10:41 15/12/2020Բեգլարյան. Ադրբեջանում դեռ պահվում են հայ գերիներ, առկա են անհետ կորած բազմաթիվ ռազմագերիներ ու քաղաքացիական անձինքԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Մեր 44 գերեվարված հայրենակիցներին բարի վերադարձ Հայրենիք: Թող ոչ ոք այլևս չտեսնի այն, ինչ տեսել են նրանք ու իրենց...
09:00 15/12/2020Գնանկման համար դոլար պետք է ներարկվի շուկա, որին ԿԲ-ն չի գնում2020 թվականի ավարտին Հայաստանի շուկայում արձանագրվում է առաջին սպառման ապրանքների գների աճ: Թանկացել են շաքարի, ալյուրի, ձեթի, կարագի, ձվի արժեքները: Բանջարեղենի ապրանքախմբում էլ 2020թ.
19:58 14/12/2020Ոտքի կանգնեք, դարձեք կարգին պետություն, տնտեսություն զարգացրեք , բոլոր հարցերն էլ կլուծվեն․ Վ․ ՄանուկյանՉկա տարբերակ, որ Նիկոլը մնա։ Այս մասին արժանապատվության երթի ընթացքում ասաց ընդդիմադիր կուսակցությունների առաջադրած վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։ «Ինքը շատ բան չի տեսնում, ինքն այնքան բան...
11:33 14/12/2020«Իմ Ձայնը» նախագիծ. Ողբերգության երկու կասկածելի դրվագ«Իմ Ձայնը» նախագիծը հրապարակած հոդվածում անդրադարձել է պատերազմում կրած պարտությանն ու հնարավոր պատճառներին.
10:40 14/12/2020Արթուր Վանեցյան. Պատերազմը սկսելու պատճառների, ընթացքի ու դրա հետևանքների վերաբերյալ պետք է քննություն իրականացվի«Պատերազմում այդքան մարդ զոհվել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ չգիտեմ, անունը դնենք դավաճանություն, դնենք անտեղյակություն, իր ուժերի վրա առավել շատ վստահ լինելու հետևանքով։ Փաստն այն է, որ 44 օր պատերազմելուց...
20:05 12/12/2020Չեմ կարծում այս անգամ Ադրբեջանը բացառություն կանի․ մասնագետը՝ ջրային պաշարների հնարավոր թունավորման վտանգի մասինՍևանա լիճը կազմում է Հայաստանի Հանրապետության քաղցրահամ ջրային պաշարների 80%-ը։ Հետևաբար լճի պահպանումն ու հետագա գոյությանը սպառնացող վտանգների վրա աչք փակել չենք կարող։ Այս խնդրի շուրջ...
12:46 11/12/2020Տեսախցիկին ձեռքով արա, դու ադրբեջանցիների տեսադաշտում ես«Եղել են դեպքեր, երբ տների տեսախցիկները կոտրել են ու միացրել են Ադրբեջանի հիմնը՝ վախեցնելով մարդկանց»
10:26 11/12/2020Աղավնոյի բնակիչ. Կարծես անում են ամեն ինչ, որ մենք լքենք մեր տունըՍկզբնաղբյուրը՝ «Սիվիլնեթ»։
23:51 10/12/2020Ալիևի հայտարարությունները հակասում են նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության ոգուն. Մանե ԳևորգյանՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանն «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ Բաքվում այսօր հնչեցրած...
14:30 10/12/2020Թաթուլ Մանասերյան. Քաղաքական այս թիմը պետք է հեռանա, քանի որ շատ լուրջ նյութական վնաս է հասցնում նույնիսկ իրենց ընտանիքներինՀայկական դրամի անկման պատճառների, հետևանքների, այդ համատեքստում կառավարության անգործության վերաբերյալ Panorama.am-ը զրուցել է տնտեսագիտության դոկտոր Թաթուլ Մանասերյանի հետ։ Panorama.am-Պարոն...
11:37 10/12/2020Լավրով․Մեզ մեղադրում են ԼՂ-ում միջամտելու մեջ, իբր Թուրքիայի հետ պայմանավորվել ենք այս տարածաշրջանի բաժանման շուրջԼավրովը անվանել է վերջին 15 տարվա ընթացքում Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության գլխավոր իրադարձությունը
00:38 10/12/2020Վազգեն Մանուկյան. Ադրբեջանի և Թուրքիայի համար Սյունիքն ավելի կարևոր է, քան Ղարաբաղը«Այս պահին ունենք պարտված պատերազմ, հսկայական տարածքների կորուստ, հազարավոր զոհվածներ, վիրավորներ, անհետ կորածներ, փախստականներ, նյութական կորուստներ»,- մի քանի լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ...
11:51 09/12/2020Խստագույնս դատապարտելի է Ադրբեջանի զինվորականների կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքի դրսևորման դեպքերը․ ՀՀ ԱԳ նախարարՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանին։
14:49 08/12/2020Նիկոլական հերթական քայլերն են. Լուսինե Սահակյան«Եթե նույնիսկ որոշ քաղաքացիներ կոնֆլիկտ են ստեղծում, հատուկ նպատակով է արվում»,- Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիայի ժամանակ լրագրողներին ասաց փաստաբան Լուսինե Սահակյանը։ Նա...
13:17 08/12/2020Գարեգին Երկրորդ. Հանդիպում ունեցանք Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հորդորեցինք վայր դնել վարչապետի լիազորություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ուղերձով է հանդե եկել Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի կապակցությամբ. «Սիրելի զավակներ մեր ի հայրենիս և ի սփյուռս, Պատերազմի արհավիրքից...
10:26 08/12/2020Արթուր Վանեցյան. Իշխանությանը խորհուրդ եմ տալիս սթափվել ու չդիմել արկածախնդրության«Իշխանության ներսում կան ճամպրուկային տրամադրություններ։ Հասարակության մեջ կա գրեթե 100 տոկոսանոց կոնսենսուս, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա»,- «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Իմպուլս» վերլուծական...

13:21 30/10/2018Из-за транспорта жители армянского Бюракана сталкиваются с риском лишиться работыИм сообщили, что с 1 ноября запланированного на 19:55 рейса по маршруту Ереван-Бюракан не будет.
10:19 29/10/2018Экс-президент Армении Роберт Кочарян: Монополия власти приводит к застою и развращению власти, какой бы революционной она не былаКонец правления второго президента Армении Роберта Кочаряна был омрачен трагедией, известной как «события 1 марта» — массовые беспорядки в Ереване унесли жизни 10 человек.
19:02 25/10/2018Роберт Кочарян: Революция для инвестора не является брендом, для инвестора революция – это опасностьВторой президент Армении Роберт Кочарян в интервью «Айоц ашхар» затронул вопросы, касающиеся коррупции, монополий, инвестиционных программ.
11:53 25/10/2018Адвокат Ерванд Варосян: Подобные заявления не должны звучать из уст первого лица страныАдвоката Ерванда Варосяна обеспокоили ряд заявлений, сделанных накануне, 24 октября, на заседании Национального Собрания и.о.
19:49 24/10/2018Роберт Кочарян: Подобный подход оставляет Республику Арцах одну в переговорном процессеЗаявление покидающего свой пост посла США не является его личным мнением. Это будет также мнением следующего посла США и это мнение Госдепартамента США.
12:47 24/10/2018Анна Нагдалян представила позицию Армении по вопросу возможного членства Азербайджана в ЕАЭССергей Глазьев на пресс-конференции в Ереване заявил, что вхождение всех постсоветских стран в ЕАЭС привело бы к сокращению числа конфликтов.
12:37 23/10/2018Наира Зограбян прокомментировала сведения о своем назначении послом Армении в одной из европейских странПри этом она сообщила: к инициированному сбору подписей для созыва внеочередного заседания парламента с целью обсуждения поправок в Избирательный кодекс РА присоединились уже 20 депутатов.
11:27 18/10/2018Возле детдома в Гюмри нашли новорожденных близнецов: малыши прошли обследование, следов насилия нетВечером 17 октября у здания Гюмрийского дома-интерната №2 по уходу и защите детей имени Фритьофа Нансена сторож обнаружил двоих новорожденных малышей, завернутых в полиэтиленовый пакет.
19:27 17/10/2018Политолог: У армянской стороны нет подлежащих возвращению «оккупированных территорий» и Ричард Миллс знает об этомНа самом деле правительство США предлагает варианты решений, против которых выступают и армянский, и азербайджанский народы.
11:30 17/10/2018Роберт Кочарян: Проведение досрочных выборов в НС Армении может привести к установлению политической монополииНикол Пашинян во вторник подал в отставку с поста премьер-министра Армении, таким образом он рассчитывает на создание повода для проведения внеочередных выборов.
15:21 16/10/2018Назначен новый худрук Ереванского русского драматического театра им. СтаниславскогоОб этом сообщил сегодня в беседе с журналистами директор театра Фред Давтян.
12:22 16/10/2018Джордж Кент: Встреча президента США Дональда Трампа и премьера Армении Никола Пашиняна состоитсяУверен, что встреча состоится, однако не могу сказать, когда и где, указал он.
13:34 10/10/2018Айк Марутян: Даже если в Совете старейшин Еревана будет лишь один оппозиционер, его голос будет услышан«Мы обязаны оправдать надежды ереванцев, жителей Еревана», – сказал он.
13:04 09/10/2018Татул Мансерян: Инерционное развитие экономики в Армении может представлять угрозуТемпы роста показателя экономической активности в Армении в последние месяцы снизились.
10:32 08/10/2018Замглавы МИД России: Мы стремимся делать всё возможное для содействия сторонам конфликта в выработке мирных договоренностейЭта наша позиция остается неизменной. Она зафиксирована в Концепции внешней политики Российской Федерации и подтверждена в ходе недавних встреч Владимира Путина с лидерами обеих стран.
12:36 07/10/2018Представитель делегации Конго рассказала, что значит слоган ереванского Саммита Франкофонии – «Жить вместе»Отметим, что сегодня в Ереване открылась неделя Франкофонии, которая пройдет с 7 по 12 октября, сегодня проходит заседание Постоянного совета Франкофонии.
14:43 06/10/2018«Проехали, не отвечаю на Ваш вопрос»: Арам Манукян о возможных переговорах с партией «Процветающая Армения»Согласно муссируемым в СМИ сведениям, Гагик Царукян в ближайшее время начнет интенсивные переговоры с внепарламентскими политическими силами.
17:46 05/10/2018Григор Брутян: В проведении раскопок в заповеднике «Поселение “Зорац карер”» в Армении должны участвовать не только археологиМегалитический памятник Зорац карер находится в 3 км севернее г. Сисиан Сюникской области Республики Армения.
13:43 05/10/2018Эксперт: Комплекс «Зорац карер» является единственным, уникальным в Закавказье мегалитическим памятникомСредства на раскопки предоставляет Государственный комитет по науке Министерства образования и науки РА.
14:01 02/10/2018В Экономическом форуме Франкофонии в Армении примет участие робот СофияС 7 по 12 октября в Ереване пройдет 17-й Саммит Франкофонии, в рамках которого запланировано ряд мероприятий.