13:45 19/06/2021Երկրորդ շաբաթն անընդմեջ աշխարհում հայտնաբերվում է կորոնավիրուսի վարակի 3 մլն-ից պակաս դեպքՎերջին յոթ օրվա ընթացքում աշխարհում կորոնավիրուսային վարակի հաստատված դեպքերի թիվն աճել է շուրջ 2,6 միլիոնով: Այս մակարդակը, որը համապատասխանում է 2021 թվականի մարտի ցուցանիշներին, երկրագնդի վրա...
12:30 19/06/202119.06.2021. Կորոնավիրուսի 81 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է չորս մարդԵրեկ կատարվել է 4121 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 81 նոր դեպք: «Ունենք 106 առողջացած և 4 մահվան դեպք»,-հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։ Հունիսի 19-ի, ժամը...
13:37 18/06/2021Հայկական պատմամշակութային ժառանգությունը կներկայացվի Չեխիայի տարբեր քաղաքներումՀայկական պատմամշակութային ժառանգությունը ներկայացվելու է Չեխիայի տարբեր քաղաքներում։ Ծրագիրն իրականացվում է Սլավոնական մշակույթի օրերի ավանդական փառատոնի ընդլայնված ձևաչափի շրջանակներում, որտեղ...
11:04 18/06/202118.06.2021. Կորոնավիրուսի 86 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5586 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:59 18/06/202118.06.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպքԱրցախի Հանրապետությունում հունիսի 17-ին կատարվել է 38 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
18:47 17/06/2021«Սպուտնիկ V»-ի 15 000 չափաբաժին ՌԴ-ից ներկրվել է ԱրցախԱրցախի Հանրապետությունում շարունակվում է իրականացվել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ կանխարգելիչ պատվաստումների գործընթացը: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի առողջապահության...
11:53 17/06/202117.06.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 դեպքԱրցախի Հանրապետությունում հունիսի 16-ին կատարվել է 45 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:42 17/06/202117.06.2021. Կորոնավիրուսի 96 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5585 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:34 17/06/2021Ֆրանսիայում հանում են դիմակներըՖրանսիայում փողոցում դիմակ կրելն այսօրվանից դառնում է ոչ պարտադիր իսկ պարետային ժամը կչեղարկվի նախատեսվածից շուտ՝ ոչ թե հունիսի 30-ին, այլ արդեն հունիսի 20-ին: Նման խրախուսական ուղերձներով Ֆրանսիայի...
11:03 17/06/2021Թենգիզ Ցերցվաձե. Վրաստանում «հնդկական շտամի» տարածումը կարող է նպաստել չորրորդ ալիքի արագացմանըԹբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոցի տնօրեն Թենգիզ Ցերցվաձեի խոսքով, Վրաստանում չորրորդ ալիք կլինի, թե ոչ, կախված է նրանից, կենթարկվի արդյո՞ք բնակչությունը կանոնակարգերին: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին...
20:24 16/06/2021«Մարտունի» ԲԿ-ում ՊՇՌ հետազոտության արդյունքում հայտնաբերվել են Norovirus-ներԻնչպես տեղեկացրել էինք, հունիսի 12-13-ն ընկած ժամանակահատվածում «Մարտունի» ԲԿ-ից «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն» է տեղափոխվել աղիքային վարակին բնորոշ ախտանշաններով (ընդհանուր...
11:21 16/06/202116.06.2021. Կորոնավիրուսի 99 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5584 կորոնավիրուսով հիվանդ։
21:15 15/06/2021ԱՆ․Երևանի մանկապարտեզներում հայտնաբերվել են աղիքային ցուպիկի հարուցիչներԵրևանի նախադպրոցական կազմակերպություններում աղիքային վարակիչ հիվանդության բռնկումների արդյունքում հայտնաբերվել են աղիքային ցուպիկի հարուցիչներ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության...
17:35 15/06/2021Վրաստանում հաստատվել է կովիդի հնդկական շտամի 18 դեպքՍա հիմնականում վերաբերում է տարբեր երկրներից Վրաստան վերադարձող մեր քաղաքացիներին։
12:27 15/06/202115.06.2021. Կորոնավիրուսի 82 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5583 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:55 14/06/2021Համալսարանական հիվանդանոցում մեկնարկել է «Արյան դոնորի շաբաթը»Հունիսի 14-ին արյան դոնորի միջազգային օրն է: Օրվա շրջանակում ԵՊԲՀ «Հերացի» հիվանդանոցային համալիրի Արյունաբանական կետը հայտարարել է «Արյան դոնորի շաբաթ»: Համալսարանական հիվանդանոցի մամուլի...
12:11 14/06/20211-4 տարեկան 12 երեխա տեղափոխվել է Մարտունի ԲԿ-ումՀունիսի 12-13-ը Մարտունի ԲԿ-ից «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն» է տեղափոխվել աղիքային վարակին բնորոշ ախտանշաններով (ընդհանուր թուլություն, փսխում, լուծ) 1-4 տարեկան 12 երեխա:...
11:34 14/06/2021Սիրիայի հիվանդանոցներից մեկում հրետակոծության զոհերի թիվը հասել է 15 մարդուՍիրիայի հյուսիսում՝ Աֆրին քաղաքի հիվանդանոցներից մեկին հասցված հրթիռային հարվածի արդյունքում զոհերի թիվը հասել է 15-ի: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ այդ մասին հայտնել է «Associated Press»-ը՝ վկայակոչելով...
11:15 14/06/202114.06.2021. Կորոնավիրուսի 41 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5582 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:49 14/06/2021G7-ը մինչև 2022թ-ի ավարտը 1 միլիարդ COVID-19 պատվաստանյութի դոզաներ է նվիրելու«Մեծ յոթնյակի» երկրները համաձայնել են աշխարհում բաշխել ավելի քան մեկ միլիարդ պատվաստանյութ կորոնավիրուսի դեմ՝ մինչև 2022 թ-ի վերջերը` համաճարակն արմատախիլ անելու հույսով։ Այս մասին, Euronews-ի...

12:51 24/02/2020В Китае заявили о наличии «эффективной» вакцины против коронавирусаКроме того, Чжан Ханьхуэй опроверг предположения об искусственном происхождении коронавируса.
20:02 23/02/2020Премьер Никол Пашинян: Армения временно закроет границу с Ираном из-за распространения коронавирусаАрмения из-за распространения нового типа коронавируса на две недели закроет сухопутную границу с Ираном и прекратит воздушное сообщение с ИРИ.
09:58 22/02/2020В Ливане подтвердили первый случай заражения новым коронавирусомПервый случай заражения коронавирусом нового типа (Covid-19) подтвержден в Ливане, сообщил в пятницу межарабский телеканал Al Jazeera со ссылкой на ливанский Минздрав.
18:48 21/02/2020МИД Армении готов в сотрудничестве с Ираном предпринять все шаги по предотвращению эпидемии коронавирусаМинистерство иностранных дел Армении готово в случае необходимости в тесном сотрудничестве с иранскими коллегами предпринять все необходимые шаги по предотвращению эпидемии коронавируса.
10:48 21/02/2020Известно, когда начнутся испытания вакцины от коронавирусаВ свою очередь, заместитель Государственного комитета по здравоохранению КНР Цзэн Исинь отметил, что некоторые создаваемые Китаем виды вакцины уже начали тестировать на животных.
10:08 21/02/2020В школах и детсадах Арцаха прекращены занятия из-за сезонного гриппаМинистерство здравоохранения дает советы гражданам и призывает их следовать им.
20:00 20/02/2020Врачи рассказали о ситуации с распространением коронавируса в ИранеПо его словам, в данный момент населению не нужны респираторные маски. «Поводов для беспокойства нет», – добавил он.
18:41 20/02/2020На КПП «Мегри» усилен контроль после случаев смерти от коронавируса в ИранеКоронавирус приблизился к границам Армении. В соседнем Иране вследствие вируса зафиксировано 2 случая смерти, несмотря на то, что на официальном сайте ВОЗ нет подтверждения этого. И, поскольку из...
15:26 20/02/2020В Лондоне женщина играла на скрипке во время операции на головном мозгеХирурги из больницы Королевского колледжа в Лондоне удалили опухоль в головном мозге скрипачки Дагмар Тернер.
11:55 20/02/2020Ушел из жизни известный анестезиолог Армен БунятянС глубокой скорбью в сердце узнали о кончине выдающегося врача, создателя направления компьютерно-мониторных технологий в анестезиологии и реаниматологии Армена Бунятяна.
18:56 19/02/2020В армянском Масисе родился мальчик-богатырь весом более 5 кгВ роддоме армянского Масиса родился мальчик-«гигант». Об этом сообщают из Медцентра. Согласно информации, вес ребенка – 5500, рост – 60 см. «Весь коллектив медицинского центра Масиса и отделения по...
18:41 19/02/2020В Иране официально подтвердили два случая заражения коронавирусом в странеМинздрав сообщил об изоляции тех людей, предварительные анализы которых показали коронавирус.
13:19 19/02/2020Названа польза «вредного» гарнираПри этом специалисты напомнили, что позволить себе картофель могут только здоровые люди, у которых нет соответствующих противопоказаний.
18:28 18/02/2020Российские врачи спасли недоношенного младенца весом в 495 граммовМедики сразу поместили его в отделение реанимации новорожденных. Там он долгое время находился на зондовом питании и лишь недавно начал получать пищу с помощью соски.
09:36 18/02/2020Число погибших от коронавируса в Китае превысило 1,8 тыс. человекВ то же время, более 1,7 тыс. человек выздоровели и были выписаны из медучреждений.
17:40 17/02/2020Коронавирус назвали угрозой для раковых больныхНаибольшая опасность грозит онкобольным людям пожилого возраста.
19:34 15/02/2020Названы основные признаки недостатка воды в организме человекаОтмечается, что в день взрослый человек должен употреблять воды от 2 до 4% от массы тела, ребенок - от 10 до 15 % от массы тела.
15:13 15/02/2020В Европе зафиксирован первый случай смерти от коронавирусаПо данным агентства, всего во Франции насчитывается 11 случаев инфицирования.
12:15 15/02/2020В Египте выявлен первый случай заболевания коронавирусомЕгипет стал первым государством в Африке, где обнаружена эта инфекция.
10:06 15/02/2020Врач объяснил, почему ранняя весна может негативно повлиять на организм человекаКардиолог, доктор медицинских наук Юрий Конев пояснил, почему приход ранней весны может негативно отразится на человеке.