16:42 18/01/2021Ռազմական փորձագետ. Տարածաշրջանում շահեկան դիրքավորվածները փորձում են արագ ամրապնդվել, իսկ ազդեցություն կորցրածները՝ վերականգնվելԱրցախյան պատերազմում կապիտուլյացիայի փաստաթուղթ ստորագրած Հայաստանը դեռ չի կարողացել շունչ քաշել, զինված ուժերի վերականգնմամբ զբաղվել, դեռ պատերազմական գոտում փնտրում են անհետ կորածների մարմինները,...
09:40 18/01/2021Բագրատ Սրբազան. Այսօր մեր երկրում ոսկե հորթի փառաբանությունը տեղի է ունենում ամենաբարձր մակարդակով«Լսում ենք նույնիսկ՝ պատասխանատուները մեր կյանքի հրաժարվում են հոգևոր ու ազգային տեսիլքից, ի գին թվացյալ նյութական բարիքների։ Նյութական բարիք չի լինելու, մինչև չլինի հոգևոր բարիքը, մինչև խորապես...
15:02 16/01/2021Վազգեն Մանուկյան. Մենք պատերազմ հրահրող չենք, բայց դիմադրություն ենք ցույց տալու«Կան մարդիկ, որ ասում են՝ Նիկոլը գնա, ուրիշները գան, վերսկսելու է պատերազմը։ Ոչ»,- Վանաձորում քաղաքացիների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Հանուն հայրենիքի փրկության շարժման կողմից վարչապետի միասնական...
11:58 16/01/2021Մարուքյան. Փաշինյանը Մոսկվայում չպետք է ստորագրեր այդ հայտարարությունը, բայց պարտության սիմվոլը չէր կարող նման բան անել«Մինչև հունվարի 11-ին հասնելը, նոյեմբերի 10-ից հետո մենք պնդում ենք, որ հիմնական բանակցողը պետք է փոխվի։ Այսինքն՝ բանակցող Նիկոլ Փաշինյանը պետք է փոխվի, նոր մարդ պետք է գնար բանակցելու»,- հայտարարել...
16:20 15/01/2021Չպետք է թույլ տանք, որ Ադրբեջանը քաղաքականացնի գերիների հարցը. ՄԻՊ«Հայ երեխաների նկատմամբ թիրախավորված հայատյացությունը Ադրբեջանում ունի առանձնակի ուղղություն և հատուկ խրախուսվում է»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը։ Նրա...
18:22 14/01/2021«Սա թշնամուն հանձնելու կամ լքելու գյուղ չէ». սահմանամերձ դարձած Սրաշենի բնակիչՆոյեմբերի 10-ին ստորագրված եռակողմ կապիտուլյացիոն հայտարարությունից հետո թշնամուն հանձնվեցին ոչ միայն Արցախի յոթ շրջանները, այլ նաև Սյունիքի մի քանի կարևորագույն դիրքեր, ինչի հետևանքով սյունաց...
14:29 14/01/2021Մարկարով. Պոպովի հարցազրույցը ցույց տվեց, որ մոտեցումները սկսել են փոխվել 2018-2019-ին հայաստանյան կողմից«Այն ընկալումների ու ներկայացումների, որոնք արտացոլում են գտել Փաշինյանի հոդվածի մեջ, և այն իրականության, որը ներկայացվել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի նախկին համանախագահի կողմից, միջև կան էական...
13:35 14/01/2021Եթե Հայաստանում իշխանության մնար Ղարաբաղի հին քաղաքական վերնախավը, 2020-ի աշնանը ռազմական իրավիճակն այլ կլիներ․Կոնստանտին Մակիենկո«Պատերազմը Լեռնային Ղարաբաղում ավարտվեց երկու ամիս առաջ: Պատերազմում պարտված Հայաստանում շատերի համար նման արդյունքն անակնկալ էր: Այնուամենայնիվ, որոշ վերլուծաբաններ կանխատեսում էին ղարաբաղյան...
11:21 14/01/2021Քերի Կավանո․ԼՂ հակամարտությունը լուծված չէ, առանցքային խնդիրները մնում ենԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նախկին համանախագահ Քերի Կավանոն թվիթերում, անդրադառնալով հունվարի 11-ին Մոսկվայում Պուտին-Փաշինյան-Ալիև հանդիպմանը գրել է․ «Եռակողմ հանդիպման դրական կողմն այն էր, որ...
09:14 14/01/20212,5 տարի առաջ մարդկանց մի խումբ զավթեց իշխանությունն ու սկսեց երկիրը տանել լրիվ այլ ուղղությամբ. Վազգեն Մանուկյան«Սարսափելի իրավիճակ է, ամոթալի վիճակ է, ամբողջ դառնությունն այն է, որ այդ վիճակից կարելի էր խուսափել»,- դեռ 2020 թ.
20:09 13/01/2021«Ալիևը 2 կարևոր խնդիր է լուծելու». Վազգեն Մանուկյանը խոսել է Մոսկվայի հանդիպման մասինՎարչապետի` ընդդիմության միացյալ թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում անդրադարձել է հունվարի 11-ին Մոսկվայում կայացած Փաշինյան-Պուտին-Ալիև հանդիպմանը, ինչպես նաև խոսել է...
18:37 13/01/2021Շուռնուխում «ստաբիլ տյաժոլի» վիճակ է․համայնքապետՀայաստանի և սփյուռքի բարերարների աջակցությամբ Շուռնուխ գյուղում նոր թաղամաս կկառուցվի։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Շուռնուխ համայնքի ղեկավար Հակոբ Արշակյանը։ «Բարերարները պատրաստ են...
13:22 13/01/2021Գագիկ Մակարյան. Մեր դիվանագետները հիմա Հայաստանում չպետք է քնեինՀայաստանի տարածքով անցնելիք Թուրքիա-Հայաստան-Ադրբեջան-Ռուսաստան երկաթգիծն առավել ձեռնտու է ԵԱՏՄ-ին՝ հանձին Ռուսաստանին, Թուրքիային ու Ադրբեջանին։ Հայատանին այն կարող է օգուտներ տալ, եթե վարպետորեն ու...
11:39 12/01/2021«Ի ուրախություն մեզ՝ բոլորիս, տարին ավարտել ենք բավականին բարձր և տպավորիչ հարկային կարգապահությամբ»ֆիննախը չի ուզում պատասխանատու լինել, թե ինչպես են ապրելու մարդիկ, երբ առաջին անհրաժեշտության մթերքների գինը թանկացել է
19:55 11/01/2021Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը շարունակում է մնալ չլուծված․Ն․ ՓաշինյանԼեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակը շարունակում է մնալ չլուծված հարց: Այս մասին եռակողմ հանդիպումից հետո ճեպազրույցի ընթացքում ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ցավոք, այս...
15:55 11/01/2021Պուտինը՝ Փաշինյան-Ալիև հանդիպմանը․ Ռուսաստանը Ղարաբաղի հարցում իր բոլոր գործողություններում հետևել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի սկզբունքներին«Ուրախ եմ ձեզ ողջունել Մոսկվայում ու շնորհակալ եմ, որ արձագանքեցիք համատեղ քննարկել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ նոյեմբերի 9-ի մեր եռակողմ հայտարարության կատարման ընթացքն ու հետագա քայլերը՝ խնդիրների...
14:55 09/01/2021Մշակութաբան. Լռելու իրավունք չունենք«Մշակույթի գործիչը մանավանդ այս պայմաններում իրավունք չունի լռելու»,- ասուլիսում ասաց «Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամ, մշակութաբան Սամվել Հարոյանը։ Նրա խոսքով, մշակույթի գործիչը նման...
14:35 09/01/2021Հայաստանը խաղալիք է այլոց, դժբախտաբար, նաև մեր ներքին տականքի համար. կինոռեժիսոր«Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամ, գրականագետ Սերժ Սրապիոնյանը իշխանության կողմից շրջանառվող «նախկիները կվերադառնան» արտահայտությունը համարում է մեծագույն հաջողված միֆերից մեկը։ «Այս...

12:58 27/12/2018Бум на петарды в Армении: микрохирург призывает родителей не покупать детям калечащую пиротехникуНа Новый год и в постпраздничные дни в Армении постоянно регистрируются случаи получения травм от использования пиротехнической продукции.
13:06 26/12/2018Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна обратились в Кассационный судКассационная жалоба состоит из 107 страниц.
11:29 25/12/2018Судьба старой новогодней ёлки на Площади Республики в Ереване пока не решенаМеталлические конструкции старой ёлки, которая устанавливалась на Площади Республики, хранятся на складе, а их дальнейшая судьба пока ещё не решена.
12:11 21/12/2018Сотрудники министерства Диаспоры Армении: Нельзя одним взмахом пера свести к нулю проведенную ведомством колоссальную работу«В случае с министерством Диаспоры проблема в том, что стоит вопрос о полной ликвидации ведомства как такового, а не изменение формата, объединения с другим», – отметил он.
13:29 20/12/2018Показатель плохой экологической ситуации: эколог о гибели птиц в Ереване«Экологическая ситуация может повлиять и на другие явления. Падеж птиц, в свою очередь, приведет к другим последствиям, но лучше об этом расскажут орнитологи», – сказала она.
13:26 19/12/2018Замглавы МИД России: Рассчитываем, что новое руководство Армении найдет в себе мужество противостоять шантажу и давлению США«На фоне происходящих в нынешнем году радикальных перемен в стране вмешательство Вашингтона в ее внутренние и внешнеполитические дела становится все более бесцеремонным», – сказал Карасин.
19:50 18/12/2018Писатель Давид Самвелян: Книга обладает мощной силой и отрывает тебя от реальности, нужно просто поддаться влиянию этой красивой силыЖелаю всем любви по отношению к нашей стране, друг другу и жизни. Непоколебимой воли, возможности и веры в собственные силы.
13:59 18/12/2018Посол С. Копыркин: Ереван и Москва ведут конструктивный диалог по вопросу неприсутствия иностранных военных на биолабораториях в АрменииПо его словам, идет диалог по вопросу деятельности биолабораторий не только в Армении, но и в других странах бывшего Советского Союза, которые расположены вблизи границ РФ.
14:08 15/12/2018Исчезающий сиг, увеличивающееся с каждым днем число продавцов рыбы и неработающие запреты. Что делать?Особенно в предпраздничные дни на улицах столицы Армении Еревана на каждом шагу можно встретить продавцов рыбы, которые предлагают покупателям не только сиг, но и икру.
13:38 13/12/2018В Армении актеры театра «Амазгаин» имени Соса Саркисяна прекращают забастовкуПри этом актер ответил отрицательно на вопрос, встречались ли они с Чалдраняном до представления им заявления об отставке.
12:54 13/12/2018МИД РФ: Москва настроена на конструктивный диалог с Арменией после парламентских выборов9 декабря в дружественном нам государстве прошли внеочередные парламентские выборы, отметила на еженедельном брифинге официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
15:59 12/12/2018Лариса Алавердян: Когда речь идет об известных деятелях, компетентные органы должны быть крайне корректнымиПо ее словам, к сожалению, сегодня имеем то, что имеем, включая более чем достойное осуждения отношение со стороны силовых структур.
11:04 12/12/2018Рубен Варданян: Армения стремится модернизировать свою экономику, все мы должны помогать Николу ПашинянуРодившийся в Армении филантроп и предприниматель Рубен Варданян более подробно о событиях в республике рассказал DW.
12:07 11/12/2018Хорен Байрамян: Между РФ и Арменией не выбираю, а Мхитарян – пример для всех насОдин из ведущих игроков «Рубина», который закрыл первую часть российского сезона гостевой победой над «Зенитом», – 26-летний атакующий полузащитник Хорен Байрамян – дал интервью «Советскому спорту».
13:53 10/12/2018Глава ЦИК Армении Т.Мукучян представил принцип распределения мандатовИтоги состоявшихся 9 декабря внеочередных выборов в Национальное Собрание Армении окончательно будут подведены на 7-й день после голосования.
12:04 10/12/2018В Ереване стартовал третий глобальный форум «Против преступления геноцида»Армения предоставляет крепкую платформу для международного сотрудничества в вопросе предупреждения преступления геноцида.
12:52 09/12/2018Уршула Гачек: БДИПЧ/ОБСЕ в курсе особой атмосферы вокруг сегодняшних выборов в Армении, но мы должны быть беспристрастными«Политические комментарии мы оставляем другим», – сказала она.
12:11 09/12/2018«Это очень важный день»: Президент Армении Армен Саркисян выполнил свой гражданский долгПрезидент Армении Армен Саркисян сегодня, 9 декабря, на избирательном участке 9/59 проголосовал на внеочередных выборах в Национальное Собрание РА.
15:22 06/12/2018«30 лет после землетрясения в Гюмри»: переживший трагедию художник рассказал, что они не видели ни света, ни надеждыУ нас был частный дом. Мне показалось, что это обычное землетрясение, которое бывало и раньше, ничего опасного тоже нет. Моя мама сказала, чтобы все мы покинули дом. Я взял ребенка и вышел.
13:25 05/12/2018Давид Шахназарян не пойдет в Службу национальной безопасности АрменииЯ уже не пойду, у меня нет времени, лучше пообщаюсь с журналистами, сказал Шахназарян.