18:22 22/06/2021Վրաստանը հուլիսի սկզբից կանցնի մասսայական պատվաստմանՎրաստանը հուլիսի սկզբից կանցնի մասսայական պատվաստման, երբ օրական առնվազն 20 000 պատվաստում կարվի։ Այս մասին ասել է Վրաստանի գլխավոր վարակաբան Ամիրան Գամկղրելիձեն` միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի...
14:51 22/06/2021ՀՀ-ում գրանցվել է 65719-ից ավելի պատվաստման դեպք. Գայանե Սահակյան«ՀՀ-ում այս պահին տիրում է հարաբերական կայուն վիճակ, դեպքերի կտրուկ աճ չի գրանցվում»,-«Արմենպրեսի» մամուլի սրահում ասաց ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի գլխավոր...
14:33 22/06/2021Վրաստանում այսօրվանից վերացվում է դրսում դիմակը կրելու, իսկ հուլիսի 1-ից՝ գիշերը փողոց դուրս գալու արգելքներըըՎրաստանի Վարչապետին կից Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջգերատեսչական համակարգող խորհուրդը որոշում է կայացրեց հուլիսի 1-ից վերացնել գիշերը դուրս գալու արգելքը, իսկ երեքշաբթի օրվանից ընտրովի դարձնել...
12:09 22/06/2021Ֆիլիպինների նախագահը կալանավորմամբ սպառնում է կորոնավիրուսի պատվաստումներից հրաժարվողներինՖիլիպինների նախագահ Ռոդրիգո Դուտերտեն նախազգուշացրել է այն մարդկանց, ովքեր հրաժարվում են կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումներից, որ հնարավոր է կալանավորվեն: Այս հայտարարությունը Ֆիլիպինների ղեկավարն արել...
11:45 22/06/2021«Sputnik V»-ն առնվազն վեց ամիս պաշտպանում է COVID-19-ից․ պատվաստանյութի մշակողSputnik V պատվաստանյութը միանշանակ ապահովում է կորոնավիրուսից պաշտպանություն 6 ամսվա ընթացքում, դրա վերաբերյալ արդեն կան բավարար քանակությամբ տվյալներ։ Այս մասին ասել է Վլադիմիր Գուշինը՝ Գամալեայի...
11:30 22/06/202122.06.2021. Կորոնավիրուսի 77 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5598 կորոնավիրուսով հիվանդ։
17:46 21/06/2021«Վանաձոր» ԲԿ-ում հոսպիտալացվել է աղիքային վարակին բնորոշ ախտանշաններով 16 քաղաքացիՀիվանդների վիճակը գնահատվել է ծանր և միջին ծանրության, հիվանդներից 2-ը, ում վիճակը գնահատվել է ծանր, տեղափոխվել է «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն»:
14:00 21/06/2021Հայտնի են մթերքները, որոնք չի կարելի համատեղել բանանի հետՉելյաբինսկի «Բորմենտալ» կլինիկայի քաշի կարգավորման մասնագետ Պավել Իսանբաևը «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է, թե որ մթերքը չպետք է զուգակցել հասուն ու չհասած բանանի հետ: «Բանանը հիպոալերգիկ արտադրանք է, որը...
11:07 21/06/202121.06.2021. Կորոնավիրուսի 26 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5594 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:32 21/06/2021Ռուսաստանում արագանում է կորոնավիրուսի տարածումը հնդկական շտամովՅոթ օրվա ընթացքում Ռուսաստանի Դաշնությունում հայտնաբերվել է ավելի քան 108 հազար COVID-19 դեպք, ինչը գրեթե մեկ երրորդով ավելին է նախորդ շաբաթվա համեմատ: Գնալով ավելի շատ վարակվածների մոտ է...
09:15 21/06/2021Գիտնականները պարզել են COVID-19-ը արագ բուժելու միջոցըԱսթմայի ներշնչակ (ингалятор) օգտագործելը կարող է զգալիորեն կրճատել COVID-19-ից վերականգնվելու ժամանակը: Այս մասին գրում է Telegraph-ը՝ վկայակոչելով Օքսֆորդի համալսարանի գիտնականներին, գրում է «Ռիա...
18:26 20/06/2021Վրաստանում արձանագրվել է «հնդկական» շտամի երկու նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է «հնդկական» շտամի երկու նոր դեպք: Վրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի ղեկավար Ամիրան Գամղելիձեի խոսքով, երկուսն էլ հաստատվել են երեկ կեսօրին: Այս մասին...
12:56 20/06/202120.06.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 դեպքԱրցախի Հանրապետությունում հունիսի 19-ին կատարվել է 26 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:23 20/06/202120.06.2021. Կորոնավիրուսի 60 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5393 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:30 19/06/2021Հունաստանը մինչև հունիսի 26-ը իր երկիր մուտքը կթույլատրի միայն էքսպրես-թեստով«Հունաստանը մինչև հունիսի 26-ը երկարաձգել է օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքի կարգը և թույլատրել այն միայն էքսպրես-թեստով՝ կորոնավիրուսի համար բացասական ՊՇՌ թեստի փոխարեն»,- հայտնում է երկրի պաշտոնական...
18:08 19/06/2021Ֆրանսիայում ոստիկանությունն արցունքաբեր գազով ցրել է պարետային ժամը խախտած 1.5 հազար երիտասարդիՖրանսիայում ոստիկանությունը արցունքաբեր գազով է ցրել շուրջ 1,5 հազար մարդու, որոնք պարետային ժամի ընթացքում եկել էին անօրինական երեկույթի, արդյունքում մի քանի մարդ վիրավորվել է, այդ թվում՝...
17:53 19/06/2021Վաղը Երևանում ու մի քանի մարզերում թեժ է լինելու. +39Հանրապետության տարածքում հունիսի 19-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի: Արարատում, Արմավիրում, Արագածոտնի նախալեռներում,...
17:26 19/06/2021Հայաստանը «Սպուտնիկ-Վի»-ի նոր խմբաքանակ է ձեռք բերելՀայաստան է ներկրվել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ «Սպուտնիկ-Վի» (Գամ-Կովիդ-Վակ) պատվաստանյութի նոր խմբաքանակ: Այս մասին հայտնում են ԱՆ-ից։ Հանրապետությունում կորոնավիրուսային...
17:00 19/06/2021Ռուսաստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 17 906 նոր դեպքՌԴ Օպերատիվ շտաբի փոխանցմամբ ՝ անցած օրվա ընթացքում Ռուսաստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 17 906 նոր դեպք: Նոր տվյալները հրապարակել է «Գազետա ռու»-ն: Վարակի նոր դեպքեր են գրանցվել...
13:45 19/06/2021Արցախում կորոնավիրուսի երկու նոր դեպք է գրանցվելԱրցախում հունիսի 19-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 նոր դեպք։ Արցախի առողջապահության նախարարությունից մանրամասնում են, որ մեկ օրում կատարվել է 48 թեստավորում։...

13:39 28/02/2020Вакцина компании Нубара Афеяна от коронавируса будет протестирована в СШАПервые образцы были отправлены в Национальный институт аллергии и инфекционных заболеваний (NIAID), который подготовит вакцину для тестирования на людях уже в апреле 2020 года.
12:07 28/02/2020Никол Пашинян: Тьфу-тьфу-тьфу, в Армении не зафиксировано ни одного случая заражения коронавирусомПремьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook обратился к ситуации с распространением коронавируса в регионе и мире.
11:02 28/02/2020В Беларуси зафиксирован первый случай заражения коронавирусомВ Минздраве напомнили, что из-за ухудшения эпидемической обстановки в Южной Корее, Иране и Италии проводят обследования всех, кто прибывает из этих стран.
09:53 28/02/2020В Литве подтвердили первый случай заражения коронавирусомИнфекцию он подхватил в итальянской Вероне.
19:17 27/02/2020Вице-президент Ирана по делам женщин заразилась коронавирусомРанее тест на инфицирование коронавирусом COVID-19 оказался положительным у замминистра здравоохранения и двух парламентариев.
18:06 27/02/2020Скончавшийся в медцентре «Астхик» мужчина не был гражданином ИранаНа вопрос, уже точно подтверждено, что мужчина не был заражен коронавирусом, А. Асатрян ответил: «Пока у нас нет подобной информации, ничего не подтверждено».
15:33 27/02/2020Глава Минздрава Армении представил премьер-министру ситуацию с распространением коронавируса в регионе«Проведено 95 тестов, все оказались отрицательными. В данный момент у нас есть 850 тестов и еще 3000 будут скоро получены», – отметил министр здравоохранения.
13:42 27/02/2020Число заразившихся коронавирусом в Италии возросло до 474 человекВ то же время глава Ломбардии сообщил, что не заражен.
12:13 27/02/2020Маски, школы, детсады, антисептики, вирусы, коронавирус: что делать?В Армении, особенно в школах и детсадах, кажется, сократилось число случаев заболевания острыми респираторными заболеваниями, тем не менее, среди общества наблюдается обеспокоенность, на этот раз –...
10:15 27/02/2020В Грузии создан Чрезвычайный совет после первого случая заражения коронавирусом в странеНа сегодняшний день угрозы эпидемии в Грузии нет и никаких дополнительных ограничений, как например закрытие школ, введено не будет.
20:43 26/02/2020У прибывших из Ирана 52 граждан Армении нет никаких жалоб на здоровьеПрибывшие пассажиры будут находиться под домашним наблюдением.
19:45 26/02/2020В США будет протестирован препарат против коронавирусаИзлечившиеся побороли инфекцию с помощью иммунитета.
12:18 26/02/2020В Азербайджане с подозрением на коронавирус госпитализированы уже семь человекВо вторник более 20 человек были помещены на карантин в Азербайджане с подозрением на коронавирус.
19:35 25/02/2020Сотни туристов изолировали в отеле на Канарских островах из-за коронавирусаВ сообщении также отмечается, что изолированными в четырехзвездочном отеле, по предварительным данным, оказались около тысячи отдыхающих.
19:00 25/02/2020В Баку с подозрением на коронавирус госпитализированы граждане ИранаВ Иране на данный момент подтверждено более 60 случаев заболевания, из них 12 со смертельным исходом.
18:20 25/02/2020В ВОЗ призвали готовиться к «потенциальной пандемии» коронавируса нового типаПо определению ВОЗ, пандемия – это распространение нового заболевания в мировых масштабах.
11:21 25/02/2020Все заразившиеся коронавирусом пациенты во Франции выздоровелиБыло зарегистрировано 12 случаев заражения, один больной скончался.
10:43 25/02/2020Посольство РА обратилось к гражданам Армении в связи с распространением коронавируса в ИталииВ связи с ростом числа зараженных коронавирусом нового типа в Италии посольство Республики Армения в этой стране призывает граждан РА, находящихся в данный момент в Италии и желающих посетить Италию...
16:08 24/02/2020Медицинских масок нет и не будетНесколько недель назад, когда только в Китае поднялась шумиха вокруг случаев заражения и смерти от коронавируса нового типа, на улицах Еревана часто можно было встретить людей в медицинских масках.
15:43 24/02/2020Ученые определили самую устойчивую к раку группа кровиЭксперты также отметили, что главными факторами развития рака остаются злоупотребление алкоголем и табаком.