19:00 14/05/2022Դիետոլոգները նշել են որովայնի ճարպից ազատվելու ուղիներըԴիետոլոգներ Ջանեթ Քոուլմանը և Տրիստա Բեսթը անվանել են պարզ եղանակներ, որոնք կօգնեն ազատվել որովայնի ճարպից, գրում է «Eat This-ը, Not That!»-ը։ Ջանեթ Քոուլմանը կարծում է, որ շատ ջուր խմելն օգնում է...
16:50 12/05/2022Թվարկվել են մթերքները, որոնք մեծացնում են քաղցի զգացումըԹթու և կծու մթերքները կարող են մեծացնել սովի զգացումը, ասվում է Ռոսպոտրեբնադզորի կայքում։ Նման մթերքների օրինակներ են՝ խնձորը, թթու կաղամբը, կիտրոնը, նարինջը և թթու վարունգը։ Դրանք գրգռում են...
12:35 12/05/2022Աղիքային վարակիչ հիվանդությունները տարվա տաք եղանակներին ակտիվանում ենԱղիքային վարակիչ հիվանդություններին բնորոշ է սեզոնայնությունը, հետևաբար հիվանդության դեպքերը, ինչպես նաև բռնկումներն ավելի հաճախ արձանագրվում են տարվա տաք եղանակներին, երբ առկա են նպաստավոր պայմաններ...
13:38 11/05/2022Ինչպես ազատվել գլխացավից առանց դեղահաբերիԳլխացավը ծանրակշիռ պատճառ է բժշկի այցելելու և դեղորայք ընդունելու համար: Սակայն միայն հաբերը չեն, որ կարող են բարելավել վիճակը այս ախտանիշի դեպքում, հայտնում է նյարդաբան Իգոր Օրլովը: Sputnik ռադիոյին...
13:03 11/05/2022Հանրային վայրեր այցելելիս QR կոդ չի պահանջվիՀաշվի առնելով երկրում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ (COVID-19) պայմանավորված համաճարակային հարաբերականորեն կայուն իրավիճակը` գործող սահմանափակումները մեղմացվել են: Առողջապահության նախարարությունից...
10:41 11/05/2022Պատերազմում զոհվածներին հաշվել են կորոնավիրուսի հետևանքով մահացածների թվումԱՀԿ-ն է ահազանգել ավելցուկային մահերի ուռճացված թվի մասին
14:05 09/05/2022Հայաստանում 6 օրում կորոնավիրուսի 22 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 307 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:45 09/05/2022Առողջ սնվելու պարզ կանոններ բժշկից«Ռոսիա» հեռուստաալիքի «Բժիշկ Մյասնիկով» հեղինակային հաղորդման եթերում բժիշկ-մասնագետը խոսել է առողջ սննդակարգի հիմնական բաղադրիչների մասին։ Մյասնիկովը խորհուրդ է տալիս ոչ մի դեպքում բաց չթողնել...
19:30 07/05/2022Որ երկրներում դիմակ կրելն այլևս պարտադիր չէՓորձագետները հայտնել են այն երկրները, որոնցում թուլացել են համաճարակաբանական միջոցառումները, իսկ դիմակների ռեժիմը չեղարկվել է մայիսի սկզբից, հայտնում է ATOR-ը։ Նշվում է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում...
19:00 07/05/2022Մասնագետի խորհուրդը՝ ինչպես նիհարել առանց նևրոզների և սննդի հանդեպ վախիԴիետոլոգ, ռացիոնալ սնուցման և քաշի նվազեցման մասնագետ Իվան Ալիմենկոն խորհուրդ է տվել հրաժարվել խիստ դիետաներից և ընտրել «հաճույքի օրեր», որի ժամանակ թույլատրվում է ուտել ամեն ինչ։ Այս մասին նա ասել է...
12:08 07/05/2022Այս տարվա առաջին եռամսյակում Հայաստանում գրանցվել է մայրական մահացության 4 դեպքՊաշտոնական տվյալների համաձայն, հղիության հետ կապված բարդություններից, ծննդյան և հետծննդյան ժամանակահատվածում այս տարվա հունվար-մարտին գրանցվել է մայրական մահացության 4 դեպք։ Մայրական մահացության...
12:45 06/05/2022Թխվածքաբլիթներ, մակարոնեղեն և շոկոլադ. մթերքներ որոնք մղձավանջ են առաջացնումՄինչ դիետոլոգները միաձայն հայտարարում են, որ կազմվածքը պահպանելու համար քնելուց առաջ սնվելը կարող է բացասական ազդեցություն ունենալ, մասնագետներն էլ բացահայտում են ուշ ժամերին ուտելու այլ վնասակար...
11:45 06/05/2022Քեյթ Միդլթոնը բացահայտել է առողջ և անթերի մաշկ ունենալու գաղտնիքըՔեմբրիջի դքսուհին ամեն երեկո մաշկի խնամքի համար մասուրի յուղ է օգտագործում։ Այս մասին պատմել Է Express պարբերականը: Մասուրի յուղը մասնագետների կողմից բնութագրվում է որպես խոնավ և փայլուն մաշկ...
09:38 06/05/2022Անհարմար հարցեր ուրոլոգին. «Բժի՛շկ, կնոջս շագանակագեղձը չեք ստուգո՞ւմ»Հայ տղամարդկանց ուրոլոգիական խնդիրների վերաբերյալ Panorama.am-ը մի քանի հարց ուղղեց ուրոլոգ Ռաֆֆի Ջանեցյանին: Panorama.am-Ի՞նչ ուրոլոգիական խնդիրներ են բնորոշ հայ տղամարդուն: Ռ.
17:20 05/05/2022Ֆրանսիայի հրապարակում շտապ օգնության մեքենայի հերթապահություն իրականացնելու համար կսպասեն կազմակերպիչների դիմումինՖրանսիայի հրապարակի վրաններից մեկում այսօր սրտի կանգով քաղաքացին տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել։ Քաղաքապետարանի լրատվության վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լևոն...
13:53 05/05/2022Ֆրանսիայի հրապարակում տեղակայված վրաններից մեկից սրտի կանգով քաղաքացի է տեղափոխվել հիվանդանոցՔիչ առաջ Ֆրանսիայի հրապարակում տեղակայված վրաններից մեկից շտապ օգնության մեքենայով թիվ 1 համասարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել անձը չպարզված քաղաքացի՝ սրտի կանգով։ ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան...
08:00 05/05/2022ԱՀԿ. Աշխարհում ավելանում է այն երկրների թիվը, որտեղ հայտնաբերվել են «օմիկրոնի» տարբեր ենթատեսակներԱյն երկրների թիվը, որտեղ հայտնաբերվել են կորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամի տարբեր ենթատեսակներ, աճում է։ Այս մասին նշված է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) կողմից ներկայացված...
10:16 04/05/2022Բրիտանացի գիտնականները հայտարարել են COVID-19-ից հետո ուղեղի ծերացման մասինՔեմբրիջի համալսարանի և Լոնդոնի թագավորական քոլեջի գիտնականները պարզել են, որ COVID-19-ի ծանր ձևով տառապող մարդկանց ճանաչողական գործառույթները (մտքի գործընթացները) համարժեք է նրան, ինչ նկատվում է 20...
14:54 03/05/2022Բրոնխային ասթմայի համաշխարհային օրն էՄայիսի առաջին երեքշաբթին նշվում է` որպես Բրոնխային ասթմայի համաշխարհային օր: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) կողմից այն անցկացվում է 1998 թվականից ամեն տարի աշխարհի ավելի քան 80...
11:40 03/05/202203.05.2021. Հայաստանում կորոնավիրուսի նոր դեպքեր չեն հաստատվելԱՆ-ից հայտնում են, որ, հաշվի առնելով երկրում համաճարակային իրավիճակի կայունացումը, այսուհետ COVID-19-ի վերաբերյալ տեղեկատվությունը կհրապարակվի շաբաթը մեկ:

15:32 18/12/2020За сутки в Грузии выявили 2 635 новых случаев коронавирусаВ Грузии продолжается интенсивное тестирование граждан – за минувшие сутки в стране сделано 16 870 тестов, из них 8 011 на антиген и 8 859 – ПЦР, заявил на брифинге замглавы оперативного штаба...
14:28 18/12/2020Moderna уничтожила 400 тысяч доз вакцины COVID-19Компания Moderna была вынуждена уничтожить 400 тысяч доз вакцины от коронавируса из-за проблемы, возникшей при производстве.
11:50 18/12/202018.12.2020. За сутки в Армении подтвержден 861 новый случай заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 861 новый случай заражения коронавирусом...
14:17 17/12/2020Президент РФ В. Путин назвал главную проблему уходящего 2020 годаУходящий год принес и плюсы, и минусы, но главной проблемой стала пандемия, заявил президент России Владимир Путин на ежегодной большой пресс-конференции.
14:03 17/12/2020COVID-статистика в Грузии: за последние сутки выявлен 2 981 новый случайВ Грузии снижаются темпы инфицирования коронавирусом – за последние сутки выявлен 2 981 новый случай, заявил на брифинге замглавы операционного штаба межведомственного коордиационного совета по...
13:57 17/12/2020Президент Франции Эммануэль Макрон заразился коронавирусомПрезидент Франции Эммануэль Макрон сдал положительный тест на коронавирус, он уйдет на самоизоляцию на неделю.
12:26 17/12/202017.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусом...
10:31 17/12/2020COVID-19 в мире: число инфицированных превысило 74 млнС начала пандемии коронавируса COVID-19 в мире по состоянию на 04:30 мск четверга зафиксирован 74 140 841 случай заражения, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
20:25 16/12/2020ВОЗ предупреждает о риске новой волны COVID-19 в Европе в начале 2021 годаВсемирная организация здравоохранения (ВОЗ) в среду предупредила о высокой вероятности возникновения в Европе новой волны коронавируса в начале 2021 года из-за празднования Рождества и Нового года.
19:01 16/12/2020Глава Еврокомиссии: Пандемия далека от завершенияПандемия нового коронавируса далека от завершения, заявила глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен в видеообращении.
15:41 16/12/2020Медики: Борода Деда Мороза во время пандемии коронавируса становится опасным атрибутомВатная борода Деда Мороза во время пандемии коронавируса становится опасным атрибутом, поэтому при встрече с новогодним волшебником не стоит подпускать его слишком близко, считают опрошенные РИА...
15:31 16/12/2020Коронавирус в Грузии: число новых случаев увеличилось за сутки на 3487Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 487, скончались 39 человек.
14:41 16/12/2020Начались поставки Sputnik V для масштабной вакцинации в РоссииКомпания Biocad начала поставки препарата "Спутник V" для масштабной вакцинации от коронавируса в России, сообщили в среду в компании, передает ТАСС.
11:20 16/12/202016.12.2020. За сутки в Армении скончались 38 человекСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1089 новых случаев заражения...
11:46 15/12/2020Коронавирус в Грузии: число новых случаев заражения увеличилось за сутки на 3 837Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 837. Скончались 44 человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:21 15/12/202015.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 438 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 438 новых случаев заражения коронавирусом...
15:51 14/12/2020Главный эпидемиолог Грузии прогнозирует рост показателя смертности от COVID-19Уровень смертности среди ковид-инфицированных пациентов в ближайшие две недели возрастет, поскольку в данное время около 400 больных подключены к аппаратам искусственной вентиляции легких, заявил...
13:44 14/12/2020В Армении от коронавируса умерла беременная женщинаВ Армении от коронавируса умерла беременная женщина. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила пресс-секретарь Министерства здравоохранения РА Алина Никогосян. Она отметила, что у 40-летней женщины...
11:38 14/12/202014.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 357 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 357 новых случаев заражения коронавирусом...
15:36 12/12/2020В Грузии установлен новый антирекорд суточной смертности пациентов от коронавирусаВ Грузии установлен новый антирекорд суточной смертности пациентов от коронавирусной инфекции – за день в стране скончались 50 человек, следует из данных официального сайта StopCov.