13:55 30/06/2022Ավստրալիայում միլիոնավոր մեղուներ «լոքդաունում» ենԱվստրալիայում միլիոնավոր մեղուներ հայտնվել են «լոքդաունում», իսկ հազարավորներին սպառնում է ոչնչացում երկրում մահացու մակաբույծի հայտնվելու հետևանքով։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Մակաբույծին առաջին անգամ...
12:25 30/06/2022Պետությունը 1 մլրդ 385 մլն դրամի համաֆինանսավորում տրամադրեց ՀՀ համայնքների նախաձեռնած սուբվենցիոն ծրագրերին«Համայնքների ենթակառուցվածքների զարգացման հերթական սուբվենցիոն ծրագրերն ենք ներկայացնում, այս անգամ նախատեսված է 1 մլրդ 385 մլն դրամ՝ 18 բնակավայրում 24 սուբվենցիոն ծրագիր համաֆինանսավորելու...
11:41 30/06/2022Մինչև 2025թ տնտեսության 7 % աճն ապահովելու համար կառավարությունը կավելացնի կապիտալ ծախսերի ծավալը«ՀՀ 2023-2025 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը ներկայացնում է կառավարության հաջորդ երեք տարվա հարկաբյուջետային քաղաքականությունը և ծախսային քաղաքականության...
09:07 30/06/2022Բանկերն այսօր դոլարը գնում են միջինը 401.18 դրամով, վաճառում՝ 409 դրամովԴոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվել։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 09:00-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 401.18 դրամով (արժեզրկվել է 0.11 դրամով), վաճառում՝ նվազագույնը...
18:08 29/06/2022«Լույս». Փոխարժեքի նման մակարդակի պահպանումը միջնաժամկետում էական վնասներ կհասցնի տնտեսությանը«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը, հիմնվելով ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի կողմից հրապարակված տվյալների վրա, վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2022 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին։ • ՀՀ...
16:44 29/06/2022Սվենյա Շուլցեն կժամանի ՀայաստանԳերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարար Սվենյա Շուլցեն այս շաբաթ քառօրյա այցով կժամանի Վրաստան և Հայաստան: Այս մասին հայտնում են Գերմանիայի դեսպանության մամուլի բաժնից։...
13:01 29/06/2022Արտավազդ Մինասյան. Ադյունքում ՏՏ ոլորտը գահավիժում էՄիջազգային ընկերությունները սկսել են նայել ալտերնտատիվ աշխատաշուկաներ։
12:37 29/06/2022Պարսյան. Առաջարկում եմ հայ պաշտոնյաների մեղքով փչացած գյուղմթերքը թափել է նախարարությունների առջևՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է...
12:00 29/06/2022ՌԴ-ում դոլարի փոխարժեքը 2015թ-ի մայիսից ի վեր առաջին անգամ նվազել է 51 ռուբլուցՄոսկվայի բորսայում դոլարի փոխարժեքը 2015 թվականի մայիսից ի վեր առաջին անգամ իջել է 51 ռուբլուց, հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Ինչ վերաբերում է եվրոյին, ապա այն 2015 թ-ի ապրիլից ի վեր...
11:03 29/06/2022ՊԵԿ-ը պատրաստ է անկանխիկ գործառնությունների մասով պատշաճ վերահսկողություն իրականացնելՊԵԿ-ն «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքի շրջանակում իրականացնելու է պարզեցված վարչարարություն։
10:34 29/06/2022Որոշ բանկերում դոլարի առքի նվազագույն գինը 400 դրամ էՀայկական դրամը շարունակում է արժևորվել դոլարի և եվրոյի նկատմամբ: Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 10:30-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 401.19 դրամով (արժեզրկվելով 0.95 դրամով),...
10:16 29/06/2022ԱՄՆ-ը հայտնել է, որ Չինաստանը կրճատել է ապրանքների արտահանումը ՌուսաստանՌուսաստանի և Չինաստանի միջև առևտուրը կտրուկ նվազել է Ուկրաինայում ռուսական հատուկ ռազմական գործողության մեկնարկից ի վեր, չնայած այն հանգամանքին, որ Պեկինը պատժամիջոցներ չի կիրառել Մոսկվայի դեմ։...
18:18 28/06/2022Վրաստանը 1 տարով կարգելի ցորենի և գարու արտահանումըՎրաստանի շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարար Օթար Շամուգիան հայտնել է, որ Վրաստանի կառավարությունը 2022 թվականի հուլիսի 4-ից մինչև 2023 թվականի հուլիսի 4-ն արգելելու է ցորենի և...
15:32 28/06/2022ԿԲ հայտարարությունը՝ «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքն ուժի մեջ մտնելու վերաբերյալԱնկանխիկ են լինելու աշխատավարձերը, տրամադրվող վարկերը և փոխառությունները, տրամադրված փոխառությունների մարումը, ապահովագրական հատուցումները։
14:26 28/06/2022Հրաչ Բերբերյան. Կառավարությանը հարցրեք, ինչո՞ւ է կարտոֆիլը թանկ«Հիմա ասում են, ինչո՞ւ է ծիրանը թանկ, կարտոֆիլը թանկ։ Կառավարությանը հարցրեք։ Ինչո՞վ է զբաղված մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը»,-«Հայելի» ակումբում հայտարարեց «Ագրարագյուղացիական միավորման»...
11:18 28/06/2022Ռուսաստանից Թուրքիա ածուխի մատակարարումները հունվար-ապրիլին նվազել են մինչև 2,5 մլն տոննաՌուսական ընկերությունները, որոնք ցանկանում են մինչև էմբարգոյի սահմանումը Եվրոպա տեղափոխել ածխի առավելագույն հնարավոր ծավալները, հունվար-ապրիլին կրճատել են Թուրքիա առաքումները՝ մինչև 2,5 մլն տոննա,...
09:53 28/06/2022Moody's-ը հայտնում է, որ Ռուսաստանը դեֆոլտ է արել եվրոպարտատոմսերի գծովMoody's-ը հայտնել է, որ Ռուսաստանը չի կատարել արտաքին պարտքի մարման պարտավորությունները: Այս մասին ասվում է միջազգային վարկանիշային գործակալության կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։ «Հունիսի...
08:30 28/06/2022«Holiday Inn» հյուրանոցների ցանցը դադարեցնում է գործունեությունը ՌուսաստանումԲրիտանական հյուրանոցային ընկերություններից մեկը՝ InterContinental Hotels Group-ը (IHG), որին պատկանում է «Holiday Inn» հյուրանոցային ցանցը, հայտարարել է Ռուսաստանում գործունեությունը դադարեցնելու...
20:30 27/06/2022Փոփոխություններ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ցանցում ռոումինգ ծառայության պայմաններումՎիվա-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ 2022թ. հուլիսի 1-ից «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ ցանցում Վիվա-ՄՏՍ-ի ծառայությունները հասանելի կլինեն բացառապես ռոումինգի շրջանակում, և «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ ցանցում Վիվա-ՄՏՍ-ի...
20:20 27/06/2022Լարս տանող ճանապարհի վերականգնման աշխատանքները կարող է տևել 2-3 օրՎրաստանը Ռուսաստանին կապող ճանապարհի վնասված հատվածի վերականգնման աշխատանքները կարող են տևել մոտվոր 2-3 օր, այս մասին JNEWS-ին հայտնել են Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների...

21:01 10/02/2017Арцвик Минасян: Налоги за природопользование будут направляться на улучшение экологии АрменииА. Минасян считает, что если министерство охраны природы РА в этом вопросе достигнет определенных успехов, тогда международные организации будут готовы оказать дополнительную финансовую поддержку.
20:46 10/02/2017Премьер Карен Карапетян: Правительство Армении одобрит инвестиционные программы, нацеленные на создание новых рабочих местВ правительстве республики сегодня состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены пакеты инвестиционных программ, представленные из Сюникской и Лорийской областей РА.
20:37 10/02/2017Онлайн-продажи бренда дочери президента США Дональда Трампа упали на четвертьПод брендом Ivanka Trump выпускается женская одежда, обувь и сумки.
20:21 10/02/2017Министр Диаспоры Армении Грануш Акопян в вопросе развития туризма ориентируется на Арцах«Необходимо популяризировать лучшие места в Армении так же, как это делают в Арцахе».
18:12 10/02/2017Премьер Армении Карен Карапетян на встрече с послом США назвал залог успеха в борьбе с коррупциейПремьер-министр Армении Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Ричарда Миллса.
15:24 10/02/2017Эксперт: Безуспешная монетарная политика властей Азербайджана привела к подавлению деловой активности в странеКак бы Центральный банк Азербайджана ни пытался за счет валютных резервов Государственного нефтяного фонда оттянуть очередную девальвацию маната, ничего из этого не получится.
10:13 10/02/2017Мировые цены на нефть в пятницу демонстрируют небольшую положительную динамикуСтоимость апрельских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent утром росла на 0,02% – до 55,63 доллара за баррель.
20:50 09/02/2017Эксперт: Россия и Грузия достигли беспрецедентной договоренности в пользу Армении, вскоре появится альтернатива Верхнему Ларсу«И тем не менее, как мы и прогнозировали некоторое время назад, процесс по поиску альтернативы Верхнему Ларсу уже продвигается».
20:32 09/02/2017Правительство Армении стимулирует бизнес: 3 марта будет отмечаться «День предпринимателя»3 марта 2017 года исполняется 175 лет со дня рождения известного предпринимателя и филантропа армянского происхождения Александра Манташева (Манташянц, 1842-1911гг.).
20:13 09/02/2017Кризис в Азербайджане: социальная напряженность растет из-за массовых увольнений и высокого уровня безработицыНефтяной бум в Азербайджане пошел на спад, а вместе с ним начались сокращения персонала в нефтяных компаниях, работающих на территории страны.
19:32 09/02/2017Армения и Иран укрепляют сотрудничество в сфере страхованияГлава Центробанка Армении Артур Джавадян, приветствуя гостей, отметил важность шагов, нацеленных на формирование крепкого фундамента для взаимодействия двух стран в сфере страхования.
19:11 09/02/2017Глава Минфина В. Арамян: Государственный долг Армении не достиг опасной отметкиКак отметил министр, по сравнительным показателям, Армения находится в списке стран с небольшим долговым бременем.
18:38 09/02/2017В. Арамян: Замечание премьера Армении Карена Карапетяна о «медвежьей услуге» не адресовано именно МинфинуНа вопрос журналистов о том, кому тогда в этом случае было направлено «замечание», В. Арамян ответил: «Об этом вам следует спросить у г-на Карапетяна».
16:27 09/02/2017Премьер Карен Карапетян приказал Грануш Акопян максимально оперативно привлечь потенциал Диаспоры для развития АрменииС целью обеспечения более эффективного использования потенциала Диаспоры в деле развития Армении необходимо активизировать совместную деятельность министерств и ведомств РА.
15:24 09/02/2017Конверс Банк начал выполнять ряд функций Агентства государственного регистра юридических лицВ филиалах Банка «Киликия» и «Нор Норк» выполняются функции государственного учета индивидуального предпринимателя...
14:07 09/02/2017Премьер Армении перечислил преимущества внедрения института уполномоченного экономического оператораВ 2016 году была создана правовая основа для института уполномоченного экономического оператора, однако пока ни одного оператора не зарегистрировано.
13:04 09/02/2017В России будут следить за белорусскими продуктами от границы до места продажиРанее сообщалось, что Россельхознадзор располагает основаниями для введения ограничений на поставки говядины со всей территории Беларуси.
12:15 09/02/2017Назван самый узнаваемый банк в АрменииБанк ВТБ (Армения) продолжает оставаться самым узнаваемым банком страны.
12:02 09/02/2017Поручение премьера Армении: представить подходы о целесообразности дальнейшей деятельности ряда государственных компанийУправление по управлению государственным имуществом при правительстве Армении представило кабмину результаты мониторингов финансово-экономического состояния коммерческих компаний.
10:11 09/02/2017Мировые цены на нефть растут на данных о снижении запасов нефтепродуктов в СШАУтром стоимость апрельских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,53% – до 55,41 доллара за баррель.