13:33 24/11/2020Կապիտուլյացիայից մինչև պարենային անվտանգության խնդիրներ և հացի թանկացումՄենք այսուհետ 20-25%-ով ավելի հաց պետք է գնենք այլ երկրներից, բայց նույնիսկ Ռուսաստանն է հացահատիկը մեզ դոլարով վաճառում։
13:05 24/11/2020Թևան Պողոսյան. Այսպես շարունակելով՝ չենք ունենալու պետությունՆա նշեց՝ չի զարմանա, որ պարզվի մեկ ամսից ինչ-որ միութենական հանարապետության պայմանագիր ենք ստորագրում ՌԴ հետ ընդհանրապես ամեն ինչ տալով:
12:46 24/11/2020Կիմ Բալայան. Միակ պահանջս դա է՝ քրեական պատասխանատվության ենթարկել Նիկոլ ՓաշիյանինՍահմանադրական դատարանի նախկին անդամ Կիմ Բալայանը միացել է կառավարության դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հացադուլավորներին:
14:15 19/11/2020Մովսես Հակոբյան. Զորացրման վերջնական որոշումս կայացրել եմ վարչապետի գիշերվա գրառումից հետո«Իմ ազատման վերաբերյալ հրապարակված հրամանը չի համապատասխանում իմ զեկուցագրի էությանը։ Սա առանձին թեմա է»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմնաը հայտարարեց ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետի...
13:12 18/11/2020Մարտակերտցիներն անակնկալի են եկել. մեկ օր ունեն իրենց տները լքելու համարԱրցախի Մարտակերտի շրջանի մի քանի գյուղերի բնակիչների երեկ երեկոյան լուր են տվել՝ մեկ օր է մնացել ունեցածը տարհանելու համար։ Շրջանի Հովտաշեն գյուղի բնակիչ Էդգար Հովհաննիսյանը, որ այս օրերին ապաստանել...
15:51 17/11/2020Գանձասարի Մատենադարանի գործունեությունը դադարեցնելու մտադրություն չունենք. Արամ ԹորոսյանՄեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարան - Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնի գործունեությունը ժամանակավոր դադարեցված է, ցուցադրությունը ժամանակավոր տեղափոխվել է Երևան՝ Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարան։...
15:38 14/11/2020Մեղրիի հետ կապված խնդիրը հնարավոր է լուծել միայն հանրաքվեի միջոցով․ Ա․ ՂազարյանԱյժմ կարևորագույն խնդիրներից են Արցախի քաղաքացիների գույքային իրավունքի հետ կապված հարցները։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց միջազգային իրավունքի մասնագետ, փաստաբան Արա Ղազարյանը։...
17:29 13/11/2020Վիրավոր կամավոր. Պարտված գեներալը իր կոչումները պետք է վայր դնիՀիվանդանոցում կողք կողքի պառկած են վիրավոր կամավորներն ու զինծառայողները։ Առաջնագծի տարբեր հատվածներից նրանց հարևան սենյակներ են բերել թշնամու կրակից ստացած վնասվածքները։ Իրար պատմում էին կռիվներից,...
16:15 13/11/2020Վիրավոր սպա. Շուշիում, Ստեփանակերտում տներ եմ նվիրում Սասուն Միքայելյանին, թող գնա ապրիՍտեփանակերտցի սպա Արթուր Բեգլարյանը վիրավորվել է պատերազմի հենց առաջին օրը՝ Մարտակերտում։ Իրեն չի ներում՝ դեռ օգուտ չտված դուրս է եկել կռվողների շարքից։ «Ծանր է ինձ համար, որ ոչ մի բան չեմ կարողացել...
17:00 12/11/2020Գոհար Մելոյան. Իրավական տեսանկյունից բավականին խնդրահարույց է Փաշինյանի ստորագրած եռակողմ հայտարությունը«Հանրությանը հրամցվել է միայն եռակողմ հայտարարությունը։ Իսկ հայտարարությունը որպես այդպիսին իրավական փաստաթուղթ չէ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի...
19:47 10/11/2020Համլետ Պետրոսյան. Հայ մշակույթը հայտնվելու է շնաբարո ծաղրուծանակի ներքոՀՀ վարչապետի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների հայտարարության համաձայն՝ Լեռնային Ղարաբաղի Աղդամի, Քարվաճառի, Քաշաթաղի շրջանները վերադարձվելու են Ադրբեջանին, ինչպես նաև թշնամին մնում է մինչև այժմ իր...
21:39 08/11/2020«Լիահույս եմ, որ Ձեր վարչակազմը գործուն քայլեր կձեռնարկի պատերազմի դադարեցման ուղղությամբ». Փաշինյանի ուղերձը՝ ԲայդենինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նորընտիր նախագահ Ջո Բայդենին: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
12:38 08/11/2020Արա Սաղաթելյան. Փաստաբաններն արդեն դատական հայց են պատրաստումԱ. Սաղաթելյանը՝ News.am-ին։
00:45 08/11/2020Թուրքիան տարածաշրջան ահաբեկիչներ և վարձկաններ բերող երկիր է. Նիկոլ ՓաշինյանՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել գերմանական ARD հեռուստաալիքին։ Հարցազրույցը ներկայացվում է ստորև.
09:47 07/11/202011-ամյա Աշոտը մեքենայով 4 մեծահասակի և 9 երեխայի կրակոցների տակով Արցախից հասցրել է Հայաստանի սահմանագոտի«Անընդհատ ասում էին՝ զգույշ, կամաց։ Հենց սկսում էին կրակել՝ ասում էին արագ քշի»,- պատմում է 11-ամյա վարորդը։
16:34 05/11/2020Կորոնավիրուս՝ ծանր հիվանդները չեն հոսպիտալացվում ազատ մահճակալ չլինելու պատճառովԵվրոպական շատ երկրներում կորոնավիրուսային հիվանդության բռնկման նոր ալիքով պայմանավորված կրկին սահմանափակումներ են մտցվել, շատ դեպքերում՝ «շատ խիստ»։ Արգելափակումը նպատակ ունի մեղմացնել վարակի ալիքը,...
12:08 05/11/2020Արցախի ԱԻՊԾ. Հրետակոծվում են Բերձոր և Շուշի քաղաքները` հարակից բնակավայրերովՀրետակոծվում են Բերձոր և Շուշի քաղաքները` հարակից բնակավայրերով։ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության հաղորդմամբ, այստեղ միացված է տագնապի ազդանշանը։ Տուժածների մասին...
11:30 05/11/2020Արտաքին քաղաքականության մեջ մեր համար առաջացել է նոր իրողություն՝ ահաբեկչության դեմ պայքարը. Զոհրաբ Մնացականյան«Մենք տեսնում էինք, որ այդ մարտահրավերը տեղափոխվելու է Հարավային Կովկաս, դա մեզ համար անվտանգության մարտահրավեր է, մարդկային կյանքեր են, բայց դա միայն մեզ չի վերաբերում: Եվ այն, ինչ այսօր տեղի է...

13:16 12/09/2018Староста армянского Баганиса: Обстрел ВС Азербайджана не причинил ущерба селуНапомним, что противник обстрелял Баганис и несколько дней назад.
11:00 12/09/2018Представитель МИД Армении: Вынуждены констатировать, что нарушения ВС Азербайджана носят постоянный характерБалаян на брифинге в среду, 12 сентября, ответил на вопрос о действиях армянской стороны в связи с очередным нарушением ВС Азербайджана режима перемирия в направлении Тавуша.
20:08 11/09/2018Ерванд Варосян: Я удивлен, что этот судья ещё занимает данную должностьЕ. Вароян убежден, что необходимо прекратить полномочия всех судей, которые к представителям исполнительной власти обращаются с вопросом «что мне делать?».
10:57 11/09/2018Заместитель министра сельского хозяйства Армении назвал необоснованными высокие цены на томатыПри этом он не исключает, что перекупщики пользуются ситуацией.
17:08 10/09/2018Глава КГД Армении: В сфере культуры сформировалась традиция неуплаты налогов«Если кто-то меня спросит, возможно ли применить сингапурское экономическое чудо в Армении, я отвечу – однозначно нет», – заявил Давид Ананян.
15:10 08/09/2018Рост цен в Армении: ошибки предшественников повторяет нынешний глава МинсельхозаСогласно обнародованным Статистическим комитетом Армении данным, в августе 2018 года, по сравнению с июлем, в республике зарегистрирован рост цен на продовольствие и безалкогольные напитки на 1,7%
11:33 08/09/2018Глава ЕНП Джозеф Дол: Надеюсь, что премьер Армении будет уважать верховенство права и независимость законодательного органаДжозеф Дол сообщил, что в минувшую среду он встретился с международным секретарем Республиканской партии Армении Арменом Ашотяном, который представил ситуацию в стране при новом правительстве.
15:19 07/09/2018Экономист: Снижение налогового бремени укладывается в логику политики действующего правительства АрменииПо словам А. Маргаряна, снижение подоходного налога в основном связано с борьбой с теневым сектором.
11:51 07/09/2018Г. Берберян: Фермеры и представители перерабатывающих компаний Армении должны сотрудничать, а не пытаться обмануть друг другаПо словам Г. Берберян, министерство должно было провести серьезные реформы в законодательном поле, чего не было сделано.
11:48 06/09/2018Продолжается реставрация имеющей для Арцаха важное значение Аскеранской крепостиВ годы карабахской войны взрывы снарядов повредили крепость, разрушилась часть одной из башен.
14:46 31/08/2018Роберт Кочарян: Буду участвовать во внеочередных парламентских выборах в АрменииПо словам Роберта Кочаряна, необходимо решать организационные вопросы, наметить цели, работать над мобилизацией тех, кого он считает своей политической опорой.
13:14 31/08/2018Экс-президент Армении Роберт Кочарян о выдвинутом ему обвинении по «делу 1 марта»: Это юридический мусорЯ не раз, в том числе публично говорил о необходимости снять тайну следствия, чтобы как мы, так и сторона обвинения могли говорить о сути этого дела.
10:38 29/08/2018Интервью Роберта Кочаряна телеканалу НТВ: Я приехал бороться за свою честь и достоинствоПо словам Кочаряна, дело против него «шито белыми нитками». «Там нет уголовного дела вообще», – сказал НТВ Кочарян.
11:36 28/08/2018Бренд села Гаргар в Армении: новый адрес производства брокколиЭта группа постепенно начала расширяться и вместе с коллективом женщин-односельчан сформировался кооператив «Будущее за нами»: председателем стала Армине Мурадян.
16:16 03/08/2018Советник президента Арцаха Т. Абрамян: Ситуация на передовой спокойна только с видуНа данном этапе вновь проявляют активность снайперские группы ВС Азербайджана, которые не позволяют, чтобы «доза» напряженности снижалась.
14:45 20/06/2018Шушан Дойдоян: Советское выражение «антигосударственная пропаганда» не может сопоставляться с нынешними реалиямиПашинян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Пользуясь безграничной свободой слова, некоторые телекомпании, фактически, решили заняться антигосударственной пропагандой».
14:10 18/05/2018Ашот Осипян: Последние события для банковской системы Армении стали серьезным экзаменом, который был успешно сданПо его словам, это вновь подтверждает, что банковская система Армении стабильна.
10:55 17/05/2018Президент Турции Р.Т. Эрдоган обвинил ООН в неспособности решать мировые проблемыПо словам Эрдогана, организация исчерпана и истощена.
15:14 15/05/2018Эдмон Марукян: Я не претендую на должность генпрокурора АрменииПри этом Марукян добавил, что во фракции не проводилось обсуждений касательно механизмов смены генпрокурора.