20:00 14/12/2021«Օմիկրոն» շտամից 1000-ից 10-ը կարող են մահանալ. վրացի իմունոլոգԻմունոլոգ, ալերգոլոգ Բիձինա Կուլումբեգովն անդրադարձել է կորոնավիրուսհի նոր շտամին՝ «Օմիկրոն»-ին: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ, ըստ նրա, եթե թույլ ու անպատրաստ իմունային համակարգով անձանց մոտ գրանցվեն...
17:47 14/12/2021Հայ դոնորն օգնության ձեռք է մեկնել լեյկեմիայով տառապող կանադացի հիվանդինՈսկրածուծի/ցողունային բջիջների համապատասխան դոնորներ փնտրող և հավաքագրող ոսկրածուծի դոնորների հայկական ռեեստի միջազգային համագործակցության արդյունքում` հայ դոնորն օգնել է ցողունային բջիջների...
14:15 14/12/2021Բժիշկները Սաակաշվիլիին թույլ են տվել լիարժեք սնվելՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, որը երկարատև հացադուլից հետո անցնում է բուժման կուրս, երեքշաբթի օրվանից սկսել է իր բնականոն սննդակարգով սնվել, բժիշկները հանել են նրա սննդի...
12:45 14/12/2021Նիգերիան կոչնչացնի «ԱստրաԶենեկա» COVID-19 պատվաստանյութի մեկ միլիոն չափաբաժինՆիգերիան կոչնչացնի «ԱստրաԶենեկա» COVID-19-ի ժամկետանց պատվաստանյութերի մեկ միլիոն չափաբաժին, հաղորդում է Channels Television տեղական հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով Առողջապահության առաջնային...
11:55 14/12/202114.12.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 35 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել էԴեկտեմբերի 13-ին Արցախի Հանրապետությունում կատարվել է 313 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 35 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:13 14/12/202114.12.2021. Կորոնավիրուսի 161 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9325 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:58 13/12/2021Հունգարիայում հայտնաբերվել են «Օմիկրոն» շտամով վարակման առաջին երկու դեպքերըՀունգարիայում հայտնաբերվել են «Օմիկրոն» կորոնավիրուսային շտամով վարակման առաջին երկու դեպքերը, հայտնում է Hungary Today-ը՝ վկայակոչելով երկրի գլխավոր համաճարակաբան Սեսիլիա Մյուլլերի հայտարարությանը,...
18:54 13/12/2021Չպատվաստվածները Covid–ի դեմ բուժման համար Հայաստանում կվճարեն միջինը 800 հազար դրամ. ԱՆ-ում քննարկումներ ենՀՀ առողջապահության նախարարությունում շարունակում են քննարկել չպատվաստված և կորոնավիրուսով վարակված քաղաքացիների հիվանդանոցային բուժումը վճարովի դարձնելու հարցը։ Քննարկվում են նաև չպատվաստվածներին...
16:04 13/12/2021Բրիտանիայում մահացել է կորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամով առաջին մարդըՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտնել է, որ «Օմիկրոն» կորոնավիրուսի շտամով վարակված հիվանդ է մահացել։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Բրիտանիայում...
13:05 13/12/2021Ռուսաստանում «Օմիկրոն» շտամով վարակվածների թիվը հասել է 16-ի«Օմիկրոն» կորոնավիրուսային շտամը հայտնաբերվել է Ռուսաստան վերադարձած 16 քաղաքացիների մոտ։ Այս մասին հայտարարել է փոխվարչապետ Տատյանա Գոլիկովան, գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ «Այսօր...
11:12 13/12/202113.12.2021. Կորոնավիրուսի 66 նոր դեպք է գրանցվել, 18 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9296 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:36 13/12/2021ՀՀ-ում արդեն պատվաստվել է 1 միլիոն 452 հազար 374 մարդ. ԱՆՀայաստանում պատվաստումային գործընթացը շարունակվում է: Դեկտեմբերի 12-ի դրությամբ կատարվել է 1452374 պատվաստում, որից` .
19:30 11/12/2021Հայտնի են աղիների քաղցկեղի ախտանիշներըԲժիշկ-թերապևտ Սուրի Դադաշևան «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությանը ներկայացրել է այն ախտանշանները, որոնցով կարելի է վաղ փուլում հայտնաբերել աղիների քաղցկեղ։ Աղիների քաղցկեղը չարորակ հիվանդություն է՝ բարակ...
18:45 11/12/2021Սրտի կաթվածի ախտանիշներ, որոնք հայտնվում են նոպայից մեկ ժամ առաջԹերապևտ, սրտաբան Ազիզխոն Ասկարովը АиФ-ին տված հարցազրույցում խոսել է առաջին ախտանիշների մասին, որոնք կարող են նախորդել ուղեղի կաթվածին։ Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ Բժիշկը...
13:49 11/12/2021Վրաստանում վերջին 24 ժամում մահացել է 64 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 542 նոր դեպք: Այս մասին գրել է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամում անցկացվել է 57 978 թեստ, որտեղից 34 558-ը՝ հակագենի արագ թեստով և 23 420-ը՝ «ՊՇՌ»:...
12:07 11/12/2021Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 290 նոր դեպք, մահացել է 23 քաղաքացիՀայաստանում դեկտեմբերի 11-ին հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 290 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 342 405-ի։ Այս մասին հայտնում են ԱՆ հիվանդությունների և վերահսկման և կանխարգելման...
09:23 11/12/2021Որն է օրգանիզմը մաքրելու և նիհարելու իդեալական մթերքըԴիետոլոգ Օլգա Կորաբլևան «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալության հետ զրույցում ասել է, որ ամեն օր կաթնաշոռ ուտելը բարենպաստ ազդեցություն կունենա ոսկորների, լյարդի, մկանների վրա, ինչպես նաև կկարգավորի քունը և...
09:00 11/12/2021Գարեջուրը վնասակար է օրգանիզմի համարԳարեջրի ամենօրյա օգտագործումը նույնիսկ փոքր չափաբաժիններով, ի տարբերություն շատերի կարծիքի, վնասակար ազդեցություն է ունենում օրգանիզմի վրա: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանն է հայտնել սննդաբան...
20:23 10/12/2021Կորոնավիրուսի միջգերատեսչային կանխարգելման նիստԱյսօր տեղի է ունեցել Covid-19 համավարակի կանխարգելման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը: Հետաքրքիր է, որ, նման ձևաչափով, սա հանձնաժողովի առաջին նիստն է, ու ինչպես երևում է՝ կանխարգելում ասելով...
16:15 10/12/2021Չարչյան. Առաջիկա իմ խնդիրը լինելու է առողջությունս վերականգնելը«Արդարությունը հաղթեց ի շնորհիվ իմ փաստաբանների։ Իրապես, տրամադրությունս բարձր է, ոգիս միշտ բարձր է եղել»,- ասաց դատարանի դահլիճից ազատ արձակված պատգամավոր, հայտնի բժիշկ, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանը։ Նա...

10:08 13/08/2014WHO panel says unproven drugs are ethical as Ebola death toll tops 1,000The first two doses of an experimental serum created to treat Ebola went to American missionaries, CNN reported.
18:50 12/08/2014Cats decoded: DNA of cats could shed light on diseases such as AIDSCinnamon, Boris and Sylvester have become heroes in the scientific community. The cats have given up a small part of their genetic material to help researchers, for the first time, sequence the...
17:55 12/08/2014Spanish priest with Ebola dies in hospitalA Spanish priest who contracted ebola while working in Liberia has died in hospital, health authorities in Madrid have confirmed, according to Sky News.
10:03 12/08/2014Liberia to receive Zmapp drug to treat Ebola virusLiberia will receive an untested experimental drug, Zmapp, to treat people infected with Ebola, the BBC reported, citing the Liberian government.
19:02 11/08/2014Report: Ebola outbreak probably started with 2-year-old in GuineaThe worst outbreak of Ebola, which has killed 961 people and triggered an international public health emergency, may have started with a 2-year-old patient in a village in Guinea, CNN reported.
10:06 09/08/2014Ebola outbreak: Nigeria declares national emergencyWHO says 961 people have died from Ebola in West Africa this year, two of them in Nigeria.
10:36 08/08/2014No Ebola cases in Armenia – Health MinistrySpecialists warn citizens against traveling to those West African countries where the virus has spread.
18:46 07/08/2014Dieting does make us depressed - even though we're healthierDieting can in fact make you miserable and more at risk of depression, a study claims.
14:36 07/08/2014Soldiers wounded in Azerbaijani commando raids in satisfactory conditionThe seven servicemen wounded in the commando raids made by Azerbaijani forces recently have undergone surgery and are now in satisfactory condition, head of the Central Military Hospital of the...
10:05 07/08/2014Liberia declares state of emergency over Ebola virusThe Ebola outbreak has also hit Guinea, Sierra Leone and Nigeria, killing more than 930 people.
18:37 06/08/2014Daily aspirin 'cuts bowel and stomach cancer deaths'Taking aspirin every day can reduce the chance of developing or dying from bowel and stomach cancers, a review of all available evidence suggests, the BBC reports.
19:38 05/08/2014Experimental Ebola drug given to 'improving' US aid workersUS aid workers who contracted Ebola in Liberia appear to be improving after receiving an experimental drug, officials have said, the BBC reported.
12:21 05/08/2014New research shows babies born to older mothers are healthierThe offspring of older women are also more likely to have better emotional well-being as the likelihood of conflict between parent and child was found to decrease as the maternal age increased.
10:07 04/08/2014US to send 50 experts to fight EbolaA senior US health official said the outbreak was out of control but insisted it could be stopped.
16:13 02/08/2014Ebola outbreak 'moving faster than efforts to control it'This week, Awa Faye added a new feature to her restaurant on a crowded street in Sierra Leone's hilly capital of Freetown: a sign that instructs all patrons to wash their hands in the buckets of...
13:15 02/08/2014'Love hormone' could help people with autism cope better in social situationsA blast of the so-called love hormone could help people with autism interact better in social situations, The Daily Mail reported.
15:08 01/08/2014Drugs that target cancer without harming healthy could be a reality in 20 yearsA landmark project to map 100,000 complete DNA code sequences is set to transform treatment of cancer and rare diseases, meaning chemotherapy could be obsolete within a generation, The Daily Mail...
12:49 01/08/2014From 1 to 7 August is World Breastfeeding WeekWorld Breastfeeding Week (WBW) is an annual celebration which is being held every year from 1 to 7 August in more than 120 countries.
12:04 01/08/2014Ebola outbreak tops 700 deaths in W. AfricaThe death toll from the worst recorded Ebola outbreak in history surpassed 700 in West Africa as security forces went house-to-house in Sierra Leone's capital Thursday looking for patients and others...
15:03 31/07/2014Eating nuts may help to combat type 2 diabetesAlthough nuts can be high in calories, trial participants did not gain weight