13:55 30/06/2022Ավստրալիայում միլիոնավոր մեղուներ «լոքդաունում» ենԱվստրալիայում միլիոնավոր մեղուներ հայտնվել են «լոքդաունում», իսկ հազարավորներին սպառնում է ոչնչացում երկրում մահացու մակաբույծի հայտնվելու հետևանքով։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Մակաբույծին առաջին անգամ...
12:25 30/06/2022Պետությունը 1 մլրդ 385 մլն դրամի համաֆինանսավորում տրամադրեց ՀՀ համայնքների նախաձեռնած սուբվենցիոն ծրագրերին«Համայնքների ենթակառուցվածքների զարգացման հերթական սուբվենցիոն ծրագրերն ենք ներկայացնում, այս անգամ նախատեսված է 1 մլրդ 385 մլն դրամ՝ 18 բնակավայրում 24 սուբվենցիոն ծրագիր համաֆինանսավորելու...
11:41 30/06/2022Մինչև 2025թ տնտեսության 7 % աճն ապահովելու համար կառավարությունը կավելացնի կապիտալ ծախսերի ծավալը«ՀՀ 2023-2025 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը ներկայացնում է կառավարության հաջորդ երեք տարվա հարկաբյուջետային քաղաքականությունը և ծախսային քաղաքականության...
09:07 30/06/2022Բանկերն այսօր դոլարը գնում են միջինը 401.18 դրամով, վաճառում՝ 409 դրամովԴոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվել։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 09:00-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 401.18 դրամով (արժեզրկվել է 0.11 դրամով), վաճառում՝ նվազագույնը...
18:08 29/06/2022«Լույս». Փոխարժեքի նման մակարդակի պահպանումը միջնաժամկետում էական վնասներ կհասցնի տնտեսությանը«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը, հիմնվելով ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի կողմից հրապարակված տվյալների վրա, վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2022 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին։ • ՀՀ...
16:44 29/06/2022Սվենյա Շուլցեն կժամանի ՀայաստանԳերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարար Սվենյա Շուլցեն այս շաբաթ քառօրյա այցով կժամանի Վրաստան և Հայաստան: Այս մասին հայտնում են Գերմանիայի դեսպանության մամուլի բաժնից։...
13:01 29/06/2022Արտավազդ Մինասյան. Ադյունքում ՏՏ ոլորտը գահավիժում էՄիջազգային ընկերությունները սկսել են նայել ալտերնտատիվ աշխատաշուկաներ։
12:37 29/06/2022Պարսյան. Առաջարկում եմ հայ պաշտոնյաների մեղքով փչացած գյուղմթերքը թափել է նախարարությունների առջևՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է...
12:00 29/06/2022ՌԴ-ում դոլարի փոխարժեքը 2015թ-ի մայիսից ի վեր առաջին անգամ նվազել է 51 ռուբլուցՄոսկվայի բորսայում դոլարի փոխարժեքը 2015 թվականի մայիսից ի վեր առաջին անգամ իջել է 51 ռուբլուց, հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Ինչ վերաբերում է եվրոյին, ապա այն 2015 թ-ի ապրիլից ի վեր...
11:03 29/06/2022ՊԵԿ-ը պատրաստ է անկանխիկ գործառնությունների մասով պատշաճ վերահսկողություն իրականացնելՊԵԿ-ն «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքի շրջանակում իրականացնելու է պարզեցված վարչարարություն։
10:34 29/06/2022Որոշ բանկերում դոլարի առքի նվազագույն գինը 400 դրամ էՀայկական դրամը շարունակում է արժևորվել դոլարի և եվրոյի նկատմամբ: Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 10:30-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 401.19 դրամով (արժեզրկվելով 0.95 դրամով),...
10:16 29/06/2022ԱՄՆ-ը հայտնել է, որ Չինաստանը կրճատել է ապրանքների արտահանումը ՌուսաստանՌուսաստանի և Չինաստանի միջև առևտուրը կտրուկ նվազել է Ուկրաինայում ռուսական հատուկ ռազմական գործողության մեկնարկից ի վեր, չնայած այն հանգամանքին, որ Պեկինը պատժամիջոցներ չի կիրառել Մոսկվայի դեմ։...
18:18 28/06/2022Վրաստանը 1 տարով կարգելի ցորենի և գարու արտահանումըՎրաստանի շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարար Օթար Շամուգիան հայտնել է, որ Վրաստանի կառավարությունը 2022 թվականի հուլիսի 4-ից մինչև 2023 թվականի հուլիսի 4-ն արգելելու է ցորենի և...
15:32 28/06/2022ԿԲ հայտարարությունը՝ «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքն ուժի մեջ մտնելու վերաբերյալԱնկանխիկ են լինելու աշխատավարձերը, տրամադրվող վարկերը և փոխառությունները, տրամադրված փոխառությունների մարումը, ապահովագրական հատուցումները։
14:26 28/06/2022Հրաչ Բերբերյան. Կառավարությանը հարցրեք, ինչո՞ւ է կարտոֆիլը թանկ«Հիմա ասում են, ինչո՞ւ է ծիրանը թանկ, կարտոֆիլը թանկ։ Կառավարությանը հարցրեք։ Ինչո՞վ է զբաղված մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը»,-«Հայելի» ակումբում հայտարարեց «Ագրարագյուղացիական միավորման»...
11:18 28/06/2022Ռուսաստանից Թուրքիա ածուխի մատակարարումները հունվար-ապրիլին նվազել են մինչև 2,5 մլն տոննաՌուսական ընկերությունները, որոնք ցանկանում են մինչև էմբարգոյի սահմանումը Եվրոպա տեղափոխել ածխի առավելագույն հնարավոր ծավալները, հունվար-ապրիլին կրճատել են Թուրքիա առաքումները՝ մինչև 2,5 մլն տոննա,...
09:53 28/06/2022Moody's-ը հայտնում է, որ Ռուսաստանը դեֆոլտ է արել եվրոպարտատոմսերի գծովMoody's-ը հայտնել է, որ Ռուսաստանը չի կատարել արտաքին պարտքի մարման պարտավորությունները: Այս մասին ասվում է միջազգային վարկանիշային գործակալության կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։ «Հունիսի...
08:30 28/06/2022«Holiday Inn» հյուրանոցների ցանցը դադարեցնում է գործունեությունը ՌուսաստանումԲրիտանական հյուրանոցային ընկերություններից մեկը՝ InterContinental Hotels Group-ը (IHG), որին պատկանում է «Holiday Inn» հյուրանոցային ցանցը, հայտարարել է Ռուսաստանում գործունեությունը դադարեցնելու...
20:30 27/06/2022Փոփոխություններ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ցանցում ռոումինգ ծառայության պայմաններումՎիվա-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ 2022թ. հուլիսի 1-ից «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ ցանցում Վիվա-ՄՏՍ-ի ծառայությունները հասանելի կլինեն բացառապես ռոումինգի շրջանակում, և «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ ցանցում Վիվա-ՄՏՍ-ի...
20:20 27/06/2022Լարս տանող ճանապարհի վերականգնման աշխատանքները կարող է տևել 2-3 օրՎրաստանը Ռուսաստանին կապող ճանապարհի վնասված հատվածի վերականգնման աշխատանքները կարող են տևել մոտվոր 2-3 օր, այս մասին JNEWS-ին հայտնել են Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների...

17:28 22/11/2010Armenia and Russia discuss the release of cooperative satelliteArmenia and Russia hold discussions over releasing a cooperative satellite. According to the website of the Russian Ministry of Communication, Armenian Minister of communication and transport Manuk...
10:33 20/11/2010Belarus-Venezuela cooperation deal over milk powderBelarus will supply Venezuela with milk powder and agricultural machinery in line with contracts singed in Caracas, Venezuelan Foreign Minister Nicolas Maduro said.
16:44 19/11/201013 Orange shops were opened in different regions of ArmeniaToday 13 new Orange shops were opened simultaneously in different towns and villages of Armenia – Akhuryan, Amasia, Jermuk, Ashotsq, Myasnikyan, Berd, Meghri, Tashir etc.
10:28 19/11/2010Milliyet. Armenian businessmen plan investment in VanAfter the reopening of Armenian Church of Saint Cross, Akhtamar Island, Van, two Armenian businessmen plan an investment project in Van.
19:09 18/11/2010Vahan Hovsepyan: IT private sector needs state supportManaging Adviser at the Union of Information Technologies Enterprises, UITE Expo Director Vahan Hovsepyan met with his Georgian and other foreign partners, including those from Albania, Bulgaria,...
18:41 18/11/2010Armenian ICT private sector conquers Georgian marketArmenian ICT companies had much success in the ICT Development and Cyber Security Event GITI 2010 held between November 10 and 12 in Tbilisi, Georgia.
10:44 18/11/2010Pingdom research: Russian internet connection speeds 27thPingdom has published research results recently which found 43% of the Russian population is now connected to the internet and enjoying an average connection speed of 2.6mbps, ranking Russian...
16:48 17/11/2010L. Margaryants: “Local drug production has potential to be competitive in local and foreign market”CAPS Pharmaceutical Cluster Coordinator, Lala Margaryants addressing the Armenian Pharmaceutical Competitiveness Third International Conference organized with the support of USAID-funded CAPS Project...
13:11 17/11/2010S. Krmoyan: Ministry controls every lot of drugs imported to ArmeniaAra Baloyan, Chairman of the NA Standing Committee on Health Care, addressing the Armenian Pharmaceutical Competitiveness Third International Conference prioritized legislative regulation to ensure...
13:08 17/11/2010Nerses Yeritsyan: We have all bases for development of pharmaceutics in ArmeniaArmenian Pharmaceutical Competitiveness Third International Conference took place on November 16 in Yerevan.
10:58 17/11/2010EU calls for removal of roaming chargesThe German Vice President of the European Parliament, Silvana Koch-Mehrin, has called for the removal of roaming charges for mobile handsets around the EU.
14:51 16/11/2010“Locomotive depot of Sanahin will not be liquidated”The locomotive depot of Sanahin will not be liquidated, simply things have been changed, Vahe Davtyan, the head of PR department of “South Caucasus Railways” told the reporters Tuesday.
14:49 16/11/2010Armenia’s nuclear, radial security meets international standardsArmenia’s nuclear and radial security meets international standards, Head of the State Committee for Nuclear Security Regulation to Armenia’s Government Ashot Martirosyan told a news conference in...
19:08 15/11/2010Armenian pharmaceutical competitiveness third international conferenceThe USAID-funded Competitive Armenian Private Sector (CAPS) Project and the Medicine Producers and Importers Union jointly with the Armenian Ministry of Health, Ministry of Economy and Scientific...
16:20 15/11/2010Greek budget deficit larger than expectedGreece expects the budget deficit in 2010 will be larger than initially targeted after the EU's statistics agency said Monday the country's debt last year was actually much higher than projected.
15:07 15/11/2010Five Armenian IT companies win GITI 2010 AwardsICT Development and Cyber Security Event GITI 2010 was held between November 10 and 12 in Tbilisi, Georgia.
17:30 12/11/2010Armenia’s PSRC has allocated frequencies to Armenia’s leading mobile operator VivaCell-MTS for building 4G LTE networkVivaCell-MTS, the subsidiary of Mobile TeleSystems OJSC, announces that the PSRC (Public Services Regulating Committee) satisfied the application of the Company for building mobile network through...
17:26 11/11/2010Bonus for all prepaid subscribersVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, informs that from November 10, 2010 till January 10, 2011 all prepaid subscribers, except subscribers of the corporate package "Business...
16:23 10/11/2010Management Culture – as it is practiced in VivaCell-MTSVivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian delivered a lecture on management culture for students of the European Regional Academy November 10, 2010, Yerevan, Armenia – VivaCell-MTS, a subsidiary...