11:13 14/03/202214.03.2022. Կորոնավիրուսի 17 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 213 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:00 14/03/2022ԱՄՆ-ն Հայաստանին տրամադրել է 306 հազար դեղաչափ «Պֆայզեր» պատվաստանյութՄարտի 14-ին Հայաստան է հասել COVID-19-ի «Պֆայզեր» պատվաստանյութի 306 հազար դեղաչափ։ Սա ԱՄՆ կառավարության նվիրատվությունն է Հայաստանին Բայդեն-Հարիսի վարչակազմի՝ «Պատվաստանյութերը գլոբալ հասանելի...
09:46 14/03/2022Չեռնոգորիայից Թաիլանդ. ինչպես են աշխարհում չեղարկվում COVID-ի սահմանափակումները զբոսաշրջիկների համարՌուսաստանի տուրօպերատորների ասոցիացիան ներկայացրել է, թե որ երկրներն այլևս զբոսաշրջիկներից չեն պահանջում COVID-19 ի բացասական թեստ կամ պատվաստման սերտիֆիկատ՝ երկիր մուտք գործելու համար, և որ երկրներն...
13:21 13/03/202213.03.2022. Կորոնավիրուսի 51 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 207 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:00 12/03/2022Վարակաբանը թվարկել է այն հիվանդությունները, որոնք կարող են ընդմիշտ մնալ COVID-19-ից հետոՎարակաբան Ելենա Մեսկինան ասել է, որ կորոնավիրուսը կարող է սրել հիվանդությունները, որոնք հետագայում անբուժելի կդառնան։ Այդ մասին նա հայտնել է «Երեկոյան Մոսկվան»: Ամենատարածված հիվանդություններից է...
17:00 12/03/202212.03.2022. Արցախում կորոնավիրուսի 5 նոր դեպք է գրանցվելԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Արցախում իրականացվել է 58 թեստավորում։ Արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսով հիվանդացության 5 նոր դեպք։ Մարտի 12-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ ստացիոնար բուժում է ստանում 23...
12:59 12/03/202212.03.2022. Կորոնավիրուսի 11 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում իրականացվել է 2 939 թեստավորում։ Առողջապահության նախարարության հրապարակած տվյալների համաձայն, արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսի վարակի 111 նոր դեպք։...
11:50 11/03/202211.03.2022. Կորոնավիրուսի 128 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 8 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 202 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:11 10/03/2022Շուկայի նոր թրենդ. Հայաստան «պատվաստանյութերի շրջագայությունների» պահանջարկը նկատելիորեն աճել էՌուսաստանցիների շրջանում մարտի առաջին օրերին նկատելիորեն աճել է արտասահմանյան շրջագայությունների պահանջարկը՝ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման նպատակով։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի տուրօպերատորների...
13:14 10/03/2022Հնարավոր է Վրաստանում չօգտագործված մնա Pfizer-ի մինչև 400 հազար դեղաչափՀիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի տնօրեն Ամիրան Գամկղրելիձեն հայտնել է, որ հնարավոր է Pfizer պատվաստանյութի մինչև 400 հազար դեղաչափ մնա չօգտագործված, քանի որ պահպանման ժամկետը մինչև մարտի...
12:35 10/03/2022Խրամորթում թշնամու կրակոցից վիրավորված խաղաղ բնակչի մոտ առկա է գոտկային շրջանի կույր բեկորային վիրավորում. ԱՆԲժիշկները վիրավորի վիճակը գնահատում են բավարար:
12:21 10/03/2022Ավանեսյան. Մենք աղի օրական չափաբաժնի կրկնակին ենք օգտագործումՀանրային սննդի օբյեկտներում աղամանի առկայությունը սեղանի վրա արգելքը պետք է դիտարկել առողջության պահպանման քաղաքականության շրջանակում։ Կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության...
11:31 10/03/202210.03.2022. Կորոնավիրուսի 122 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 194 կորոնավիրուսով հիվանդ։
16:32 09/03/202244-օրյա պատերազմին սպիտակ ֆոսֆորից այրվածները՝ շարժումները սահմանափակող, այլանդակող սպիներով44-օրյա պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանի կողմից ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր՝ սպիտակ ֆոսֆոր պարունակող զինատեսակ կիրառելու մասին առաջին անգամ լուրեր հայտնվեցին 2020 թվականի...
16:16 09/03/2022Վիրուսաբան. Հայաստանում կարելի է ստեղծել մրցունակ լաբորատորիաՄեծացնենք վիրուսային drug hunter-ների զինված բանակը մեր երկրում
11:47 09/03/202209.03.2022. Կորոնավիրուսի 51 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 8 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 190 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:15 08/03/2022Վրաստանում կորոնավիրուսի 2 783 նոր դեպք կաՄարտի 8-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 783 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում, գրում է Jnews-ը։ Վերջին մեկ օրում...
12:09 08/03/2022Յունիսեֆ. ՔՈՎԻԴ-19-ը կործանում է աղջիկների կյանքըՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործադիր տնօրեն Քեթրին Ռասըլի հայտարարությունը՝ Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ
11:28 08/03/202208.03.2022. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 182 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:25 07/03/2022540 գրամ քաշով ծնված և առողջական խնդիրները հաղթահարած երեխան դուրս է գրվել հիվանդանոցիցԱռողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը Երևանի Մոր և մանկան առողջության պահպանման գիտահետազոտական կենտրոնում ներկա է գտնվել երեխայի դուրսգրմանը։Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության...

16:00 02/04/2015How watching TV can increase your risk of diabetesEvery hour spent sitting watching television increases the risk of getting diabetes, researchers have warned.
15:15 02/04/2015Why being a night owl is bad for your healthWith their love of partying into the small hours, followed by skipping breakfast to get a few more minutes in bed, it is perhaps no surprise that their health suffers.
09:34 02/04/2015Today is World Autism Awareness DayThe 2015 theme is: ‘Employment: The Autism Advantage.’
09:16 02/04/2015Experimental Ebola vaccine shows promising early test resultsEarly clinical trials of an experimental Ebola vaccine showed positive results in creating anti-body responses in human test subjects, the US National Institutes of Health (NIH) announced in a...
20:00 31/03/2015Drinking coffee lowers liver cancer risk in people who drink 3 alcoholic beverages a dayMillions throughout the world start their day with coffee, but as a bonus for alcoholics, it also has the potential to undo liver damage.
18:01 31/03/2015Garlic slows ageing and protects brain from diseaseIt may be handy for killing vampires, but garlic can keep humans alive in more ways than one, researchers have found, the Daily Mail reports.
12:41 30/03/2015Armenian Health Minister to attend Eastern Partnership conference on tuberculosisAt the invitation of the Latvian Minister of Health, Armenian Minister of Health Armen Muradyan headed to Riga to participate in the 1st Eastern Partnership Ministerial Conference on Tuberculosis and...
17:00 28/03/2015DNA of 'an entire nation' assessedThe genetic code of "an entire nation" has effectively been deduced, say researchers in Iceland, the BBC reports.
15:22 28/03/2015High-fat diet may alter behavior and brainA study recently published in the journal Biological Psychiatry hypothesized a high-fat diet produces changes in health and behavior (partly) by altering a person’s gut microbiota.
14:37 28/03/2015Now MEN, not women, can expect the healthiest lives - but women are still living longerThe length of time that a woman can expect to live in good health is getting shorter, according to an official analysis.
20:00 27/03/2015Fit middle-aged men at lower risk for some cancers, study showsVery fit men in their late 40s are less likely to get lung cancer and colorectal cancer than unfit men, a study in JAMA Oncology suggests, the BBC reports.
14:02 27/03/2015Ebola outbreak: Sierra Leone in lockdownThe authorities in Sierra Leone are enforcing a three-day lockdown to curb the spread of Ebola, with the entire population ordered to stay at home, the BBC reported.
18:59 26/03/2015No danger of flu epidemic in Armenia – MinisterThere is no danger of flu epidemic in the country, Minister of Health Armen Muradyan told reporters after the cabinet meeting on Thursday.
14:51 26/03/2015Armenian Eye Care Project and Orange Foundation launch 2015 program of Free Eye Care InitiativeToday Orange Foundation and the Armenian Eye Care Project (AECP) have announced the launch of 2015 free eye care program, in the framework of which inhabitants of Kotayk, then Lori, Shirak and...
19:00 25/03/2015Children of smokers are 'up to four times more likely to get heart disease later in life'Children of smokers may be up to four times more likely to develop heart disease later in life. And the dangers still exist even if smokers try and limit their child's exposure to secondhand smoke,...
18:50 24/03/2015Eating CEREAL: Diet high in grains 'reduces risk of cancer, heart disease and diabetes'Starting the day with a bowl of cereal or porridge could add years to your life, scientists claim. A diet high in whole grains and cereal fibres reduces the risk of premature death from chronic...
15:56 24/03/2015Angelina Jolie has ovaries and fallopian tubes removedActress Angelina Jolie has had her ovaries and fallopian tubes removed as a preventative measure against cancer, the BBC reports.
15:46 24/03/2015'Eat rice cold for fewer calories'Scientists say they have found a way to make rice less calorific - boil it with coconut oil and then refrigerate for half a day before eating, the BBC reports.
09:30 24/03/2015Today is World Tuberculosis DayOn World TB Day, WHO is calling for new commitments and new action in the global fight against tuberculosis – one of the world’s top infectious killers.
09:00 23/03/2015Ebola: Early calls for help 'ignored' says MSFEbola has killed more than 10,000 people in the last 12 months.