22:21 21/12/2020Ամբողջ պետական համակարգը որպես ռեսուրս ծախսվում է մի քանի անձանց քմահաճույքների համար. Արա Սաղաթելյան«Կա հատուկ վերաբերմունք իմ անձի հետ կապված մեր երկրում բարձր պաշտոններ զբաղեցող որոշակի անձանց կողմից»,- «Փաստինֆո»-ին ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե...
20:01 21/12/2020Իշխանության բողոքի արդյունքում Facebook-ը արգելափակել է Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումըԻշխանությունների բողոքների արդյունքում Facebook-ը 24 ժամով արգելափակել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը։ Այս մասին...
19:12 21/12/2020Խորհրդային ներքին վարչական սահմանները իրավական հիմքեր չեն. Կարեն Վրթանեսյան«Խորհրդային սահմանները իրավական հիմք չեն, նույնիսկ եթե իրավական հիմք լինեին՝ այնտեղ կրկին բազմաթիվ վիճելի հարցեր կան»,- panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո»...
16:58 21/12/2020Սյունիքի նախկին մարզպետ. Ադրբեջանի ԶՈւ-ն արդեն ավելի է մոտեցել օդանավակայանին«Սա քաղաքական հետապնդում է, որը փորձում են կոծկել իրավական որոշ պրոցեսների տակ»,- ՔԿ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը՝ խոսելով Գորիսի քաղաքապետ...
16:26 21/12/2020Եթե միջուկային թափոնները օգտագործեին, ադրբեջանական բանակը չէր կարողանա առաջ գալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի կարծիքով, Հայաստանը պարտվեց պատերազմում դավաճանության, կոռուպցիայի և հանցավոր անգործության պատճառով։ Նրա խոսքով, պարտության համար պատճառ էր նաև այն, որ երկրի...
14:43 21/12/2020Ենթադրում եմ, որ Փաշինյանն Ալիևի հետ պայմանավորվածություն է ունեցել՝ Շուշին հանձնելու վերաբերյալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի խոսքով, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քայլերից դավաճանության «հոտ է գալիս», և դա նաև այն պատճառով է, որ նա հյուսիսը պահում է, իսկ հարավը, կարծես թե, պայմանավորված,...
13:39 21/12/2020Անտառներում թաքնված ու երեկ ողջ գտնված Դավիթը մայրիկից առաջինը մանդարին ու իր կիթառն է ուզելՍտեփանակերտի հիվանդանոցում այս պահին գտնվող 70 օր անհետ կորած համարվող Դավիթ Սահակյանն իր մայրիկի հետ հեռախոսազրույցում առաջինը մանդարին է խնդրել ու կիթառը։ Հոկտեմբերի 15-ից վեր որդուց ոչ մի լուր...
18:10 19/12/2020Պատմության մեջ առաջին դեպքն էր, երբ Եռաբլուրի մուտքը փակված էր պետության ղեկավարի առջև. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղաքական ակցիա էր, ակնհայտ էր՝ նպատակ էր հետապնդում ցույց տալ, որ Փաշինյանը վայելում է մեծ թվով մարդկանց վստահությունը»,- լրագրողներին ասաց «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը՝...
18:05 19/12/2020Այդ խայտառակ փաստաթուղթը որևէ կերպ չի պարունակում հիմք այն ամենի համար, ինչ հիմա կատարվում է Սյունիքում. Բեքարյան«Այս իշխանությունը օր առաջ պետք է հեռանա, նրանից որևէ ակնկալիք չկա»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Կարեն Բեքարյանը։ Ըստ քաղաքագետի,...
17:13 19/12/2020Արթուր Վանեցյան. ՀՀ իշխանությունները չեն կարողանում որևէ կերպ դիմակայել թուրքական ամենաթողությանը«Եթե սահմանազատումը և նոր սահմանների ընդգծումը լինի ըստ ԽՍՀՄ քարտեզի, ինչպես հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը, ապա Սյունիքից հետո թուրքն անցնելու է Արարատի, Վայոց Ձորի և Տավուշի մարզերին»,- այսօր...
16:19 19/12/2020Կա՛մ մեծ տգիտություն, կա՛մ մեծ դավաճանություն էր, որ բոլոր բանակցությունները տապալվեցին. Վազգեն ՄանուկյանՎարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի խոսքով, այսօր տխուր օր է, քանի որ չկան երիտասարդների վառվռուն աչքերը։ «Առաջին պատերազմի մասնակիցների և զոհվածներից շատերի հետ ես ծանոթ էի, ընկեր, և...
15:24 19/12/2020Այս պայմաններում նման երթ իրականացնելը թշնամական գործողություն է ՀՀ նկատմամբ. Ռուբեն Մելիքյան«Օրեր շարունակ զոհվածների ծնողները ուղիղ հայտարարում էին, որ ոտքը չպետք է Եռաբլուրում լինի այն մարդու, որը պատճառն է հանդիսացել այդ ծանրագույն կորուստների։ Ընդամենը մեկուկես ամսվա ընթացքում ունեցանք...
09:04 19/12/2020Արցախի ԱԱԾ-ի հայտարարությունը իրավիճակին համահունչ չէ. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մինչև ադրբեջանական զինվորական շարասյունն անցնում է Ստեփանակերտով, ավելի կոնկրետ՝ Մազի կամուրջով Շուշի բարձրանում, Արցախի ԱԱԾ-ն...
16:56 17/12/2020Պուտինը՝ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի, հրադադարի ռեժիմի խախտման, Արցախի ստատուսի մասինԻրավիճակը դուրս եկավ վերահսկողությունից, այս լարվածությունը շարունակվում էր տարիներ շարունակ։ Այս մասին մամուլի ասուլիսում ասաց ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու հիմա...
14:28 17/12/2020ՀՆԱ-ի անկումը կհասնի 8-8,5 տոկոսի. Տնտեսագետ«Առաջին երեք եռամսյակների կտրվածքով մեզ մոտ ՀՆԱ-ի անկումը կազմում էր մոտ 7-7,1 տոկոս, ակնկալվում է, որ մինչև տարեվերջ այդ ցուցանիշը կհասնի 8-8,5 տոկոս միջակայքում»,- «Դրամի արժեզրկումը և տնտեսական...
12:41 17/12/2020Մենք չափից ավելի զգույշ ենք ուզում լինել հատկապես ֆինանսական շուկայում. Վահագն Խաչատրյան«Երկրում 180 աստիճան ամեն ինչ փոխվել է: Սրա գիտակցությունը պետք է բերի նրան, որ երկրի զարգացման հեռանկարների առումով քաղաքականությունը պետք է փոխվի»,-«Դրամի արժեզրկումը և տնտեսական դաշտի խնդիրները»...
10:53 17/12/2020Անհետ կորածների որոնողական խմբերի քանակը երեքից հասցվել է հինգի. Դմիտրի ՊերեպելկինԼեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի կենտրոնի ղեկավարի տեղակալ, գնդապետ Դմիտրի Պերեպելկինը ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է, որ Ստեփանակերտի ռուսական ռազմական դաշտային հոսպիտալում որակյալ...
11:21 16/12/2020Անհրաժեշտ է բացառել լարվածության բերող որևէ տեսակի զարգացում. Արման ԹաթոյանՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը կարծում է, որ երկրում ստեղծված այս պատասխանատու օրերի իրավիճակը բոլորից պահանջում է բացառիկ ջանքեր՝ ապահովելու համար համերաշխություն ու համախմբվածություն, հարգանք իրար...
16:01 15/12/2020Խծաբերդից հաստատված գերեվարման դեպքեր կան. Սիրանուշ ՍահակյանԼեռնային Ղարաբաղի Հադրութի շրջանի Խծաբերդ բնակավայրի ուղղությամբ դեկտեմբերի 11-ին տեղի ունեցած հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով հայկական կողմն ունի գերեվարված զինծառայողներ: Նրանց հարազատները...
14:20 15/12/2020Թշնամու հարձակումները լինելու են շարունակական, քանի դեռ նա իր վերջնական նպատակին չի հասել. Թևան ՊողոսյանՔաղաքագետ Թևան Պողոսյանը վստահ է, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև եռակողմ ստորագրված հայտարարությունը չի նշանակում, որ Ադրբեջանը նոր ագրեսիա չի սանձազերծի։ Նրա խոսքով, թշնամու հարձակումները...

19:28 17/11/2018Политолог: Необходимо взвесить все «за» и «против» и понять, что собой представляет ОДКБ для АрменииНужно взвесить все “за” и “против” и понять, что собой представляет ОДКБ для Армении.
13:56 15/11/2018Глава МИД Арцаха: Карабахский конфликт не является территориальным споромМинистр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Масис Маилян дал интервью республиканской газете «Азат Арцах».
12:22 15/11/2018У здания правительства Армении требуют отставки и.о. министра образования и науки А.Арутюняна«Мы поднимали существующие проблемы и ранее, новое правительство работает в стиле прежнего», – сказал один из участников акции.
13:49 14/11/2018Эксперт: Для перехода от выплаты пособий к поощрению труда одних лишь заявлений малоТадевос Аветисян отметил: сперва нужно понять, чему отдавать принципиальный приоритет – финансовым возможностям бюджета или стоящим перед обществом проблемам и вызовам?
13:01 13/11/2018Анна Нагдалян: Вопрос возвращения удерживаемого в плену в Азербайджане Карена Казаряна – в повестке МИД АрменииОтветила она и на вопрос, какие шаги предпринимаются, чтобы санкции против Ирана причинили Армении минимум вреда.
12:18 12/11/2018В филиале Ереванской государственной академии художеств в Гюмри открылась благотворительная выставка-продажаС 7 ноября открылась благотворительная выставка-продажа, вырученные средства от которой будут направлены на покрытие расходов по лечению одной из выпускниц академии.
13:38 09/11/2018«Одна большая семья»: Воспитанники детских домов и проживающие в домах престарелых бабушки и дедушки вместе отпразднуют Новый годАвторами этой идеи являются основатели общественной организации «Ай армат» Анжела Казарян и Ани Даллакян.
14:02 08/11/2018Габриел Балаян: Ни в Армении, ни в Республике Арцах военнопленных нетКак указал Г.Балаян, заявления азербайджанской стороны рассчитаны на внутреннего потребителя, в какой-то степени и на внешних бенефициаров, они не имеют под собой никаких оснований.
10:12 08/11/2018Сергей Маркедонов объяснил интерес Армении к ОДКБНа саммите, помимо остальных вопросов, обсудят кандидатуру нового генсека Организации вместо Юрия Хачатурова.
13:46 07/11/2018Промежуточное решение проблемы с вывозом мусора в Ереване – на помощь пришли грузовики «ЗИЛ»В последние дни в армянском сегменте социальных сетей муссируются сведения, что занимающаяся вызовом мусора в столице Армении Ереване компания «Санитек» (Sanitek) более не работает.
19:54 06/11/2018И.о. министра культуры Армении приглашают – она не приходит, «не приглашают» – тоже не приходитЧто это означает? Неужели министр культуры не считает себя носителем армянской культуры?
15:17 05/11/2018Дочь Азнавура опубликовала последнюю фотографию, сделанную до смерти шансонье«Наша последняя фотография перед его смертью», – написала Седа Азнавур.
13:54 05/11/2018Председатель Демократической партии Армении: Ощущение, что сшитый на Сержа Саргсяна костюм очень нравится Николу ПашинянуМы вступаем в период, полный нестабильности. Если мы посчитаем данные выборы нелегитимными, противоречия ещё больше усилятся.
12:55 05/11/2018Эксперт рассказал, какие 3 политсилы пройдут в парламент АрменииНа предстоящих внеочередных выборах в парламент Армении как минимум для трех партий проблемой не будут ни прежний Избирательный кодекс РА, ни короткий период проведения агитационной кампании.
14:08 03/11/2018Эдуард Агаджанян: Только на основе письменного отказа государство посчитает вопрос жилья экс-президента Армении Сержа Саргсяна решеннымИз офиса третьего президента Армении Сержа Саргсяна дважды поступил четкий ответ в связи с отказом от дома, сказал сегодня в беседе с журналистами глава аппарата премьер-министра Эдуард Агаджанян.
13:18 02/11/2018И.о. министра юстиции Армении Артак Зейналян об амнистии: Это исключительно акт гуманизмаА. Зейналян отметил, что, если в прошлом по амнистии освобождались от отбывания наказания лица, осужденные на срок до 3 и 5 лет, то сейчас порог повысился на один год.
11:11 02/11/2018Внеочередные выборы в НС Армении: Утверждено максимальное число кандидатов, включенных в территориальный избирательный списокДанные представил на сегодняшнем внеочередном заседании ЦИК председатель ЦИК РА Тигран Мукучян.
14:41 01/11/2018Президент Армении: Ереван, скорее всего, отзовет Хачатурова с должности генсека ОДКБ«В данный момент идет определенный юридический процесс в этом направлении», – добавил он.
15:42 31/10/2018Эмин Ерицян: В общинах Государственная контрольная служба Армении вышла за рамки своих полномочийВ сельских общинах выбор гораздо более персонализирован. Люди реализуют свою позицию, учитывая знакомство с кандидатом, обстоятельства личных связей.
14:42 30/10/2018Баграт Асатрян: В Армении после революции ничего не произошло, глобальные проблемы остаютсяАртак Манукян не согласился с мнением, что экономической политики в Армении нет.