16:21 07/04/2022Թադևոս Ավետիսյան. Իշխանությունը պատրաստել է բացատրություն, 7.5% տնտեսական աճի սպասող տապալման համարԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը «Հայկական օրակարգ» ծրագրի շրջանակներում երեկ կազմակերպել էր հերթական քննարկումը։ Խումբը հրապարակել է քննարկման մասնակիցների առանցքային ձևակերպումները։ Միքայել...
16:12 07/04/2022Անհատական բնակելի տան օտարման գործարքների մասով եկամտահարկի հաշվարկման կարգում կատարվել են փոփոխություններՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ Հարկային օրենսգրքում կատարված փոփոխությունների համաձայն, 2022թ.
15:06 06/04/2022Հարություն Մնացականյան. Կառավարությունը չի կայացնում ֆորսմաժորային որոշումներ գյուղոլորտի վերաբերյալ«Անասնակերի պակասի հետևանքով այսօր Հայաստանում տեղի է ունենում կենդանիների՝ խոշոր եղջերավորների, խոզերի, թռչունների մեծաքանակ մորթ»,- «Հայկական օրակարգ.
14:56 06/04/2022Այս չորս տարվա արհավիրքը ցույց տվեց՝ ինչքան կենսունակ էր մեր տնտեսությունը, որ դեռ դիմանում է. Ճշմարիտյան«Որպես հասարակություն մենք պետք է ֆիսքսենք այն խնդիրը, որը մեզ համար առաջնային է, որի վրա պետք է բոլորս կենտրոնանանք»,- այս մասին «Հայկական օրակարգ.
14:26 06/04/2022Իրանը մտադիր է Ռուսաստանի հետ ապրանքաշրջանառությունը հասցնել մինչև 10 մլրդ դոլարիԻրանը մտադիր է կարճաժամկետ հեռանկարում Ռուսաստանի հետ ապրանքաշրջանառությունն ավելացնել և հասցնել մինչև 10 մլրդ դոլարի, հայտարարել է Իրանի արդյունաբերության և առեւտրի փոխնախարար, առևտրի զարգացման...
13:42 06/04/2022Թադևոս Ավետիսյան. Այս իշխանության շնորհիվ մենք խոսում ենք ոչ թե լավ ապրելու, այլ առհասարակ ապրելու մասին«Այս իշխանության «շնորհիվ» մեր լավ ապրելու օրակարգերի շուրջ բանավեճը դարձավ ոչ արդիական։ Մենք հիմա չենք բանավիճում լավ ապրելու մասին»,-ասաց տնտեսագետ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս...
13:11 06/04/2022Մելքումյան. Դուք տեսե՞լ եք, որ ժողովուրդը դուրս գա փողոց, պահանջի նպաստի, թոշակի բարձրացումԱյսօր ողջ աշխարհում տնտեսական թիվ մեկ խնդիրն ու մարտահրավերը գնաճն է։
13:03 06/04/2022Մխիթար Զաքարյան. Նախագծով պահանջվում է անհնարինը՝ սահմանային հատուկ նշանակության հողերի կարգավիճակի փոփոխություն«Հողային օրենսգրքով հատուկ նշանակության սահմանային վայրերում գտնվող գետահովտային հատվածներում ավազային և ավազակոպճային խառնուրդի վերականգնվող պաշարների արդյունահանման համար հողամասի նպատակային...
12:47 06/04/2022Ռուբլին արժևորվել է, դոլարը՝ արժեզրկվելՌուսական ռուբլու փոխարժեքը սկսել է արժևորվել։ Ապրիլի 6-ին, ժամը 12։30-ի դրությամբ, ՀՀ բանկերում ռուբլու միջին փոխարժեքը կազմել է 5.27 դրամ` ապրիլի 4-ի համեմատ արժևորվելով 0.01 դրամով: Ըստ Rate.am...
12:27 06/04/2022Նախագիծը հետաձգում եմ երկու ամսով, գնացե՛ք, լրամշակե՛ք պատշաճ կերպով ներկայացրե՛ք հանձնաժողովին. Վահե Հակոբյանը՝ փոխնախարարին«Քանի որ ընդամենը մեկ ժամ առաջ ու ոչ պատշաճ կերպով է մեզ ներկայացվել նախագիծը և հանձանաժողովը չի հասցրել ծանոթանալ նրա հետ, այն ֆիզիկապես էլ հնարավոր չէր անել, այդ պատճառով էլ նախագիծը հետաձգում եմ...
12:07 06/04/2022Հացը, ալյուրը, մակարոնեղենը, շաքարավազը և առաջին անհրաժեշտության այլ մթերքները թանկացել ենՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. մարտը 2021թ. մարտի նկատմամբ) կազմել է 7.4%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 1.8%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
09:24 06/04/2022Թուրքիան խոսել է Ռուսաստանի հետ բարտերային առևտրի հնարավորության մասինԹուրքիան և Ռուսաստանը քննարկում են բարտերային առևտրի՝ ապրանքափոխանակության հնարավորությունը, Անկարան արդեն ունեցել է նման փորձ։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է թուրք-ռուսական գործարար խորհրդի...
19:14 05/04/2022Իրանում 90 հազար եվրոյի ներդրում կատարող օտարերկրացիներին կտրամադրվի 5 տարվա կացության իրավունքԻրանի կառավարությունն 90 հազար եվրոյի ներդրում կատարող օտարերկրյա քաղաքացիներին 5 տարվա կացության իրավունք է տրամադրում: Ինչպես գրում է ParsToday-ը, Իրանի կառավարության նոր որոշմամբ՝ օտարերկրյա...
18:06 05/04/2022Թուրքիայում գրանցվել է վերջին 20 տարվա գնաճի ամենաբարձր ցուցանիշըԹուրքիայում թեև փորձում են ամերիկյան դոլարի նկատմամբ թուրքական լիրայի փոխարժեքը 15 լիրայից ցածր պահել, այնուամենայնիվ, դա չի կասեցնում աննախադեպ գնաճը երկրում: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ մարտ ամսվա...
16:12 05/04/2022Շալվա Պապուաշվիլիի պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտՊաշտոնական երկօրյա այցով Հայաստանում է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Ռուբեն Ռուբինյանի...
16:10 05/04/2022Ակբա բանկը կաջակցի «Երևանի Գինու Օրեր» փառատոնի կազմակերպմանըՀուշագիրը ստորագրված է. Ակբա բանկն աջակցելու է «Երևանի Գինու Օրեր» փառատոնի իրականացմանը, լինելու է փառատոնի գլխավոր հովանավորը՝ այս և հաջորդող երկու տարիներին: Գյուղատնտեսության, գինեգործության և...
16:00 05/04/2022Forbes–ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ցանկըForbes-ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշը։ Այն գլխավորել է ամերիկյան Tesla և SpaceX ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասկը՝ առաջ անցնելով Amazon–ի հիմնադիր և ղեկավար Ջեֆ Բեզոսին ով...
14:58 05/04/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է 10,8%-ով հիփոթեքային վարկավորման ծրագիր Renaissance Premium Home բնակելի համալիրումՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և «ԵՊՀ շրջանավարտների միավորում» կառուցապատող ընկերությունը մեկնարկել են համատեղ հիփոթեքային ծրագիր Renaissance Premium Home բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրում բնակարանների...
10:00 05/04/2022Գերմանացիներին խորհուրդ են տվել պատրաստվել վատագույնինԳերմանական ավտոմոբիլային արդյունաբերությունը պատրաստվում է վատթարագույնին. «ահազանգը» եղել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի պահանջը՝ վճարել էներգակիրների մատակարարումների համար բացառապես ռուբլով։ Ռիա...
20:30 04/04/2022Առաջիկա ժամերին՝ գազամատակարարման դադարեցման դեպքեր․ «Արցախգազ» ՓԲԸ«Արցախգազ» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ բարձր ճնշման գազատար խողովակի պրոֆիլակտիկ վթարավերականգնման աշխատանքների կազմակերպման պատճառով առաջիկա ժամերին կարող են գազամատակարարման դադարեցման դեպքեր...

12:20 07/11/2009Armenian National Congress presents anti-crisis programThe measures taken by the Armenian Government under the financial-economic crisis are inappropriate to prevent or mitigate the current negative developments, the Armenian National Congress said.
19:28 06/11/2009“ARKA” news agency launches new projects - www.armbanks.am, www.bonds.am, www.anticrisis.am“ARKA” news agency has launched new projects since October, 2009 - www.armbanks.am, www.bonds.am, www.anticrisis.am - in the frames of the strategy on the development of its business...
12:29 06/11/2009Turkey expects to buy cheap electricity from ArmeniaThe Chairman of Turkey’s “Energy Market Regulation Union” (EPDK) Hasan Kyoktas said in an interview with the Sabah daily the period of solidarity on energy issues gets under way in the region.
18:10 05/11/2009Sweden confirms Baltic Sea pipelineSweden became the second nation to approve a Baltic Sea pipeline that would ship Russian natural gas to Germany, saying the project meets its demands to protect the marine environment, foreign media...
17:29 05/11/2009Orange Armenia manager says serious competition expected in Armenian telecommunications marketOrange Armenia Executive Manager Bruno Dutoit said at a press conference today that serious competition is expected in the Armenian telecommunications market.
16:20 05/11/2009“Armtech 2009” underway in USAArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan pays working visit to the United States of America. The head of the Government is currently in America to attend “ArmTech 2009” business conference,...
15:33 05/11/2009“Orange Armenia” resumes service in ArmeniaAbout 100mln euros of investment, 300 working places, shops in Yerevan and communities, “best tariffs”, quick internet connection… “Orange Armenia” the third operator in Armenia starts its activities...
11:10 05/11/2009General Motors plans to cut 10,000 jobs at OpelGeneral Motors plans to cut around 10,000 jobs at its European division Opel, GM vice president John Smith said Wednesday after the US auto giant announced that it would retain control of the unit,...
17:00 03/11/2009Armenian PM travels to USAArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan is due leaving for San Jose, United States, to attend “Armtech - 2009” conference, Armenian Government’s PR department reports.
15:38 03/11/2009“ArmTech 2009” Congress to reveal directions for IT development in Armenia“ArmTech 2009” Congress will enable to reveal rational directions for IT development in Armenia, IT development council executive manager Armen Grigoryan told reporters today.
14:05 03/11/2009Italian company interested in Armenian railroad projectsItalian company of transportation, trucking and railroad «Italferr» is interested in railroad projects implemented in Armenia, Italian Ambassador to Armenia Bruno Scapini told Armenian Minister of...
16:56 02/11/2009“Health and pharmaceutics EXPO 2010” is due in March“LOGOS EXPO Center” expo company and Armenian Ministry of Health carry out ninth international expo on “Health and pharmaceutics EXPO 2010” from 5 to 7 March, 2010, “LOGOS EXPO Center” reports.
16:37 02/11/2009ArmTech to engage global Armenian communityThe Armenian high tech industry Conference (ArmTech) announced today, in parallel press conferences, that it will hold its 2009 conference for showcasing the global high tech industry capabilities of...
11:27 31/10/2009China emerges as big winnerBillionaire investor and philanthropist George Soros said on Friday China will be the biggest winner of the global financial crisis while the United States stands to lose the most, “Reuters” reports.
18:16 30/10/2009Armenia and Belarus could reinforce economic cooperationArmenia and Belarus have deep potentials to expand the index of bilateral trade circulation, which forms $30 million today, Armenian FM Edward Nalbandyan told at joint news conference with his...
18:25 29/10/2009Radical changes in the pension system expected in ArmeniaArmenian Government has approved the draft package on making amendments and supplements to the RA law on “State pensions” and 53 others.
16:40 29/10/2009President Serzh Sargsyan receives Chairwoman of CIS Interstate Aviation CommitteeArmenian President Serzh Sargsyan received today the Chairwoman of the CIS Interstate Aviation Committee, Tatyana Anodina.
13:42 29/10/2009Turkey, Iran reach historical dealTurkish PM’s visit to Iran was marked by signing an energy deal. According to the Turkish media, the gas deal on table for over a year has been signed at last. The deal enables Turkey, on behalf of...
11:53 29/10/2009"Ameriabank" expands ATM network“Ameriabank” continues to expand ATM network both in Yerevan and the Armenian regions. At the beginning of the current year the bank had 20 ATMs, 17 among them in Yerevan, 3 in the regions. Now the...
16:07 28/10/2009GDP in Armenia growing by 1,2%It’s supposed that Armenia might record 1.2% of GDP growth next year, Armenian Minister of Finance Tigran Davtyan told reporters today at news conference.