12:25 23/01/2021Սիստեմատիկ կերպով հարվածում են մեր ազգային, պետական կարևոր ինստիտուներին, դրանց հիմքերին. Ռուբեն Մելքոնյան«Չի կարելի մեկնաբանել բացահայտ տգիտությունը, այն, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է»,- ասուլիսում ասաց թուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանն՝ անդրադառնալով Շուշիի մասին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը։...
11:28 23/01/2021Մեղրիի միջանցքի և այլ ենթակառուցվածքների վտանգները Սյունիքի համար«Սյունիքի անվտանգությունը աշխարհաքաղաքական զարգացումների համատեքստում» թեմայով համաժողովին մասնակցած փորձագետները կարծում են, որ հունվարի 11-ի փաստաթղթով նախատեսված նոր ենթակառուցվածքների կառուցումը...
11:11 23/01/2021Արթուր Վանեցյան. Հայաստանում և Արցախում պետք է լինի խաղաղության և վերելքի հստակ որոշում«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հոդվածը
09:49 23/01/2021Նիկոլը կեղծելու է ընտրությունները, որովհետև եթե ինքը չվերընտրվի, ինքը դատվելու է. Իշխան Սաղաթելյան«Մեզանից որևէ մեկը դեմ չէ արտահերթ ընտրություններին։ Ըստ էության, արտահերթ ընտրությունը մեր պահանջն է եղել»,- ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միության անդամների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՅԴ ԳՄ...
12:44 22/01/2021Անվախ ղեկավարը պետք է կարողանա լավագույնս բացատրել՝ ինչպես կարող է հայկական Շուշի քաղաքը չլինել հայկական. Պողոսյան«Ամոթ է, եթե Հայաստանի ղեկավարը տարածաշրջանում միակ, իրականում պատմական հայկական քաղաքի մասին, որը գոյություն ունի այսօր Հայաստանում ու Արցախում, խոսում է ինչ-որ 100 տարի առաջվա մի վիճակագրությամբ»,-...
12:19 22/01/2021ԱՄՆ դեսպան. ԼՂ կարգավիճակի հարցի քաղաքական լուծումը կարևոր է տարածաշրջանային խաղաղության համար«Ժողովրդավարությունն անգին է»
11:51 22/01/2021ՀՀ ԱԳՆ․ ԵԽ-ն կրկին փաստեց՝ ԼՂ հիմնախնդրի հիմքում ընկած է Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման և անվտանգության իրավունքըԵվրախորհրդարանը ոչ միայն դատապարտեց պատերազմական հանցագործությունները, այլև ընդգծեց, որ այդ հանցագործությունները պետք է անպատիժ չմնան:
16:35 21/01/2021Ադրբեջանցիներից ու կրակից փրկված ոչխարներն ապահով Երևանում շների բաժին դարձանԱզգությամբ եզդի Սամվել Քոչարյանը մեկ գիշերվա մեջ զրկվել է ունեցվածքից, ակնկալվող եկամուտից։ Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում՝ Հաղթանակ թաղամասի սկզբնամասում թափառող շների ոհմակը մտել է...
13:24 21/01/2021Արծվիկ Սարգսյան. Բա Շուշիում զոհված եղբայրս Փաշինյանի երազին չի՞ գնա, դրան խեղդիԱրտաշատում ժամանակավորապես բնակություն հաստատած Շուշիի քաղաքապետ Արծվիկ Սարգսյանն այս պահին ընտանիքի անդամների հետ պատրաստվում է գնալ Եռաբլուր զինվորական պանթեոն՝ շնորհավորելու այնտեղ հարազատ ու...
14:54 20/01/2021Շուռնուխում խուճապ չկա, բայց բնակիչների շրջանում անհանգստություն ու մտավախություն կա. համայնքապետՍյունիքի մարզի Շուռնուխ գյուղում, որի մի հատվածը սահմանազատումներով պայմանավորված անցել է թշնամու հսկողության տակ, այսօր խուճապ չկա, չնայած բնակչության շրջանում մտավախություն ու մտահոգություններ կան:...
09:00 20/01/2021ՀՀ պետական իրավասու մարմինը պետք է հրապարակի հայկական կողմի գերիների թիվը. ՄԻՊ...կբարձրանա Ադրբեջանում պահվող գերիների պաշտպանության աստիճանը
14:04 19/01/2021Երվանդ Բոզոյան. Մարդիկ ապրում են իրենց սոցիալական խնդիրներով, չունեն քաղաքացիական գիտակցության բարձր մակարդակ«Մարտի 1-ի գործով այս դատավարության պատվիրատուն, կարծում եմ, Թուրքիան է և իր գործընկեր Ադրբեջանը։ Հենց սկզբից էր դա պարզ»,-Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրի դիմաց լրագրողների...
13:55 19/01/2021Ռոբերտ Քոչարյանը ամեն ինչ փորձել է անել իր խորհուրդներով, բայց Արցախի նախագահը նույնիսկ հարկ չհամարեց հանդիպել. Լևոն Քոչարյան«Ասում էր՝ «գիտեք, էս ինչ բանը գնացեք ասեք, մի ասեք ես եմ ասել, մենակ թե ասեք...»»:
10:09 19/01/2021Վարդան Ոսկանյան. Մեր տարածաշրջանում մշակութային ազգերին, ցավոք, հարգում են միայն մի պարագայումԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Թշնամու բարբարոսական հրետակոծությունից խոցված Շուշիի մեր հռչակավոր սրբավայր Ղազանչեցոցում հնչում էր թավջութակը․․․ Շատերն են այդ հուզիչ կադրերը հիշում։ Ուղերձը...

13:43 29/01/2019Адвокат Рубен Саакян: Попытку свержения конституционного строя предприняли Левон Тер-Петросян и его окружениеАпелляционный суд Армении сегодня, 29 января, рассматривает жалобу адвокатской группы касательно меры пресечения в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна.
13:02 29/01/2019«Я бы не назвал это конфликтом»: премьер Армении Никол Пашинян об отношениях с президентом Беларуси Александром ЛукашенкоНа вопрос, чего он не простит своему окружению, людям, которые с ним работают, Пашинян ответил: «Я не прощу предательства ценностей нашей революции».
10:48 28/01/2019Экс-министр обороны Арцаха Левон Мнацаканян: Если был бы обижен, то не находился бы здесьЭкс-министр обороны НКР отметил, что прекрасно чувствует себя в новой должности.
13:42 24/01/2019Главный архитектор Еревана: Шумихи вокруг здания на Арами,23 было больше нужногоСегодня будет подписан договор между AMC, художественным руководителем хора «Маленькие певцы Армении» Тиграном Экекяном и министерством культуры Армении.
18:49 19/01/2019Марина Григорян: Мир в регионе возможен только после покаяния АзербайджанаКоординатор проекта «Обыкновенный геноцид» Марина Григорян обратилась к 29-й годовщине погромов армян в Баку.
17:00 19/01/2019Ерванд Варосян: Решение Европейского суда по правам человека по делу Самвела Майрапетяна – громкая оплеуха«Почему оплеуха и почему громкая? Начну со второго», – сказал адвокат.
14:29 18/01/2019Микаел Минасян: Чтобы иметь хорошую внешнюю политику, в первую очередь, следует начать с уважения института дипломатаСчитаю, что народ Армении пока никому не давал права быть оппозицией в Национальном Собрании или вне парламента.
13:55 17/01/2019Ара Сагателян: Предлагаю воздерживаться от злоупотребления доверием журналистов и распространения ложной информацииРанее к публикации обратился бывший заместитель руководителя Аппарата НС РА Арсен Бабаян, назвав данные сведения совершенно абсурдными.
12:50 16/01/2019Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна собираются подать третью жалобу в ЕСПЧ«Не исключено, что в данную жалобу будет включена и статья 18, которая определяет, кто является политическим заключенным», – сказал адвокат.
15:38 15/01/2019Непросроченный сок с неприятным запахом – в мусоркеГлава отдела контроля качества завода «Ноян» Тереза Манучарян отметила: если бы упаковка была бы представлена им, было бы гораздо проще выяснить проблему.
14:09 15/01/2019В Ереване должен измениться порядок принятия градостроительных решенийСайт Panorama.am направил запрос в мэрию, чтобы выяснить, почему были нарушены сроки.
15:48 11/01/2019Ара Сагателян рассказал, без кого прогресс в эффективности работы НС Армении был бы невозможенЗаявления я пока еще не представил, по всей вероятности, сделаю это в конце дня или в понедельник утром. Думаю, что такой ход вполне рационален и логичен, указал он.
11:27 10/01/2019Постпред РА в ООН: Кандидатура Армении выдвинута для членства в СБ и Совете по правам человека ООНPanorama.am представляет эксклюзивное интервью с постоянным представителем Армении в ООН Мгером Маргаряном.
13:42 08/01/2019В Армении из-за длинных новогодних каникул бизнесмены понесли большие убыткиВозглавляющий одну из импортирующих бананы компаний Ваграм Миракян в беседе с корреспондентом Panorama.am отметил, что он понес убытки в размере тысяч долларов.
16:50 06/01/2019Эксперт: Оставшимся после праздничного застолья продуктам место в мусорном баке, а не в желудкеС оставшимися после Нового года салатами с майонезом, сметаной и яйцами нужно расставаться, не жалея. Следует помнить, что они – не дороже вашего здоровья.
17:45 04/01/2019Гагик Макарян: До начала процесса оптимизации министерств в Армении людей нужно было устроить на работуПо его словам, после революции некоторые экономические развития произошли благодаря работодателям, которые, не имея никаких препятствий, попытались самостоятельно развивать свой бизнес.
16:18 03/01/2019В стремлении к идеальному обществуКорреспондент Panorama.am с историком, археологом, культурологом, доктором исторических наук, профессором Гамлетом Петросяном побеседовал о проводимой в 2018 году политике в сфере культуры
15:20 03/01/2019Давид Бабаян рассказал о ситуации на линии соприкосновения с ВС Азербайджана в первые дни 2019 года«Эти нарушения, конечно, никогда полностью не исчезали, однако их сравнительно меньше. В целом, ситуация стабильная», – сказал он.
18:23 29/12/2018И.о. премьера Армении Никол Пашинян: 2019 год будет таким же годом побед, каким был 2018-йОн принял участие в приеме по случаю праздников Нового года и Рождества, организованном для представителей системы государственного управления.
15:07 29/12/2018Гагик Макарян: Для осуществления экономической революции в Армении необходимо пересмотреть систему образованияПо его словам, необходимо разработать четкую стратегию, обозначить направления, посредством которых можно будет добиться экономической революции.