10:41 15/12/2020Բեգլարյան. Ադրբեջանում դեռ պահվում են հայ գերիներ, առկա են անհետ կորած բազմաթիվ ռազմագերիներ ու քաղաքացիական անձինքԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Մեր 44 գերեվարված հայրենակիցներին բարի վերադարձ Հայրենիք: Թող ոչ ոք այլևս չտեսնի այն, ինչ տեսել են նրանք ու իրենց...
09:00 15/12/2020Գնանկման համար դոլար պետք է ներարկվի շուկա, որին ԿԲ-ն չի գնում2020 թվականի ավարտին Հայաստանի շուկայում արձանագրվում է առաջին սպառման ապրանքների գների աճ: Թանկացել են շաքարի, ալյուրի, ձեթի, կարագի, ձվի արժեքները: Բանջարեղենի ապրանքախմբում էլ 2020թ.
19:58 14/12/2020Ոտքի կանգնեք, դարձեք կարգին պետություն, տնտեսություն զարգացրեք , բոլոր հարցերն էլ կլուծվեն․ Վ․ ՄանուկյանՉկա տարբերակ, որ Նիկոլը մնա։ Այս մասին արժանապատվության երթի ընթացքում ասաց ընդդիմադիր կուսակցությունների առաջադրած վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։ «Ինքը շատ բան չի տեսնում, ինքն այնքան բան...
11:33 14/12/2020«Իմ Ձայնը» նախագիծ. Ողբերգության երկու կասկածելի դրվագ«Իմ Ձայնը» նախագիծը հրապարակած հոդվածում անդրադարձել է պատերազմում կրած պարտությանն ու հնարավոր պատճառներին.
10:40 14/12/2020Արթուր Վանեցյան. Պատերազմը սկսելու պատճառների, ընթացքի ու դրա հետևանքների վերաբերյալ պետք է քննություն իրականացվի«Պատերազմում այդքան մարդ զոհվել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ չգիտեմ, անունը դնենք դավաճանություն, դնենք անտեղյակություն, իր ուժերի վրա առավել շատ վստահ լինելու հետևանքով։ Փաստն այն է, որ 44 օր պատերազմելուց...
20:05 12/12/2020Չեմ կարծում այս անգամ Ադրբեջանը բացառություն կանի․ մասնագետը՝ ջրային պաշարների հնարավոր թունավորման վտանգի մասինՍևանա լիճը կազմում է Հայաստանի Հանրապետության քաղցրահամ ջրային պաշարների 80%-ը։ Հետևաբար լճի պահպանումն ու հետագա գոյությանը սպառնացող վտանգների վրա աչք փակել չենք կարող։ Այս խնդրի շուրջ...
12:46 11/12/2020Տեսախցիկին ձեռքով արա, դու ադրբեջանցիների տեսադաշտում ես«Եղել են դեպքեր, երբ տների տեսախցիկները կոտրել են ու միացրել են Ադրբեջանի հիմնը՝ վախեցնելով մարդկանց»
10:26 11/12/2020Աղավնոյի բնակիչ. Կարծես անում են ամեն ինչ, որ մենք լքենք մեր տունըՍկզբնաղբյուրը՝ «Սիվիլնեթ»։
23:51 10/12/2020Ալիևի հայտարարությունները հակասում են նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության ոգուն. Մանե ԳևորգյանՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանն «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ Բաքվում այսօր հնչեցրած...
14:30 10/12/2020Թաթուլ Մանասերյան. Քաղաքական այս թիմը պետք է հեռանա, քանի որ շատ լուրջ նյութական վնաս է հասցնում նույնիսկ իրենց ընտանիքներինՀայկական դրամի անկման պատճառների, հետևանքների, այդ համատեքստում կառավարության անգործության վերաբերյալ Panorama.am-ը զրուցել է տնտեսագիտության դոկտոր Թաթուլ Մանասերյանի հետ։ Panorama.am-Պարոն...
11:37 10/12/2020Լավրով․Մեզ մեղադրում են ԼՂ-ում միջամտելու մեջ, իբր Թուրքիայի հետ պայմանավորվել ենք այս տարածաշրջանի բաժանման շուրջԼավրովը անվանել է վերջին 15 տարվա ընթացքում Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության գլխավոր իրադարձությունը
00:38 10/12/2020Վազգեն Մանուկյան. Ադրբեջանի և Թուրքիայի համար Սյունիքն ավելի կարևոր է, քան Ղարաբաղը«Այս պահին ունենք պարտված պատերազմ, հսկայական տարածքների կորուստ, հազարավոր զոհվածներ, վիրավորներ, անհետ կորածներ, փախստականներ, նյութական կորուստներ»,- մի քանի լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ...
11:51 09/12/2020Խստագույնս դատապարտելի է Ադրբեջանի զինվորականների կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքի դրսևորման դեպքերը․ ՀՀ ԱԳ նախարարՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանին։
14:49 08/12/2020Նիկոլական հերթական քայլերն են. Լուսինե Սահակյան«Եթե նույնիսկ որոշ քաղաքացիներ կոնֆլիկտ են ստեղծում, հատուկ նպատակով է արվում»,- Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիայի ժամանակ լրագրողներին ասաց փաստաբան Լուսինե Սահակյանը։ Նա...
13:17 08/12/2020Գարեգին Երկրորդ. Հանդիպում ունեցանք Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հորդորեցինք վայր դնել վարչապետի լիազորություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ուղերձով է հանդե եկել Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի կապակցությամբ. «Սիրելի զավակներ մեր ի հայրենիս և ի սփյուռս, Պատերազմի արհավիրքից...
10:26 08/12/2020Արթուր Վանեցյան. Իշխանությանը խորհուրդ եմ տալիս սթափվել ու չդիմել արկածախնդրության«Իշխանության ներսում կան ճամպրուկային տրամադրություններ։ Հասարակության մեջ կա գրեթե 100 տոկոսանոց կոնսենսուս, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա»,- «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Իմպուլս» վերլուծական...

16:50 26/01/2015James Appathurai: NATO supports efforts of OSCE Minsk Group"I do not think NATO’s role can help the progress of process, but NATO supports the efforts of the OSCE Minsk Group to resolve the conflict," NATO Secretary General's Special Representative for the...
09:39 26/01/2015Greek Syriza party unlikely to bring about major change, analysts claimSyriza claims Greece would remain an EU member-state. This falls in line with the sentiments among the Greek population.
14:46 24/01/2015Andrzej Kasprzyk: Developments on Armenian and Azerbaijani contact line cause concern“Developments on the contact line are a cause for concern for the OSCE Chairperson-in-Office, the Minsk Group Co-chairs and for myself,” Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej...
12:58 24/01/2015Wounded Armenian soldier in critical conditionThe condition of Armenian serviceman Hovhannes Avanesyan, wounded in Friday’s attack by Azerbaijani special units, is extremely critical, Aram Asaturyan, head of the Central Clinical Military...
09:45 24/01/2015New conservative Saudi King unlikely to change policies, Gulf experts claimSaudi Crown Prince Salman bin Abdulaziz Saud was named the new Saudi king following his half-brother's death.
14:21 23/01/2015Soldier wounded by Azerbaijani bullet in critical conditionOne of the Armenian soldiers wounded by Azerbaijani bullet is in critical condition, a source in the hospital of Berd, Tavush province, told Panorama.am.
09:38 23/01/2015To stem violence without undermining democracy: Europe’s challenge for 2015Marie-Hélène Caillol, Head of the European Laboratory of Political Anticipation, speaks about challenges and threats for Europe to face in the nearest future.
16:19 22/01/2015Russian MPs to arrive in Armenia todayA group of members of the Russian State Duma will arrive in Gyumri on Thursday to honor the Avetisyan family that was cruelly murdered on January 12.
09:53 22/01/2015Chinese demand, oil prices, Swiss monetary policy behind gold price rise'A number of other factors, besides the recent decision by the Swiss National Bank to remove the franc's peg against the euro, are contributing to the rise of gold prices today.'
11:27 21/01/2015Christina Maranci: Save Mren Cathedral from collapsing – call for actionMren Cathedral, which is considered a Masterpiece of world art and the product of the Golden Age of Armenian Architecture, is still on the verge of collapse.
10:03 21/01/2015'Davos people – source of economic problems, not a solution''The Davos meeting is not looking for world crisis solutions but plotting more controls, ‘banksterism’ and power elite benefits,' saus en economic journalist.
19:22 20/01/2015Defense Minister: Baku did not have tanks, and Azerbaijanis threw Armenians out of windows"We have not killed a single person. I had not received any report which would say that someone has shot our soldiers. I do not know anything about the ambulance, which remained under the tank. There...
09:38 20/01/2015Strikes on Hezbollah may be Israel’s attempt to prevent future attacksThe recent airstrikes that targeted the Lebanese Hezbollah militant group in Syria could have been conducted by Israel out of fear of Hezbollah attacks on its territory, a Middle East analyst said.
12:01 19/01/2015Seryozha Avetisyan’s health deterioratesThe health condition of six-month-old Seryozha Avetisyan, a survivor of family murder in Gyumri, has worsened.
11:13 19/01/2015Tension increases on Armenia-Azerbaijan borderAzerbaijan intensively violated the ceasefire on the border near Tavush province overnight.
10:07 19/01/2015Foreign states backing Bahraini crackdown – analystA former Bahraini MP has criticized the Western states and their regional allies for supporting the Manama regime in its crackdown on protesters and political activists in the Persian Gulf state.
13:44 17/01/2015Preparations still underway for conference initiated by Prosperous Armenia leaderThe conference initiated by Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan will bring together opposition political figures, representatives of NGOs, civil initiatives, experts, and analysts, Tigran...
13:14 17/01/2015Seryozha Avetisyan’s condition has not deteriorated after surgery – hospital chiefSix-month-old Seryozha Avetisyan, who survived the family murder in Gyumri, remains in critical condition, Nikolay Dallakyan, director of Surb Astvatsamayr Medical Center, told Panorama.am.
10:25 17/01/2015ISIL creation led to recent attacks in Europe – commentator'It is totally predictable that ISIL was created by the Western powers and their allies, and the emergence resulted in the recent terrorist attacks in Europe,' a commentator says.
10:04 16/01/2015Israel facing growing international isolation – analystA political analyst says Israel is facing growing international isolation due to its crimes in the West Bank and the besieged Gaza Strip.