20:33 26/08/2022Վրաստանից Հայաստան մեքենաների վերաարտահանումն աճել է2022 թվականին Վրաստանից Հայաստան է վերաարտահանվել 2 034 միավոր թեթև մեքենա՝ 14,6 մլն դոլար ընդհանուր արժողությամբ: Այս մասին գրում է Ալիք մեդիան։ 2021 թվականի առաջին 6 ամիսներին այս ցուցանիշը...
19:43 26/08/2022Եղեգնաձորի մի խումբ բնակիչներ պահանջում են առ ոչինչ համարել «Մետալ Գոլդ» ՍՊԸ-ի կազմած արձանագրությունը և վերականգնել իրենց խախտված իրավունքներըԵղեգնաձոր խոշորացված համայնքի մի խումբ բնակիչներ հայտարարություն են տարածել, որում ասվում է․ «Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի մի խումբ բնակիչներ նամակով դիմել են Նիկոլ Փաշինյանին՝...
19:32 26/08/2022Աշխարհում սուրճի գներն աճում ենՀաշվի առնելով Բրազիլիայում բերքի սպասվող անկումը, որն աշխարհում սուրճի ամենամեծ արտադրողն է, հավանական է, որ գները կշարունակեն աճել ինչպես համաշխարհային շուկայում, այնպես էլ Վրաստանում:Այս մասին...
18:58 26/08/2022Դավթաշենում հաշվել են՝ բացօթյա ապօրինի առևտրով զբաղվում էր շուրջ 100 առևտրականԴավթաշենի գյուղմթերքի շուկան արդեն գործում է: Այս մասին տեղեկացնում են քաղաքապետարանից։ «Զբոսայգու հարևանությամբ գտնվող շուկա առևտրականները գալիս են ամեն օր՝ առավոտյան ժամը 7-ից: «Իմ աճեցրած ապրանքն...
17:40 26/08/2022Բաբկեն Պիպոյան. Սուրմալուի պայթյունի հետ կապված դատախազության հայտարարությունները պետք է լինեն ոչ թե բարոյախրատական հարթության մեջ, այլ՝ քրեաիրավական«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունը պետական, տեսչական մարմինների անգործության հետևանք է եղել։ Panorama.am-ի հետ զրույցում նման պնդում արեց «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ...
15:31 26/08/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են Ռուսաստանից փոխանցումներ ստանալ ՀՀ դրամովՎՏԲ-ն մեկնարկել է Ռուսաստանից Հայաստան դրամական փոխանցումներ ազգային արժույթով։ Ծառայությունը հասանելի է ստացողի բանկային տվյալների միջոցով: Փոխանցումը մուտքագրվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդի...
15:01 26/08/20222022 թ․ առաջին կիսամյակում բանկերի շահույթը կազմել է 111 մլրդ դրամ․ ՀԲՄՀայաստանի բանկերի միությունն ամփոփել է բանկային գործունեության կիսամյակային արդյունքները։ ԲՄ գործադիր տնօրեն Սեյրան Սարգսյանի դիտարկմամբ՝ հաշվետու ժամանակահատվածում հիմնական ցուցանիշների մասով ՀՀ...
09:40 26/08/2022Սպառողական գները Հայաստանում մեկ տարում աճել են 9.3%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականի հունվար-հուլիսին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 13.1%։ 2021թ-ի հուլիս ամսվա...
20:12 25/08/2022Վիվա-ՄՏՍ-ն անընդունելի է համարում նմանօրինակ կեղծ ու մտացածին լուրերի տարածումըՎիվա-ՄՏՍ-ը հայտարարություն է տարածել,որում ասվում է․ ««Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ 25.08.2022 համարում լույս տեսած, ինչպես նաև առանձին կայքերում տեղ գտած՝ «Ինչպես են «Վիվա ՄՏՍ»-ի քարտերը հայտնվել Ադրբեջանի...
19:07 25/08/2022Գիտնականները կանխատեսել են ծովային տեսակների 90%-ի անհետացումԾովային տեսակների մոտ 90%-ը կվերանա այս դարի վերջին, եթե ջերմոցային գազերի արտանետումները չկրճատվեն։Այս մասին գրում է «ՄԻՐ24»-ը։ Նման կանխատեսում են արել Կանադայի Դալհաուզի համալսարանի գիտնականները։...
12:30 25/08/2022Հայտարարվել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի Տրանշ-2-ի 34 կմ-ի շինաշխատանքների ձեռքբերման միջազգային մրցույթ«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային Տրանշ-2 ծրագրի շրջանակներում հայտարարել է Մ-1, Երևան-Գյումրի-Բավրա (կմ 37+545-ից մինչև կմ 71+435) շուրջ 34 կմ...
10:51 25/08/2022Ռուսական և իրանական ընկերությունների միջև ստորագրվել է 700 մլն եվրո արժողությամբ համագործակցության 12 հուշագիրՌուսաստանում Իրանի դեսպանի մասնակցությամբ, ռուսական և իրանական ընկերությունների միջև ստորագրվել է 700 մլն եվրո արժողությամբ համագործակցության 12 հուշագիր: Այս մասին գրում է ParsToday-ը։ Մոսկվայում...
19:40 24/08/2022Վրաստան ցորենի ներմուծումը թանկացել էՎրաստանում ցորենի ներմուծումը մեկ տարում թանկացել է 82,2 տոկոսով, իսկ տարեսկզբից՝ 30,1 տոկոսով։ Ավելի կոնկրետ, եթե 2021 թվականի հուլիսին Վրաստան ներմուծված ցորենի գինը մեկ տոննայի դիմաց միջինը...
19:26 24/08/2022«ՎՈՅԱԺ» ծառայություն. մնացեք կապի մեջ ճամփորդելիսԿիպրոս, Հունաստան, Իսպանիա, Իտալիա, Եգիպտոս, ԱՄԷ, Ռուսաստան, Վրաստան. նշված երկրներն այս ամռան թեժ տապից փախչելու ամենաթոփ ուղղությունների շարքում են: Այդ կապակցությամբ, Վիվա-ՄՏՍ-ն առաջարկում է իր...
15:06 24/08/2022ԶՊՄԿ-ն գաղտնի որոշմամբ ևս 6.8 տոկոս բաժնետոմսեր է նվիրել կառավարությանը«2022թվականի մարտի 24-ին մենք որպես նվիրատվություն «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ից ստացել ենք ևս 6.8 տոկոս։ Այդ ժամանակ այդ նվիրատվությունը մենք ընդունել ենք գաղտնի որոշմամբ»,-հայտարարեց...
14:08 24/08/202217 հազար թոշակառու անկանխիկ գործարք է կատարելԲանկերում գրանցված 173 հազար կենսաթոշակառուներից 17 հազարը կամ 10 տոկոսը շուրջ 524 մլն դրամի անկանխիկ գործարք է կատարել։ Կառավարության նիստում նման թվեր հնչեցվեցին։ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի...
12:55 24/08/2022Ռուսաստանցիներն ավելի քիչ են սկսել մեկնել ԵվրոպաԴեպի Եվրոպա զբոսաշրջությունը միշտ թանկ է եղել, և ռուսներն ընտրում են էժան լողափեր, ուստի այժմ զգալիորեն նվազել է հոսքը դեպի ԵՄ երկրներ՝ նաև մտավախությունների պատճառով, որ ռուսներին այնտեղ չեն...
11:13 24/08/2022Պետական բյուջեից շուրջ 560 միլիոն դրամ գումար հափշտակելու փորձ է արվելԵրկու մարդ կալանավորված է։
09:24 24/08/2022Բանկերում եվրոն գնում են 399.12 դրամով, դոլարը՝ 404.64 դրամովՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին փոխարժեքը կազմում է 404.64 դրամ՝ օգոստոսի 22-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.31 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
18:05 22/08/2022Հայաստանից լավ տեղ չկաԲոլոր երգերը, մտքերը, ապագայի ծրագրերը հայրենիքում ու հայրենիքի մասին․ ճամբարականները գիտեն՝ Հայաստանից լավ տեղ չկա։ Ապրելու բանաձևը՝ սովորել, դառնալ լավ մասնագետ և հզորացնել երկիրը։ Ծաղկաձորի «Լավա...

13:11 11/04/2017Экономист: В Азербайджане ожидается новая девальвация нацвалюты, несмотря на ее искусственное укрепление за последние дниК тому же он добавил, что по сравнению с предыдущими годами, объем манатной массы упал уже вдвое.
12:02 11/04/2017Цены на нефть эталонных марок снижаютсяИюньские фьючерсы на нефть марки Brent на лондонской бирже ICE Futures к 08:55 подешевели на $0,03 (0,05%) – до $55,95 за баррель.
19:07 10/04/2017Конверс Банк предлагает новую услугуПараллельно с этим, средства, потраченные из кредитного лимита, будут автоматически пополняться в размере ежемесячного погашения стоимости приобретенного товара или услуги.
14:22 10/04/2017Премьер Армении: Снизились тарифы на железнодорожные и паромные грузоперевозки по маршруту Москва-Ереван и обратноС целью снижения тарифов на грузоперевозки по указанным направлениям состоялись трехсторонние переговоры между Арменией, Грузией и Россией.
10:44 10/04/2017Мировые цены на нефть показывают положительную динамику в понедельник на фоне геополитических опасенийСтоимость июньских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,22% – до 55,36 доллара за баррель.
18:55 08/04/2017Премьер Армении: При усердной работе в сфере легкой промышленности в этом году создадим 10 тыс. рабочих местС.Караян представил также подробности о процессе создания свободной экономической зоны на границе с Ираном.
20:10 07/04/2017Минсельхоз Армении занялся инвестиционными проектами в Араратской областиПредставленные программы, в частности, относились к производству органической продукции.
18:35 07/04/2017Премьер Армении Карен Карапетян намерен уволить «безнадежных» руководителей госкомпанийГлава правительства поручил установить четкий график, в соответствии с которым министры должны представить анализ деятельности компаний и предложения.
18:22 07/04/2017В Азербайджане цены на продукты питания продолжают расти, а доходы населения остаются на низком уровнеДва года назад ССПА провел исследование и выявил, что привозимая из-за рубежа продукция больше всего подвергается наценке, которая порой достигает 300%, а минимальная составляет 60%.
17:02 07/04/2017Замглавы Минсельхоза Армении: Весна пришла своим чередом, риска заморозков для абрикосовых садов нет«В прошлом году деревья зацвели раньше, что и повлекло за собой негативные последствия», – подчеркнул А. Арутюнян.
15:29 07/04/2017Банк ВТБ (Армения) предлагает оформлять кредиты под залог золота на выгодных условияхКредит выдаётся сроком до 5-и лет, а способ погашения выбирает сам клиент на свое усмотрение.
14:10 07/04/2017В армянском курортном городе Цахкадзор 7 мая пройдет первый фестиваль коньякаОжидается прибытие большого числа туристов из России. В общей сложности фестиваль коньяка, как ожидается, посетят более 25 тысяч человек.
11:32 07/04/2017Цена на нефть марки Brent в пятницу впервые с 7 марта превысила 56 долларов за баррельУтром стоимость июньских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 1,53% – до 55,73 доллара за баррель.
16:58 06/04/2017Глава Минтранса Армении раскрыл секрет «быстро портящегося» асфальта и открестился от откатовСостояние дорог такое, что выделенных из госбюджета средств не хватит на единовременное решение проблемы в целом: на это нужны очень большие инвестиции.
16:37 06/04/2017Глава Минфина Армении пришел на заседание правительства с хорошими новостями – для Карена КарапетянаМинистерство финансов РА планирует в кратчайшие сроки достичь гораздо больших экономических показателей.
15:48 06/04/2017Премьер Армении Карен Карапетян взялся за ведомство Армана Саакяна: Выходите из статуса чиновника и станьте агрессивным агентствомКарен Карапетян заявил также, что ждет от начальника ведомства управления государственным имуществом Армана Саакяна программу реформ.
15:28 06/04/2017Нельзя идти в будущее, используя язык и ценности прошлого. Речь Тиграна Саркисяна на Восточном форуме в БерлинеЕго участниками стали более 400 представителей органов власти, топ-менеджеров и владельцев крупных европейских компаний, членов бизнес-ассоциаций.
15:24 06/04/2017К празднику Новруз в Армению прибыли 8100 иранских туристовВ период с 19 марта по 4 апреля 2016 года ереванский аэропорт «Звартноц» принял 5300 иранских туристов.
10:08 06/04/2017Цена нефти снижается на фоне неожиданных данных Минэнерго СШАСтоимость июньских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,48% – до 54,10 доллара за баррель.
20:39 05/04/2017Миллер: Мы подписали ряд важных документов, в том числе крупный контракт на покупку «Газпромом» газа у УзбекистанаЦеремония состоялась в присутствии президента Российской Федерации Владимира Путина и президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.