14:11 17/03/2022Wildberries-յան տագնապներ. ինչպես ստանալ առաքանին,երբ QR կոդն ու մնացած տեղեկատվությունը անհասանելի ենՀաճախորդները անձնական տվյալներով կարողանում են ստանալ առաքանիները, իսկ ընկերությունում հետաքննություն են սկսել:
11:03 17/03/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆինանսավորել է «Մակ Ֆիշ» ՍՊԸ-ինՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վարկային գիծ է տրամադրել Հայաստանի խոշորագույն ձկնարտադրող ձեռնարկություններից մեկին՝ «Մակ Ֆիշ» ՍՊԸ-ին։ Պայմանագրային գումարը 130 մլն ՀՀ դրամ է, ժամկետը՝ 36 ամիս։ Բանկի կողմից...
21:02 16/03/2022Վիվա-ՄՏՍ. մարտի 16-ի` լույս 17-ի գիշերը, կիրականացվեն ցանցի վերազինման աշխատանքներՎիվա-ՄՏՍ-ի ցանցի հուսալիության բարձրացմանն և հնարավորությունների ընդլայնմանն ուղղված մեծածավալ միջոցառումների շրջանակներում, մարտի 16-ի` լույս 17-ի գիշերը, կիրականացվեն ցանցի վերազինման աշխատանքներ:...
19:37 16/03/2022Պուտինը հայտարարել է նվազագույն աշխատավարձերի, կենսաթոշակների բարձրացման մասինՌուսաստանի իշխանությունները շուտով կբարձրացնեն նվազագույն աշխատավարձը, կենսապահովման նվազագույնը, պետական աշխատողների աշխատավարձերը, ինչպես նաև բոլոր սոցիալական նպաստները, ներառյալ՝ թոշակները։ Այս...
18:39 16/03/2022Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին․ Կոբախիձեն վերահաստատում է Թբիլիսիի դիրքորոշումը«Վրացական երազանք» կուսակցության առաջնորդ Իրակլի Կոբախիձեն հայտնել է, որ Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցներին, և որ ոչ ոք չի կարող փոխել կառավարության այս դիրքորոշումը։ Այս...
16:01 16/03/2022Globbing-ն առանց պատշաճ ծանուցման բարձրացրել է սակագները«Գլոբբինգ» միջազգային օնլայն գնումների հարթակն առանց գրանցված հաճախորդների պատշաճ ծանուցման բարձրացրել է բոլոր տիպի՝ օդային, վերգետնյա, ծովային առաքումների սակագները։ Ընդ որում սակագները բարձրացել...
14:56 16/03/2022Պարենային անվտանգության հետ կապված Հայաստանը որևէ խնդիր չի ունենա. Ռուստամ Բադասյան«Հացահատիկի, շաքարավազի ու ձեթի պաշարների մասով կառավարության իմ գործընկերներն արդեն հայտնել են, որ անհանգստանալու կարիք չկա, բայց այդ ապրանքատեսակների մեծ մասի ներկումը հիմնականում Ռուսաստանի...
13:16 16/03/2022ՊԵԿ-ը գործարկել է նախնական մաքսային հայտարարագրի համակարգըՏնտեսվարողները կարող են սահմանային անցակետում իրականացնել ապրանքների բացթողնման հետ կապված բոլոր գործառնությունները
13:08 16/03/2022Կառավարությունը 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում այլևս չի հրապարակի պետական մարմինների ցուցանիշները«Հաշվի առնելով կառավարության դիտարկումները և հանձնաժողովում քննարկման արդյունքները, մենք առաջարկեցինք, որպեսզի 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկի հրապարակման կարգում կատարենք բացառություն և...
12:19 16/03/2022Այո, ես բիզնեսից եմ եկել, դրա համար էլ մենք տարբեր լեզուներով ենք խոսում. Վահե Հակոբյանը՝ Վահան Քերոբյանին«Մենք առաջարկեցինք և կառավարությունը պաշտպանեց, որ մինչև 1 մլն դրամ արժեքով ապրանքների արտահանման ժամանակ մաքսավճար չվճարվի, ասեմ, որ այստեղ խոսքը գնում է մոտ 100 մլն դրամի բյուջեից վնասի մասին»,-...
10:19 16/03/2022Հարութ Սասունյան. Էրդողանը շահագործում է ուկրաինական պատերազմը՝ առաջ մղելու համար Թուրքիայի անդամակցությունը ԵվրամիությանըՌուս-ուկրաինական պատերազմի ընթացքում մի քանի ղեկավարներ խնդրահարույց հայտարարություններ են արել՝ քաոսային իրավիճակից օգտվելու և իրենց սեփական օրակարգերն առաջ մղելու համար...
10:09 16/03/2022Գրիվնիով հաշիվներ բացելն անիրականանալի գործ չէ, բայց բավականին ծախսատար է. բանկի աշխատակիցՈւկրաինայում սկսված ռազմական գործողությունները տեղի բնակիչներին և գործարարներին ստիպեցին իրենց խնայողությունները և կապիտալը տեղափոխել այլ երկրներ: Ուկրաինական կապիտալի հոսքը փոքր չէ նաև դեպի...
20:27 15/03/2022Ի՞նչ են «մտածում» Հայաստանի տնտեսության պատասխանատուները․ Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ կուսակցության անդամ Թադևոս Ավետիսյանը հոդված է հրապարակել, որում ասվում է․ «Նորից ուշանում է հակաճգնաժամային կարգավորման ծրագիրը՝ օբյեկտիվ իրավիճակին...
18:46 15/03/2022ԵՄ-ի ֆինանսների նախարարները հայտարարել են պարենային ճգնաժամի վտանգի մասինԵՄ ֆինանսների նախարարները զգուշացնում են պարենային ճգնաժամի ռիսկի մասին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։ ԵՄ ֆինանսների նախարարները մտահոգված են պարենային ճգնաժամի վտանգով, որը գումարվել է ներկայիս էներգետիկ...
17:47 15/03/2022Առաջիկայում ևս ԿԲ-ն կդիտարկի դրամավարկային պայմանների հնարավոր խստացման անհրաժեշտությունը. Մարտին Գալստյան2022թ. մարտի 15-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց բարձրացնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 1.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 9.25%։ Այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը: Նա...
17:25 15/03/2022Երկու շաբաթվա ընթացքում 6500 նոր ռեզիդենտ է մուտք գործել ՀՀ բանկային համակարգ. ԿԲ նախագահ«Այս պահի դրությամբ ռուսական ընկերությունները, որոնք ունեն խոշոր ներդրումներ Հայաստանում, շարունակում են բնականոն աշխատանքը»,- ասուլիսում ասաց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը: Նա հայտնեց, որ Հայաստանում...
16:15 15/03/2022ՀՆԱ-ի աճի մասով մեր կանխատեսումները նախկին 5.3%-ի փոխարեն իջեցվել են 1.6 %-ի. Մարտին Գալստյան«ՀՆԱ-ի աճի մասով մեր կանխատեսումները նախկին 5.3%-ի փոխարեն իջեցվել են 1.6 %-ի, որը հիմնականում պայմանավորված է արդյունաբերության ճյուղի զարգացումներով»,- հրավիրված ասուլիսում հայտնեց Կենտրոնական...
15:43 15/03/2022Լուկաշենկոն ասել է, որ Բելառուսը էներգակիրներ կստանա Ռուսաստանի գներովԲելառուսը ռուսական էներգառեսուրսները կստանա մոտավորապես նույն գներով, ինչ Ռուսաստանի Դաշնության սպառողները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին երեքշաբթի հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր...
12:14 15/03/2022ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը բարձրացվել է 1.25 տոկոսային կետովՄարտի 15-ի նիստում ՀՀ ԿԲ խորհուրդը որոշեց բարձրացնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 1.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 9.25%: Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունիղ հայտնում են,...
16:59 14/03/2022ԿԲ. ՎՏԲ-Հայաստան բանկն աշխատում է կանոնավոր ռեժիմովԿենտրոնական բանկը տեղեկացնում է, որ ՎՏԲ-Հայաստան բանկն աշխատում է կանոնավոր ռեժիմով, ապահովված է իրացվելիությամբ և սպասարկում է իր ավանդներն անխափան կերպով։ «Տվյալ պահին բանկը աշխատանքներ է տանում...

15:53 03/07/2009WORLD BANK DISPOSES 60 MILLION USD TO ARMENIAThe World Bank’s Board of Executive Directors today approved the First Development Policy Operation (DPO-1) for Armenia in the amount of US$60 million.
13:08 03/07/2009“MEGAPHONE” INTENDED TO BUY RIVAL’S SHARES“Megaphone” Company is intended to buy 5% of “Vimpelcom” (Beeline brand) shares. “Vimpelcom” is a competitor of “Megaphone” in Russian cellular communication and member of the so-called “Great...
12:21 03/07/2009INFORMATION COMMUNICATION TECHNOLOGIES: LEADERS MEET WITHOUT TIESOn 4-5 July in “Dilijan Resort” hotel complex “Information Communication Technologies’ Leaders without Ties” forum will be held to discuss the principles and problems of ICT in Armenia, Union of...
17:00 02/07/2009VIVACELL-MTS ANNOUNCES CONVERGENCE OF POSTPAID-PREPAID BILLINGJuly 2, 2009, Yerevan, Armenia - VivaCell-MTS, a subsidiary of Mobile TeleSystems OJSC (NYSE: MBT), and ESKADENIA Software, the leading provider of billing and CRM software (Customer Relationship...
16:00 02/07/2009ARMENIA TO ATTEND “SHANGHAI EXPO 2010”The executive body of Armenia made a decision today to confirm the participation project of Armenia to “Shanghai expo-2010” “Prosperous city, prosperous life” international expo in May-October 2010,...
12:59 02/07/2009“ARMENTEL” FINED FOR NOT PROVIDING SERVICEPublic services regulatory committee fined “ArmenTel” Company 8 million AMD. According to the committee decision the company rejected in 2007 to provide certain types of services to several...
18:04 29/06/2009ROBERT KOCHARYAN INDEPENDENT DIRECTOR OF FINANCIAL COMPANYThe former president of Armenia Robert Kocharyan has been appointed independent director of “Systema” financial company’s managerial board.
11:41 29/06/2009PRIME MINISTER VISITS COPPER-MOLYBDENUM COMPLEXPrime Minister Tigran Sargsyan visited Agarak copper-molybdenum complex while paying a working visit to Syuniq region.
15:07 27/06/2009FIVE BANKS IN U.S. CLOSED DOWNFive banks are announced to be closed in the U.S. previous week, foreign media reports. It is said that in 2009 45 banks and crediting companies have been closed in America. Financial authorities say...
15:31 26/06/2009GOVERNMENT TO DISPOSE RUSSIAN LOANThe Government of Armenia has confirmed during its assizes session today the crediting project for the stability of economy provided by the Russian Federation loan to Armenia, Government’s PR...
16:03 25/06/2009IRAN TO DISPOSE 8 THOUSAND TONNES OF OIL TO ARMENIAPipeline construction from Iran to Armenia is supposed to be launched this year. According to that project Armenia not having its own reserves can be disposed 8 thousand tones of oil daily...
12:34 25/06/2009“GOOGLE” ACCESS FORBIDDEN IN CHINAThe Chinese Government has forbidden access of “Google” search engine in the country, foreign media reports.
14:56 24/06/2009AWARD TO RAISE ARMENIA’S “REPUTATION”The executive director of “Hayastan” All Armenian Fund Ara Vardanyan, the executive director of “Synopsis-Armenia” company Hovik Musajelyan and the general manager of VivaCell-MTS Ralf Yirikyan have...
16:01 23/06/2009OPENING ARMENIAN-TURKISH BORDER TO HAVE POSITIVE AND RISKY MOMENTS“We should get prepared for the opening of the Armenian-Turkish border, as sooner or later it will happen.
11:41 22/06/2009Gas supply to Armenia resumedGas supply to Armenia from Georgia, halted June 16, was resumed Sunday, GHN reported. Gas was stopped because of some reconstruction activities on North-South pipeline sector. The works have been...
16:19 19/06/2009Tigran Sargsyan to attend economic forum in Stepanakert, NKRArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan is due to leave for Nagorno-Karabakh Republic June 20-21 on a working visit, to attend the «BRIDGE ARTSAKH» economic forum in Stepanakert.
14:55 19/06/2009Agarak Copper-Molybdenum Combine to resume its production activitiesStarting from the beginning of the month of July Agarak Copper-Molybdenum Combine will resume its production activities.
17:31 18/06/2009ADC: Free connection fee for new Internet & Data Communication installationsArmenian Datacom Company CJSC (ADC) announces a “Free Connection fee” campaign for the new subscriptions to both Broadband Internet and Data Pro Communication services during the period of June...
13:12 18/06/2009Armenian Prime Minister meets with Syrian PresidentArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan had a meeting with Syrian President Bashar al-Assad in Golden Palace Hotel Wednesday.
13:07 17/06/2009VivaCell-MTS concludes 3G roaming agreements with 16 operators in 14 countriesFollowing the introduction of its 3G network, VivaCell-MTS simultaneously started providing 3G roaming service to enable its subscribers travelling abroad to use high-speed mobile Internet in host...