12:31 09/11/202109.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 63 նոր դեպք է գրանցվեԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 8-ին կատարվել է 199 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 63 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:13 09/11/202109.11.2021. Կորոնավիրուսով 67 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 8104 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:41 08/11/2021Սաակաշվիլին հոսպիտալացվել էՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին հոսպիտալացվել է բանտային հիվանդանոցում։ Վրաստանի քրեակատարողական ծառայությունից հայտնել են, որ այդ քայլին գնացել են՝ «առողջության վատթարացումից խուսափելու...
19:51 08/11/2021Վրաստանի վարչապետը փորձում է «կաշառել» թոշակառուներին, որ պատվաստվեն«Յուրաքանչյուր թոշակառու, ով նոյեմբերի 8-ից հունվարի 1-ը կպատվաստվի կորոնավիրուսի դեմ, կստանա 200 լարի (63 դոլար) միանվագ դրամական բոնուս։ Գումարը կփոխանցվի պատվաստանյութի առաջին չափաբաժնի...
18:45 08/11/2021Շուշիի մոտ ադրբեջանական կրակոցներից տուժած քաղաքացիներից մեկի վիրահատությունը բարեհաջող ավարտվել է, վիճակը գնահատվում է ծանր. Արցախի ԱՆԱյսօր մոտավորապես 15։00-ի սահմաններում Շուշի քաղաքի մոտակա խաչմերուկում ադրբեջանական կողմից կրակոցներից հրազենային վիրավորում ստացած 3 քաղաքացիական անձիքն տեղափոխվել են Արցախի Հանրապետության...
15:59 08/11/2021Պիպոյան. Սննդամթերքի անվտանգության վերահսկողության մասին պատկերացում կազմելու համար պետք է կարդալ «Տաշիր Պիցցա»-ի հայտարարությունը«Որպեսզի պատկերացնենք, թե ինչ որակի վրա է գտնվում սննդամթերքի անվտանգության վերաբերյալ պետական վերահսկողությունը մեր երկրում, պետք է նշել, ունենք 171 թունավորում, բայց ցանցի գործունեությունը...
13:42 08/11/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 191 նոր դեպք, մահացել 74 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 191 նոր դեպք: Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում ապաքինվել է 4 348 մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 74 հիվանդ: Վերջին 24 ժամվա...
12:49 08/11/202110% կորոնավիրուսի դեպքեր ունեցող դպրոցները կանցնեն հեռավար ուսուցման. Անահիտ Ավանեսյան«Մենք հուլիս-օգոստոսին քննարկում էինք, որ սեպտեմբերին նախ տարրական դասարանները բացվեին, այնուհետև՝ միջին և ավագ դասարանները, որպեսզի հիվանդացության տեղաշարժի կտրուկ աճ չունենանք»,- ԱԺ մշտական...
11:54 08/11/202108.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 314 նոր դեպք է գրանցվել, 4 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 7-ին կատարվել է 314 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 106 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:22 08/11/2021Անահիտ Ավանեսյանը խոստացավ հրապարակել պատվաստվածների շրջանում մահացության վիճակագրությունը«Վստահաբար չեմ կարող ասել, որ բոլոր դեպքերն են բացահայտվել և այս արատավոր երևույթն առկա է բոլոր երկրներում»,- ԱԺ մշտական հանձնաժողովի համատեղ նիստում 2022 թ.
11:16 08/11/202108.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 810 մարդ, մահացել է 35 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 8037 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:59 08/11/2021Այս տարի կա սուր շնչառական հիվանդությունների բավականին մեծ աճ. Ավանեսյան«Այս տարի ունենք սուր շնչառական հիվանդությունների բավական մեծ աճ: Եթե անցյալ տարի քովիդն ու դրա հետ կապված սահմանափակող միջոցառումները բերել էին շարժերի կտրուկ նվազման, ինչն իր հերթին հանգեցրել էր...
10:38 08/11/2021Գրանցվել է հղի կնոջ մահվան դեպք՝ պայմանավորված քովիդով. Անահիտ Ավանեսյան«Երեկ Հայաստանում կատարվել է 6220 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 810 նոր դեպք: Մահացել է 30 հիվանդ: Գիշերը գրանցվել է հղի կնոջ մահվան դեպք՝ պայմանավորված քովիդով»,-...
10:34 08/11/20212021թ. ԱՆ բյուջեն 114 մլրդ դրամ էր, բայց արդեն հատկացվել է 142.2 մլրդ դրամ. Տիգրան Խաչատրյան«Առողջապահության նախարարության ծրագրերի իրականացման համար 2022 թ. պետական բյուջեով պետք է ծախսվի 120 մլրդ դրամ՝ 2021թ. բյուջեով հաստատված 114 մլրդ 500 մլն դրամի դիմաց»,- Աժ-ում մեկնարկած...
17:04 07/11/202107.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 91 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 6-ին կատարվել է 265 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 91 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
16:57 07/11/202107.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1417 մարդ, մահացել է 42 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 8002 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:27 06/11/2021Իտալացի բուժքույրը տուգանվել է ութ հազար չարված պատվաստումների համարԻտալական Ֆրիուլի Վենեցիա Ջուլիայի դատարանը նախկին բուժքրոջը դատապարտել է ընդհանուր 583 հազար եվրո տուգանքի՝ 8000 չարված պատվաստումների համար։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ 2009-ից...
18:56 06/11/2021Ռուսաստանցիների մեկ քառորդը պատվաստվել է գրիպի դեմՌուսաստանում գրիպի դեմ արդեն պատվաստվել է ավելի քան 38,2 մլն մարդ, ինչը կազմում է բնակչության 26,2%-ը, ասվում է «Ռոսպոտրեբնադզորի» կայքում, գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ ««Ռոսպոտրեբնադզորը»...
18:18 06/11/2021Վիեննայում սրճարաններ և գեղեցկության սրահներ մուտք գործելը հնարավոր կլինի միայն պատվաստված քաղաքացիների համարՎիեննայի իշխանությունների որոշմամբ՝ հաջորդ շաբաթվանից հասարակական սննդի վայրեր և գեղեցկության սրահների մուտքը բաց կլինի միայն կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված և «Քովիդ-19»-ով վարակված -լավացած մարդկանց...
18:02 06/11/2021«Տաշիր պիցցա»-ից օգտված և «աղիքային վարակով» հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 122-իՊացիենտներից 6-ի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, մյուսներինը՝ բավարար:

19:22 25/06/2020Медцентр «Сурб Григор Лусаворич» представил разъяснения касательно хода лечения умершего историкаМедицинский центр «Сурб Григор Лусаворич» распространил разъяснение касательно причин смерти известного историка Гамлета Геворкяна, указанных в записи его сестры в соцсети Facebook.
14:58 25/06/2020Мексика: у здоровой женщины родилась тройня с COVID-19Девочка и два мальчика появились на свет 17 июня в одной из больниц в штате Сан-Луис-Потоси, расположенной в центральной части страны.
13:41 25/06/2020В Грузии за сутки выявлено 3 новых случая коронавирусаОбщее число зараженных составило 917.
12:56 25/06/2020У Наиры Зограбян COVID-19 не подтвердилсяЯ не пойду в Национальное Собрание в ближайшие дни, пока здание парламента не будет основательно продезинфицировано, отметила она.
12:50 25/06/2020Бразилия: за сутки COVID-19 заразились почти 41 тыс. человек, 1,1 тыс. – умерлиБразилия занимает вторую строчку в мире после США среди стран, где выявлено наибольшее число заражений COVID-19.
11:57 25/06/202025.06.2020. За минувшие сутки в Армении умерли 12 пациентов с коронавирусомПо положению на 11:00 четверга, 25 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 22488.
11:23 25/06/2020В Арцахе за сутки подтверждено 3 новых случая COVID-19В Арцахе по положению на 25 июня подтверждено 113 случаев коронавирусной болезни.
10:47 25/06/2020Торосян: Зарегистрирован новый антирекорд – 771 случай заражения коронавирусом за суткиПо его словам, за сутки в Армении было проведено 2336 тестов, положительные результаты колеблются в районе 30%.
10:40 25/06/2020Власти трех американских штатов вновь ввели карантинные мерыТеперь люди, прибывающие на территорию Нью-Йорка, Нью-Джерси и Коннектикута из регионов с высокой заболеваемостью Covid-19, обязаны самоизолироваться на 14 дней.
20:38 24/06/2020В Армению прибыла вторая группа врачей из Франции23 июня специальным рейсом Марсель-Ереван из Франции в Армению прибыла вторая группа врачей. Об этом сообщают из Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры. Врачей в Международном аэропорту...
17:37 24/06/2020Геворк Горгисян по собственной инициативе самоизолировался до 26 июня«Дорогие соотечественники и друзья, в прессе появились сведения о моей самоизоляции», – отметил на своей странице в соцсети Facebook депутат от фракции Национального Собрания Армении «Просвещенная...
16:09 24/06/2020У двух депутатов НС Армении от фракции «Мой шаг» выявили коронавирусУ депутатов Национального Собрания Армении от фракции «Мой шаг» Виктора Енгибаряна и Кристине Погосян подтвержден коронавирус нового типа.
15:12 24/06/2020Ученые назвали условие победы коллективного иммунитета над коронавирусомКоллективный иммунитет, препятствующий распространению коронавируса, может вырабатываться при 43-процентном охвате переболевшего COVID-19 или вакцинированного населения.
13:30 24/06/2020За сутки в России подтверждено 7176 случаев COVID-19При этом у 2272 человек (31,6 процента) нет клинических проявлений.
12:51 24/06/2020В Степанакерте выявлен новый очаг заражения COVID-19В Арцахе по положению на 24 июня подтверждено 110 случаев коронавирусной болезни.
11:54 24/06/202024.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 711 новых случаев коронавирусаСкончались 18 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
10:37 24/06/2020Три новых случая инфицирования коронавирусом за последние сутки выявлено в ГрузииПо данным официального правительственного сайта StopCov, общее число зараженных составило 914.
20:40 23/06/2020Заре Синанян: С первого дня пандемии мы следили за указаниями Минздрава АрменииНевозможно было бы вести борьбу с коронавирусом без других партнеров Армении, которые и в данный момент оказывают содействие.
17:01 23/06/2020У вице-спикера парламента Армении выявили коронавирусУ вице-спикера Национального Собрания Армении, представителя фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджяна выявили коронавирус нового типа.
16:15 23/06/2020В Бельгии число смертей от COVID-19 упало почти на 50%Число смертей, связанных с коронавирусом, а также количество пациентов в отделениях интенсивной терапии в Бельгии за прошедшую неделю в среднем сократилось почти вдвое, сообщает РИА Новости со...