18:59 06/09/2022«Լիդիան Արմենիա»-ն ցանկանում է ընդերքօգտագործման իրավունքի ժամկետը երկարաձգել շուրջ 3,5 տարով«Լիդիան Արմենիա» ՓԲԸ-ն դիմել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն (ՏԿԵՆ)՝ Ամուլսարի հանքավայրի ընդերքօգտագործման իրավունքի ժամկետը 3 տարի 5 ամիս 20 օրով երկարաձգելու...
17:09 06/09/2022Կոնվերս Բանկը հանդես է եկել առցանց գնումների խրախուսման եզակի առաջարկովԱռցանց ու ապահով գնումների խրախուսման նպատակով Կոնվերս Բանկը հայտարարել է արշավ իր թվային, անվտանգության 3D Secure համակարգով ապահովված Visa Virtual քարտապանների համար: Արշավին կարող են մասնակցել...
13:22 06/09/2022Գազի գինը քաղաքական արժեք ունի. Արմեն Մանվելյան«Ադրբեջանական գազը չի կարող փոխարինել ռուսական գազին, քանի որ միայն ԵՄ-ին Ռուսաստանը տարեկան 160 մլրդ մ³ գազ է արտահանում»,-Panorama.am-ին ասաց էներգետիկ և անվտանգության հարցերով փորձագետ Արմեն...
11:37 06/09/2022Լեհաստանը կդադարեցնի լեհական զլոտիի հետ ուկրաինական գրիվնայի փոխանակումըԼեհաստանում կանխիկ գրիվնայի փոխանակումը զլոտիով դադարեցվել է: Սեպտեմբերի 9-ը տարադրամի փոխանակման վերջին օրն է: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ, այդ մասին հայտնել է Լեհաստանի Ազգային բանկը։ Ուկրաինայի...
10:45 06/09/2022Տարեվերջին Ռուսաստանի ՀՆԱ-ն կնվազի 2%-ից մի փոքր ավել. Պեսկով2022 թվականի վերջին Ռուսաստանի տնտեսությունը կնվազի 2%-ից մի փոքր ավելի: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, որի խոսքերը փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Մեր ՀՆԱ-ն տարեվերջին...
18:27 05/09/202220 օրերի ընթացքում կասեցվել է մոտ 7000 կգ մսեղիքի մուտքն իրացման ցանց․ ՍԱՏՄՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը տեղեկացնում է,որ օգոստոսի 10-ից մեկնարկել է ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի և ՀՀ ոստիկանության տեսուչների համատեղ վերահսկողության...
15:52 05/09/2022Մակրոնը Շոլցի հետ կքննարկի եվրոպական էներգետիկ ճգնաժամըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը երկուշաբթի օրը Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ կքննարկի էներգետիկ ճգնաժամը, հայտնում է «Agence France-Presse»-ը՝ հղում անելով Ելիսեյան պալատին, փոխանցում է «Ռիա...
14:25 05/09/2022Իրանն ու Ռուսաստանը չեղարկում են խմբակային վիզաներն իրենց զբոսաշրջիկների համարԹեհրանն ու Մոսկվան 2023 թվականի հունվարին խմբակային զբոսաշրջային ուղևորությունների համար վիզաները կչեղարկեն։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարության...
14:03 05/09/2022«Քարակերտի քարաձուլման գործարանի» տարեկան հզորությունը լինելու է 200 հազար տոննա. Մասուդ Մոհարամի«35 տարվա անգործությունից հետո գործարկում ենք Լեռնագոգի պողպատի ձուլման գործարանը և նախնական շրջանում նախատեսում ենք արտադրել պողպատի ձուլակտորներ, ամրաններ, մետաղալարեր և գլոցուկ (կատանկա)»,-...
12:38 05/09/2022Պանիրը, միսը, բուսական յուղը, մակարոնեղենը, միրգը թանկացել ենՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. օգոստոսը 2021թ. օգոստոսի նկատմամբ) կազմել է 9.1%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ` 0.2%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
18:30 03/09/2022Եթովպիան պատրաստ է ավելացնել սուրճի արտահանումը ՌուսաստանԵթովպիան պատրաստ է մեծացնել սուրճի արտահանումը Ռուսաստան, եթե նման հայտ լինի՝ Ասիայում և Լատինական Ամերիկայում բերքի ձախողման պատճառով գների աճի սպասումների ֆոնին։։ Այս մասին ասել է ՌԴում...
17:10 03/09/2022Հայկական օճառի և մաքրող միջոցների արտադրությունն աճել է2022 թվականի հունվար-հունիսիՀայաստանում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 9.5%-ով աճել է օճառի արտադրությունը։ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանում այս տարվա առաջին...
16:30 03/09/2022ՀՀ-ում պետական պաշտոնյաները ստեղծել են երկրի ընդերքը կողոպտելու, ժողովրդի ունեցվածքը թալանելու իդեալական պայմաններ․ ՍանասարյանՀայաստանի ընդերքի նկատմամբ հետաքրքրությունը գնալով մեծանում է։ «Հայաստանի կանաչների միություն» ՀԿ նախագահ, քիմ.
16:18 02/09/2022Electrolux-ը հայտարարել է Ռուսաստանից հեռանալու մասինՇվեդական Electrolux կենցաղային տեխնիկա արտադրող ընկերությունը որոշել է վերջնականապես լքել Ռուսաստանը և վաճառել բիզնեսը տեղական ղեկավարությանը, ասվում է ընկերության կայքում, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»...
12:41 02/09/2022ԱՀԿ-ի նախկին ղեկավարի տեղակալ. Ուկրաինայում հակամարտության ձգձգումը համաշխարհային ճգնաժամ կառաջացնիՈւկրաինայում հակամարտության ձգձգումն անխուսափելիորեն կխորացնի աշխարհում էներգառեսուրսների և պարենի դեֆիցիտը, իսկ հետո համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամ կառաջացնի ոչ պակաս մասշտաբներով, քան 2008...
11:50 02/09/2022Իրանի նավթի արդյունահանման հզորությունն աճել է 200 հազար բարելովԻրանի նավթի ազգային ընկերության գործադիր տնօրենը հայտնել է, որ նավթի արդյունահանման հզորությունն աճել է 200 հազար բարելով, գրում է ParsToday-ը։ Մոհսեն Խոջսաթեմեհրը նշել է, որ Իրանի 13-րդ...
10:53 02/09/2022Բանկերում եվրոն գնում են 399.18 դրամով, դոլարը՝ 403.94 դրամովՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 403.94 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 405 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
19:52 01/09/2022ՄԱԳԱՏԷ-ն նախնական գնահատական է տվել Զապորոժիեի ԱԷԿ-ի վիճակինՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավար Ռաֆայել Գրոսսին կայանում գտնվելու ընթացքում գնահատել է Զապորոժիեի ԱԷԿ-ում տիրող իրավիճակը։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Մենք տեսնում ենք անձնակազմի և ղեկավարության նվիրված...
18:00 01/09/2022Օգոստոսին պետական պարտատոմսերի տեղաբաշխման և հետգնման աճուրդների ընդհանուր ծավալը կազմել է 28.3 մլրդ դրամՀայաստանի ֆոնդային բորսայում օգոստոսին տեղի ունեցած պետական պարտատոմսերի տեղաբաշխման և հետգնման աճուրդների ընդհանուր ծավալը կազմել է 28.3 մլրդ դրամ: Այս տվյալները ներկայացնում է Հայաստանի ֆոնդային...
17:03 01/09/2022Անդրկովկասի հանրապետությունների տնտեսական աճըaliq.ge-ի վերլուծաբան Նորայր Միսկարյանը վերլուծական հոդվածում գրում է. «Ոչ միայն գլոբալ, նաև Կովկասում համաճարակը և կառավարությունների կիրառած սահմանափակումները բացասաբար են անդրադարձել տնտեսության...

15:16 20/10/2011Doing Business 2012: Armenia rose 6 places in the global rankingThe World Bank has released “Doing Business 2012” report investigating the regulations that enhance business activity.
17:57 19/10/2011President: Government has adopted path of export promotion“Creation of favorable conditions for new subjects to enter the market and ensuring equal rules for everybody are the priorities of our economic policy,” President Serzh Sargsyan said in his...
11:33 19/10/2011Samsung, Google unveil latest 'Sandwich' Android phoneSamsung Electronics unveiled on Wednesday the first smartphone running Google's latest version of the Android operating system, which aims to combine software used in tablets and smartphones,...
10:35 19/10/2011CIS premiers sign free trade zone agreementThe CIS prime ministers signed a free trade zone agreement on Tuesday, ITAR-TASS reported. They also signed an agreement on fundamentals of the currency regulation and control policy and the creation...
14:56 18/10/2011Milaz.info: Head of Azerbaijani Defense Ministry Financial Service escapes abroadAzerbaijani President Ilham Aliyev ordered to establish an audit group from the Ministry of Finance officials to monitor the financial situation of Defense Ministry’s military units.
12:48 18/10/2011Poland intended to make investment in ‘Nairit’Polish companies which have once worked with “Nairit” are interested in further cooperation; the information was released on Tuesday during a joint news conference of Armenian National Security...
13:01 17/10/2011Tatev ropeway is 1 years oldWorld’s longest ropeway “Wings of Tatev” is one years old. During a year, the ropeway served 70.000 visitors, said the director of Tatev ropeway Mister Ghazaryan in a news conference. Mr. Ghazaryan...
11:43 15/10/2011CBA President visits ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan met with President of the Central Bank of Armenia Arthur Javadyan on October 15.
16:37 14/10/2011Armenian poster wins People's Choice Award at Vettor Giusti competitionOn October 8-14 Korea hosted the 19th session of the General Assembly of the UN World Tourism Organization (UNWTO), featuring representatives of 154 countries and 400 correspondent members.
11:46 14/10/2011Spain’s credit cut by Standard & Poor’sSpain’s credit rating was cut for the third time in three years by Standard & Poor’s as slowing growth and rising defaults threaten banks and undermine efforts to contain Europe’s sovereign-debt...
10:48 13/10/2011UK unemployment total reaches 17-year highUK unemployment rose by 114,000 between June and August to 2.57 million, a 17-year high, BBC reported citing official figures.
18:56 12/10/2011Haypost Marathon: Third opening in Malatia-Sebastia districtThe final stage of “Haypost Marathon 2011” is in its final stage. Almost every day official reopening of one postal office takes place. On October 12 official reopening of 0034 postal office...
16:32 12/10/2011The cost of “STAR social basket” decreasedOn October 12 the cost of STAR social basket is 50 432.2 dr., which is 0.02 % lower than the cost of that on 28.09.11 (50 441.5dr).
15:10 12/10/2011New tensions arise in Ankara-Baku relationsThe Azerbaijani authorities are very much concerned about the fact that a large number of businessmen leave Azerbaijan for Turkey because they are dissatisfied with the regime.
13:12 12/10/2011Diaspora farmers to gather together in ArmeniaAgro Forum of Armenian Farmers will be held in Yerevan from October 14 to 16. Farmers residing in Armenia as well as Diaspora farmers will participate in the forum, Minister of Agriculture Sergo...
13:00 12/10/2011Nabucco to deliver gas later than expectedGerhard Roiss, one of the shareholders in Europe's Nabucco project, said the pipeline may only deliver its first gas in 2018, a year later than expected, “Reuters” news agency reported.
10:30 12/10/2011U.S. Senate kills Obama's jobs planThe U.S. Senate on Tuesday defeated President Barack Obama's jobs plan in a procedural vote as Republicans and some Democrats objected stimulus spending and a tax surcharge on the rich, Xinhua...
14:51 11/10/2011French Armenian sommelier: Quality of Armenian wine improved“It’s almost six years I visit Armenia and can confidently say that the quality of Armenian wine has improved,” said Serge Ghoukassian, laureate of international contest for sommeliers, wine and...
14:13 11/10/2011Tatul Manaseryan: We need to reduce shadow economyIn order to overcome possible economic crises, we need to reduce shadow economy and to implement flexible tax policy, head of the Alternative research center, Doctor, Professor of Economics Tatul...
18:51 10/10/2011Armenian President: It hasn’t been defined that Armenia has suffered second wave of financial-economic crisis“We’ve collected here the heads of rural communities to discuss some serious issues. After your speech, people may think that the crisis has kneeled down at our doors,” Armenian President Serzh...