12:16 19/02/2021ՌԴ ԱԳՆ-ն երկրում հավատարմագրված դիվանագետներին հրավիրում է պատվաստվել COVID-19-ի դեմՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հաստատել է, որ կորոնավիրուսի պատվաստմանը մասնակցելու հրավերներ են ուղարկվել Ռուսաստանում հավատարմագրված բոլոր դեսպանատներ և միջազգային կազմակերպությունների...
11:55 19/02/2021Հետազոտողները գնահատել են «Pfizer» պատվաստանյութի արդյունավետությունը՝ առաջին դեղաչափից հետո«Pfizer» պատվաստանյութի արդյունավետությունն առաջին չափաբաժնից հետո 85% է, պարզել են Իսրայելական «Շեբա» բժշկական կենտրոնի հետազոտողները, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ «Այն բանից հետո, երբ հունվարին...
10:58 19/02/202119.02.2021. Կորոնավիրուսի 191 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2931 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 191 նոր դեպք: Առողջացել է 213 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
18:32 18/02/2021Կինը նիհարել է 64 կիլոգրամ՝ չհրաժարվելով իր սիրած կերակուրներիցՄեծ Բրիտանիայի բնակիչ Դոննա Գրիֆիթսը պատմել է, թե ինչպես է իրեն հաջողվել նիհարել 64 կիլոգրամ: Daily Express-ի լուրը ներկայացրել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: Կինը խոստովանել է, որ միշտ սիրել է ուտել: Գրիֆիթսը...
12:49 18/02/2021Ովքե՞ր կորոնավիրուսի դեմ անվճար պատվաստվելու հնարավորություն կունենան«Կորոնավիրուսի դեմ պետպատվերի շրջանակում կարող են պատվաստվել ռիսկային խմբում ներառված քաղաքացիները։ Արդեն հաստատվել է այդ ցանկը»,- այսօր Կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ...
11:38 18/02/2021Արցախում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսի 4 դեպքԱրցախում փետրվարի 17-ին կատարվել է 36 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Արցախի...
11:05 18/02/202118.02.2021. Կորոնավիրուսի 223 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 2 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3211 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 223 նոր դեպք: Առողջացել է 101 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 2 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության...
14:51 17/02/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 486 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 486 նոր դեպք: Վերջին 24 ժամում երկրում կորոնավիրուսից ապաքինվել է 499 մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 13 պացիենտ: Այս մասին գրում...
13:00 17/02/2021Անգլիան ՄԱԿ-ի ԱԽ-ին կոչ է անում ընդունել հրադադարի մասին բանաձև պատվաստումներ իրականացնելու համարԸստ եվրոպական լրատվամիջոցների՝ չորեքշաբթի օրը Անգլիան հանդես կգա բանաձևի ընդունման նախաձեռնությամբ, որով ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը հակամարտությունների մեջ ներգրավված երկրներին կոչ կանի հաստատել...
11:25 17/02/2021Արցախում ընդհանուր հաստատվել է կորոնավիրուսի 2379 դեպքԱրցախում փետրվարի 16-ին կատարվել է 48 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի գրանցվել։ Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, Արցախում 2021 թվականին...
10:37 17/02/2021ԵՄ-ն ու ԱՀԿ-ն մտադիր են նաև Հայաստանին պատվաստանյութն ավելի հասանելի դարձնելԵվրոպական միությունը և Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը հայտարարել են, որ 40 միլիոն եվրո կտրամադրեն եկող երեք տարիներին, ապահովելու համար, որ Հայաստանը, Ադրբեջանը, Վրաստանը, Մոլդովան և...
10:18 17/02/2021Ամբողջ աշխարհում կորոնավիրուսից մահվան դեպքերը 10 տոկոսով նվազել են․ ԱՀԿՓետրվարի 8-15-ին, նախորդ մեկ շաբաթվա համեմատ, աշխարհում կորոնավիրուսից վարակվածների թիվը նվազել է 16 տոկոսով, իսկ մահացությունների թիվը՝ 10 տոկոսով: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, տվյալները հրապարակել է...
14:28 16/02/2021Արցախում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսի 9 դեպքԱրցախում փետրվարի 15-ին կատարվել է140 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 9 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Արցախի...
13:35 16/02/2021Հոսպիտալացվել է Միխայիլ ԲոյարսկինՌՍՖՍՀ ժողովրդական արտիստ Միխայիլ Բոյարսկին Սանկտ Պետերբուրգում հոսպիտալացվել է: «Գազետա ռու» -ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է «Mash at Moika» Telegram ալիքը՝ հղում անելով դերասանի կնոջը՝ Լարիսա...
11:23 16/02/202116.02.2021. Կորոնավիրուսի 136 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 3 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3075 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 136 նոր դեպք: Առողջացել է 243 մարդ: Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 3 մահվան դեպք: ԱՆ ներկայացրած տվյալներով,...
11:02 16/02/2021Հունաստանում տարեց տղամարդը մահանում է COVID-19 պատվաստումից ութ րոպե անցԿրետեի Հերակլիոնի համալսարանական հիվանդանոցում 85-ամյա մի տղամարդ է մահացել COVID-19-ի դեմ պատվաստվելուց հետո, սակայն բժիշկները նրա մահը չեն կապում պատվաստանյութի հետ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին...
10:24 16/02/2021Բրիտանիայում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի մեկ այլ շտամ, որը տարածվել է 10 երկրներումԷդինբուրգի համալսարանի գիտնականները Մեծ Բրիտանիայում հայտնաբերել են կորոնավիրուսի մեկ այլ տեսակ, որն արդեն տարածվել է ընդհանուր առմամբ 10 երկրներում: Այս մասին նախօրեին հաղորդել է The Guardian-ը՝...
10:03 16/02/2021ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը կնքել է ՔՈՎԻԴ-19 Pfizer-BioNTech պատվաստանյութերի մատակարարման պայմանագիրըՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը՝ COVAX միջազգային նախաձեռնության անունից 2021 թվականի ընթացքում, Pfizer-BioNTech պատվաստանյութերի մատակարարման վերաբերյալ համաձայնագիր է ստորագրել՝ ՔՈՎԻԴ-19-ի դեմ պայքարող Pfizer-ի հետ:...
22:49 15/02/2021Վանաձորում տարեդարձի խնջույքի մասնակիցները թունավորվել ենԱյսօր ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն տեղեկատվություն է ստացվել այն մասին, որ աղիքային վարակ նախնական ախտորոշմամբ Վանաձորի ինֆեկցիոն հիվանդանոց հոսպիտալացվել են...

18:26 30/09/2016Глава Минздрава Армении Левон Алтунян представит новую программу в сфере кардиологии«Сегодня настоящий праздник – 55 лет со дня основания Научно-исследовательского института кардиологии имени Л.А. Оганесяна», – сказал Л. Алтунян.
17:12 28/09/2016Премьер Армении Карен Карапетян потребовал от нового главы Минздрава обеспечить прозрачное распределение госзаказов«У вас непременно должна быть цель, чтобы ваша доля в ВВП и бюджетные затраты в вашем направлении были соразмерными», – отметил К. Карапетян.
15:55 27/09/2016Известно имя нового главы Минздрава АрменииЛевон Алтунян назначен министром здравоохранения Армении.
19:28 23/09/2016Фонд «Армянский реестр доноров костного мозга» проведет уникальное генетическое исследование в НКРПремьер НКР А. Арутюнян заверил, что правительство Арцаха окажет максимальное содействие организации в НКР предусмотренных благотворительным фондом исследований.
17:56 22/09/2016Марк Цукерберг потратит $3 млрд. на борьбу со всеми заболеваниями мираКак заявляет сам глава Facebook, если задуманный план сработает, то продолжительность человеческой жизни вырастет до 100 лет.
16:48 17/09/2016«Право на достойную смерть»: в Бельгии впервые подвергли эвтаназии несовершеннолетнего«К счастью, очень мало детей, которые рассматриваются в такой связи, но это не означает, что мы должны отказывать им в праве на достойную смерть».
12:10 14/09/2016Армения принимает участие в 66-й сессии Европейского регионального комитета ВОЗАрмению на сессии представляет директор Республиканского центра профилактики СПИДа при Минздраве Самвел Григорян.
19:56 09/09/2016«Операция не нужна»: участник группы «Сасна црер» Ованнес Арутюнян обследован в ереванском медцентре «Эребуни»Ранее депутат Заруи Постанджян представила обращения министру здравоохранения РА Армену Мурадяну и омбудсмену Арману Татояну, отметив, что О. Арутюнян нуждается в срочной операции.
19:28 09/09/2016Директор ереванского медцентра: Участник группы «Сасна црер» Павел Манукян не останется инвалидомСейчас могу с уверенностью сказать, что проблемы укорочения ноги у Павла Манукяна нет, мы даже измерили ногу после операции. Даже если будет, то это будет вопрос одного сантиметра.
14:45 09/09/2016Ученые раскрыли секрет древнего китайского снадобья против ракаТрадиционное китайское снадобье «кушэн», которое врачи в Китае сегодня используют в качестве дополнения к химиотерапии рака, действительно помогает организму бороться с опухолью.
12:48 07/09/2016Законопроект Тевана Погосяна о создании в Армении «Банка донорской спермы призывников» отправили на доработку«В рамках этой законодательной инициативы были озвучены определенные вопросы, которые уже обсуждены с ответственными лицами сферы здравоохранения».
14:32 03/09/2016В Малайзии выявлен первый случай местного заражения вирусом ЗикаВирус обнаружен у 61-летнего мужчины из северного штата Сабах. Предположительно, его укусил зараженный москит.
17:29 02/09/2016Директор ереванского медцентра: Участники группы «Сасна црер» Арам Манукян и Ашот Петросян уже ходят с помощью костылейОн отметил, что пациенты могут вернуться в УИУ «Больница для осужденных» завтра или послезавтра.
14:35 02/09/2016Правительство Армении одобрило Стратегию по улучшению здоровья детей и подростковАрмен Мурадян напомнил, что правительство Армении в 2009 году одобрило национальную стратегию здоровья и развития детей и подростков и план действий на 2009-2015гг.
18:44 30/08/2016Операция участника группы «Сасна црер» Ашота Петросяна прошла нормально – Микаел Манукян«Из этого следует сделать вывод, что в “Больнице для осужденных” медицинская помощь оказывается надлежащим образом».
17:23 30/08/2016Участник группы «Сасна црер» Арам Манукян прооперирован в ереванском медицинском центре «Эребуни»В послеоперационный период Арам Манукян останется в отделении реанимации медицинского центра «Эребуни», под наблюдением медиков, с целью недопущения осложнений.
15:35 30/08/2016Раненый армянский военнослужащий Роланд Саакян перенес еще одну операциюТаким образом за 5 месяцев лечения в Центральном клиническом военном госпитале Министерства обороны Армении Р. Саакян был прооперирован 9 раз, на этот раз ему прооперировали пролежень.
15:38 24/08/2016При нарушении условий хранения безопасность потребителей газировок с аспартамом не гарантируется. ИсследованиеИсследование проводил Информационно-аналитический отдел по оценке рисков пищевой цепи Центра эколого-ноосферных исследований Национальной академии наук Армении.
13:57 19/08/2016Пострадавшие в ДТП в Сюникской области Армении ливанцы выписаны из больницыИз 5 попавших в ДТП граждан Ливана в медицинский центр Сисиана обратились только трое: сестры 62 и 47 лет, а также 54-летний водитель.
15:38 18/08/2016Участник группы «Сасна црер» Павел Манукян будет прооперирован в Больнице для осужденныхОперация будет проведена 19 августа.