09:58 05/11/202115 քաղաքացի «Տաշիրի պիցա»-ում սնվելուց հետո թունավորվել ենՀՀ առողջապահության նախարարության «Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից» ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ երեկ Ինֆեկցիոն ազգային կենտրոն է ընդունվել 15 քաղաքացի՝ աղիքային...
09:15 05/11/2021Վարակաբանը նախազգուշացրել է Ռուսաստանում COVID-19-ի նոր տարբերակների վտանգի մասինՆոյեմբերի սկզբին աճել է SARS-CoV-2 կորոնավիրուսի նոր տարբերակների Ռուսաստան ներմուծման ռիսկը, Sputnik ռադիոյին տված հարցազրույցում ասել է Գամալեյա կենտրոնի պրոֆեսոր և վիրուսաբան Ալեքսանդր Բուտենկոն։...
13:32 04/11/2021Գերմանիայում գրանցվել է Covid-19-ի մոտ 34 հազար դեպք, 165 մահԳերմանիայում վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը կազմել է 33 949։ Նման տվյալներ է հրապարակել այսօր Բեռլինի Ռոբերտ Կոխի ինստիտուտը: Սա ամենաբարձր ցուցանիշն է համաճարակի սկզբից ի վեր։...
13:09 04/11/2021Դեկտեմբերի 1-ից ՊՇՌ թեստերը առաջարկում ենք ներկայացվեն 7-օրը մեկ. Անահիտ Ավանեսյան«Մենք առաջարկելու ենք, որ դեկտեմբերի 1-ից աշխատատեղերում ներկայացվող ՊՇՌ բացասական թեստերի պատասխանի համար 14-օրյա ժամկետը փոփոխվի յոթօրյայի»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում հայտնեց...
13:05 04/11/2021ԱստրաԶենեկա-ն չեղարկել է պատվաստանյութի հաստատման հայտը ՇվեյցարիայումԱստրաԶենեկա դեղագործական ընկերությունը չեղարկել է Շվեյցարիայում իր կորոնավիրուսային պատվաստանյութի կիրառման հայտը: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով «Swissmedic»-ի դեղերի...
12:29 04/11/2021Հիվանդացության և դրա վերարտադրության տոկոսի առումով նվազում ունենք. Անահիտ Ավանեսյան«Դպրոցների արձակուրդների երկարացումը և ԲՈւՀ-երի՝ առցանց դասպրոցեսին անցնելը որոշակի դրական միտումներ ցույց են տալիս, մենք տեսնում ենք, որ հիվանդացության և դրա վերարտադրության տոկոսի առումով նվազում...
12:22 04/11/202104.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 88 նոր դեպք է գրանցվել, 2 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում նոյեմբերի 3-ին կատարվել է 207 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 88 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
12:06 04/11/2021Չինաստանը հայտնվել է Ուհանի համաճարակից հետո «Քովիդ-19»-ի ամենածանր բռնկման շեմինՉինաստանը հայտնվել է կորոնավիրուսի տարածման ամենածանր իրավիճակում 2019 թվականին Ուհան քաղաքում բռնկված համաճարակից հետո: Այս մասին գրում է «Daily Mail»-ը։ Երկրով մեկ տարածվող նոր դեպքերի քանակը...
11:38 04/11/2021Սոցիալական ցանցերի վտանգավոր ֆունկցիաները հոգեկանի և ինտելեկտի համար․ պատմում է դոցենտ Արեգ ՄկրտչյանըՍոցիալական ցանցերի օգտագործումը կարող է խանգարել հուզական ինտելեկտի զարգացմանը, որին նպաստում են լայքերն ու էմոջիները։ Այս մասին ասում է Պիրոգովի անվան ռուսական ազգային հետազոտական բժշկական...
11:12 04/11/202104.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2330 մարդ, մահացել է 46 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7849 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:47 04/11/2021Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ 45 երեխա է պատվաստվելՀայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պատվաստվել է 12-ից մինչև 18 տարեկան շուրջ 45 երեխա: Այս մասին գրում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային...
20:23 03/11/2021ԱՀԿ-ն հավանություն է տվել հնդկական Covaxin պատվաստանյութի կիրառմանը «Քովիդ-19»-ի դեմԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը հավանության է արժանացրել հնդկական Covaxin հակակորոնավիրուսային պատվաստանյութի կիրառումը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀԿ թվիթերյան էջից։ Դեղամիջոցի...
19:46 03/11/2021Այսուհետ ԱՄՆ կարող են մեկնել ՔՈՎԻԴ 19-ի դեմ լիարժեք պատվաստվածներըՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը հայտնում է․ «ՔՈՎԻԴ19-ի դեմ պատվաստումը միջազգային ապահով ուղևորության լավագույն երաշխիքն է։ Նոյեմբերի 8-ից սկսած օդային ճանապարհով ԱՄՆ մեկնող օտարերկրացիները պարտավոր են...
18:25 03/11/2021Հայաստանում կստեղծվի վետերանների առաջին հոսպիտալըԶինվորի տունը մեծ ու աննախադեպ նախագիծ սկսել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը։ «Հայաստանում կստեղծվի վետերանների՝ առաջին հոսպիտալը։ Նախագիծն իրականություն...
17:44 03/11/2021Բոտուլիզմի դեպք է արձանագրվելԱյս պահին հիվանդը գտնվում է «Արմենիա» ԲԿ֊ում, վիճակը գնահատվում է ծանր։
16:55 03/11/2021Վրաստանի բնակչությանը սպառնում է «կորոնա-ցեղասպանություն»-ըԱյսօր կորոնավիրուսի պատճառով բնակչությանը սպառնում է «կորոնա-ցեղասպանություն», լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է առողջապահության ոլորտի վրացի փորձագետ Դևի Տաբիձեն։ Այս մասին գրում է...
15:47 03/11/2021Ռուսաստանում նոր տեխնոլոգիայով կբացահայտեն պատվաստումների կեղծ վկայականներ ունեցողներինՌուսական Sputnik V կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի ստեղծողները հայտարարել են թեստի մշակման մասին, որը հաստատում է պատվաստման փաստը։ Ենթադրվում է, որ նոր տեխնոլոգիան կօգնի բացահայտել պատվաստումների...
15:11 03/11/2021Հայաստանը Չինաստանից ձեռք է բերել «Սինոֆարմ» պատվաստանյութի խմբաքանակՀայաստանը հերթական անգամ Չինաստանից ձեռք է բերել COVID-19-ի դեմ չինական «Սինոֆարմ» պատվաստանյութի խմբաքանակ` 400 հազար դեղաչափ։ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այն առաջիկայում...
14:34 03/11/2021ԱՄՆ-ը հաստատել է Pfizer պատվաստանյութը 5-11 տարեկան երեխաների համարԱՄՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման դաշնային կենտրոնը (CDC) խորհուրդ է տվել 5-11 տարեկան երեխաներին պատվաստել ամերիկյան Pfizer և գերմանական BioNTech ընկերության կողմից արտադրված...
14:10 03/11/2021Pfizer-ի պատվաստանյութի փորձարկման խախտումներ են արձանագրվելԳիտական ամսագիրը հրապարակել է Pfizer-ի պատվաստանյութերի փորձարկումների խախտումների վերաբերյալ տվյալներ։ Ըստ BMJ-ի՝ արձանագրվել են տվյալների կեղծում, կամավորների ինքնության բացահայտում և բացասական...

18:22 10/01/2012447 births recorded in Yerevan on January 1-9447 births have been recorded in Yerevan on January 1-9, 2012, Head of the Ministry of Health Administration Suren Krmoyan told reporters in Yerevan, adding that the Ministry has not received data on...
10:19 09/01/2012Argentine's president wrong diagnosedA couple of weeks ago international mass media outlets spread news that doctors diagnosed cancer at Cristina Fernandez of Argentine.
20:04 06/01/2012Doctors saved the life of two years old Adam: it is possible to overcome leukemiaThe Chemotherapy Clinic of "Muratsan" University Hospital gave life to one more child, 2-year-old Adam Hakhverdyan successfully completed an intensive course of treatment of ALL (acute...
12:09 28/12/2011Argentina's president has cancerArgentina's President Cristina Fernandez de Kirchner has been diagnosed with thyroid cancer and will undergo surgery in January, her spokesman says, according to Press TV.
16:50 27/12/2011Vahan Poghosyan appointed Deputy Minister of HealthPrime Minister Tigran Sargsyan has signed a decision to relieve Alexander Ghukasyan of his duties as Deputy Minister of Health.
17:44 26/12/2011Bako Sahakyan attends hospital opening in MartakertOn 25 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the town of Martakert and partook at a solemn ceremony of opening the newly-built regional hospital, Artsakh President's press...
10:27 24/12/2011George Michael promises special concert for Austrian doctors who 'saved his life'George Michael has vowed to play a special gig for the doctors who “saved my life” after he was struck down with pneumonia in Austria, Mirror.co.uk reported.
11:05 15/12/2011Fake alcohol poisoning kills over 40 in IndiaMore than 40 people died from poisoning by fake alcohol in the Indian state of West Bengal, about 150 victims remain in hospital, the Voice of Russia reported.
17:39 12/12/2011Medical complex meeting international standards to be built in ShoushiOn 10 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Shoushi regional center and called a working meeting on the issues related to the construction of a new medical complex in the...
18:14 07/12/2011Joint project of VivaCell-MTS and BirthLink NGO continues – this time in Shirak regionVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to inform that the neonatal care project together with BirthLink NGO continues.
10:56 01/12/2011World AIDS day marked: 5 children with HIV died in ArmeniaToday World AIDS day is marked. A range of events on the topic are scheduled to be held in Yerevan. Ministry of Healthcare says Acquired Immune Deficiency Syndrome (AIDS) in Armenia has been...
15:44 29/11/2011Thai PM in hospital with suspected food poisoningAn official says Thailand’s Prime Minister Yingluck Shinawatra has been hospitalized with a suspected case of food poisoning, according to The Associated Press.
12:30 26/11/2011President attends opening ceremony of Gavar Medical CenterAs part of his working visit to Gegharkunik, President Serzh Sargsyan attended the opening ceremony of a Medical Center in Gavar town.
11:34 26/11/2011Serzh Sargsyan visits Gegharkunik regionPresident Serzh Sargsyan has left on a working visit to Gegharkunik region early this morning. The President has visited Arabkir Institute of Children and Teenagers' Health Medical Complex in Gavar...
10:33 24/11/2011George Michael in hospital with pneumoniaGeorge Michael's publicist says the British singer has been hospitalized in Vienna with pneumonia, The Associated Press reports.
10:43 23/11/2011Egg proteins help us stay awake and feel alertScientists have found that egg proteins, specifically those found in the white, help us stay awake and feel alert, The Daily Mail reported.
16:45 17/11/2011Joint project of Orange Foundation, Armenian Eye Care Project ends: 3115 people get free eye medical aid in Aragatsotn regionJoint project of free eye screenings and treatment launched by Orange Foundation and Armenian Eye Care Project (AECP) in Aragatsotn region, which aimed to provide free eye screening services to the...
14:35 15/11/2011WHO: 1% of world’s suicides occurs in Azerbaijan, with 0.15% of world’s population328 cases of suicide were registered in Azerbaijan in the 10 months of 2011. The suicide rate grows in Azerbaijan day after day, however, the government conceals the suicide statistics from society....
18:34 09/11/2011VivaCell-MTS neonatal care project expands to new regions of ArmeniaVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, announces that today VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and BirthLink NGO Director Kathy Mellor, as well as a group of...
12:09 07/11/2011Healthcare get 3 billion more than in 2011Although healthcare is a pivotal aspect for any country, although MP Gagik Minasyan has stressed that none of us has ever managed to escape it, the state budget doesn’t seem giving much significance...