13:20 12/06/2023Կարմիր խաչի միկրոավտոբուսով բուժառուներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱրցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարությունը իրազեկում է, որ հունիսի 10-ին ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ և իրենց կողմից...
12:57 12/06/2023Ի՞նչ կլինի, եթե ներարգանդային պարույրը կնոջ օրգանիզմում մնա 10-20 տարի. Բացատրում է վիրաբույժ-գինեկոլոգըՕրեր առաջ կանանց ֆեյսբուքյան խմբերից մեկում ակտիվորեն քննարկում էին ՆԱՊ-ի՝ ներարգանդային պարույրը սահմանված ժամկետում չհեռացնելու հետևանքները։ Մեկնաբանություններն ընթերցելիս պարզ դարձավ, որ պարույրը...
12:23 12/06/2023Երևանում Հռոմից եկած քաղաքացու ստամոքսից 126 փաթեթ հաշիշ են հանելՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության Զվարթնոց բաժնի և Արևմտյան մաքսատուն վարչության ուղևորների մաքսային հսկողության բաժնի աշխատակիցները համատեղ, ստացված օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելիս,...
20:49 09/06/2023Առողջապահության նախարարությունը թաքցրել է Քովիդի պատվաստումների վերաբերյալ տվյալները․ «Փաստինֆո»«Փաստինֆո»-ն ներկայացնում է Առողջապահության նախարարությունում արձանագրված ֆինանսական խախտումները։ «Հայաստանի Հաշվեքննիչ պալատի ուսումնասիրությունները փաստում են, որ նախարարություններում խախտումները...
17:51 09/06/2023Վայոց Ձորում կասեցվել է հանրային սննդի օբյեկտի գործունեությունըՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Վայոց Ձորի մարզային կենտրոնի տեսուչներն անհատ ձեռնարկատեր Ռոմիկ Ասատրյանին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում իրականացրած ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն...
12:38 08/06/2023Ես բոլոր տեսակի քննադատություններին շատ լավ եմ վերաբերում. Անահիտ Ավանեսյանը՝ Արսեն Թորոսյանի քննադատական խոսքերի մասին«Ես բոլոր տեսակի քննադատություններին շատ լավ եմ վերաբերում, մեր հարաբերությունները կարծում եմ շատ լավն են, գործընկերային»,-ՔՊ-ական պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի՝ իրեն ուղղված քննադատությունների և...
14:37 07/06/2023Սա Գոնգոների ստեղծման լուրջ օրինական հիմք է, որը շատ վտանգավոր է. Արմենուհի Կյուրեղյան«Օրինագծի նպատակն է ինստիտուցիոնալ հիմքերի վրա դնել բժշկական ասոցիացիաների և Առողջապահության նախարարության հարաբերությունները և ասոցիացիաների ներուժն օգտագործել ի շահ առողջապահության համակարգի...
20:43 06/06/2023Վանաձորում անփութության պատճառով 1 երեխա ոտնաթաթի 3 կոտրվածք է ստացել«Ուղղակի ժողովրդավարություն» ՀԿ նախագահ Գևորգ Քոթանջյանը, անդրադառնալով 2023թ․ հունիսի 1-ին Վանաձորում տեղի ունեցած դեպքին, գրել է․ «Անկեղծ, չեմ համարում ճիշտ երեխաներին վերաբերող հարցերով...
16:55 06/06/2023ԱՆ. Աշխարհում կարմրուկի առումով համաճարակային իրավիճակը լարված էԿարմրուկի համաճարակային իրավիճակը կարող է սրվել՝ հաշվի առնելով ներկայումս զբոսաշրջության ակտիվությունը:
11:03 06/06/2023Վրաստանում հանգստացողները պետք է զգուշանան լեպտոսպիրոզով հիվանդությունիցՆերկա դրությամբ Վրաստանում հաստատվել է լեպտոսպիրոզի վտանգավոր վարակիչ հիվանդության երեք ակտիվ դեպք: Jnews-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Թբիլիսիի առաջին համալսարանական կլինիկան։ Ամենից հաճախ այս...
19:01 03/06/2023Ներկայացվել է երեք մթերք, որոնք արգելափակում են քաղցկեղի բջիջների աճըԷժան ապրանքների ցանկը, որոնք կարող են օգնել դադարեցնել քաղցկեղի բջիջների վերարտադրությունը, կազմել է ուռուցքաբան Իվան Կարասևը, ոորով կիսվել է իր Telegram ալիքում։ Սնունդ ընդունելը ցանկացած...
15:00 03/06/2023Ինչո՞ւ երեխան չի քնում, ինչո՞ւ է վատ երազներ տեսնում․ Մասնագետը՝ երեխաների քնի խանգարումների և քնի կարգավորման մասինՄեր օրերում տարածված երևույթ է երեխաների քնի խանգարումը։ Շատ դեպքերում ծնողների համար անհասկանալի են պատճառները ՝ ինչո՞ւ է երեխան ուշ քնում , ինչո՞ւ է արթնանում գիշերը կամ ինչի՞ հետ է կապված...
19:44 02/06/2023Վրաստանում ջրծաղիկ հիվանդության դեպքեր են գրանցվելՎրաստանի օկուպացված տարածքներից ներքին տեղահանված անձանց, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական հարցերով փոխնախարար Թամար Գաբունիայի խոսքով, Վրաստանում ջրծաղիկի դեպքեր են գրանցվում, սակայն...
17:32 02/06/2023Արցախից 18 հիվանդ տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 18 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ...
11:27 02/06/2023Ինչպե՞ս անվտանգ անցկացնել էքսկուրսիանԵղանակը տաքանալուն զուգընթաց մարդիկ հաճախ իրենց հանգիստն անց են կացնում բնության գրկում, իսկ շոգ եղանակը նպաստում է աղիքային վարակիչ հիվանդությունների տարածմանը: Հիվանդությունների վերահսկման և...
21:30 01/06/2023Կոտայքի վթարից տուժածներից մեկը գիտակցության չգալով մահացել է. ԲԿՄայիսի 27-ին Կոտայքի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով ծայրահեղ ծանր վիրավորում ստացած չորս վիրավորներից մեկը գիտակցության չգալով մահացել է: Այս մասին հայտնում են «Սուրբ...
20:24 01/06/2023Աշխարհահռչակ բժիշկ և գիտնական Սքոթ Հովարդը կնշանակվի ՀՀ ԱՆ պրոֆ․ Ռ․ Հ․ Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի փոխտնօրենՀայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավար Գևորգ Թամամյան գրում է․ «Լավագույն նվերը հունիսի 1-ին։ Աշխարհահռչակ բժիշկ և գիտնական, մանկական ուռուցքաբան - արյունաբան Սքոթ...
17:52 01/06/2023Երեք ամսական երեխան հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել էՊարզվում է հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացած երեք ամսական աղջկա մահվան պատճառը։ Այս մասին հայտնում է Sputnik-Արմենիա Telegram ալիքը։ Ըստ նախնական վարկածի՝ աղջիկը կարող էր մահանալ թոքաբորբից։...
17:38 01/06/2023Արցախից 14 հիվանդ ուղեկցողների հետ տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 14 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ...
14:37 01/06/2023Շտապօգնության մեքենայով հիվանդանոց տեղափոխված 11 ամսական երեխան գիտակցության չգալով մահացել է․ ԲԿՀունիսի 1-ին շտապօգնության մեքենայով «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ է տեղափոխվել 11 ամսական երեխա, որն ըստ նախնական տեղեկությունների վայր է ընկել բարձր հարկից: ԲԿ-ից հայտնում են, որ երեխան կլինիկական մահվան...

19:36 09/06/2020Pashinyan says the situation offers ‘glimmer of hope’ for normalisationThe current epidemic situation in the country offers ‘a little glimmer of hope’ for stabilisation, PM Nikol Pashinyan said at a briefing on Tuesday after the regular meeting at the Commandant’s...
17:34 09/06/2020UNICEF: Unequal access to remote schooling amid COVID-19 threatens to deepen global learning crisisAs nearly 1.2 billion schoolchildren remain affected by school closures and as they grapple with the realities of remote learning in the midst of the COVID-19 pandemic, UNICEF warns inherent...
14:31 09/06/2020Over half of people tested in Italy's Bergamo have COVID-19 antibodiesMore than half the residents tested in Italy’s northern province of Bergamo have COVID-19 antibodies, health authorities said on Monday, citing a sample survey.
14:27 09/06/2020Health minister: There are enough hospital beds for coronavirus patients for nowThere are enough hospital beds to be provided for coronavirus patients in Armenia for now, Minister of Health Arsen Torosyan said on Tuesday as he met with heads of the medical facilities treating...
13:13 09/06/2020Artsakh reports 5 new coronavirus casesArtsakh has reported 5 new cases of COVID-19, bringing the national tally to 64 on Tuesday, June 9. One of the infected people is an Artsakh citizen who has returned home from Russia and has been...
12:07 09/06/2020Asymptomatic spread of coronavirus is ‘very rare,’ WHO saysCoronavirus patients without symptoms aren’t driving the spread of the virus, World Health Organization officials said Monday, casting doubt on concerns by some researchers that the disease could be...
11:53 09/06/2020Armenia's coronavirus tally climbs to 13,675 on June 9Armenia has confirmed 350 new coronavirus infections, bringing the national tally to 13,675 as of 11 a.m.
20:30 08/06/2020PM visits coronavirus patients in Yerevan medical centresArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan is visiting Nork Infectious Clinical Hospital and Yerevan Grigor Lusavorich medical centers which are specialized in treating coronavirus patients in the...
16:08 08/06/2020Russia’s coronavirus cases surpass 476,000Russia recorded 8,985 new coronavirus cases in the past day, taking the total case tally to 476,658, TASS reported citing the anti-coronavirus crisis center.
15:44 08/06/2020No plans to perform coronavirus tests at homes, Armenia’s health authorities sayA total of 4,500 coronavirus patients are currently receiving home treatment, Armenian Ministry of Health spokeswoman Alina Nikoghosyan told Panorama.am on Monday.
14:27 08/06/2020Armenian PM, family members recover from coronavirusArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his family members have recovered from COVID-19, he said in a Facebook post on Monday.
14:13 08/06/2020Armenia ranks 81st in COVID-19 Regional Safety AssessmentArmenia ranks 81st in the COVID-19 Regional Safety Assessment report published by Deep Knowledge Group.
11:39 08/06/2020Armenia's coronavirus tally reaches 13,325Armenia has confirmed 195 new coronavirus infections, bringing the national tally to 13,325 as of 11 a.m.
11:19 08/06/2020Armenian PM: Three medical centers to join coronavirus fightThree medical centers in Armenian provinces will join the fight against the coronavirus pandemic, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook on Sunday.
17:24 06/06/2020A new coronavirus assessment center opened in ArmeniaArmenia’s Health Minister Arsen Torosyan informed that a new triage - a coronavirus assessment centre started operation in the country for patients with suspected COVID-19.
14:38 06/06/2020India records biggest one-day surge in coronavirus casesIndia surpassed Italy as the sixth worst-hit by the coronavirus pandemic after another biggest single-day spike in confirmed infections, The Associated Press reported.
13:11 06/06/2020One of coronavirus patients in Artsakh in severe conditionArtsakh Republic healthcare ministry reports that two more cases of Covid-19 have been recorded in the country over the past day.
12:08 06/06/2020Armenia's coronavirus tally climbs to 12,364 on June 6Armenia has confirmed 547 new coronavirus infections, bringing the national tally to 12,364 as of 11 a.m.