20:12 04/04/2022Ավստրիայի արտգործնախարարը դեմ է արտահայտվել գազային էմբարգոյինԱվստրիայի արտաքին գործերի նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգը դեմ է արտահայտվել Ռուսաստանից գազի մատակարարումների էմբարգոյին, գրում է Ռիա Նովոստին։ «Մենք չպետք է սխալվենք՝ մտածելով, որ միայն մեկ ճանապարհ...
20:02 04/04/2022Վրաստանում տարեկան գնաճը կազմել է 11․8 տոկոս2022 թվականին Վրաստանում գնաճի ցուցանիշը կազմել է 11․8 տոկոս։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Վրաստանի ազգային վիճակագրության ծառայությունը։ Ամսական գնաճը մարտ ամսվա նույն...
18:00 04/04/2022Twitter-ի բաժնետոմսերը Մասկի բացահայտումից հետո թանկացել են ավելի քան 25%-ովԱմերիկյան Twitter ընկերության բաժնետոմսերը թանկացել են ավելի քան 25 տոկոսով՝ կապված այն տեղեկատվության հետ, որ Tesla-ի հիմնադիր Իլոն Մասկը միկրոբլոգային ծառայության արժեթղթերի մի մասի սեփականատերն է։...
17:56 04/04/2022Ակբա Լիզինգ. Արագածոտնում հիմնվել են մրգերի գերինտենսիվ և ինտենսիվ այգիներԽելացի գյուղատնտեսություն, եվրոպական լավագույն տեխնոլոգիաներ, հակակարկտային համակարգեր, կաթիլային ոռոգում և որակյալ բերք։ Արագածոտնի Կարբի գյուղում՝ ավելի քան 45 հեկտար տարածքում, «ԱռԼեԱՄ»...
10:26 04/04/2022ԵԱՏՄ երկրների ապրանքաշրջանառության մեջ ռուբլու բաժինը գերազանցում է 2/3-ըԵվրասիական տնտեսական միության երկրների առևտրում ռուբլու մասնաբաժինն արդեն գերազանցում է 2/3-ը, և այն ավելացնելու հնարավորություն կա: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է Եվրասիական տնտեսական...
19:30 02/04/2022Հակառուսական պատժամիջոցները հարվածում են ամբողջ Եվրոպայի էներգետիկ ոլորտին. Իտալիայի ԱԳ նախարարԻտալիայի արտգործնախարար Լուիջի Դի Մայոն խոսել է եվրոպական բոլոր երկրների էներգետիկայի ոլորտի վրա հակառուսական պատժամիջոցների բացասական ազդեցության մասին, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Ռուսաստանի դեմ...
15:45 02/04/2022Իրանն աշխարհում առաջին տեղում է նավթի ու գազի պաշարներով. նավթային ընկերության գործադիր տնօրենԻԻՀ ազգային նավթային ընկերության գործադիր տնօրենը` նշելով, որ նավթի արդյունահանման հզորությունը հասել է պատժամիջոցներից առաջ եղած մակարդակին, հայտարարել է, որ Իրանն աշխարհում առաջին տեղում է նավթի ու...
14:40 02/04/2022ՊԵԿ. Տնտեսվարողները շուրջ մեկ ամիս է օգտվում են նախնական մաքսային հայտարարագրի համակարգիցՊետական եկամուտների կոմիտեում գործարկված նախնական մաքսային հայտարարագրի համակարգից արդեն օգտվում են մի շարք տնտեսվարողներ: ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ներկայացմամբ, այն...
20:00 01/04/2022Հայաստանի բնակիչը միջին աշխատավարձով 1 մլն դոլար կարող է վաստակել 215 տարի 4 ամսումՀայաստանում միջին աշխատավարձ վաստակող քաղաքացին կարող է 1 միլիոն դոլար կուտակել 215 տարի 4 ամսում, մինչդեռ Շվեյցարիայի բնակիչներին նույնքան գումար կուտակելու համար կպահանջվի մոտ 13 տարի, իսկ ԱՄՆ-ի՝...
19:28 01/04/2022Վրաստանում հարցվածների 20 տոկոսի գումարը չի բավականացնում նույնիսկ սննդինՀետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոնի (CRRC) «Կովկասյան բարոմետր 2021» հետազոտության արդյունքների համաձայն՝ Վրաստանում հարցված բնակչության հուզող ամենակարևոր խնդիրներից են գործազրկությունը,...
11:25 01/04/2022Այսօրվանից գազը թանկանում էԱյսօրվանից Հայաստանում գազի սակագինը սովորական սպառողների համար կբարձրանա 4․7 դրամով՝ դառնալով 143.7 դրամ: ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի մարտի 1-ին կայացած նիստում քննարկվել էր...
19:09 31/03/2022Կառավարությունը հաստատել է Սևանա լճում սիգի արդյունագործական որսի թույլատրելի չափաքանակները և ժամանակահատվածըՇրջակա միջավայրի նախարարությունը կթույլատրի 2022 թվականին իրականացնել Սևանա լճում սիգ ձկնատեսակի արդյունագործական նպատակներով որս: Կառավարության որոշմամբ հաստատվել են Սևանա լճում սիգի...
18:52 31/03/2022Վրաստանի պետական արտաքին պարտքն աճել էՎրաստանի Ազգային բանկը հրապարակել է արտաքին պարտքի թարմացված վիճակագրությունը, որի համաձայն՝ Վրաստանի ընդհանուր արտաքին պարտքը՝ ներառյալ պետական և մասնավոր պարտքը, կազմում է 21,8 մլրդ դոլար, ինչը...
17:42 31/03/2022Ռուբլին արժևորվում է․ արտարժույթների փոխարժեքներն այսօրՄարտի 31-ին, Կենտրոնական բանկի կողմից սահմանված փոխարժեքների համաձայն ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 1.86 դրամով և կազմել 485.91 դրամ: Ըստ ԿԲ-ի՝ այսօր բացի դոլարի նվազել է նաև եվրոյի և բրիտանական...
15:31 31/03/2022«Պանորամա.էյ.էմ» ՍՊԸ-ի ֆինանսական վիճակի մասին հաշվետվություն«Պանորամա.էյ.էմ» ՍՊԸ-ի ֆինանսական վիճակի մասին հաշվետվություն։
15:13 31/03/2022Այս ամիս ԵԱՏՄ ընդհանուր կաթսայից չենք ստացել մեզ հասանելիք 6 մլրդ դրամը. Ռուստամ Բադասյան«Մոտ 6 մլրդ ԵԱՏՄ-ից չստանալու դեպքում մի քանի միլիարդով կգերակատարենք եռամսյակի ցուցանիշը»,- կառավարության նիստում հայտնեց ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանն՝ արձագանքելով հարկային հավաքագրումները...
14:56 31/03/2022Սպիտակ տուն. ԱՄՆ-ը դիտարկում է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ կիրառելու հարցըԱՄՆ-ն քննարկում է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ կիիրառելու տարբեր եղանակներ: Այս մասին հայտարարել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչ Քեյթ Բեդինգֆիլդը։ Նա նշել է, որ հնարավոր է նաև ընդլայնել արդեն իսկ...
11:23 31/03/2022Կառավարությունն այսօր հերթական 3.1 մլրդ դրամը կահատկացնի ՏԿԵՆ-ին՝ճանապարհների և կամրջի վերանորոգման համարԳործադիրն այսօրվա նիստում ՀՀ Կառավարության ներքո հաստատված միջոցներից Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը կհատկացնի 3,114,231,008 ՀՀ դրամ, որից շինարարական աշխատանքների...
18:08 30/03/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մանրածախ վարկային պորտֆելի մի մասը վաճառել է «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ինՎՏԲ-Հայաստան Բանկը թվայնացման և գործընթացների օպտիմալացման շրջանակներում համաձայնագիր է կնքել «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի հետ՝ իր վարկային պորտֆելի մոտ 11%-ի վաճառքի մասով։ Գործարքի ծավալը կազմում է 24...
15:14 30/03/2022Պարտավորությունների խախտում վարկառուի կողմից՝ խնդիրներ, լուծումներ«ԱՌԿԱ»-ն հրապարակել է «Ջի էմ լեգալ» իրավաբանական գրասենյակի կառավարող գործընկեր, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու Վահագն Գրիգորյանի հետ հարցազրույց:

14:07 28/10/2009Finance Minister says Armenia not facing risk of growing inflationThe inflation in Armenia is too low and it is matches with the index recorded by state budget, Tigran Davtyan, the Armenian Minister of Finance told at news conference today.
18:41 27/10/2009Turkey, Iran to reach gas dealAccording to Zaman website, Turkey’s Minister of Energy and Natural Resources Taner Yildiz announced that Ankara is intent to pay difference on gas price level supplied by Azerbaijan since 2008.
19:15 26/10/2009Investments decline in TurkeyInvestments in Turkey this year are expected to decline by 61.6 billion Turkish Liras in comparison to last year when they stood at 148.7 billion liras.
13:31 24/10/2009President Sargsyan, "Rosatom" manager discuss Armenian-Russian atomic energy cooperationArmenian President Serzh Sargsyan received Russia’s “Rosatom” state corporation General Manager Sergey Kirienko.
13:23 24/10/2009City of Moscow to dispatch humanitarian aid to AbkhaziaMoscow Mayor Yury Luzhkov has ordered the city government to send humanitarian aid to the former Georgian republic of Abkhazia, a municipal administration source said on Friday, according to RIA...
12:54 24/10/2009Number of MTS subscribers hits 96,86mln.MTS CJSC, CIS and Russia’s major cell operator, says the company has 96,86mln. subscribers as to September 30, 2009. The number of MTS-Armenia (VivaCell-MTS) subscribers hit 2,08mln. as to September...
12:27 24/10/2009U.S. bank failures top 100The cascade of US bank failures this year surpassed 100 on Friday, the most in nearly two decades. And the trouble in the banking system from bad loans and the recession goes even deeper than the...
17:00 23/10/2009Rate of goods turnover sinks in AzerbaijanThe rate of goods export in Azerbaijan has sunk for 4 times, Turan says. The international goods turnover has fallen for over 3 times during the first 9 months of this year in Azerbaijan as compared...
16:06 23/10/2009PanArmenian Expo 2009 under wayPanarmenian Expo-2009 launched in Armenia today. Note that the traditional expo used to be organized in the framework of Armenia-Diaspora conference by Chamber of Commerce and Industry. This year...
12:38 23/10/2009WCO Secretary General visits ArmeniaMr. Kunio Mikuria, Secretary General of the World Customs Organization (WCO), is in Armenia on a two-day working visit. The guest is to get introduced the customs works in Armenia and the reforms...
11:47 21/10/2009Orange is coming to ArmeniaOrange in Armenia is due resume its activities from 5 November providing cellular and internet services to local customers, company’s press service reports.
15:44 20/10/2009Russia to reduce gas price to $180Starting from April 1, 2010, gas price for a thousand cubic meters supplied to Armenia by Russia will be $180 instead of $200, “ArmRusGasProm” Executive manager Karen Karapetyan told reporters today.
14:59 20/10/2009Oil price hits record for the yearThe price of oil hit a record high for the year Monday, topping $79 a barrel, foreign media reports.
12:10 20/10/2009Lithuania, Belarus and China sign East-West transport corridor declarationA declaration on setting up a transport corridor East-West, which crosses Lithuania, Belarus, Russia, Kazakhstan and China, was signed in Vilnius on 19 October.
18:00 19/10/2009Checking activities organized in Turkish companies of AzerbaijanTurkish companies in Azerbaijan are being checked by the local servicemen, “Azadlig” reports. It is reported that recently the Turkish and Azerbaijani relations have been spoiled but after the...
15:47 19/10/2009Latin American trade bloc turns back on dollarThe Bolivarian Alternative for the Americas (ALBA), an association of the Latin American trade bloc, agreed to stop using U.S.
13:00 19/10/2009Armenia to attend BSEC Foreign Ministers’ 21st sitting in BakuArmenian delegation will attend the Black Sea Economic Cooperation (BSEC) Foreign Ministers’ 21st sitting due in Baku October 22, foreign ministry says.
14:23 16/10/2009Orange Armenia, Armentel agree on network interconnection terms“Orange Armenia” CJSC (brand Orange) and “Armentel” CJSC (brand Beeline), signed agreement on network interconnection.
13:52 16/10/2009Yerevan City Hall, World Bank agree on further cooperationYerevan City Hall and the World Bank cooperation was launched in 2006-2007. The WB carried out the Transport Reform Program then. Yerevan new status has brought new issues to the cooperation agenda....