14:11 17/03/2022Wildberries-յան տագնապներ. ինչպես ստանալ առաքանին,երբ QR կոդն ու մնացած տեղեկատվությունը անհասանելի ենՀաճախորդները անձնական տվյալներով կարողանում են ստանալ առաքանիները, իսկ ընկերությունում հետաքննություն են սկսել:
11:03 17/03/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆինանսավորել է «Մակ Ֆիշ» ՍՊԸ-ինՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վարկային գիծ է տրամադրել Հայաստանի խոշորագույն ձկնարտադրող ձեռնարկություններից մեկին՝ «Մակ Ֆիշ» ՍՊԸ-ին։ Պայմանագրային գումարը 130 մլն ՀՀ դրամ է, ժամկետը՝ 36 ամիս։ Բանկի կողմից...
21:02 16/03/2022Վիվա-ՄՏՍ. մարտի 16-ի` լույս 17-ի գիշերը, կիրականացվեն ցանցի վերազինման աշխատանքներՎիվա-ՄՏՍ-ի ցանցի հուսալիության բարձրացմանն և հնարավորությունների ընդլայնմանն ուղղված մեծածավալ միջոցառումների շրջանակներում, մարտի 16-ի` լույս 17-ի գիշերը, կիրականացվեն ցանցի վերազինման աշխատանքներ:...
19:37 16/03/2022Պուտինը հայտարարել է նվազագույն աշխատավարձերի, կենսաթոշակների բարձրացման մասինՌուսաստանի իշխանությունները շուտով կբարձրացնեն նվազագույն աշխատավարձը, կենսապահովման նվազագույնը, պետական աշխատողների աշխատավարձերը, ինչպես նաև բոլոր սոցիալական նպաստները, ներառյալ՝ թոշակները։ Այս...
18:39 16/03/2022Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին․ Կոբախիձեն վերահաստատում է Թբիլիսիի դիրքորոշումը«Վրացական երազանք» կուսակցության առաջնորդ Իրակլի Կոբախիձեն հայտնել է, որ Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցներին, և որ ոչ ոք չի կարող փոխել կառավարության այս դիրքորոշումը։ Այս...
16:01 16/03/2022Globbing-ն առանց պատշաճ ծանուցման բարձրացրել է սակագները«Գլոբբինգ» միջազգային օնլայն գնումների հարթակն առանց գրանցված հաճախորդների պատշաճ ծանուցման բարձրացրել է բոլոր տիպի՝ օդային, վերգետնյա, ծովային առաքումների սակագները։ Ընդ որում սակագները բարձրացել...
14:56 16/03/2022Պարենային անվտանգության հետ կապված Հայաստանը որևէ խնդիր չի ունենա. Ռուստամ Բադասյան«Հացահատիկի, շաքարավազի ու ձեթի պաշարների մասով կառավարության իմ գործընկերներն արդեն հայտնել են, որ անհանգստանալու կարիք չկա, բայց այդ ապրանքատեսակների մեծ մասի ներկումը հիմնականում Ռուսաստանի...
13:16 16/03/2022ՊԵԿ-ը գործարկել է նախնական մաքսային հայտարարագրի համակարգըՏնտեսվարողները կարող են սահմանային անցակետում իրականացնել ապրանքների բացթողնման հետ կապված բոլոր գործառնությունները
13:08 16/03/2022Կառավարությունը 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում այլևս չի հրապարակի պետական մարմինների ցուցանիշները«Հաշվի առնելով կառավարության դիտարկումները և հանձնաժողովում քննարկման արդյունքները, մենք առաջարկեցինք, որպեսզի 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկի հրապարակման կարգում կատարենք բացառություն և...
12:19 16/03/2022Այո, ես բիզնեսից եմ եկել, դրա համար էլ մենք տարբեր լեզուներով ենք խոսում. Վահե Հակոբյանը՝ Վահան Քերոբյանին«Մենք առաջարկեցինք և կառավարությունը պաշտպանեց, որ մինչև 1 մլն դրամ արժեքով ապրանքների արտահանման ժամանակ մաքսավճար չվճարվի, ասեմ, որ այստեղ խոսքը գնում է մոտ 100 մլն դրամի բյուջեից վնասի մասին»,-...
10:19 16/03/2022Հարութ Սասունյան. Էրդողանը շահագործում է ուկրաինական պատերազմը՝ առաջ մղելու համար Թուրքիայի անդամակցությունը ԵվրամիությանըՌուս-ուկրաինական պատերազմի ընթացքում մի քանի ղեկավարներ խնդրահարույց հայտարարություններ են արել՝ քաոսային իրավիճակից օգտվելու և իրենց սեփական օրակարգերն առաջ մղելու համար...
10:09 16/03/2022Գրիվնիով հաշիվներ բացելն անիրականանալի գործ չէ, բայց բավականին ծախսատար է. բանկի աշխատակիցՈւկրաինայում սկսված ռազմական գործողությունները տեղի բնակիչներին և գործարարներին ստիպեցին իրենց խնայողությունները և կապիտալը տեղափոխել այլ երկրներ: Ուկրաինական կապիտալի հոսքը փոքր չէ նաև դեպի...
20:27 15/03/2022Ի՞նչ են «մտածում» Հայաստանի տնտեսության պատասխանատուները․ Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ կուսակցության անդամ Թադևոս Ավետիսյանը հոդված է հրապարակել, որում ասվում է․ «Նորից ուշանում է հակաճգնաժամային կարգավորման ծրագիրը՝ օբյեկտիվ իրավիճակին...
18:46 15/03/2022ԵՄ-ի ֆինանսների նախարարները հայտարարել են պարենային ճգնաժամի վտանգի մասինԵՄ ֆինանսների նախարարները զգուշացնում են պարենային ճգնաժամի ռիսկի մասին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։ ԵՄ ֆինանսների նախարարները մտահոգված են պարենային ճգնաժամի վտանգով, որը գումարվել է ներկայիս էներգետիկ...
17:47 15/03/2022Առաջիկայում ևս ԿԲ-ն կդիտարկի դրամավարկային պայմանների հնարավոր խստացման անհրաժեշտությունը. Մարտին Գալստյան2022թ. մարտի 15-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց բարձրացնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 1.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 9.25%։ Այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը: Նա...
17:25 15/03/2022Երկու շաբաթվա ընթացքում 6500 նոր ռեզիդենտ է մուտք գործել ՀՀ բանկային համակարգ. ԿԲ նախագահ«Այս պահի դրությամբ ռուսական ընկերությունները, որոնք ունեն խոշոր ներդրումներ Հայաստանում, շարունակում են բնականոն աշխատանքը»,- ասուլիսում ասաց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը: Նա հայտնեց, որ Հայաստանում...
16:15 15/03/2022ՀՆԱ-ի աճի մասով մեր կանխատեսումները նախկին 5.3%-ի փոխարեն իջեցվել են 1.6 %-ի. Մարտին Գալստյան«ՀՆԱ-ի աճի մասով մեր կանխատեսումները նախկին 5.3%-ի փոխարեն իջեցվել են 1.6 %-ի, որը հիմնականում պայմանավորված է արդյունաբերության ճյուղի զարգացումներով»,- հրավիրված ասուլիսում հայտնեց Կենտրոնական...
15:43 15/03/2022Լուկաշենկոն ասել է, որ Բելառուսը էներգակիրներ կստանա Ռուսաստանի գներովԲելառուսը ռուսական էներգառեսուրսները կստանա մոտավորապես նույն գներով, ինչ Ռուսաստանի Դաշնության սպառողները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին երեքշաբթի հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր...
12:14 15/03/2022ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը բարձրացվել է 1.25 տոկոսային կետովՄարտի 15-ի նիստում ՀՀ ԿԲ խորհուրդը որոշեց բարձրացնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 1.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 9.25%: Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունիղ հայտնում են,...
16:59 14/03/2022ԿԲ. ՎՏԲ-Հայաստան բանկն աշխատում է կանոնավոր ռեժիմովԿենտրոնական բանկը տեղեկացնում է, որ ՎՏԲ-Հայաստան բանկն աշխատում է կանոնավոր ռեժիմով, ապահովված է իրացվելիությամբ և սպասարկում է իր ավանդներն անխափան կերպով։ «Տվյալ պահին բանկը աշխատանքներ է տանում...

15:15 03/11/2016Премьер Армении Карен Карапетян одобрил упразднение ряда офисов по реализации программ в сфере ЧС, культуры и спортаКарен Карапетян отметил: «Мне очень нравится данное решение».
13:42 03/11/2016Страны ЕАЭС запускают пилотный проект по реализации электронного документооборота, без участия РоссииОсновным результатом реализации пилотного проекта должно стать начало практического перехода на преимущественное использование электронных документов.
11:49 03/11/2016В 2017 году выделяемые из госбюджета средства офису омбудсмена Армении сократятсяКак отметил заместитель министра финансов Армении, подход, который применялся в случае с выделением средств офису омбудсмена Армении, тот же, что и в случае с другими структурами.
10:13 03/11/2016Стоимость нефти в четверг перешла к коррекционному ростуУтром стоимость январских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 1,17% – до 47,41 доллара за баррель.
20:50 02/11/2016Глава Минсельхоза Армении: Фермеры задолжали государству за удобрения и дизтопливо 1 млрд. драмовВ ответ на вопрос, пользовались ли данной госпрограммой не нуждающиеся в этом крупные фермеры, Игнатий Аракелян сказал, что ему о таких случаях неизвестно.
18:30 02/11/2016Эксперт: Власти Азербайджана стимулируют рождение породистых коров, но не детей – телята стоят дороже людейВ Азербайджане сумма выплаты за новорожденного ребенка, независимо от того, какой это по счету ребенок в семье, составляет 90 манатов.
18:20 02/11/2016«Made in Armenia»: депутат Арам Манукян потребовал от главы Минсельхоза Армении разобраться с маркировкой турецкой продукцииМне известно, что создана специальная комиссия, которая провела соответствующие исследования.
17:37 02/11/2016Армения ведет переговоры с Грузией о снижении цены на транзит российского газа«Газпром Армения» 2 ноября обратилась в Комиссию по регулированию общественных услуг с заявкой по пересмотру действующего тарифа на продаваемый потребителям Армении природный газ.
16:45 02/11/2016Валютные резервы Центробанка Азербайджана стремительно сокращаются: 2015г. – в 2,7 раза, а за 2016г. – уже на 20%Отмечается также, что в октябре 2016 года валютные резервы банка сократились на $127,2 млн.
16:34 02/11/2016Армения и Иран парафировали меморандум о взаимопонимании по вопросу купли-продажи и транзита природного газаОбсуждались также вопросы увеличения повышения объемов взаимообмена электроэнергией.
14:33 02/11/2016Премьер Армении и председатель Сената Бельгии обсудили карабахское урегулирование и процесс международного признания Геноцида армянКарен Карапетян сегодня, 2 ноября, принял председателя Сената Королевства Бельгия Кристин Дефрень.
12:45 02/11/2016Эксперт: Безработица и другие проблемы, вызванные кризисом в Азербайджане, негативно сказываются на состоянии здоровья населенияГраждане Азербайджана недовольны уровнем своей жизни, а финансовые проблемы подрывают их здоровье.
12:12 02/11/2016Расходы на сферу социальной защиты в Армении в 2017 году составят около 409 млрд. драмовОб этом сегодня в Национальном Собрании Армении при обсуждении проекта государственного бюджета РА на 2017 год заявил первый заместитель министра финансов Атом Джанджугазян.
09:51 02/11/2016Мировые цены на нефть в среду снижаютсяУтром стоимость январских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,69% – до 47,81 доллара за баррель.
20:42 01/11/2016Депутаты НС Армении потребовали не сокращать финансирования парламента«Если Вам известна конкретная цифра, то скажите, чтобы и общественность знала. Нам говорят, что даже 198 депутатов может быть включено в парламент».
20:30 01/11/2016Давид Арутюнян: В Армении даже если замминистра едет на работу на велосипеде, ему все равно предоставят служебный автомобильПравительство Армении старается сократить дополнительные расходы.
19:56 01/11/2016Эксперт: Финансирование ключевого для Азербайджана проекта «Южный газовый коридор» стоит под большим вопросомРанее совет Инициативы прозрачности в добывающих отраслях (ИПДО) изложил требования, которые официальный Баку должен выполнить...
18:25 01/11/2016Представитель ГУГА Армении: Дешевизна авиабилетов на рейсы Москва-Гюмри не значит низкого уровня безопасности полетовТакого быть не может. Ни одна компания, имеющая проблемы с обеспечением безопасности полетов, не может получить лицензию в своей стране и осуществлять рейсы.
18:04 01/11/2016Премьер Карен Карапетян уволил замминистра экономического развития и инвестиций АрменииСоответствующее решение премьер-министра Армении Карена Карапетяна опубликовано на сайте армянского правительства.
17:52 01/11/2016Премьер Армении освободил Армена Алавердяна от должности первого заместителя председателя Комитета госдоходовСоответствующее решение премьер-министра Армении Карена Карапетяна опубликовано на сайте армянского правительства.