12:11 13/06/202113.06.2021. Կորոնավիրուսի 39 նոր դեպք է գրանցվել, 3 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5578 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:11 12/06/2021Վրաստանն անցել է կորոնավիրուսի երրորդ ալիքի գագաթնակետը, գտնվում ենք վայրընթաց լանջի վրա. Գամղրելիձե«Մենք անցել ենք երրորդ ալիքի գագաթնակետը, գտնվում ենք վայրընթաց լանջի վրա», –1tv.ge-ի հաղորդմամբ, Բաթումիում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Վրաստանի Հիվանդությունների...
18:38 12/06/2021Կորոնավիրուսի պատճառով Մոսկվայում անցնում են նոր սահմանափակումներիՀակահամաճարակային իրավիճակով պայմանավորված Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում նոր սահմանափակումներ են սահմանվել։ Քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտարարել է, որ գիշերային ժամերին՝ ժամը 23-ից 6-ը չեն գործի...
14:46 12/06/2021Վերջին մեկ օրում Վրաստանում կորոնավիրուսից 22 մարդ է մահացելՀարևան Վրաստանում վերջին 24 ժամվա ընթացքում կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 22 նոր դեպք է գրանցվել։ Այս մասին տեղեկացնում է «Գրուզիա օնլայն»-ը՝ վկայակոչելով այդ երկրի առողջապահության նախարարության...
13:20 12/06/202112.06.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 դեպքԱրցախի Հանրապետությունում հունիսի 11-ին կատարվել է 43 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք։ Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:22 12/06/202112.06.2021. Կորոնավիրուսի 88 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5575 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 12/06/2021«Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ում բացառիկ վիրահատությունն է արվել«Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ում հերթական բացառիկ վիրահատությունն է արվել՝ փրկելով փոքրիկ Նանեի կյանքը: Հայտնում է ԲԿ-ի մամուլի պատասխանատու Գևոգ Դերձյանն ու մանրամասնում, որ գյումրեցի աղջնակը հրաշքով է...
19:41 11/06/2021Ինչու՞ է Ավանեսյանը կեղծում, որ զոհվածների դիերի ոչ պատշաճ պայմաններում պահպանումը Աբովյանում մասնավոր դեպք է«Արժանապատիվ բուժաշխատողների միություն» հասարակական կազմակերպությունը առաջարկ է հրապարակել Առողջապահության նախարարությանը․ «Բաց առաջարկ ՀՀ առողջապահության նախարարություն Առողջապահության նախարարի...
11:42 11/06/202111.06.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 1 դեպք է հաստատվելԱրցախի Հանրապետությունում հունիսի 10-ին կատարվել է 33 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:06 11/06/202111.06.2021. Կորոնավիրուսի 95 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5574 կորոնավիրուսով հիվանդ։
14:51 10/06/2021Հավանաբար, անհրաժեշտ կլինի նաև պատվաստանյութի 3-րդ դեղաբաժինը. ԳամկղրելիձեՎրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի տնօրեն Ամիրան Գամկղրելիձեի հայտարարությամբ, այս պահին աշխարհում շատ հետազոտություններ են ընթանում և, ամենայն հավանականությամբ, անհրաժեշտ կլինի...
13:51 10/06/2021Վայքի ԲԿ-ում բուժում է ստանում աղիքային վարակին բնորոշ ախտանշաններով 11 երեխաՀՀ ԱՆ «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն»-ում այս պահին բուժօգնություն է շարունակում ստանալ «Սուր գաստրոէնտերիտ» ախտորոշմամբ հունիսի 8-9-ին հոսպիտալացված 10-ը երեխա: Բժիշկները երեխաների...
11:57 10/06/2021Եվրախորհրդարանը հաստատեց COVID վկայագրերըԵվրախորհրդարանը ճնշող մեծամասնությամբ աջակցեց Եվրամիությունում կորոնավիրուսի թվային սերտիֆիկատի ներդրմանը: Ակնկալվում է, որ փաստաթուղթը թույլ կտա նրանց, ովքեր պատվաստված են, ազատորեն տեղաշարժվել...
11:07 10/06/202110.06.2021. Կորոնավիրուսի 76 նոր դեպք է գրանցվել, 5 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5570 կորոնավիրուսով հիվանդ։
15:44 09/06/2021«Սուր գաստրոէնտերիտ» նախնական ախտորոշմամբ հոսպիտալացված 11 երեխաներից 5-ը դուրս են գրվել«Սուր գաստրոէնտերիտ» նախնական ախտորոշմամբ «Ինֆեկցիոն hիվանդությունների ազգային կենտրոն» հոսպիտալացված 11 երեխաներից 5-ը դուրս են գրվել: Ստացիոնարում բուժումը դեռ շարունակում է 6 երեխա, որոնց վիճակը...
12:58 09/06/202109.06.2021. Արցախում կորոնավիրուսի դեպք չի գրանցվելՀունիսի 8-ին կատարվել է 51 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի հաստատվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային...
12:20 09/06/2021Վերջին 24 ժամում Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 31 պացիենտՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 821 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge հատուկ կայք էջում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Երկրում վերջին 24...
11:13 09/06/202109.06.2021. Կորոնավիրուսի 99 նոր դեպք է գրանցվել, 11 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5565 կորոնավիրուսով հիվանդ։
18:00 08/06/2021«Սուր գաստրոէնտերիտ» նախնական ախտորոշմամբ երեխաներ են տեղափոխվել հիվանդանոցԱյսօր ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը տեղեկատվություն է ստացել, որ Երևանի մանկապարտեզներից մեկի 11 սան՝ սրտխառնոց, փսխում և ընդհանուր թուլություն ախտանշաններով,...
12:31 08/06/2021Վրաստանում կորոնավիրուսի դեպքերը անցնում են հազարը, մահացել է 17 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 023 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 29 517 թեստ, այստեղից 21 585-ը՝ հակագենի արագ թեստով...

17:04 14/02/2020Запущен эксперимент по диагностике расстройств аутистического спектра сразу после рождения ребенкаЕсли им удастся определить метаболиты и другие элементы, говорящие о высоком риске развития аутизма, это позволит вовремя принять меры и сократить число случаев аутизма вдвое.
10:26 14/02/2020В ВОЗ заявили о вероятности заражения коронавирусом двух третей жителей ЗемлиК настоящему моменту только в Китае от заболевания скончались 1367 человек, выздоровели почти 6 тысяч, число подтвержденных случаев заражения приближается к 60 тысячам.
17:38 13/02/2020Какие продукты способны делать человека счастливее? Перечислили американские ученыеПища напрямую влияет на нашу психику. Что нужно есть, чтобы улучшить настроение, а чего лучше избегать, рассказали специалисты клиники Майо в Аризоне.
11:38 12/02/2020Новый коронавирус в Китае: число заразившихся приблизилось к 45 тыс., погибли свыше 1,1 тыс. человекВ китайских больницах на данный момент проходят лечение 38,8 тыс. человек, состояние 8,2 тыс. больных оценивается как тяжелое.
10:56 11/02/2020Распространение коронавируса в Китае: население призвали разумно использовать маскиОбщее число подтвержденных случаев заболевания в Китае, по последним данным, составляет 42 638, выздоровели 3996 человек, скончались 1016.
13:09 10/02/2020Выявлен новый путь передачи коронавируса 2019-nCovСпециалисты выявили новый путь передачи китайского коронавируса 2019-nCov — им может стать диарея. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на издание Science Alert. Считается, что основным способом...
15:46 08/02/2020Юзеры бьют тревогу: в Ереване выброшены туши свинейОтметим, что корреспондент Panorama.am попытался позвонить на горячую линию Службы безопасности пищевых продуктов, но звонки остались без ответа.
15:13 08/02/2020Второй специальный госпиталь в китайском Ухане готов к приему пациентовПервая группа медицинских работников уже прибыла на место, они ведут подготовку к приему пациентов.
10:32 06/02/2020В ВОЗ рассказали, сколько денег необходимо для борьбы с новым типом коронавирусаКак указывается в заявлении ВОЗ, для борьбы с дальнейшим распространением вируса и защиты уязвимых государств в ближайшие месяцы нужно потратить на соответствующие меры $675 млн.
20:04 05/02/2020Число вылечившихся от коронавируса превысило тысячуОбщее число инфицированных составляет 24,6 тысячи.
13:09 05/02/2020ДТП с участием маршрутки в Ереване: Минздрав Армении сообщает подробности о состоянии здоровья 6 пострадавшихКак сообщают из Минздрава, 3 из них были переведены в МЦ «Астхик». По предварительным данным, они получили переломы средней тяжести, угрозы для их жизни нет.
18:03 04/02/2020В ВОЗ опровергли начало пандемии коронавирусаРаспространение коронавируса типа 2019-nCoV пока не достигло такого уровня, чтобы можно было говорить о начале пандемии, то есть эпидемии всемирного масштаба.
12:23 04/02/2020В Инфекционной больнице Норка вернувшимся из Китая не сделали тестов для диагностики нового типа коронавирусаКак выяснилось в больнице, тесты для пациентов, у которых сразу несколько симптомов заболевания и которые находятся в тяжелом состоянии.
11:48 04/02/2020Тест на коронавирус: результаты у 6 госпитализированных в Армении пациентов – отрицательныеИсходя из вышеотмеченного, министерство здравоохранения вновь призывает не поддаваться панике и следовать рекомендациям врачей.
18:03 03/02/2020Какие продукты могут защитить от бактерий и вирусов? Рассказала врачЭто богатая каротиноидами морковь, картофель, капуста, шпинат, а также рыба, орехи и семена, в которых много витамина Е, цинка, селена и меди.
14:22 03/02/2020В Китае зараженная коронавирусом женщина родила здорового ребенкаМедики, принимавшие участие в родах, проходят проверку на коронавирус.
13:37 03/02/2020Вслед за коронавирусом в Китае зарегистрировал вспышку птичьего гриппаО случаях заражения человека пока не сообщается.
13:17 03/02/2020Названы самые популярные мифы о коронавирусеАмериканское издание Mashable раскрыло популярные мифы о коронавирусе, которые распространяются в интернете.
12:41 03/02/2020Михаил Мишустин заявил о намерении депортировать из России зараженных коронавирусом иностранцев«Это позволит осуществлять депортацию иностранных граждан, если у них будет выявлена такая болезнь», – отметил премьер-министр РФ.
11:21 03/02/2020Гражданка Армении эвакуирована из китайского Уханя в Казахстан: её поместили на карантинВ медучреждении эвакуированные граждане пройдут дополнительное обследование, в первую очередь, тестирование на коронавирусную инфекцию.