18:59 06/09/2022«Լիդիան Արմենիա»-ն ցանկանում է ընդերքօգտագործման իրավունքի ժամկետը երկարաձգել շուրջ 3,5 տարով«Լիդիան Արմենիա» ՓԲԸ-ն դիմել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարություն (ՏԿԵՆ)՝ Ամուլսարի հանքավայրի ընդերքօգտագործման իրավունքի ժամկետը 3 տարի 5 ամիս 20 օրով երկարաձգելու...
17:09 06/09/2022Կոնվերս Բանկը հանդես է եկել առցանց գնումների խրախուսման եզակի առաջարկովԱռցանց ու ապահով գնումների խրախուսման նպատակով Կոնվերս Բանկը հայտարարել է արշավ իր թվային, անվտանգության 3D Secure համակարգով ապահովված Visa Virtual քարտապանների համար: Արշավին կարող են մասնակցել...
13:22 06/09/2022Գազի գինը քաղաքական արժեք ունի. Արմեն Մանվելյան«Ադրբեջանական գազը չի կարող փոխարինել ռուսական գազին, քանի որ միայն ԵՄ-ին Ռուսաստանը տարեկան 160 մլրդ մ³ գազ է արտահանում»,-Panorama.am-ին ասաց էներգետիկ և անվտանգության հարցերով փորձագետ Արմեն...
11:37 06/09/2022Լեհաստանը կդադարեցնի լեհական զլոտիի հետ ուկրաինական գրիվնայի փոխանակումըԼեհաստանում կանխիկ գրիվնայի փոխանակումը զլոտիով դադարեցվել է: Սեպտեմբերի 9-ը տարադրամի փոխանակման վերջին օրն է: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ, այդ մասին հայտնել է Լեհաստանի Ազգային բանկը։ Ուկրաինայի...
10:45 06/09/2022Տարեվերջին Ռուսաստանի ՀՆԱ-ն կնվազի 2%-ից մի փոքր ավել. Պեսկով2022 թվականի վերջին Ռուսաստանի տնտեսությունը կնվազի 2%-ից մի փոքր ավելի: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, որի խոսքերը փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Մեր ՀՆԱ-ն տարեվերջին...
18:27 05/09/202220 օրերի ընթացքում կասեցվել է մոտ 7000 կգ մսեղիքի մուտքն իրացման ցանց․ ՍԱՏՄՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը տեղեկացնում է,որ օգոստոսի 10-ից մեկնարկել է ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի և ՀՀ ոստիկանության տեսուչների համատեղ վերահսկողության...
15:52 05/09/2022Մակրոնը Շոլցի հետ կքննարկի եվրոպական էներգետիկ ճգնաժամըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը երկուշաբթի օրը Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ կքննարկի էներգետիկ ճգնաժամը, հայտնում է «Agence France-Presse»-ը՝ հղում անելով Ելիսեյան պալատին, փոխանցում է «Ռիա...
14:25 05/09/2022Իրանն ու Ռուսաստանը չեղարկում են խմբակային վիզաներն իրենց զբոսաշրջիկների համարԹեհրանն ու Մոսկվան 2023 թվականի հունվարին խմբակային զբոսաշրջային ուղևորությունների համար վիզաները կչեղարկեն։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարության...
14:03 05/09/2022«Քարակերտի քարաձուլման գործարանի» տարեկան հզորությունը լինելու է 200 հազար տոննա. Մասուդ Մոհարամի«35 տարվա անգործությունից հետո գործարկում ենք Լեռնագոգի պողպատի ձուլման գործարանը և նախնական շրջանում նախատեսում ենք արտադրել պողպատի ձուլակտորներ, ամրաններ, մետաղալարեր և գլոցուկ (կատանկա)»,-...
12:38 05/09/2022Պանիրը, միսը, բուսական յուղը, մակարոնեղենը, միրգը թանկացել ենՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. օգոստոսը 2021թ. օգոստոսի նկատմամբ) կազմել է 9.1%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ` 0.2%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
18:30 03/09/2022Եթովպիան պատրաստ է ավելացնել սուրճի արտահանումը ՌուսաստանԵթովպիան պատրաստ է մեծացնել սուրճի արտահանումը Ռուսաստան, եթե նման հայտ լինի՝ Ասիայում և Լատինական Ամերիկայում բերքի ձախողման պատճառով գների աճի սպասումների ֆոնին։։ Այս մասին ասել է ՌԴում...
17:10 03/09/2022Հայկական օճառի և մաքրող միջոցների արտադրությունն աճել է2022 թվականի հունվար-հունիսիՀայաստանում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 9.5%-ով աճել է օճառի արտադրությունը։ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանում այս տարվա առաջին...
16:30 03/09/2022ՀՀ-ում պետական պաշտոնյաները ստեղծել են երկրի ընդերքը կողոպտելու, ժողովրդի ունեցվածքը թալանելու իդեալական պայմաններ․ ՍանասարյանՀայաստանի ընդերքի նկատմամբ հետաքրքրությունը գնալով մեծանում է։ «Հայաստանի կանաչների միություն» ՀԿ նախագահ, քիմ.
16:18 02/09/2022Electrolux-ը հայտարարել է Ռուսաստանից հեռանալու մասինՇվեդական Electrolux կենցաղային տեխնիկա արտադրող ընկերությունը որոշել է վերջնականապես լքել Ռուսաստանը և վաճառել բիզնեսը տեղական ղեկավարությանը, ասվում է ընկերության կայքում, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»...
12:41 02/09/2022ԱՀԿ-ի նախկին ղեկավարի տեղակալ. Ուկրաինայում հակամարտության ձգձգումը համաշխարհային ճգնաժամ կառաջացնիՈւկրաինայում հակամարտության ձգձգումն անխուսափելիորեն կխորացնի աշխարհում էներգառեսուրսների և պարենի դեֆիցիտը, իսկ հետո համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամ կառաջացնի ոչ պակաս մասշտաբներով, քան 2008...
11:50 02/09/2022Իրանի նավթի արդյունահանման հզորությունն աճել է 200 հազար բարելովԻրանի նավթի ազգային ընկերության գործադիր տնօրենը հայտնել է, որ նավթի արդյունահանման հզորությունն աճել է 200 հազար բարելով, գրում է ParsToday-ը։ Մոհսեն Խոջսաթեմեհրը նշել է, որ Իրանի 13-րդ...
10:53 02/09/2022Բանկերում եվրոն գնում են 399.18 դրամով, դոլարը՝ 403.94 դրամովՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 403.94 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 405 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
19:52 01/09/2022ՄԱԳԱՏԷ-ն նախնական գնահատական է տվել Զապորոժիեի ԱԷԿ-ի վիճակինՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավար Ռաֆայել Գրոսսին կայանում գտնվելու ընթացքում գնահատել է Զապորոժիեի ԱԷԿ-ում տիրող իրավիճակը։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Մենք տեսնում ենք անձնակազմի և ղեկավարության նվիրված...
18:00 01/09/2022Օգոստոսին պետական պարտատոմսերի տեղաբաշխման և հետգնման աճուրդների ընդհանուր ծավալը կազմել է 28.3 մլրդ դրամՀայաստանի ֆոնդային բորսայում օգոստոսին տեղի ունեցած պետական պարտատոմսերի տեղաբաշխման և հետգնման աճուրդների ընդհանուր ծավալը կազմել է 28.3 մլրդ դրամ: Այս տվյալները ներկայացնում է Հայաստանի ֆոնդային...
17:03 01/09/2022Անդրկովկասի հանրապետությունների տնտեսական աճըaliq.ge-ի վերլուծաբան Նորայր Միսկարյանը վերլուծական հոդվածում գրում է. «Ոչ միայն գլոբալ, նաև Կովկասում համաճարակը և կառավարությունների կիրառած սահմանափակումները բացասաբար են անդրադարձել տնտեսության...

13:11 19/04/2017Торгово-промышленные палаты Армении и Румынии укрепляют сотрудничествоПосол Гаспарян представил румынской стороне особенности бизнес-среды Армении и инвестиционные возможности.
12:05 19/04/2017Цены на нефть продолжают опускаться в средуСтоимость июньских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 08:54 по ереванскому времени опустились на $0,10 (0,18%) – до $54,79 за баррель.
17:53 18/04/2017В Арцахе не занимаются выращиванием и производством риса: власти НКР и Армении разбираются с неизвестной продукцией на рынке«Были люди, занимающиеся посевом риса на любительском уровне, на небольшом участке пробовали выращивать рис, однако масштабным производством риса никто не занимается», – отметил он.
17:42 18/04/2017Посол: Отношения между Арменией и Аргентиной динамично развиваютсяАргентина считается одним из крупных инвесторов в экономику Армении.
17:21 18/04/2017Новое расследование «L'Espresso»: TAP – азербайджанский газопровод, служащий коррупционным целям диктаторских режимовTAP является конечной частью газопровода, который оценивается в $ 45 млрд. Газопровод начинается с Азербайджана, проходит через Турцию, Грецию, Албанию и доходит до итальянского региона Апулия.
17:10 18/04/2017Беларусь и Киргизия заинтересованы опытом Армении по улучшению позиций в рейтинге Doing Business«Анализ показывает, что Индекс глобальной конкурентоспособности и Глобальный индекс инноваций, страны Союза улучшили свои позиции», – отметила Т. Калиаскарова.
10:21 17/04/2017Мировые цены на нефть снижаются в понедельникУтром стоимость июньских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,84% – до 55,42 доллара за баррель.
19:20 14/04/2017Карен Чилингарян: После парламентских выборов в Армении значительно подорожали бананы и сахар«Бананы подорожали на 25-30%, сахарный песок – до 10%. Что касается бензина, то с января на рынке периодически фиксируется повышение цены», – отметил он.
18:46 14/04/2017Песков оказался богаче «шефа»: у президента России В. Путина 9 млн. дохода, «ГАЗ М21», «Нива» и прицепПрезидент России Владимир Путин заработал в прошлом году почти 8,9 миллиона рублей. У Путина также есть два автомобиля ГАЗ М21, «Нива» и прицеп «Скиф».
18:38 14/04/2017Иран и ЕАЭС не подписали соглашения о зоне свободной торговли: страны не смогли договориться«Нет, не подписано. Но надо работать, потому что страны не удовлетворены ответом иранской стороны», – сказал он журналистам, отвечая на вопрос, подписано ли соглашения между ЕАЭС и Ираном.
17:30 14/04/2017Конверс Банк пересмотрел условия предоставления услуги Интернет-Банкинг«Конверс Банк предлагает клиентам бесплатную услугу Интернет-Банкинг, гарантируя высокий уровень защиты банковских транзакций», – заключили в Банке.
17:00 14/04/2017Путин: Сотрудничество стран ЕАЭС вполне успешное, Армения увеличила объем экспорта сельхозпродукции в РоссиюПо словам российского лидера, можно с уверенностью сказать, что общий рынок ЕАЭС сработал в качестве подушки безопасности несмотря на издержки, связанные с внешней неблагоприятной конъюнктурой.
13:50 14/04/2017Президент Серж Саргсян: Оборот торговли Армении со странами ЕАЭС вырос более чем на 15%Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на заседании Высшего Евразийского экономического совета.
12:45 14/04/2017Молдова получила статус наблюдателя при ЕАЭСПозднее состоится неформальная встреча глав государств - участников Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
10:57 14/04/2017Выращенная в Арцахе традиционная армянская крупа экспортируется в Италию, Голландию, Израиль, РоссиюВ последнее время этим злаком заинтересовались также в США и Щвейцарии.
10:54 14/04/2017В Бишкеке началось заседание лидеров стран ЕАЭСПрезиденты стран ЕАЭС начали заседание в узком составе.
20:33 13/04/2017«Почему же вы ждали целых 17 лет?!» Бездельничающая компания рассорила премьера Армении Карена Карапетяна с Арманом Саакяном«Это полностью новая программа, в которую включены 42 компании, 23 из которых являются программами 2006-2007 гг., а остальные 17 – новые», – подчеркнул он.
20:26 13/04/2017Минсельхоз Армении в экстренном порядке выполняет поручение премьера Карена Карапетяна и обратился к помощи ученыхВ целях реализации данной программы планируется создать 12 рабочих групп и в течение месяца разработать программы, которые будут представлены на обсуждение правительства РА.
18:43 13/04/2017Сурен Караян: В 2017 году в Армении будут реализованы инвестпрограммы на $850 млнВ течение ближайших 2-3 лет ожидается привлечь $3,2 мрлд, в этом году ожидаются инвестиции в размере $850 млн.
18:21 13/04/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Наша задача – обеспечение равного конкурентного поля для бизнесаНа встрече обсуждались вопросы, касающиеся дальнейшего развития сферы, расширения производства, создания новых рабочих мест.