18:08 25/06/2021Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում 23 անձ աղիքային վարակով հոսպիտալացվել էՀունիսի 25-ին աղիքային վարակին բնորոշ ախտանշաններով (սրտխառնոց, փսխում և լուծ) «Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոց» է դիմել 43 անձ, որոնցից 23-ը (16 երեխա և 7 մեծահասակ) հոսպիտալացվել է: Նրանց առողջական...
15:25 25/06/2021Մանկահասակ երեխաներն ավելի խոցելի են արևի ճառագայթների անմիջական ազդեցության նկատմամբՀամալսարանական մասնագետների խոհուրդները
14:50 25/06/2021Առաջին անգամ հայերենով ներկայացվել են նախահիվանդանոցային բուժօգնության անհետաձգելի վիճակների գործելակարգերԵրևանի Մ.Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի «Զինվորի տուն» վերականգնողական կնետրոնի գրադարանում տեղի ունեցավ «Վարդանանց» նորարարական բժշկության կենտրոնի գլխավոր տնօրեն, ԵՊԲՀ հետբուհական և...
14:43 25/06/2021Վրաստանում կորոնավիրուսից 9 մարդ է մահացելՎերջին մեկ օրվա ընթացքում Վրաստանում կորոնավիրուսի հետևանքով 9 մարդ է մահացել։ Այս մասին գրում է «Գրուզիա օնլայն»-ը։ «Համավարակից ի վեր Վրաստանում մահացել է 5 237 մարդ»,- հայտնում է աղբյուրը։ Վերջին...
12:03 25/06/2021Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք է հայտնաբերվելՀունիսի 24-ին կատարվել է 39 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք: Նմա տվյալներ է հրապարակել Արցախի առողջապահության նախարարությունը։ Ըստ աղբյուրի,...
11:26 25/06/2021ՌԴ-ում COVID-19-ի դեպքերի ու մահերի կտրուկ աճ է արձանագրվել՝ կապված Դելտա տեսակի հետՌուսաստանի խոշոր քաղաքներում արձանագրվել է COVID-19-ի դեպքերի հետ կապված մահացության մակարդակի աճ: Երկրում աճում է նաև հիվանդների թիվը։ Այս մասին գրում է Ամերիկայի Ձայնը։ Իշխանությունները համաճարակի...
11:20 25/06/202125.06.2021. Կորոնավիրուսի 102 նոր դեպք է գրանցվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5601 կորոնավիրուսով հիվանդ։
17:50 24/06/2021Բրիտանիայի բնակիչն աշխարհում ամենաերկարը՝ 290 օր ունեցել է կորոնավիրուսի հիվանդության պատմությունԲրիտանիայի Բրիստոլի բնակիչ Դեյվ Սմիթը տաս ամիս առաջ վարակվել էր կորոնավիրուսով՝ նրան դարձնելով աշխարհում COVID-19-ով ամենաերկար տառապող հիվանդը: «The Guardian»-ի հրապարակած լուրը ներկայացնում է...
17:15 24/06/2021Կորոնավիրուսի հնդկական շտամը տարածվելու է ամբողջ Եվրոպայում. Անդրեա ԱմմոնՀիվանդությունների կանխարգելման և վերահսկման եվրոպական կենտրոնի ղեկավար Անդրեա Ամմոնը կանխատեսել է, որ կորոնավիրուսի հնդկական շտամն արագորեն կտարածվի եվրոպական բոլոր երկրներում: Նրա խոսքերը մեջբերել է...
16:27 24/06/2021Վրաստանը կվերացնի հակահամաճարակային սահմանափակումների խախտումների համար սահմանված 76 մլն լարիի տուգանքներըՎրաստանի կառավարությունը երկու օրինագիծ է ներկայացրել խորհրդարան այն անձանց վերաբերյալ, որոնք տուգանվել են կորոնավիրուսի համաճարակի ընթացքում սահմանափակումների ժամանակ վարչական և քրեական բնույթի...
14:55 24/06/2021Վրաստանում հնդկական շտամի շրջանառությունը գնալով աճում է` արդեն 10-ից 20 տոկոս էՎրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի ղեկավար, Ամիրան Գամղրելիձեի հայտարարությամբ, հնդկական շտամի շրջանառությունը Վրաստանում տատանվում է 10-ից 20 տոկոսի սահմաններում: Այս մասին գրում...
12:42 24/06/2021Իրանում տեղայնացվել է կորոնավիրուսի պատվաստանյութի զանգվածային արտադրության տեխնոլոգիանԻրանում տեղայնացվել է կորոնավիրուսի պատվաստանյութի զանգվածային արտադրության տեխնոլոգիան: Այս մասին տեղեկացնում է Իմամ Խոմեյնու հրամանների գործադիր շտաբի արտադրած պատվաստանյութի կլինիկական փորձարկման...
11:49 24/06/202124.06.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 5 դեպքԱրցախի Հանրապետությունում հունիսի 23-ին կատարվել է 39 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:23 24/06/2021Եգիպտոսը թույլ է տալիս կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված օտարերկրացիներին երկիր մուտք գործել առանց ՊՇՌ թեստերիԱմբողջովին պատվաստվելով կորոնավիրուսի դեմ՝ օտարերկրացիները կարող են մուտք գործել Եգիպտոս առանց ՊՇՌ թեստերի, պայմանով, որ սահմանին նրանք պատվաստման վկայագիր են տրամադրում: Այս մասին հայտարարել է երկրի...
11:07 24/06/202124.06.2021. Կորոնավիրուսի 103 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5601 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:54 23/06/2021Բուժաշխատողների համար սկսվում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պատվաստումների վերաբերյալ խորհրդատվական գործընթացնԱռողջապահության նախարարության «Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը» սկսում է բուժաշխատողների համար կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պատվաստումների վերաբերյալ հաճախակի հնչող...
13:42 23/06/2021Սուրենավանում վթարից տուժած 14-ամյա տղան գիտակցության է եկելՍուրենավան համայնքում տեղի ունեցած վթարից տուժած 14-ամյա տղան գիտակցության է եկել, սկսել է շնչել ինքնուրույն: Առողջական վիճակում կա դրական տեղաշարժ: Այս մասին հայտնում են «Սուրբ Աստվածայր» ԲԿ-ից։ ԲԿ...
11:55 23/06/2021Վրաստանում կորոնավիրուսի դեմ ընդհանուր պատվաստվել է 242 451 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 773 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում: Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 37 923 թեստ, այստեղից 20 636-ը՝...
11:20 23/06/202123.06.2021. Կորոնավիրուսի 100 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5599 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:10 22/06/2021Ինչպե՞ս պետք է կազմակերպել աշխատանքը՝ բարձր ջերմաստիճանային պայմաններումՇաբաթվա ընթացքում արձանագրված և կանխատեսվող շոգ եղանակի առնչությամբ առողջապահության նախարարությունը հիշեցնում է.

11:40 03/03/2020Диагностика и лечение коронавируса – бесплатныНадзор за исполнение данного указа был возложен на заместителя министра здравоохранения Артема Смбатяна. Положения указа распространяются на отношения, возникшие с 1 февраля 2020 года.
11:13 03/03/2020Результаты тестов на коронавирус еще у 8 человек оказались отрицательными – ПашинянСостояние здоровья единственного пациента, у которого диагностирован коронавирус, остается неизменным, у него даже температуры нет.
19:24 02/03/2020Премьер Армении: Ответы 9 тестов на коронавирус получены, нового случая не выявленоПремьер-министр Армении также сообщил, что никаких негативных изменений в состоянии здоровья находящихся в гостинице Golden Palace в Цахкадзоре граждан.
18:24 02/03/2020Борьба с коронавирусом в Армении: проведено 120 тестов, новых случаев не выявленоВ Армении продолжается работа по борьбе с новым коронавирусом.
15:56 02/03/2020Коронавирус подтвердился у россиянина, вернувшегося из ИталииЛица, с которыми общался заболевший коронавирусом россиянин, находятся под меднаблюдением, проводится лабораторное обследование.
14:53 02/03/2020В Иране от коронавируса умер высокопоставленный чиновникЧиновник скончался утром 2 марта в больнице «Масихе Данешвари» в Тегеране, куда госпитализировано большинство заразившихся коронавирусом иранцев.
13:57 02/03/2020Никол Пашинян призвал граждан не делать панических покупокН. Пашинян напомнил заголовки мировой прессы, самое опасное в сложившейся ситуации – это паника.
13:05 02/03/2020Никол Пашинян: Новых случаев заражения коронавирусом в Армении не зафиксировано, ждем результатов 9 тестовПремьер-министр обещал, общественность будет проинформирована о результатах этих тестов. Он пояснил, в случае положительного результата, проводится повторное тестирование.
12:35 02/03/2020Армения временно введет визовый режим с Ираном из-за коронавирусаВ связи с эпидемиологической ситуации в регионе правительство Армении приняло решение продлить и ужесточить ограничения по сообщению на армяно-иранской границе.
12:26 02/03/2020Третий случай заражения коронавирусом зафиксирован в БельгииПо данным министр здравоохранения Валлонского региона Бельгии Кристи Морреаль, в настоящее время она находится под карантином.
12:06 02/03/2020Никол Пашинян призвал граждан Армении ограничить поездки в Италию и ТурциюЧто касается ограничения авиасообщения по другим направлениям, премьер-министр отметил, невозможно закрыть авиасообщение по всем направлениям и изолироваться на 100%.
11:16 02/03/2020Как передают продукты питания изолированным в армянском Цахкадзоре гражданам? Видео«Самое главное, у них отсутствуют какие-либо симптомы, все они чувствуют себя хорошо. Любим всех вас», – отметил премьер-министр.
10:55 02/03/2020В Армении проходит заседание рабочей группы по предотвращению распространения коронавирусаВ данный момент проходит заседание рабочей группы по предотвращению распространения коронавируса. Премьер-министр РА Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook в связи с этим отметил: «В 10...
19:20 29/02/2020В Иране от коронавируса умер депутат парламентаОтмечается, что наличие нового типа коронавируса было подтверждено несколькими днями ранее.
16:13 29/02/2020Прибывший из Ирана в Ереван водитель грузовика прошел обследованиеНа вопрос, может ли отсутствие симптомов наличия коронавируса стать причиной не сдавать тест, С. Закарян ответила, что тест не выявляет наличие вируса в инкубационный период.
14:28 29/02/2020Врач: При гриппе не нужно сбивать температуруПедиатр отметил также, при гриппе не нужно сбивать температуру, поскольку именно высокая температура (ниже 38,5 градуса) помогает организму бороться с инфекцией.
13:45 29/02/2020Число зараженных коронавирусом в Японии увеличилось до 942 человекНаибольшее число заразившихся – 67 человек – в префектуре Хоккайдо на севере страны. В Токио подтверждены 36 случаев коронавирусной инфекции. К настоящему времени скончались 11 человек.
20:12 28/02/2020Выявлен уже второй случай заражения коронавирусом в ГрузииОн уточнил, что на сегодняшний день на карантине Грузии 87 человек: 31 в Сачхере, 21 в Абастумани, и 35 – в выделенном здании на территории тубцентре а в Тбилиси.
18:44 28/02/2020Сотрудники Центра по профилактике СПИДа написали коллективное заявление об уходеСотрудники Республиканского Центра по профилактике СПИДа Республики Армения распространили Коллективное заявление об увольнении.
15:28 28/02/2020Зафиксирован первый случай заражения коронавирусом в АзербайджанеДля предотвращения распространения вируса специалисты ищут людей, с которыми контактировал больной.