20:33 26/08/2022Վրաստանից Հայաստան մեքենաների վերաարտահանումն աճել է2022 թվականին Վրաստանից Հայաստան է վերաարտահանվել 2 034 միավոր թեթև մեքենա՝ 14,6 մլն դոլար ընդհանուր արժողությամբ: Այս մասին գրում է Ալիք մեդիան։ 2021 թվականի առաջին 6 ամիսներին այս ցուցանիշը...
19:43 26/08/2022Եղեգնաձորի մի խումբ բնակիչներ պահանջում են առ ոչինչ համարել «Մետալ Գոլդ» ՍՊԸ-ի կազմած արձանագրությունը և վերականգնել իրենց խախտված իրավունքներըԵղեգնաձոր խոշորացված համայնքի մի խումբ բնակիչներ հայտարարություն են տարածել, որում ասվում է․ «Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի մի խումբ բնակիչներ նամակով դիմել են Նիկոլ Փաշինյանին՝...
19:32 26/08/2022Աշխարհում սուրճի գներն աճում ենՀաշվի առնելով Բրազիլիայում բերքի սպասվող անկումը, որն աշխարհում սուրճի ամենամեծ արտադրողն է, հավանական է, որ գները կշարունակեն աճել ինչպես համաշխարհային շուկայում, այնպես էլ Վրաստանում:Այս մասին...
18:58 26/08/2022Դավթաշենում հաշվել են՝ բացօթյա ապօրինի առևտրով զբաղվում էր շուրջ 100 առևտրականԴավթաշենի գյուղմթերքի շուկան արդեն գործում է: Այս մասին տեղեկացնում են քաղաքապետարանից։ «Զբոսայգու հարևանությամբ գտնվող շուկա առևտրականները գալիս են ամեն օր՝ առավոտյան ժամը 7-ից: «Իմ աճեցրած ապրանքն...
17:40 26/08/2022Բաբկեն Պիպոյան. Սուրմալուի պայթյունի հետ կապված դատախազության հայտարարությունները պետք է լինեն ոչ թե բարոյախրատական հարթության մեջ, այլ՝ քրեաիրավական«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունը պետական, տեսչական մարմինների անգործության հետևանք է եղել։ Panorama.am-ի հետ զրույցում նման պնդում արեց «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ...
15:31 26/08/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են Ռուսաստանից փոխանցումներ ստանալ ՀՀ դրամովՎՏԲ-ն մեկնարկել է Ռուսաստանից Հայաստան դրամական փոխանցումներ ազգային արժույթով։ Ծառայությունը հասանելի է ստացողի բանկային տվյալների միջոցով: Փոխանցումը մուտքագրվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդի...
15:01 26/08/20222022 թ․ առաջին կիսամյակում բանկերի շահույթը կազմել է 111 մլրդ դրամ․ ՀԲՄՀայաստանի բանկերի միությունն ամփոփել է բանկային գործունեության կիսամյակային արդյունքները։ ԲՄ գործադիր տնօրեն Սեյրան Սարգսյանի դիտարկմամբ՝ հաշվետու ժամանակահատվածում հիմնական ցուցանիշների մասով ՀՀ...
09:40 26/08/2022Սպառողական գները Հայաստանում մեկ տարում աճել են 9.3%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականի հունվար-հուլիսին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 13.1%։ 2021թ-ի հուլիս ամսվա...
20:12 25/08/2022Վիվա-ՄՏՍ-ն անընդունելի է համարում նմանօրինակ կեղծ ու մտացածին լուրերի տարածումըՎիվա-ՄՏՍ-ը հայտարարություն է տարածել,որում ասվում է․ ««Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ 25.08.2022 համարում լույս տեսած, ինչպես նաև առանձին կայքերում տեղ գտած՝ «Ինչպես են «Վիվա ՄՏՍ»-ի քարտերը հայտնվել Ադրբեջանի...
19:07 25/08/2022Գիտնականները կանխատեսել են ծովային տեսակների 90%-ի անհետացումԾովային տեսակների մոտ 90%-ը կվերանա այս դարի վերջին, եթե ջերմոցային գազերի արտանետումները չկրճատվեն։Այս մասին գրում է «ՄԻՐ24»-ը։ Նման կանխատեսում են արել Կանադայի Դալհաուզի համալսարանի գիտնականները։...
12:30 25/08/2022Հայտարարվել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի Տրանշ-2-ի 34 կմ-ի շինաշխատանքների ձեռքբերման միջազգային մրցույթ«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային Տրանշ-2 ծրագրի շրջանակներում հայտարարել է Մ-1, Երևան-Գյումրի-Բավրա (կմ 37+545-ից մինչև կմ 71+435) շուրջ 34 կմ...
10:51 25/08/2022Ռուսական և իրանական ընկերությունների միջև ստորագրվել է 700 մլն եվրո արժողությամբ համագործակցության 12 հուշագիրՌուսաստանում Իրանի դեսպանի մասնակցությամբ, ռուսական և իրանական ընկերությունների միջև ստորագրվել է 700 մլն եվրո արժողությամբ համագործակցության 12 հուշագիր: Այս մասին գրում է ParsToday-ը։ Մոսկվայում...
19:40 24/08/2022Վրաստան ցորենի ներմուծումը թանկացել էՎրաստանում ցորենի ներմուծումը մեկ տարում թանկացել է 82,2 տոկոսով, իսկ տարեսկզբից՝ 30,1 տոկոսով։ Ավելի կոնկրետ, եթե 2021 թվականի հուլիսին Վրաստան ներմուծված ցորենի գինը մեկ տոննայի դիմաց միջինը...
19:26 24/08/2022«ՎՈՅԱԺ» ծառայություն. մնացեք կապի մեջ ճամփորդելիսԿիպրոս, Հունաստան, Իսպանիա, Իտալիա, Եգիպտոս, ԱՄԷ, Ռուսաստան, Վրաստան. նշված երկրներն այս ամռան թեժ տապից փախչելու ամենաթոփ ուղղությունների շարքում են: Այդ կապակցությամբ, Վիվա-ՄՏՍ-ն առաջարկում է իր...
15:06 24/08/2022ԶՊՄԿ-ն գաղտնի որոշմամբ ևս 6.8 տոկոս բաժնետոմսեր է նվիրել կառավարությանը«2022թվականի մարտի 24-ին մենք որպես նվիրատվություն «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ից ստացել ենք ևս 6.8 տոկոս։ Այդ ժամանակ այդ նվիրատվությունը մենք ընդունել ենք գաղտնի որոշմամբ»,-հայտարարեց...
14:08 24/08/202217 հազար թոշակառու անկանխիկ գործարք է կատարելԲանկերում գրանցված 173 հազար կենսաթոշակառուներից 17 հազարը կամ 10 տոկոսը շուրջ 524 մլն դրամի անկանխիկ գործարք է կատարել։ Կառավարության նիստում նման թվեր հնչեցվեցին։ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի...
12:55 24/08/2022Ռուսաստանցիներն ավելի քիչ են սկսել մեկնել ԵվրոպաԴեպի Եվրոպա զբոսաշրջությունը միշտ թանկ է եղել, և ռուսներն ընտրում են էժան լողափեր, ուստի այժմ զգալիորեն նվազել է հոսքը դեպի ԵՄ երկրներ՝ նաև մտավախությունների պատճառով, որ ռուսներին այնտեղ չեն...
11:13 24/08/2022Պետական բյուջեից շուրջ 560 միլիոն դրամ գումար հափշտակելու փորձ է արվելԵրկու մարդ կալանավորված է։
09:24 24/08/2022Բանկերում եվրոն գնում են 399.12 դրամով, դոլարը՝ 404.64 դրամովՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին փոխարժեքը կազմում է 404.64 դրամ՝ օգոստոսի 22-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.31 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
18:05 22/08/2022Հայաստանից լավ տեղ չկաԲոլոր երգերը, մտքերը, ապագայի ծրագրերը հայրենիքում ու հայրենիքի մասին․ ճամբարականները գիտեն՝ Հայաստանից լավ տեղ չկա։ Ապրելու բանաձևը՝ սովորել, դառնալ լավ մասնագետ և հզորացնել երկիրը։ Ծաղկաձորի «Լավա...

12:27 22/09/2011Gas supply to Armenia haltedGeorgian gas transportation company has officially informed “ArmRusgazprom” that on September 22 at 11:00 the natural gas supply to Armenia will be temporarily halted.
11:37 20/09/2011Standard & Poor’s to cut Italy’s ratingItaly’s credit rating was cut by Standard & Poor’s on concern that weakening economic growth and a “fragile” government mean the nation won’t be able to reduce the euro-region’s second-largest debt...
17:06 19/09/2011New store of STAR opens in administrative district DavtashenTomorrow, on September 20 at 13:00 a new STAR supermarket, located in the administrative district Davtashen, opens its doors for customers.
17:57 17/09/2011Bako Sahakyan received philanthropist from Diaspora Eduardo ErnekyanOn 17 September President Bako Sahakyan received а famous philanthropist from the Diaspora Eduardo Ernekyan and a delegation of his lead having arrived in Artsakh the same day, central information...
15:29 17/09/2011Eduardo Eurnekian: investing in a conflict zone is a contribution to peace for human kind“The burden of building the great Hayastan we talked and sang about for decades rests on our shoulders, as much as it does on the people of Armenia.
11:22 17/09/2011Armenia and Argentina to hold agricultural cooperateArmenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan received Argentinean delegation headed by Deputy Agriculture Minister Lorenso Basso, press service of AM reported.
17:30 16/09/2011‘Moscow’ public house opens in ArtsakhOn 16 September President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the Martakert regional center and partook at а solemn ceremony of opening the “Moscow” public house of celebrations, central...
13:23 16/09/2011Obesity, diabetes, heart attacks threaten health and economies in poor and middle-income countriesAfrica, Eastern Europe, and Asia face alarming chronic disease levels, way above high-income countries, World Bank Report says.
12:01 15/09/2011Italy approves austerity measuresItaly's Parliament gave final approval to Premier Silvio Berlusconi's government's austerity measures, a combination of higher taxes, pension reform and slashed spending that sparked street...
15:51 14/09/2011Special limited edition of brandy on occasion of 20th anniversary of Independence of ArmeniaOn the occasion of the 20th anniversary of Independence of Armenia Yerevan Brandy Factory will release a special brandy called “Hayastan” (Armenia).
15:00 14/09/2011Armenian Ambassador to Iran: Armenian-Iranian trade volume increased“The trade volume between Armenia and Iran has grown. Last year we’ve recorded 40% of growth and we’ll record another growth this year also,” Armenian Ambassador to Iran Grigor Arakelyan said in an...
13:24 14/09/2011VivaCell-MTS Open Doors Sessions have been resumedVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to inform that with the beginning of the new academic year the Open Door sessions in the frames of the Career Development Project...
10:33 14/09/2011Poverty rate climbed in US to record 46.2 millionUS Census Bureau report says the ranks of the nation's poor have swelled to a record 46.2 million - nearly 1 in 6 Americans - as the prolonged pain of the recession leaves millions still struggling...
18:35 13/09/2011International Conference on Development of Local Capital Markets to be held in ArmeniaOn October 6, 2011 NASDAQ OMX Armenia and Cetral Depository of Armenia will organize an international conference titled “Global Opportunities of Local Markets: Infrastructure and Regulation”.
12:00 13/09/2011“Smart Bonus” is now provided when buying smartphones from “Mobile Centre” shopsVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce that now, when buying a smartphones from “Mobile Centre” shops, one gets an opportunity to participate in VivaCell-MTS...
14:03 12/09/2011Armenia’s industrial production growth ranked 2nd in CISDuring the first seven months of the running year, the industrial production growth of Armenia has grown 12,4%.
17:09 09/09/2011VivaCell-MTS presents - “SMS Extra” – new opportunities for sending text messagesVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to present “SMS Extra” bundle of services that provides a number of unprecedented opportunities for sending text messages –...
13:05 09/09/2011French Minister of Transport arrives in ArmeniaFrench Minister of Transport Thierry Mariani will arrive today in Armenia to pay a working visit to our country.
15:14 07/09/2011President Serzh Sargsyan attended the ceremony of inauguration of the Panarmenian BankToday, President Serzh Sargsyan attended the ceremony of inauguration of the Panarmenian Bank and observed working conditions in the Bank, press office of President's Administration reported.
13:54 06/09/2011Armenian intended to increase trade volume with IranArmenia intends to increase the trade volume with Iran about 2-3 times, Iranian “IRNA” news agency quotes Armenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan as saying during his meeting with the...