13:04 23/03/2022Չեմ հասկանում, թե արտահանման ոլորտում ինչո՞ւ ենք միայն ՓՄՁ-ներին արտոնություն տալիս. Արթուր Խաչատրյան«Ուզում եմ հասկանալ, թե այս օրենսդրական նախաձեռնությամբ լավ գաղափարի ո՞ր խնդիրն ենք ուզում լուծենք: Եթե փորձում ենք խթանենք արտահանումը, ապա ես չեմ հասկանում, թե ինչո՞ւ ենք միայն փոքր և միջին...
11:59 23/03/20221 մլն դրամը չգերազանցող ապրանքների արտահանման համար չվճարել պետական տուրք․ ՔերոբյանԱԺ-ում քննարկում է կառավարության կողմից ներկայացված «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու մասին հարցը։ Հիմնական զեկուցող ՀՀ...
10:08 23/03/2022Աշոտ Հարությունյան. Հինգերորդ գարունն է՝ մենք գնում ենք գյուղատնտեսության վերջնական կործանմանԱռատ տեղումները գյուղատնտեսության համար որոշակի չափով կմեղմացնեն ոռոգման ջրի խնդիրը։ «Փաստինֆո»-ի եթերում հայտարարել է գյուղատնտես, գյուղատնտեսության նախկին փոխնախարար Աշոտ Հարությունյանը։ Նա...
20:20 22/03/2022Վրաստանում 80% պետական համաֆինանսավորմամբ կաջակցեն ֆերմերային կոոպերատիվներինՎրաստանի կառավարությունը սկսում է բանջարեղենային պահեստների ստեղծման համար 80% պետական համաֆինանսավորմամբ ֆերմերային կոոպերատիվներին աջակցելու նոր ծրագրի իրականացումը։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի...
17:45 22/03/2022Կառավարությունը գների բարձրացման հետևանքները մեղմելու սոցիալական ծրագրեր չի իրականացնումՎերջին 10 օրերին Հայաստանում արձանագրվեցին սննդամթերքի գների աննախադեպ բարձրացումներ, դրանք հիմնականում ընդգրկեցին ներկրվող սննդամթերքների տեսականին և որքան էլ զարմանալի է նաև կաթնամթերքը:...
17:30 22/03/2022Թադևոս Ավետիսյան. Մոտ ապագայում ունենալու ենք տնտեսական անկում՝ բոլոր սոցիալական հետևանքներովՏնտեսական ճգնաժամերին ու դրանց հետևանքներին ԱԺ-ում անդրադարձավ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, մասնագիտությամբ տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանը։ Օրենսդիր մարմնի ամբիոնից նա խոսեց որպես սովորական...
17:20 22/03/2022Ինչո՞ւ է Հայաստանը դուրս մնում Հյուսիս-Հարավ միջանցքիցՄոսկվայում օրեր առաջ հանդիպել էին Ռուսաստանի էներգետիկայի և Իրանի նավթի նախարարները, որի ժամանակ անդրադարձ է կատարվել նաև «Հյուսիս-Հարավ»էներգետիկ միջանցքի հեռանկարներին՝ Ադրբեջան-Իրան-Ռուսաստան...
15:22 22/03/2022Ռուսաստանի տրանսպորտի նախարար. Հայաստանում ռուսական ընկերության օդանավ է կալանավորվելՀակառուսական պատժամիջոցների հետևանքով ռուսական ավիաընկերությունների մոտ 80 օդանավ է կալանավորվել։ Interfax-Russia-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ տրանսպորտի նախարար Վիտալի Սավելևը։ «Մինչ...
15:10 22/03/2022«Աէրոֆլոտ»-ը վերսկսում է չվերթները. Ի՞նչ արժե Մոսկվայից Երևան հասնելըԱյսօրվանից սկսած «Աէրոֆլոտ» ավիաընկերությունը սկսում է չվերթները դեպի Հայաստան։ «МИР 24»-ը հետաքրքրվել է, թե ինչ արժե ԱՊՀ երկրներ թռչելն ավիաընկերության օդանավերով։ Մոսկվա-Երևան չվերթի էկոնոմ դասի...
13:15 22/03/2022Հայաստանի հավաքականի առաջին մարզմանը մասնակցել է 20 խաղացողՀայաստանի ազգային հավաքականն առաջին մարզումն է անցկացրել ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Մարզմանը մասնակցել է 20 ֆուտբոլիստ: Խորեն Բայրամյանը և Էդուարդ Սպերցյանը ուշ են ժամանել Երևան և...
17:08 21/03/2022Կենտրոնական Եվրոպայի երկրները ձգտում են դիմակայել Ուկրաինայից փախստականների ներհոսքին. ՌոյթերսԿենտրոնական Եվրոպայի պաշտոնյաները կիրակի օրը մտահոգություն են հայտնել, որ Ուկրաինայից փախստականներին հարմարավետ տեղավորման հնարավորությունները հասնում են գագաթնակետին: Այսօր արդեն ուկրաինացի...
10:35 21/03/2022Թուրքիայում գնահատել են Եվրոպայի կախվածությունը ռուսական գազիցՀեղուկ բնական գազը Եվրոպայում չի փոխարինի ռուսական հումքին: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նման զգուշացում է տարածել թուրքական «Անադոլու» պարբերականը։ Նշվում է, որ եթե նույնիսկ Եվրոպան օգտագործի իր...
17:02 20/03/2022Ֆրանսիան սառեցնում է Ռուսաստանի ԿԲ-ի 22 մլրդ եվրոյի ակտիվներըՖրանսիայի իշխանությունները սառեցրել են Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի 22 միլիարդ եվրոյի չափով միջոցները, ինչպես նաև արևմտյան երկրների հակառուսական պատժամիջոցների տակ ընկած մասնավոր անձանց հաշիվներն ու...
22:11 19/03/2022Վիվա-ՄՏՍ-ում սկսվել է կանաչ «iPhone 13» մոդելային շարքի և «iPhone SE» սմարթֆոնների նախապատվերըՎիվա-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ կարելի է նախապատվիրել կանաչ «iPhone 13» մոդելային շարքի, ինչպես նաև նոր «iPhone SE» սմարթֆոնները: Մանրամասն տեղեկություն ստանալու համար կարող եք այցելել www.mts.am կամ...
18:15 19/03/2022Արևմտյան ընկերությունները ցանկանում են վերադառնալ ռուսական շուկա, ասել է ՄեդվեդևըԱրևմտյան ընկերությունները չեն ցանկանում կորցնել ՌԴ շուկան` հայտնելով, որ «շատ են ուզում վերադառնալ, բայց վախենում են, սակայն Ռուսաստանի համբերությունն անվերջ չէ, հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի...
16:52 19/03/2022«Fitch Ratings»-ը վերահաստատել է Հայաստանի սուվերեն վարկանիշը` կայուն հեռանկարովԱյսօր հրապարակված զեկույցով «Fitch Ratings» վարկանիշային գործակալությունը վերահաստատել է Հայաստանի Հանրապետության՝ արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորությունների թողարկման սուվերեն «B+» վարկանիշը`...
16:32 19/03/2022Ինչպե՞ս դառնալ Graphic designеrՀնչեղ ու գրավիչ մասնագիտություններից ամենացանկալին հատկապես «արվեստոտ» մարդկանց մոտ գրաֆիկական դիզայնն է։ Այն, ի տարբերություն ՏՏ ժամանակաշրջանի առաջ բերած մյուս մասնագիտությունների, թրենդային է...
15:00 19/03/2022Ներքին զբոսաշրջությունը 2021 թվականին 52.6%-ով աճել էԶբոսաշրջությունն այն ոլորտն է, որը կորոնավիրուսով պայմանավորված ամենաշատը տուժեց։ Սակայն դա Հայաստանի բնակիչներին հնարավորություն տվեց բացահայտելու մեր երկիրը։ Եւ պատահական չէ, որ ներքին տուրիզմն...
14:51 19/03/2022ԵԱՏՄ-ն և Իրանը պատրաստում են ապրանքների ցանկ՝ ապագա ԱԱԳ-ի շրջանակում առանց մաքսերի առևտրի համարԵվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) սկսել է Իրանի հետ ազատ առևտրի համաձայնագրի կնքումից հետո առանց մաքսերի ռեժիմի համար ապրանքների ցանկի քննարկումները։ ParsToday-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է...

18:04 04/09/2009“ARMENIA EXPO 2009” UNDER WAYRegional universal trade-industrial expo-forum "ARMENIA EXPO 2009" is under way in Sport and Concert Complex aft.
17:44 03/09/2009“NAIRIT” ATTENDS “ARMENIA EXPO 2009”“Nairit Factory” will attend “Armenia EXPO 2009” regional trade-industrial exhibition scheduled on 4-9 September.
17:36 28/08/2009VIVACELL-MTS SCHOOL FOR IT PROFESSIONALSOn August 26 the VivaCell-MTS school opened its doors for the future IT professionals of Armenia - a project aimed at sharing the company’s knowledge and expertise with the growing generation,...
16:50 25/08/2009GEORGIA SURPRIZED BY APPEARANCE OF ABKHAZIAN ADJIKA IN ARMENIAN MARKETThe Georgian Ministry of Economic Development tries to clarify how the Abkhazian “Amtsa” adjika appeared in the Armenian consumers’ market.
17:50 20/08/2009SPECIAL CUSTOMS HOUSES FOUNDED IN ARMENIAInternational post and messenger delivery customs house has been founded by the decision of the Armenian Government.
14:40 20/08/2009SLUMP INDEX IN JANUARY-JULY FORMED 18.5%The national statistical service of Armenia published the macro-economic index describing the social-economic status of January-July of Armenia.
18:59 19/08/2009“ORANGE ARMENIA” AVOIDS MAKING SOON STATEMENTSThe general manager of “France-telecom” company Armenian representative “Orange Armenia” Bruno Doutois told the reporters that the company plans to run its activities in cellular communications...
15:16 19/08/2009THREE ARMENIAN OPERATORS SIGN MEMORANDUMPublic Services Regulatory Commission of Republic of Armenia signed a memorandum with the three operators of Armenia “K-Telecom”, “ArmenTel” and “Orange Armenia” on interrelated payments.
13:24 18/08/2009FOREIGN POLICY REPORTS ARMENIA HAS MORE STABILITY IN REGION AMONG FAILED STATESAmerican famous Foreign Policy magazine published its report on failed states. It is a sobering time for the world’s most fragile countries—virulent economic crisis, countless natural disasters, and...
16:55 14/08/2009VIVACELL-MTS GIVES INNOVATIVE SOLUTION TO MOBILE COMMUNICATIONVivaCell-MTS reports that starting from today, August 14, 2009, VivaCell-MTS special Service Center-kiosks operate in all 10 stations of Yerevan metropolitan after Karen Demirchyan.
17:00 13/08/2009CABLE FEEDING INTERNET CONNECTION RESTOREDPanorama.am has been informed by “ArmenTel” Company (trademark “Beeline”) that the damaged cable has been restored and has 100% restored power source.
11:45 13/08/2009RUSSIAN PM PAID VISIT TO ABKHAZIAOn his first postwar visit to Abkhazia, Prime Minister Vladimir V. Putin pledged at least 15 billion rubles to build a Russian military base and reinforce the boundary that divides Abkhazia from the...
16:36 12/08/2009OFFICIAL SAYS NUMBER OF TOURISTS TRAVELING TO ARMENIA HAS GROWN BY 0.1%The number of tourists who traveled to Armenia in the first term of the year has grown by 0.1% compared with the same term of the previous year.
16:29 11/08/2009ADC-Mediamax – Climbing the Dream!Armenian Datacom Company(ADC), a leader in business communication services in Armenia, has sponsored Mediamax News Agency in achieving a long-standing goal.
16:55 10/08/2009GEOPROMINING COMPANY’S ANTICRISIS PROGRAM UNDERWAYOn June 30 Agarak Copper-Molybdenum Combine resumed operation activities. Presently the Combine employs 900 employees. GeoProMining Company monthly payment of wages is regulated. Presently an...
13:32 10/08/200923 APPLICATIONS OF PROTEST SUBMITTED TO FINANCIAL ARBITRATORTwenty three applications of protest have been submitted to the office of financial arbitrator in July, press service reports.
17:21 06/08/2009VIVACELL-MTS PRESENTS “MTS CONNECT” PREPAIDVivaCell-MTS presents the prepaid option of the “MTS Connect” tariff plan designed for data transfer.
17:05 06/08/2009PUTIN TRAVELING TO TURKEY: ITALIAN BERLUSCONI TO ATTEND NEGOTIATIONSTurkey has agreed "in principle" to allow the South Stream gas pipeline to pass through its territorial waters, a senior Russian official said on Wednesday, ahead of a visit by Prime Minister...
19:00 05/08/2009OFFICIALS SAY BRAZIK TO MAKE INVESTMENTS IN ROAD CONSTRUCTION IN ARMENIAMinister of Transport and Communication Gurgen Sargsyan received today Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Brazil Mrs.