17:17 06/11/2021Կոստա Ռիկայում երեխաների պատվաստումը կդառնա պարտադիրԿոստա Ռիկան առաջին երկիրն է աշխարհում, որտեղ «Քովիդ-19»-ի դեմ պատվաստումը պարտադիր է դարձել երեխաների համար: Այս մասին գրում է «BBC»-ն՝ վկայակոչելով պաշտոնյաներին։ Կորանավիրուսի դեմ պատվաստումը...
17:03 06/11/2021ԱՄՆ-ի 11 նահանգներում դատական հայց են ներկայացրել պարտադիր պատվաստման դեմԱմերիկյան նահանգներից առնվազն 11-ը հայց են ներկայացրել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմի կողմից «Քովիդ-19»-ի դեմ պարտադիր պատվաստման հրահանգի դեմ, որը վերաբերում է խոշոր ընկերությունների...
14:01 06/11/2021Ռուսաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի նոր հակառեկորդ․ 41 335 դեպքՌուսաստանում կորոնավիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է օրական 41 335-ով, սա նոր առավելագույնն է համաճարակի սկզբից ի վեր։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 8,755,930-ի, համաձայն նոր...
13:52 06/11/2021Պատվաստված մարդկանց մոտ կորոնավիրուսի հիմնական ախտանիշներըՊատվաստումից հետո COVID-19-ով վարակվելու ռիսկը զգալիորեն կրճատվում է, սակայն պետք չէ ամբողջությամբ բացառել կորոնավիրուսով վարակվելու հավանականությունը։ Դանիայի ռադիոյի (DR) հաղորդմամբ, վարակաբան...
12:46 06/11/2021Որևէ նորմալ պետությունում իշխանության ներկայացուցչի այդպիսի նկար հրապարակվեր՝ անմիջապես կվռնդվեր պաշտոնից. Արսեն Բաբայան«Կորոնավիրուսի այսպիսի վիճակի միակ ու անկրկնելի մեղավորը հենց դուք եք, իշխանությունդ...»։
12:00 06/11/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 240 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 240 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում, գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Երկրում վերջին 24 ժամում մահացել է 68 մարդ: Վերջին...
11:35 06/11/2021Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակված 7338 հղիներից 17-ը մահացել ենՀամավարակի սկզբից մինչև 2021 թվականի հոկտեմբերի 1-ը Վրաստանում նախածննդյան խնամքի համար գրանցված է եղել 85 345 հղի.
11:20 06/11/202106.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 121 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 5-ին կատարվել է 341 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 121 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:18 06/11/202106.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2177 մարդ, մահացել է 55 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7960 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:53 06/11/2021«Տաշիր պիցցա»-ից օգտված, աղիքային վարակով հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 98-իՊացիենտներից 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, մյուսներինը՝ բավարար:
19:55 05/11/2021Պոլիկլինիկաներում COVID-19-ի դեմ պատվաստումների թղթաբանությունը կիրականացվի «Արմեդ»-ի միջոցովԱռաջիկայում պոլիկլինիկաներում COVID-19-ի դեմ պատվաստումների թղթաբանությունը բացառվելու է. գործընթացն ամբողջությամբ կիրականացվի «Արմեդ» էլեկտրոնային համակարգի միջոցով: Ինչպես հայտնում են ՀՀ...
19:34 05/11/2021«Տաշիր պիցցա»-ից օգտված, թունավորված և հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 44-ի«Տաշիր պիցցա» պիցցերիաների կետերից երեկ օգտված, թունավորված և հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 44-ի: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։ «Սիրելի հայրենակիցներ, հաշվի...
18:37 05/11/2021Պիցցերիաների ցանցի կետերում սնվելուց հետո աղիքային վարակով հոսպիտալացվել է ևս 13 քաղաքացի2021 թվականի նոյեմբերի 5-ին «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն» «աղիքային վարակ» նախնական ախտորոշմամբ հոսպիտալացվել է ևս 13 քաղաքացի, իսկ Մարտունու ԲԿ-ում՝ 2 քաղաքացի: Այս մասին հայտնում է...
18:23 05/11/2021Վրաստանում կորոնավիրուսից 117 բուժաշխատող է մահացելՎրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների 6.4%-ը բուժաշխատողներ են։ Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին նշվում է Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի զեկույցում, որում ներառված են հոկտեմբերի 1-ի...
17:22 05/11/2021«Տաշիրի պիցա»-ի երկու մասնաճյուղերի ողջ սննդամթերքից, հումքից, կատարվել է նմուշառում և ներկայացվել փորձաքննության. ՍԱՏՄՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի տեսուչները վերահսկողական միջոցառումներ են իրականացրել «Տաշիրի պիցա» հանրային սննդի ցանցի Հյուսիսային պողոտայում և Ա.
15:02 05/11/2021Վիետնամում 18 երեխայի սխալմամբ պատվաստվել են կորոնավիրուսի դեմՎիետնամի մայրաքաղաք Հանոյում բժիշկները 2-6 ամսական 18 երեխայի սխալմամբ կորոնավիրուսի դեմ Pfizer/BioNTech ընկերության պատվաստանյութ են ներարկել: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը՝...
13:16 05/11/202115 քաղաքացու մոտ աղիքային վարակի հավանական պատճառը պայմանավորված է սննդային գործոնով. ՀՎԿԱԿ2021 թվականի նոյեմբերի 4-ին ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն տեղեկատվություն է ստացվել առ այն, որ Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն «աղիքային վարակ» նախնական...
12:02 05/11/202105.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 49 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 4-ին կատարվել է 125 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 49 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:13 05/11/202105.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1835 մարդ, մահացել է 56 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7905 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:08 05/11/2021Մեծ Բրիտանիան պաշտոնապես հաստատում է COVID-19 հակավիրուսային դեղամիջոցըՀավաքագրված տվյալները ցույց են տվել, որ այն կարող է երկու անգամ կրճատել մահվան կամ հոսպիտալացման հավանականությունն այն հիվանդների մոտ, ովքեր ռիսկային գոտում են COVID-19-ի խորացման առումով:

15:23 05/05/201214 fire-sufferers discharged from hospitalThe RA Health Ministry reports that 14 of the fire-suffered citizens on May 4th at the Republican Square who suffered as a result of the fire accident were discharged from the hospital during the...
13:50 05/05/2012Armenia’s First Lady visits injured people in hospitalArmenia’s First Lady Mrs Rita Sargsyan visited “Heratsi” medical center to see the fire-suffered people, Yerevan state medical university spokeswoman said.
12:57 05/05/2012Health Ministry says 28 people in resuscitation departmentsThe Ministry of Healthcare said 154 injured people were hospitalized. As of May 5 ninety-eight fire suffered are being cured in medical centers in the capital city. It’s reported that 28 people are...
00:55 05/05/2012No one has life-threatening injuries, KushkyanHealth Minister Harutyun Kushkyan said no one had life-threatening injuries. Speaking to Shant TV the Minister has said that those who have been hospitalized will be cured in two-three days. The...
16:05 02/05/2012Facebook helps to eliminate organs shortageFacebook will furthermore help to eliminate the critical shortage of organs for patients desperately in need of life-saving transplants.
13:34 21/04/2012Tuberculosis diagnosed in YSU; patient’s condition satisfactoryA student from Yerevan State University has been diagnosed with tuberculosis on April 11, and was soon hospitalized to get treatment in state anti-tuberculosis dispensary.
16:06 19/04/2012YSU student diagnosed with tuberculosisThose who wish to be tested for the disease can be registered.
12:11 06/04/2012Hamo Babayan awarded NKR Honored Doctor titlePresident of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan signed a decree Friday on awardinge title of NKR Honored Doctor to Hamo Babayan, infection disease doctor of the “Hadrout regional hospital” Co LTD...
17:33 04/04/2012Alain Delon hospitalizedRenowned French movie star Alain Delon briefly underwent surgery for an irregular heartbeat in Paris on Wednesday, “TF1” TV channel said.
17:10 02/04/2012Expert: Azerbaijan has no right to speak on snipers topic“It’s really strange that particularly in recent phase the frequency of such statements made by Azerbaijan has grown.
12:04 02/04/2012Venezuelan intensive care doctor Chavez has tumour with 3 metastasisA recognized Venezuelan intensive care doctor said that President Hugo Chavez has a tumour with three metastasis that have expanded to his liver, suprarenal glands and bladder, “Gazeta.ru” reported.
12:53 29/03/2012Former Brazilian president’s cancer treatment ‘a success’Former Brazilian president Luiz Inacio Lula da Silva announced Wednesday that he was returning to politics after being told that his larynx cancer was in "complete remission," AFP reported.
11:14 12/03/2012LSD helps to give up alcohol addictionOne dose of the hallucinogenic drug LSD (lysergic acid diethylamide) could help alcoholics give up drinking, according to an analysis of studies performed by Norwegian scientists in the 1960s.
11:47 09/03/2012Titanic's debris field map revealedScientists have pieced together the first comprehensive map of the Titanic's debris field and are hopeful to find out why the ship sank.
16:08 23/02/2012VivaCell-MTS, Nork-Marash Medical Center announce launch of Mobile-Health pilot projectToday VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, and the the Cardiology Clinic of Nork-Marash Medical Center, in cooperation with Ericsson Nikola Tesla company have announced the launch...
11:39 17/02/2012Military Prosecutor feels goodArmenian Military Prosecutor Gevorg Kostanyan is already feeling good and will be discharged from hospital at the end of the week, spokesperson for Minister of Health Shushan Hunanyan told Haykakan...
11:05 11/02/2012Pregnant women to be treated cancerCancer in pregnant women can usually be treated without terminating the pregnancy and with little impact on infants carried to full term, “medpagetoday” reported.
11:13 21/01/2012WHO disturbed with growing abortion rateThe World Health Organization study suggests global abortion rates are steady, at 28 per 1,000 women a year.
13:00 19/01/2012Grant for improving ambulance services in ArmeniaU.S. Ambassador to Armenia John Heffern, USAID Armenia Mission Director Jatinder Cheema and Armenian Minister of Health Harutyun Kushkyan have signed a two-year grant agreement on improvement of...
10:51 17/01/2012Health experts warn London 2012 may cause disease epidemicExperts in public health have warned mass crowds, such as those that will be seen at the London 2012 Olympics, have the potential to start a disease epidemic.