12:31 09/11/202109.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 63 նոր դեպք է գրանցվեԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 8-ին կատարվել է 199 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 63 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:13 09/11/202109.11.2021. Կորոնավիրուսով 67 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 8104 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:41 08/11/2021Սաակաշվիլին հոսպիտալացվել էՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին հոսպիտալացվել է բանտային հիվանդանոցում։ Վրաստանի քրեակատարողական ծառայությունից հայտնել են, որ այդ քայլին գնացել են՝ «առողջության վատթարացումից խուսափելու...
19:51 08/11/2021Վրաստանի վարչապետը փորձում է «կաշառել» թոշակառուներին, որ պատվաստվեն«Յուրաքանչյուր թոշակառու, ով նոյեմբերի 8-ից հունվարի 1-ը կպատվաստվի կորոնավիրուսի դեմ, կստանա 200 լարի (63 դոլար) միանվագ դրամական բոնուս։ Գումարը կփոխանցվի պատվաստանյութի առաջին չափաբաժնի...
18:45 08/11/2021Շուշիի մոտ ադրբեջանական կրակոցներից տուժած քաղաքացիներից մեկի վիրահատությունը բարեհաջող ավարտվել է, վիճակը գնահատվում է ծանր. Արցախի ԱՆԱյսօր մոտավորապես 15։00-ի սահմաններում Շուշի քաղաքի մոտակա խաչմերուկում ադրբեջանական կողմից կրակոցներից հրազենային վիրավորում ստացած 3 քաղաքացիական անձիքն տեղափոխվել են Արցախի Հանրապետության...
15:59 08/11/2021Պիպոյան. Սննդամթերքի անվտանգության վերահսկողության մասին պատկերացում կազմելու համար պետք է կարդալ «Տաշիր Պիցցա»-ի հայտարարությունը«Որպեսզի պատկերացնենք, թե ինչ որակի վրա է գտնվում սննդամթերքի անվտանգության վերաբերյալ պետական վերահսկողությունը մեր երկրում, պետք է նշել, ունենք 171 թունավորում, բայց ցանցի գործունեությունը...
13:42 08/11/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 191 նոր դեպք, մահացել 74 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 191 նոր դեպք: Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում ապաքինվել է 4 348 մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 74 հիվանդ: Վերջին 24 ժամվա...
12:49 08/11/202110% կորոնավիրուսի դեպքեր ունեցող դպրոցները կանցնեն հեռավար ուսուցման. Անահիտ Ավանեսյան«Մենք հուլիս-օգոստոսին քննարկում էինք, որ սեպտեմբերին նախ տարրական դասարանները բացվեին, այնուհետև՝ միջին և ավագ դասարանները, որպեսզի հիվանդացության տեղաշարժի կտրուկ աճ չունենանք»,- ԱԺ մշտական...
11:54 08/11/202108.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 314 նոր դեպք է գրանցվել, 4 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 7-ին կատարվել է 314 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 106 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:22 08/11/2021Անահիտ Ավանեսյանը խոստացավ հրապարակել պատվաստվածների շրջանում մահացության վիճակագրությունը«Վստահաբար չեմ կարող ասել, որ բոլոր դեպքերն են բացահայտվել և այս արատավոր երևույթն առկա է բոլոր երկրներում»,- ԱԺ մշտական հանձնաժողովի համատեղ նիստում 2022 թ.
11:16 08/11/202108.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 810 մարդ, մահացել է 35 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 8037 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:59 08/11/2021Այս տարի կա սուր շնչառական հիվանդությունների բավականին մեծ աճ. Ավանեսյան«Այս տարի ունենք սուր շնչառական հիվանդությունների բավական մեծ աճ: Եթե անցյալ տարի քովիդն ու դրա հետ կապված սահմանափակող միջոցառումները բերել էին շարժերի կտրուկ նվազման, ինչն իր հերթին հանգեցրել էր...
10:38 08/11/2021Գրանցվել է հղի կնոջ մահվան դեպք՝ պայմանավորված քովիդով. Անահիտ Ավանեսյան«Երեկ Հայաստանում կատարվել է 6220 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 810 նոր դեպք: Մահացել է 30 հիվանդ: Գիշերը գրանցվել է հղի կնոջ մահվան դեպք՝ պայմանավորված քովիդով»,-...
10:34 08/11/20212021թ. ԱՆ բյուջեն 114 մլրդ դրամ էր, բայց արդեն հատկացվել է 142.2 մլրդ դրամ. Տիգրան Խաչատրյան«Առողջապահության նախարարության ծրագրերի իրականացման համար 2022 թ. պետական բյուջեով պետք է ծախսվի 120 մլրդ դրամ՝ 2021թ. բյուջեով հաստատված 114 մլրդ 500 մլն դրամի դիմաց»,- Աժ-ում մեկնարկած...
17:04 07/11/202107.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 91 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 6-ին կատարվել է 265 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 91 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
16:57 07/11/202107.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1417 մարդ, մահացել է 42 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 8002 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:27 06/11/2021Իտալացի բուժքույրը տուգանվել է ութ հազար չարված պատվաստումների համարԻտալական Ֆրիուլի Վենեցիա Ջուլիայի դատարանը նախկին բուժքրոջը դատապարտել է ընդհանուր 583 հազար եվրո տուգանքի՝ 8000 չարված պատվաստումների համար։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ 2009-ից...
18:56 06/11/2021Ռուսաստանցիների մեկ քառորդը պատվաստվել է գրիպի դեմՌուսաստանում գրիպի դեմ արդեն պատվաստվել է ավելի քան 38,2 մլն մարդ, ինչը կազմում է բնակչության 26,2%-ը, ասվում է «Ռոսպոտրեբնադզորի» կայքում, գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ ««Ռոսպոտրեբնադզորը»...
18:18 06/11/2021Վիեննայում սրճարաններ և գեղեցկության սրահներ մուտք գործելը հնարավոր կլինի միայն պատվաստված քաղաքացիների համարՎիեննայի իշխանությունների որոշմամբ՝ հաջորդ շաբաթվանից հասարակական սննդի վայրեր և գեղեցկության սրահների մուտքը բաց կլինի միայն կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված և «Քովիդ-19»-ով վարակված -լավացած մարդկանց...
18:02 06/11/2021«Տաշիր պիցցա»-ից օգտված և «աղիքային վարակով» հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 122-իՊացիենտներից 6-ի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, մյուսներինը՝ բավարար:

16:29 05/07/2012Mystery disease kills 61 Cambodian childrenA World Health Organization expert says it's too early to know whether a mixture of known diseases or something new is responsible for the deaths of more than 60 children in Cambodia, AP reported.
09:12 04/07/2012US backs first home-use HIV testA home HIV test is expected to go on sale in the US within months, after winning regulator approval, BBC reported.
09:03 03/07/20123D-printed sugar network to help grow artificial liverResearchers have moved a step closer to creating a synthetic liver, after a US team created a template for blood vessels to grow into, using sugar, BBC reported.
08:50 02/07/2012Five millionth 'test tube baby'Five million "test tube babies" have now been born around the world, according to research presented at a conference of fertility experts.
09:10 28/06/2012US agency approves weight-loss pillUS health regulators have approved a weight-loss pill for the first time in 13 years, BBC reported. Belviq, made by Arena Pharmaceutical, can be used by obese or overweight adults with at least one...
16:26 27/06/2012Yerevan to host Dentistry Conference in OctoberYerevan will host a Dentistry Conference on October 1-3, 2012. The conference was initiated by the Armenian Association of Dentists, Armenian International Dental Association, Ministries of Health of...
10:40 16/06/2012Canadian court demands legalized euthanasiaStriking down, as unconstitutional, the Criminal Code provision prohibiting assisted suicide, as the Gloria Taylor case does, in effect legalizing physician assisted suicide, is a very bad idea and...
16:59 14/06/2012World Blood Donor Day marked June 14The theme of the 2012 World Blood Donor Day campaign, “Every blood donor is a hero” focuses on the idea that every one of us can become a hero by giving blood
10:49 06/06/2012Walt Disney bans junk food ads on TVThere won't be any more candy, sugar cereal or fast food on TV with the morning cartoons, Bloomberg Business Week said.
17:26 04/06/2012Six of balloon fire-suffered still in hospitalSix people of balloon fire-suffered are still getting cured in medical hospitals in Yerevan, Ministry of Healthcare said.
13:53 31/05/2012World No Tobacco Day: 54.7% of Armenian men smokeIt is estimated that tobacco kills almost 6 million people every year
11:24 23/05/2012Organ trafficking ring unveiled in IsraelTen people were detained for allegedly being involved in a human organ trafficking ring, Times of Israel report said.
14:56 21/05/2012No sexual revolution in Armenia: It was evolutionArmenia was the first state in Soviet Union to found Clinic of Sexopathology in 1985
14:06 18/05/2012HIV/AIDS medical cure free in ArmeniaPeople diagnosed with HIV form a closed group though they live in the society
18:01 16/05/2012Treatment was right, says German professor while visiting burn victims of Yerevan balloon blast in hospitalAlso, he promised to help patients recover from burns and said he will visit Armenia again if such necessity emerges.
14:10 14/05/2012Health Ministry spokesperson denies reports of deaths among burn victims of Yerevan balloon blast“I can say with full responsibility that none of the burn victims of Yerevan balloon blast has died,” Shushan Hunanyan told Panorama.am.
11:24 14/05/20122012 marks nurses work quality improvement yearIn January 1974, 12 May was chosen to celebrate the day as it is the anniversary of the birth of Florence Nightingale, who is widely considered the founder of modern nursing
16:19 09/05/2012PM visits fire-suffered peoplePrime Minister Tigran Sargsyan and Parliament Speaker Samvel Nikoyan visited today the balloon fire-suffered people still being cured in hospitals.
16:31 07/05/201215 people still in intensive care units after balloon blast in YerevanAs of May 7, 15:00, 75 burn victims of Yerevan balloon blast still undergo treatment in Yerevan’s medical centers, including 15 in intensive care units.
20:44 06/05/20127 ambulance calls registered; 2 people were hospitalizedHealth Ministry spokeswoman Shushan Hunanyan told Panorama.am that seven ambulance calls have been registered during the day.