստանում 2022 թվականի երեք եռամսյակում, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, ստեղծվել է ավելի քան 100 հազար աշխատատեղ, իսկ գործազրկության մակարդակը նվազել է 4 տոկոսով, հայտնում են Վրաստանի...
18:15 01/12/2022Հայկական սիրելի կպչուկները «Viber»-ում՝ արդեն անիմացված տարբերակովՎիվա-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է․ «Աղջկա և տղայի կերպարներով, հայկական գրառումով ստիկերների (կպչուկների) հաջողությամբ ոգեշնչված՝ Վիվա-ՄՏՍ-ն այս անգամ ներկայացնում է «Viber» կպչուկների նոր փաթեթ՝ արդեն...
15:28 01/12/2022Այս պահին սպառողներին վաճառվող էլեկտրաէներգիայի սակագների վերանայման գործընթաց է սկսված. Գարեգին Բաղրամյան«Այս պահին սպառողներին վաճառվող էլեկտրաէներգիայի սակագների վերանայման գործընթաց է սկսված, վերջնական սակագնի փոփոխություն կլինի, թե ոչ, չեմ կարող ասել»,-կառավարության ճեպազրույցենրի սրահում ասաց...
14:47 01/12/2022Formal-ից մինչև Home wear. Երևանի կենտրոնում բացվել է HENDERSON նորաձևության տան ֆլագման սրահըՏղամարդկանց ողջ զգեստապահարանը՝ մեկ վայրում. դա չափազանց կարևոր է ժամանակակից, հատկապես ժամանակի արժեքը գնահատող տղամարդու համար։ HENDERSON-ի այդպիսի խանութը հայտնվել է Երևանում՝ Սայաթ-Նովա 8...
14:35 01/12/20222021 թ.-ին ՀՀ-ում աղքատության մակարդակը 26.5 % է.ՎԿ-ի նոր մեթոդաբանական աճպարարությունը«Վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2021 թվականի աղքատության ցուցանիշը ՀՀ-ում այն կազմել է 26.5 %»,-կառավարության դեկտեմբերի 1-ի նիստի ավարտին հայտնեց Նիկոլ Փաշինյանը: Ցուցանիշը համեմատելով 2020...
14:15 01/12/2022Պրակտիկ դաշտում պետք է աշխատանքի տեմպը փոխենք, բոլորիս է վերաբերում՝ ինձնից սկսած. Նիկոլ Փաշինյան«Զեկուցվող նախագծով 1 մլրդ 342 մլն դրամ է հատկացվում 8՝ Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Վայոց ձորի և Տավուշի մարզպետարաններին սուբվենցիոն ծրագրերի պետության մասնաբաժինը...
14:04 01/12/2022Թուրքիայում բանկերին պարտքեր ունեցող քաղաքացիների թիվը 1 տարում ավելացել է 2 մլն ովԹուրքիայում վերջին 1 տարում անհատական վարկեր վերցրած քաղաքացիների թիվն ավելացել է 2 մլն.-ով՝ հասնելով 36 մլն 671 հազարի: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է խորհրդարանի ընդդիմադիր...
12:58 01/12/202210 մլրդ դրամ ՏՏ ոլորտին՝ դոլարի փոխարժեքի նվազման հետևանքները մեղմելու համար«Նախագծի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ ներկայումս տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային շուկայում բազում փոփոխություններ են տեղի ունենում, որոնք շղթայական...
11:01 01/12/2022Կառավարությունն այսօր ՀՀ նախագահին կառաջարկի հրամանագիր ստորագրել ԵՄ-ից 33 մլն եվրո դրամաշնորհի վերաբերյալԳործադիրն այսօրվա նիստում ՀՀ նախագահին կառաջարկի հրամանագիր ստորագրել Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական հանձնաժողովի միջև «ԵՄ դիմակայունության գործիքը Հայաստանի համար» ֆինանսավորման և «ԵՄ-ն...
08:40 01/12/2022ՄԱԿ-ը հայտնել է, որ իրական աշխատավարձերն աշխարհում 20 տարվա մեջ առաջին անգամ նվազել ենԱշխարհում իրական աշխատավարձը, որն արտացոլում է մարդկանց գնողունակությունը, 20 տարվա ընթացքում առաջին անգամ նվազել է։ Այս մասին «Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ, նշված է ՄԱԿ-ի Աշխատանքի միջազգային...
21:41 30/11/2022Ակբա բանկն ու ԵՊՀ-ն հուշագիր են ստորագրելԱկբա բանկն ու Երևանի պետական համալսարանը համատեղ գիտահետազոտական ծրագրերի և նախագծերի իրականացման վերաբերյալ հուշագիր են ստորագրել: Բանկից մանրամասնում են՝ համագործակցությամբ բանկն ու ԵՊՀ-ի...
20:22 30/11/2022«Լուկօյլ»-ին արգելվել է Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհանով նավթ արտահանելՌուսական «Լուկօյլ» նավթամթերք արտադրող ընկերությունը արևմտյան պատժամիջոցների պատճառով դեկտեմբերից կդադարեցնի Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան խողովակաշարով արտահանումը Կասպից ծովի նավթահանքերից: Aliq.ge-ի...
16:41 30/11/2022ԶՊՄԿ. Վերջին անգամ պոչատարից արտահոսքի դեպք գրանցվել է ավելի քան երկու ամիս առաջԶՊՄԿ-ն հերքում է պոչամբարում վթարի մասին տեղեկատվությունը: Տարածած հաղորդագրության մեջ ասված է. «Այսօր մամուլում տեղ գտած հրապարակումները ԶՊՄԿ պոչամբարում իբր «պայթյունի» վերաբերյալ...
16:27 30/11/2022Ինգա Զարաֆյան. ԶՊՄԿ-ի շահերը գերադասվում են Հայաստանի բնակիչների առողջությունից, շրջակա միջավայրիցՀայաստանում հանքարդունաբերության ոլորտում գործող ընկերությունների՝ մասնավորապես «Զանգեզուրի պղձամոլբիդենային կոմբինատի շահերը գերադասվում են բնակիչների առողջությունից, շրջակա միջավայրից։...
15:35 30/11/2022Ռուսներն ու ուկրաինացիները Անթալիայում մեծ թվով անշարժ գույք են ձեռք բերումԹուրքիայում շարունակվում է օտարերկրացիների կողմից անշարժ գույքի ձեռքբերումը, ինչը հարուցել է թուրքերի անհանգստությունն ու զայրույթը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, սոցցանցում ձևավորված մի խումբ...
14:21 30/11/2022Իրանը մեկ ամսվա ընթացքում կմիանա ԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրինԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրի գոտու կազմակերպման իրավական թղթաբանությունը նախատեսվում է կարգավորել մեկ ամսվա ընթացքում։ ParsToday-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի արդյունաբերության, հանքերի և...

13:49 25/07/2017Армения и Иран обсудили развитие сотрудничества в сфере промышленности и торговлиСостоялась очередная встреча армяно-иранской оперативной группы по вопросам инвестиций и торговли.
19:49 24/07/2017Глава Минтранса Армении Ваан Мартиросян посетил Гегаркуникскую и Тавушскую областиКак сообщает пресс-служба Минтранса РА, цель визита – проследить за ходом строительных работ и работ по благоустройству, проводимых на ряде дорог.
19:35 24/07/2017КГД Армении: Строительство нового таможенного пункта «Бавра» находится в завершающей стадииПредседатель КГД Армении Вардан Арутюнян после структурных изменений в КГД совершил первый визит в реорганизованные подразделения с целью ознакомления с новым стилем работы.
14:16 24/07/2017Армен Исраелян: Создание Свободной экономической зоны в Сюнике значительно увеличит объемы торгового оборота между Арменией и ИраномСоздание свободной экономической зоны (СЭЗ) на армяно-иранской границе – в Сюникской области Армении – значительно увеличит объемы торгового оборота между двумя странами.
11:17 24/07/2017Мировые цены на нефть слабо поднимаются в понедельник утромТрейдеры ожидают встречи министерского комитета по мониторингу соглашения стран ОПЕК и ряда не входящих в эту организацию государств о сокращении добычи нефти.
11:35 22/07/2017Премьер Армении: Безусловно, к приграничным общинам отношение будет особоеВо главе с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном в городе Дилижан Тавушской области РА состоялось совещание.
10:42 22/07/2017СМИ: США рассматривают возможность введения жестких санкций против нефтяной отрасли ВенесуэлыЭто приведет к серьезному ограничению экспорта нефти государства – члена ОПЕК и поставит страну в сложное положение.
14:16 21/07/2017Премьер Армении и представитель компании «Allianz Group» обсудили возможности сотрудничества в сфере страхованияПремьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня регионального директора компании «Allianz Group» Антуана Иссая.
13:00 21/07/2017Глава ГКЗЭК Армении и должностные лица Торгового представительства США обсудили возможности укрепления сотрудничестваСтороны рассмотрели возможности укрепления сотрудничества и реализации новых долгосрочных программ в сфере экономической конкуренции.
11:19 21/07/2017Ровшан Агаев: Алиев сильно преуменьшает размер внешнего долга АзербайджанаПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев скрывает от собственного населения реальный размер внешнего долга страны, сильно преуменьшая его.
19:24 20/07/2017Премьер Карен Карапетян: Ереван заинтересован в развитии армяно-корейских связейПремьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня, 20 июля, принял руководителя провинции Джеолабук-до Республики Корея.
16:41 20/07/2017Глава Минтруда Артем Асатрян доложил президенту Армении о проводимых в сфере реформахВо время рабочей встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном министр труда и социальных вопросов РА Артем Асатрян сегодня доложил о ходе выполнения поручений главы государства.
14:09 20/07/2017Фонд развития Армении расширяет содействие хозяйствующим субъектам АрцахаФонд планирует также вовлечение потенциала арцахского бизнес-сообщества в дальнейшие инвестиционные программы.
12:27 20/07/2017Банк ВТБ (Армения) запускает услугу предоставления пенсионных выписок посредством банкоматовДанная услуга позволит держателям карт Банка ВТБ (Армения) более эффективно управлять средствами пенсионного фонда и следить за доходностью фондов.
12:21 20/07/2017Премьер Армении поручил обеспечить соразмерное наложение ареста на имущество или денежные средства хозяйствующих субъектовКак указал сегодня Карен Карапетян, принятие указанных правовых актов предоставит возможность на практике минимизировать случаи несоразмерного наложения ареста на имущество или денежные средства.
22:41 19/07/2017Роберт Гирейко: Сегодня Армения проводит современную политику территориального развитияМинистр Давид Локян принял участие в конференции по территориальному развитию, целью которой является объединить усилия для активизации стратегических целей, региональных и местных акторов.
22:39 19/07/2017Обсуждены программы по развитию туризма в Сюникской области АрменииРабочая группа во главе с министром С. Караяном посетила также гостиницу «Горис».
18:12 19/07/2017Армения зафиксировала беспрецедентный рост посещаемости туристов, однако не собирается останавливаться на достигнутом«Это беспрецедентно высокий для нас показатель, но мы поставили перед собой цель удвоить число туристов», – подчеркнула она.
15:27 19/07/2017Избран исполнительный директор Фонда развития туризма в АрменииВ ходе заседания был утвержден также бюджет фонда, который будет направлен на реализацию государственных проектов в сфере туризма.
14:25 19/07/2017В Азербайджане из-за постоянного роста цен и экономического давления население впадает в депрессиюВот уже долгое время в Азербайджане растут цены, а в последние дни граждане взбудоражены неожиданным решением Тарифного Совета, озвучившего новые цены на бензин марки Ам-92.