09:09 06/07/2022Որտե՞ղ է պետության սոցիալական պատասխանատվության բաղադրիչը. Ելենա Կիրակոսյան«Բնակչության սոցիալապես խոցելի խավի համար նվազագույն սպառողական զամբյուղի ապահովումը հանապարզօրյա խնդիր է»:
14:14 05/07/2022Volvo-ն հայտարարել է, որ չի հեռանում ՌուսաստանիցVolvo Group-ը ռուսական շուկան լքելու որոշում չի կայացրել, սակայն մեկ տարվա ընթացքում կկրճատի անձնակազմի մի մասը։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն ՝ հղում անելով ընկերության հայտարարությանը։...
11:06 05/07/2022Ղազախստանը մինչև 2023 թվականի հունվարի կեսերը սահմանափակումներ է մտցրել նավթամթերքների արտահանման վրաՂազախստանից բենզինի, դիզելային վառելիքի և նավթամթերքների այլ տեսակների ապրանքներն ավտոմոբիլային ճանապարհով արտահանման արգելքը, որի ժամկետը լրացել էր, վեց ամսով վերսկսվել է: «Ինտերֆաքս»-ը հատնում է,...
18:31 04/07/2022Վրաստան ցորենի ներկրումը դադարեցվել էՎրաստանի ցորեն և ալյուր արտադրողների ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Լևան Սիլագավան հայտնել է, որ Վրաստան ցորենի ներկրումը գրեթե 2 ամսով դադարեցվել է, իսկ հացի ալյուրը ներկրվում է միայն Ռուսաստանից.
18:05 04/07/2022Հարկադիր կատարումն էլ անցավ «անկանխիկին»Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայություն իրազեկում է․ «Հարգելի՛ քաղաքացիներ, տեղեկացնում ենք, որ «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքն ուժի մեջ մտնելու հանգամանքով պայմանավորված՝ սույն թվականի...
16:45 04/07/2022Միշուստինը հայտարարել է Ռուսաստանի տնտեսության առանձին ոլորտների անկման մասինՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուտինը հայտարարել է Ռուսաստանի տնտեսության առանձին ոլորտներում անկումների մասին։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Մենք ունենք լավ հիմքեր, շատ առումներով դա թույլ է տվել...
14:35 04/07/2022Շուկայում առկա է մեծ քանակության դոլարի լրացուցիչ զանգված. տնտեսագետՀայաստանում դոլարի փոխարժեքը նվազում է, իսկ դրան զուգահեռ, հատկապես պարենային ապրանքներն, էլ ավելի են թանկանում։ Մինչդեռ էժան դոլարը պետք է նպաստեր ներկրվող ապրանքների գների նվազմանը։ Panorama.am-ի...
08:30 04/07/2022Tesla-ն կրճատել է էլեկտրական մեքենաների արտադրությունըԸնթացիկ տարվա II եռամսյակում Tesla-ի կողմից էլեկտրական մեքենաների արտադրությունը նվազել է Չինաստանի Շանհայի գործարանում արտադրությունը դադարեցնելու պատճառով։ «Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
18:20 02/07/2022Այս պահին լոլիկի քանակը Հայաստանում քիչ է․ ԳյուղատնտեսԳյուղատնտեսները կանգնած են տարբեր խնդիրների առջև, հիմնականում՝ իրացման։ Panorama.am-ն այս անգամ էլ զրուցեց գյուղատնտես Արմեն Սիմոնյանի հետ, որը զբաղվում է ջերմոցային տնտեսությամբ։ Մշակում է վարունգ,...
16:02 02/07/2022Էներգետիկ անվտանգությունը Վրաստանում առաջնահերթություն է համարվելՎրաստանը կանգնած է սեփական էներգառեսուրսների օգտագործումը մեծացնելու անհրաժեշտության առաջ, այդ թվում՝ վերականգնվող էներգիայի աղբյուրներից։ Նման կարծիք է հայտնել փոխվարչապետ Լևան Դավիթաշվիլին, որի...
12:01 02/07/2022ՌԴ կառավարությունը ռուբլու կվերածի հացահատիկի և արևածաղկի ձեթի արտահանման տուրքերըՌուսաստանի Դաշնության կառավարությունը որոշում է ստորագրել, ըստ որի՝ հացահատիկի, արևածաղկի ձեթի և ալյուրի տուրքերի հաշվարկը կատարվելու է ռուբլով, այլ ոչ թե դոլարով։ Ըստ «Գազետա ռու»-ի՝ համապատասխան...
11:31 02/07/2022JPMorgan Chase բանկի կանխատեսմամբ նավթի գները մեկ բարելի դիմաց կբարձրանան մինչև 380 դոլարԱմերիկյան խոշորագույն բանկերից մեկի՝ JP Morgan Chase-ի վերլուծաբաններով՝ նավթի գները կարող են աճել մինչև 380 դոլար մեկ բարելի դիմաց, եթե Ռուսաստանը զգալիորեն նվազեցնի նավթի արդյունահանումը ի պատասխան...
16:30 01/07/2022Եթե դոլարն էժանանում է, ինչու ապրանքների գները չեն նվազումԴոլարի ու եվրոյի փոխարժեքը հայկական դրամի համեմատ շարունակում է գահավիժել, փոխարենն աճում է ռուբլու գինը։ Վերջին ամիսներին դրամը արժևորվել է մոտ 20 տոկոսով, ինչը նշանակում է՝ արտարժույթի շուկայում...
12:20 01/07/2022Արտավազդ Մինասյան. Նոր սկսող ստարտափները գոյաբանական մարտահրավեր ունեն«Կրիսպ» ընկերության համահիմնադիր Արտավազդ Մինասյանը գրում է. «Մեծ և միջին ՏՏ ընկերությունները տուժելու են դոլարի արժեզրկումից, բայց մնալու են կայուն, քանի որ արդեն ունեն մեծ մարժայով վաճառքներ: Նոր...
11:27 01/07/2022Դոլարը հատեց 400 դրամի շեմըԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր հասավ 400 դրամի: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է rate.am կայքից, Հայաստանի բանկերում ժամը 11:00-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 400.88 դրամով (արժեզրկվել է 0.11...
10:12 01/07/2022Կոնվերս Բանկը կհոգա ապահովագրության ծախսերը ծրագրային վարկավորման շրջանակումԿոնվերս Բանկի վարկառուներն այսուհետ կարող են օգտվել ոչ միայն մրցունակ տոկոսադրույքից, այլև անշարժ գույքի ու դժբախտ պատահարներից ապահովագրության նոր հնարավորությունից: «Կոնվերս Բանկը, արձագանքելով...
09:35 01/07/2022Ճապոնիան յոթ տարվա ընթացքում առաջին անգամ կիրառել է էլեկտրաէներգիայի խնայողության ռեժիմՅոթ տարվա ընթացքում առաջին անգամ Ճապոնիայի կառավարությունը էներգախնայողության ռեժիմ է մտցրել՝ կոչ անելով տնային տնտեսություններին և ձեռնարկություններին խելամտորեն նվազեցնել սպառումը ամառվա համար,...
20:23 30/06/2022Վրաստան կարտոֆիլի ներկրմամբ ՀՀ-ն 9-րդ, արտահանմամբ՝ 3-րդ տեղում էՎրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) տվյալներով՝ 2022 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին կարտոֆիլի արտահանման ծավալներն աճել են, իսկ ստացված եկամուտները` նվազել: Այա մասին գրում է «Ալիք...
19:38 30/06/2022Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության նոր՝ Թեժ գծի հեռախոսահամարներըՀարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության գործունեության արդյունավետության բարձրացման, ծառայության հետ քաղաքացիների ինտերակտիվ կապի ապահովման և քաղաքացիների՝ ծառայության հետ կապի լրացուցիչ...
14:51 30/06/2022Իրանն ու Ռուսաստանը կհամագործակցեն տրանսպորտային ոլորտումՄոսկվայում Իրանի և Ռուսաստանի ավտոմոբիլային տրանսպորտի հարցերով համատեղ կոմիտեի բանակցությունների ավարտին, փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել երկու երկրների միջև համագործակցության վերաբերյալ։Այս մասին...

15:23 20/12/2010Orange continues charitable projects directed to development of rural communities in ArmeniaOrange and “Shen” Charitable NGO continue implementing charitable projects, directed to development of rural communities in Armenia.
10:40 20/12/2010Travelers may get gastrointestinal infection traveling to Egypt, India…The United Kingdom's Health Protection Agency (HPA) revealed the top five countries where travelers are most likely to acquire gastrointestinal infection following their visit: Egypt, India,...
15:29 18/12/2010American banks decline payments to WikiLeaksBank of America was quoted as saying late on Friday that it was joining other financial institutions in declining to process payments to WikiLeaks, which has angered U.S.
15:59 17/12/2010VivaCell-MTS will cover 150 Armenian university students’ tuition feesVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, announces the launch of the Education Fund for 1st and 2nd year students who are in special need, and who live in dire economic conditions.
17:30 13/12/2010VivaCell-MTS the only mobile communications company in Armenia to receive ISO 9001:2008 certificationArmenia Leading Mobile Operator VivaCell-MTS received ISO 9001:2008 certification, an achievement attributed for the first time in the Armenia to a telecom operator.
17:26 13/12/2010Bako Sahakyan visited the “FTV International” companyOn 12 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the “FTV International” company that stipulated to develop production in the field of high technologies.
17:08 09/12/2010Wheat prices grew high in international marketThe prices of wheat in South Africa grew as the prices climbed high in the U.S. Wheat for March delivery, the most active contract on the South African Futures Exchange, added 23 rand, or 0.8...
15:10 09/12/2010Artsakh President convoked working consultationOn 9 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the activities carried out in the agricultural sphere.
16:34 08/12/2010Christmas offers by OrangeToday Orange launched its Christmas offers for voice and data customers under the motto «Good things start again».
10:55 08/12/2010World ad expenses to grow in 2011Global spending on advertising will continue to recover next year, headed by expanded internet marketing and cost in emerging economies, as found by researchers ZenithOptimedia Group Ltd.
14:15 06/12/2010Turkish Minister: Our investors may have opportunity to act in ArmeniaTurkish Minister of trade and industry Nihat Ergyun attended the ceremony of Industrial Zone (OSB) Institutions organized by Ardahan 5 km far from the region.
11:47 04/12/2010N. Yeritsyan: “The one who is aggressive and rigid will win”“Today it’s impossible to imagine any sector of economy without Information Technologies. Only due to IT high technologies development the business filed can be competitive in the international...
12:54 02/12/2010Artsakh arouses more and more interest among touristsAccording to the data of the Consular Service of the NKR Ministry of Foreign Affairs, during the past nine months of 2010 more than 7000 foreign citizens visited the NKR, which has considerably...
12:39 02/12/2010VivaCell-MTS: call special number for as low as 1 AMD/minuteVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce that till February 1, 2011, the subscribers of the “Alo We” tariff plan can call to “Special Number” for only AMD 1 per...
16:44 29/11/2010Orange services are available even in Armenian regions close to the borderOrange shop was inaugurated in Meghri, and a computer room was opened in Lehvaz, a village located nearby Meghri The 3G+ network of Orange is now available even in Armenian regions close to the...
17:36 26/11/2010New service from VivaCell-MTS: “Online SMS” – in the computerDownloading the “Online SMS” application VivaCell-MTS subscribers can send SMS directly from their computers November 26, 2010, Yerevan, Armenia – VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems”...
14:22 25/11/2010lot launch of its Wi-Fi Hotspot service across 4 key zones in YerevanVivaCell-MTS announces the pilot launch of its Wi-Fi Hotspot service across 4 key zones in Yerevan, free of charge to everyone for 2 months.
14:16 23/11/2010President Sargsyan attended opening of “ArmProdExpo 2010”“ArmProdExpo 2010” 10th international food exhibition kicked off in Armenia participated by President of Armenia Serzh Sargsyan.
12:23 23/11/2010Bako Sahakyan, Armenian philanthropists address prospects of implementing various programsPresident of Artsakh Republic Bako Sahakyan met with American-Armenian philanthropists Isahak Vardanian and Gevorg Voskanian Monday, November 22 in Los Angeles.