13:20 12/06/2023Կարմիր խաչի միկրոավտոբուսով բուժառուներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱրցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարությունը իրազեկում է, որ հունիսի 10-ին ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ և իրենց կողմից...
12:57 12/06/2023Ի՞նչ կլինի, եթե ներարգանդային պարույրը կնոջ օրգանիզմում մնա 10-20 տարի. Բացատրում է վիրաբույժ-գինեկոլոգըՕրեր առաջ կանանց ֆեյսբուքյան խմբերից մեկում ակտիվորեն քննարկում էին ՆԱՊ-ի՝ ներարգանդային պարույրը սահմանված ժամկետում չհեռացնելու հետևանքները։ Մեկնաբանություններն ընթերցելիս պարզ դարձավ, որ պարույրը...
12:23 12/06/2023Երևանում Հռոմից եկած քաղաքացու ստամոքսից 126 փաթեթ հաշիշ են հանելՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության Զվարթնոց բաժնի և Արևմտյան մաքսատուն վարչության ուղևորների մաքսային հսկողության բաժնի աշխատակիցները համատեղ, ստացված օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելիս,...
20:49 09/06/2023Առողջապահության նախարարությունը թաքցրել է Քովիդի պատվաստումների վերաբերյալ տվյալները․ «Փաստինֆո»«Փաստինֆո»-ն ներկայացնում է Առողջապահության նախարարությունում արձանագրված ֆինանսական խախտումները։ «Հայաստանի Հաշվեքննիչ պալատի ուսումնասիրությունները փաստում են, որ նախարարություններում խախտումները...
17:51 09/06/2023Վայոց Ձորում կասեցվել է հանրային սննդի օբյեկտի գործունեությունըՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Վայոց Ձորի մարզային կենտրոնի տեսուչներն անհատ ձեռնարկատեր Ռոմիկ Ասատրյանին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում իրականացրած ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն...
12:38 08/06/2023Ես բոլոր տեսակի քննադատություններին շատ լավ եմ վերաբերում. Անահիտ Ավանեսյանը՝ Արսեն Թորոսյանի քննադատական խոսքերի մասին«Ես բոլոր տեսակի քննադատություններին շատ լավ եմ վերաբերում, մեր հարաբերությունները կարծում եմ շատ լավն են, գործընկերային»,-ՔՊ-ական պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի՝ իրեն ուղղված քննադատությունների և...
14:37 07/06/2023Սա Գոնգոների ստեղծման լուրջ օրինական հիմք է, որը շատ վտանգավոր է. Արմենուհի Կյուրեղյան«Օրինագծի նպատակն է ինստիտուցիոնալ հիմքերի վրա դնել բժշկական ասոցիացիաների և Առողջապահության նախարարության հարաբերությունները և ասոցիացիաների ներուժն օգտագործել ի շահ առողջապահության համակարգի...
20:43 06/06/2023Վանաձորում անփութության պատճառով 1 երեխա ոտնաթաթի 3 կոտրվածք է ստացել«Ուղղակի ժողովրդավարություն» ՀԿ նախագահ Գևորգ Քոթանջյանը, անդրադառնալով 2023թ․ հունիսի 1-ին Վանաձորում տեղի ունեցած դեպքին, գրել է․ «Անկեղծ, չեմ համարում ճիշտ երեխաներին վերաբերող հարցերով...
16:55 06/06/2023ԱՆ. Աշխարհում կարմրուկի առումով համաճարակային իրավիճակը լարված էԿարմրուկի համաճարակային իրավիճակը կարող է սրվել՝ հաշվի առնելով ներկայումս զբոսաշրջության ակտիվությունը:
11:03 06/06/2023Վրաստանում հանգստացողները պետք է զգուշանան լեպտոսպիրոզով հիվանդությունիցՆերկա դրությամբ Վրաստանում հաստատվել է լեպտոսպիրոզի վտանգավոր վարակիչ հիվանդության երեք ակտիվ դեպք: Jnews-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Թբիլիսիի առաջին համալսարանական կլինիկան։ Ամենից հաճախ այս...
19:01 03/06/2023Ներկայացվել է երեք մթերք, որոնք արգելափակում են քաղցկեղի բջիջների աճըԷժան ապրանքների ցանկը, որոնք կարող են օգնել դադարեցնել քաղցկեղի բջիջների վերարտադրությունը, կազմել է ուռուցքաբան Իվան Կարասևը, ոորով կիսվել է իր Telegram ալիքում։ Սնունդ ընդունելը ցանկացած...
15:00 03/06/2023Ինչո՞ւ երեխան չի քնում, ինչո՞ւ է վատ երազներ տեսնում․ Մասնագետը՝ երեխաների քնի խանգարումների և քնի կարգավորման մասինՄեր օրերում տարածված երևույթ է երեխաների քնի խանգարումը։ Շատ դեպքերում ծնողների համար անհասկանալի են պատճառները ՝ ինչո՞ւ է երեխան ուշ քնում , ինչո՞ւ է արթնանում գիշերը կամ ինչի՞ հետ է կապված...
19:44 02/06/2023Վրաստանում ջրծաղիկ հիվանդության դեպքեր են գրանցվելՎրաստանի օկուպացված տարածքներից ներքին տեղահանված անձանց, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական հարցերով փոխնախարար Թամար Գաբունիայի խոսքով, Վրաստանում ջրծաղիկի դեպքեր են գրանցվում, սակայն...
17:32 02/06/2023Արցախից 18 հիվանդ տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 18 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ...
11:27 02/06/2023Ինչպե՞ս անվտանգ անցկացնել էքսկուրսիանԵղանակը տաքանալուն զուգընթաց մարդիկ հաճախ իրենց հանգիստն անց են կացնում բնության գրկում, իսկ շոգ եղանակը նպաստում է աղիքային վարակիչ հիվանդությունների տարածմանը: Հիվանդությունների վերահսկման և...
21:30 01/06/2023Կոտայքի վթարից տուժածներից մեկը գիտակցության չգալով մահացել է. ԲԿՄայիսի 27-ին Կոտայքի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով ծայրահեղ ծանր վիրավորում ստացած չորս վիրավորներից մեկը գիտակցության չգալով մահացել է: Այս մասին հայտնում են «Սուրբ...
20:24 01/06/2023Աշխարհահռչակ բժիշկ և գիտնական Սքոթ Հովարդը կնշանակվի ՀՀ ԱՆ պրոֆ․ Ռ․ Հ․ Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի փոխտնօրենՀայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավար Գևորգ Թամամյան գրում է․ «Լավագույն նվերը հունիսի 1-ին։ Աշխարհահռչակ բժիշկ և գիտնական, մանկական ուռուցքաբան - արյունաբան Սքոթ...
17:52 01/06/2023Երեք ամսական երեխան հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել էՊարզվում է հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացած երեք ամսական աղջկա մահվան պատճառը։ Այս մասին հայտնում է Sputnik-Արմենիա Telegram ալիքը։ Ըստ նախնական վարկածի՝ աղջիկը կարող էր մահանալ թոքաբորբից։...
17:38 01/06/2023Արցախից 14 հիվանդ ուղեկցողների հետ տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 14 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ...
14:37 01/06/2023Շտապօգնության մեքենայով հիվանդանոց տեղափոխված 11 ամսական երեխան գիտակցության չգալով մահացել է․ ԲԿՀունիսի 1-ին շտապօգնության մեքենայով «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ է տեղափոխվել 11 ամսական երեխա, որն ըստ նախնական տեղեկությունների վայր է ընկել բարձր հարկից: ԲԿ-ից հայտնում են, որ երեխան կլինիկական մահվան...

16:00 26/07/2021В Армении также циркулирует дельта-штамм - Аванесян«В Армении наблюдается рост числа заражения коронавирусом. Не резкий, постепенный, но, тем не менее, мы понимаем, что в ближайшее время, особенно в первой половине осени, существует опасность новой...
14:40 26/07/2021Коронавирус в Грузии: за сутки выявлено 1 264 случая зараженияГрузинские эпидемиологи обнародовали статистику заражения коронавирусом в стране – за минувшие сутки сделано 19 375 тестов на коронавирус и выявлено 1 264 случая заражения, сообщается на...
13:21 26/07/202126.07.2021. За сутки в Армении подтверждено 112 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 112 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5049 тестах), выздоровели 106 человек.
13:14 26/07/2021Японская компания начала испытывать на людях таблетки от коронавирусаЯпонская компания "Сионоги" (Shionogi & Co) начала испытывать на людях таблетки от коронавируса, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Wall Street Journal.
11:00 26/07/2021Нет растительному маслу и выпечке из супермаркетов: о продуктах, которых следует избегатьАвстралийский диетолог Сьюзи Баррелл (Susie Burrell) рассказала о продуктах, которых следует избегать.
18:54 24/07/2021Массовые акции протеста против ограничений в связи с COVID-19 проходят во ФранцииМассовые акции протеста против так называемых санитарных пропусков и обязательной вакцинации от COVID-19 для ряда профессий проходят в субботу в некоторых городах Франции, сообщает французский...
17:40 24/07/2021Олимпийские игры в Токио: Артур Давтян пробился в финал и будет бороться за олимпийскую медальАрмянский гимнаст Артур Давтян на летних Олимпийских играх в Токио успешно преодолел квалификационный этап в дисциплине опорный прыжок( с результатом 14,866) и пробился в финал.
14:12 24/07/2021Коронавирус в Грузии: число случаев заражения за сутки увеличилось на 2 617, скончались 9 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 617. Скончались девять человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
13:34 24/07/2021Израиль запретил своим гражданам путешествовать в Грузию из-за коронавирусаИзраиль внес Грузию в список «красной зоны», где сохраняется высокий уровень распространения коронавирусной инфекции, запретив своим гражданам путешествия в эту страну.
13:20 24/07/2021За сутки в России подтвердили 799 смертей пациентов с COVID-19За сутки в РФ подтверждено 799 смертей пациентов с COVID-19, за все время - 153 095, сообщили журналистам в оперативном штабе по борьбе с распространением коронавирусной инфекции.
11:58 24/07/202124.07.2021. За сутки в Армении подтверждено 250 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 250 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6527 тестах), выздоровели 162 человека.
11:38 24/07/2021На Олимпиаде в Токио выявлено 17 новых случаев заболевания коронавирусомОбщее число заболевших коронавирусом на Олимпиаде в Токио, начиная с 1 июля во время подготовки Игр, достигло 123, сообщается на сайте ОИ-2020.
11:32 24/07/2021Британия: медики рассказали о новом штамме коронавирусаВрачи из британского агентства Общественного здравоохранения (PHE) выявили новый штамм коронавируса - B.1.621 по меньшей мере у 16 жителей Великобритании.
10:17 24/07/202124 июля отмечается Международный день заботы о себеВ 2011 году стартовало ежегодное празднование Международного дня заботы о себе. Он отмечается 24 июля по инициативе одноимённого фонда, преследующего цель максимально возможно разъяснить человечеству...
18:18 23/07/2021В Швейцарии почти 130 человек умерли после вакцинации от коронавирусаОколо 130 человек скончались в Швейцарии после вакцинации от COVID-19, доказательств связи между прививками и летальными исходами нет, сообщил в пятницу швейцарский надзорный орган за рынком лекарств...
13:54 23/07/2021Как избежать тромбоза после коронавируса? Способы перечислил врачКлинический фармаколог, терапевт Андрей Кондрахин рассказал, как избежать тромбозов после перенесенного коронавируса.
12:32 23/07/2021Коронавирус в Грузии: число случаев заражения за сутки увеличилось на 2 460, скончались 20 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 460. Скончались 20 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
12:00 23/07/2021Перечислены 5 видов мешающих похудению напитковАмериканские диетологи назвали пять видов напитков, которые плохо влияют на фигуру и препятствуют похудению.
11:42 23/07/2021В Арцахе за минувшие сутки случаев заражения коронавирусом не выявленоВ результате 33 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 22 июля, случаев заражения коронавирусом не выявлено.
11:28 23/07/202123.07.2021. За сутки в Армении подтвержден 221 новый случай заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтвержден 221 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 5653 тестах), выздоровели 120 человек, зарегистрировано 4 случая смерти.