13:33 24/11/2020Կապիտուլյացիայից մինչև պարենային անվտանգության խնդիրներ և հացի թանկացումՄենք այսուհետ 20-25%-ով ավելի հաց պետք է գնենք այլ երկրներից, բայց նույնիսկ Ռուսաստանն է հացահատիկը մեզ դոլարով վաճառում։
13:05 24/11/2020Թևան Պողոսյան. Այսպես շարունակելով՝ չենք ունենալու պետությունՆա նշեց՝ չի զարմանա, որ պարզվի մեկ ամսից ինչ-որ միութենական հանարապետության պայմանագիր ենք ստորագրում ՌԴ հետ ընդհանրապես ամեն ինչ տալով:
12:46 24/11/2020Կիմ Բալայան. Միակ պահանջս դա է՝ քրեական պատասխանատվության ենթարկել Նիկոլ ՓաշիյանինՍահմանադրական դատարանի նախկին անդամ Կիմ Բալայանը միացել է կառավարության դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հացադուլավորներին:
14:15 19/11/2020Մովսես Հակոբյան. Զորացրման վերջնական որոշումս կայացրել եմ վարչապետի գիշերվա գրառումից հետո«Իմ ազատման վերաբերյալ հրապարակված հրամանը չի համապատասխանում իմ զեկուցագրի էությանը։ Սա առանձին թեմա է»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմնաը հայտարարեց ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետի...
13:12 18/11/2020Մարտակերտցիներն անակնկալի են եկել. մեկ օր ունեն իրենց տները լքելու համարԱրցախի Մարտակերտի շրջանի մի քանի գյուղերի բնակիչների երեկ երեկոյան լուր են տվել՝ մեկ օր է մնացել ունեցածը տարհանելու համար։ Շրջանի Հովտաշեն գյուղի բնակիչ Էդգար Հովհաննիսյանը, որ այս օրերին ապաստանել...
15:51 17/11/2020Գանձասարի Մատենադարանի գործունեությունը դադարեցնելու մտադրություն չունենք. Արամ ԹորոսյանՄեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարան - Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնի գործունեությունը ժամանակավոր դադարեցված է, ցուցադրությունը ժամանակավոր տեղափոխվել է Երևան՝ Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարան։...
15:38 14/11/2020Մեղրիի հետ կապված խնդիրը հնարավոր է լուծել միայն հանրաքվեի միջոցով․ Ա․ ՂազարյանԱյժմ կարևորագույն խնդիրներից են Արցախի քաղաքացիների գույքային իրավունքի հետ կապված հարցները։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց միջազգային իրավունքի մասնագետ, փաստաբան Արա Ղազարյանը։...
17:29 13/11/2020Վիրավոր կամավոր. Պարտված գեներալը իր կոչումները պետք է վայր դնիՀիվանդանոցում կողք կողքի պառկած են վիրավոր կամավորներն ու զինծառայողները։ Առաջնագծի տարբեր հատվածներից նրանց հարևան սենյակներ են բերել թշնամու կրակից ստացած վնասվածքները։ Իրար պատմում էին կռիվներից,...
16:15 13/11/2020Վիրավոր սպա. Շուշիում, Ստեփանակերտում տներ եմ նվիրում Սասուն Միքայելյանին, թող գնա ապրիՍտեփանակերտցի սպա Արթուր Բեգլարյանը վիրավորվել է պատերազմի հենց առաջին օրը՝ Մարտակերտում։ Իրեն չի ներում՝ դեռ օգուտ չտված դուրս է եկել կռվողների շարքից։ «Ծանր է ինձ համար, որ ոչ մի բան չեմ կարողացել...
17:00 12/11/2020Գոհար Մելոյան. Իրավական տեսանկյունից բավականին խնդրահարույց է Փաշինյանի ստորագրած եռակողմ հայտարությունը«Հանրությանը հրամցվել է միայն եռակողմ հայտարարությունը։ Իսկ հայտարարությունը որպես այդպիսին իրավական փաստաթուղթ չէ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի...
19:47 10/11/2020Համլետ Պետրոսյան. Հայ մշակույթը հայտնվելու է շնաբարո ծաղրուծանակի ներքոՀՀ վարչապետի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների հայտարարության համաձայն՝ Լեռնային Ղարաբաղի Աղդամի, Քարվաճառի, Քաշաթաղի շրջանները վերադարձվելու են Ադրբեջանին, ինչպես նաև թշնամին մնում է մինչև այժմ իր...
21:39 08/11/2020«Լիահույս եմ, որ Ձեր վարչակազմը գործուն քայլեր կձեռնարկի պատերազմի դադարեցման ուղղությամբ». Փաշինյանի ուղերձը՝ ԲայդենինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նորընտիր նախագահ Ջո Բայդենին: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
12:38 08/11/2020Արա Սաղաթելյան. Փաստաբաններն արդեն դատական հայց են պատրաստումԱ. Սաղաթելյանը՝ News.am-ին։
00:45 08/11/2020Թուրքիան տարածաշրջան ահաբեկիչներ և վարձկաններ բերող երկիր է. Նիկոլ ՓաշինյանՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել գերմանական ARD հեռուստաալիքին։ Հարցազրույցը ներկայացվում է ստորև.
09:47 07/11/202011-ամյա Աշոտը մեքենայով 4 մեծահասակի և 9 երեխայի կրակոցների տակով Արցախից հասցրել է Հայաստանի սահմանագոտի«Անընդհատ ասում էին՝ զգույշ, կամաց։ Հենց սկսում էին կրակել՝ ասում էին արագ քշի»,- պատմում է 11-ամյա վարորդը։
16:34 05/11/2020Կորոնավիրուս՝ ծանր հիվանդները չեն հոսպիտալացվում ազատ մահճակալ չլինելու պատճառովԵվրոպական շատ երկրներում կորոնավիրուսային հիվանդության բռնկման նոր ալիքով պայմանավորված կրկին սահմանափակումներ են մտցվել, շատ դեպքերում՝ «շատ խիստ»։ Արգելափակումը նպատակ ունի մեղմացնել վարակի ալիքը,...
12:08 05/11/2020Արցախի ԱԻՊԾ. Հրետակոծվում են Բերձոր և Շուշի քաղաքները` հարակից բնակավայրերովՀրետակոծվում են Բերձոր և Շուշի քաղաքները` հարակից բնակավայրերով։ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության հաղորդմամբ, այստեղ միացված է տագնապի ազդանշանը։ Տուժածների մասին...
11:30 05/11/2020Արտաքին քաղաքականության մեջ մեր համար առաջացել է նոր իրողություն՝ ահաբեկչության դեմ պայքարը. Զոհրաբ Մնացականյան«Մենք տեսնում էինք, որ այդ մարտահրավերը տեղափոխվելու է Հարավային Կովկաս, դա մեզ համար անվտանգության մարտահրավեր է, մարդկային կյանքեր են, բայց դա միայն մեզ չի վերաբերում: Եվ այն, ինչ այսօր տեղի է...

15:55 23/12/2014European Parliament Vice-President: Armenia is an integral part of EuropeIn the interview with Nvard Chalikyan from Panorama.am Vice-President of European Parliament Mr. Ryszard Czarnecki spoke about the prospects of cooperation between Armenia and the EU.
15:54 23/12/2014Pierre Andrieu: Regretfully downed military helicopter was incident which could have been avoided"2014 was controversial from the perspective of the Nagorno Karabakh conflict," stated French Co-chair of the OSCE Minsk Group Pierre Andrieu in an interview with news agency APA.
12:51 23/12/2014Harutyunyan: Turkish delegation unlikely to come to ArmeniaArmenia’s accession to the Eurasian Economic Union is very important in terms of security since Armenia needs to have a nuclear shield, director of Noravank Foundation Gagik Harutyunyan told a press...
10:57 23/12/2014Syria must be backed against militants – MarandiSyria should be fully supported in its fight against foreign-backed militants in order for stability to be brought back to the country, says an Iranian academic.
09:45 22/12/2014US seeks excuse to redeploy troops in Iraq – analystThe United States has been trying to use ISIL as a pretext for the redeployment of ground forces to Iraq.
09:53 20/12/2014US drone strikes failed policy – activistThe United States seeks to foster sectarian conflict in different countries through the policy of using drone strikes, which is a “failed policy,” says an activist.
09:41 19/12/2014US embargos wouldn’t change Russia’s Ukraine policy – JatrasJames Jatras downplayed the efficiency of Western sanctions against Russia over the Ukraine crisis.
09:37 18/12/2014ISIL advancing Zionist plot in Syria – analystLeaked intelligence reports show that the ISIL “murderers, rapists and wild animals” had been transported by Saudi Arabia from around the world, Trevor LaBonte said.
16:39 17/12/2014PM: Armenian government supports CBA efforts aimed at stability of financial systemArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan has made a statement regarding the current situation on the financial market.
10:00 17/12/2014US won’t censure Turkey repression – analystA prominent political commentator says the administration of US President Obama will not make any statement in order to condemn a recent crackdown by Turkish President against opposition.
09:45 16/12/2014Shinzo Abe can make dramatic changes – analystJapanese Prime Minister Shinzo Abe has a very large majority in the parliament and he can make a lot of dramatic changes if he feels so disposed, says an analyst.
09:47 15/12/2014US reigniting Cold War with Russia – analyst“There are concerted efforts started by President Obama to destabilize Ukraine and Syria and reignite a Cold War with Russia,” Daniel Faraci said.
10:04 13/12/2014West anti-Russia sanctions miscalculations – analystA prominent political commentator has downplayed the efficiency of Western sanctions against Russia over the Ukraine crisis, saying the adoption of such punitive measures is a “miscalculation."
12:50 12/12/2014Investigation underway into assault against MP Aram ManukyanThe Arabkir Investigation Department of Yerevan Police is preparing materials over the assault against Armenian National Congress MP Aram Manukyan, a spokeswoman for the Investigation Committee, Sona...
09:49 12/12/2014US seeks to Balkanize Middle East – activistThe United States is seeking to Balkanize the strategically-important region of Middle East through launching wars and igniting conflicts, says a commentator.
10:00 11/12/2014US justice system oppressing blacks - American activistThe US justice system will not take legal action against police who have been involved in recent killings of blacks, says an American activist.
09:59 10/12/2014Israel airstrikes on Syria were designed to aid ISIL – commentatorIsrael’s recent airstrikes targeting areas near the Syrian capital of Damascus were carried out to assist the militants operating inside Syria, a commentator says.
16:29 09/12/2014Lavrov: Customs Union may need to respond jointly to anti-Russian sanctionsIt is possible that the Customs Union of Russia, Belarus and Kazakhstan may need to jointly respond to Western sanctions against Russia, Foreign Minister Sergei Lavrov said Tuesday, according to...
09:52 09/12/2014Israeli airstrikes aimed at damaging Syria facilities – commentatorIsrael is helping the ISIL Takfiri terrorists operating in Syria by conducting airstrikes in an attempt to destroy the Syrian government facilities, Kevork Elmassian says.
10:10 08/12/2014US-led fight on ISIL in Syria futile – commentatorThe remarks come as the Syrian army has repelled an attack by the Takfiri ISIL terrorists on an airbase in the eastern province of Deir al-Zor.