23:55 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Այո, մենք ի վիճակի ենք եղել այս պատերազմում չպարտվելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցը՝ «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությանը
23:05 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Մեր իշխանությունները լեգիտիմիզացրել են Ադրբեջանի ագրեսիան Ղարաբաղի նկատմամբ«Կապիտուլյացիայից հետո բոլորը շատ ակտիվ սկսեցին խոսել այն ամենի մասին, ինչի մասին շատ քչերը, ներառյալ ես, խոսում էինք երկուսուկես տարի։ Ուղղակի ես համարեցի, որ ժամանակ է պետք մի քիչ, որ հանրությունը...
11:57 04/12/2020Վազգեն Մանուկյանն ապահովում է այդ ամեն ինչը. քաղաքագետ Բենիամին ՄաթևոսյանԱյսօր Հայաստանում ստեղծված իրավիճակում քաղաքագետը տրամաբանական է համարում ընդդիմադիր 17 ուժերի ընտրությունը վարչապետի թեկնածուի հարցում:
11:13 04/12/2020Քաղաքագետ. Երկրորդ Նիկոլ մեզ պետք չէերկրորդ Նիկոլ՝ նույն հատկություններով օժտված մեզ պետք չէ
10:26 04/12/2020Նիկոլ, դու էլ չես լինելու, բայց քո որոշումների ծանր հետևանքները դեռ շատ ենք զգալու. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Համացանցում տասնյակներով տարածվող հայ գերիների մասնակցությամբ դաժան տեսարաններով կադրերի պայմաններում, ադրբեջանցի զինծառայողները...
16:52 03/12/2020Վարչապետի միասնական թեկնածուն դեկտեմբերի 5-ին Ազատության հրապարակում կներկայացնի հակաճգնաժամային քայլերըՇարժումը համահայկական է և վերկուսակցական
11:42 03/12/2020Արցախցիների հիմնական խնդիրը բնակարանն էՀՀ-ում բնակվող արցախցիների կողմից ներկայացված խնդիրները Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը ներկայացում է առաջին հերթին Արցախի կառավարությանը, օպերատիվ շտաբին, Հայաստանի գործընկերներին՝ ըստ...
22:05 02/12/2020Արա Սաղաթելյանին զրպարտելու համար Տարոն Չախոյանի դեմ հայց կներկայացվի 3 մլն դրամի պահանջովԱյն կուղղվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին։
13:06 02/12/202024-ամյա Հունանը, որ երկու պատերազմի է մասնակցելԵՊՀ ուսանող Հունան Հակոբյանը չնայած երիտասարդ տարիքին՝ հասցրել է երկու պատերազմի մասնակցել։ 2016-ի ապրիլին ժամկետային զինծառայող էր, ծառայակիցների հետ պաշտպանում էր Արցախի հարավ-արևմտյան հատվածը՝...
10:52 02/12/2020Դեռ շատ կեղտեր են դուրս գալու ջրի երես. Արթուր Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. 2020թ., սեպտեմբերի 26, պատերազմի նախորդ օրը տեղի ունեցան խիստ տարօրինակ և առայժմ անբացատրելի իրադարձություններ....
15:13 01/12/2020Ժամկետային զինծառայողների հարազատներն այս փուլում այլևս ակցիաներ չեն անցկացնելուԺամկետային զինծառայողի մայր Լուսինե Հարոյան-Դալլաքյանը, որը մի քանի օր այլ ծնողների հետ բողոքի ակցիաներ էր իրականացնում պաշտպանության նախարարության, կառավարության շենքի մոտ, տարածել է...
13:15 01/12/2020Ալումյան. Փաշինյանի գրառումը ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ դատախազությունը նրա խամաճիկն է«Մենք դեռևս 2018 թվականից հայտարարում ենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ իրականացվողը ոչ թե քրեական գործ է, այլ դրա քողի տակ քաղաքական հետապնդում»,-մինչ դատական նիստի մեկնարկը լրագրողների հետ...
13:53 28/11/2020Գեղամասար համայնքի գյուղերի 80 տոկոսն ընկնում է թշնամու նշանառության տակ. համայնքի ղեկավարԳեղարքունիքի մարզի Գեղամասար համայնքի գյուղերի 80 տոկոսն ընկնում է թշնամու նշանառության տակ։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Գեղամասար համայնքի ղեկավար Հակոբ Ավետյանը։ «80 տոկոս գյուղերի...
09:40 28/11/2020Նիկոլ Աղաբաբյան. Նիկոլ Փաշինյան սրիկային, անգրագետ շիզոֆրենիկին պետք է գահընկեց անել«Հապաղելու ժամանակ չունենք, պետք է մեր թաքստոցներից դուրս գանք ու մեր քայլը կատարենք»։
13:48 25/11/2020Կիմ Բալայանը՝ Վանեցյանին. Ինչո՞ւ գլխավոր դատախազը Նիկոլ Փաշինյանին մեղադրանք չի առաջադրումԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն այսօր այցելեց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անժամկետ հացադուլ հայտարարած դաշնակցական գործիչ Գեղամ Մանուկյանին, ՍԴ նախկին...
10:45 25/11/2020Համբերություն և ժամանակ՝ կփորձենք ոտքի կանգնեցնել մեր բոլոր վիրավոր զինվորներին. «Հայրենիքի պաշտպանի» բժշկուհի«Հայրենիքի պաշտպանի» վերականգնողական կենտրոնում այս պահին բուժում է ստանում պատերազմի ընթացքում վիրավորված 120 զինվոր։

14:36 28/09/2018Премьер Армении Н.Пашинян и президент РФ В.Путин кратко переговорили на полях саммита СНГПри этом перспектива визита главы РФ в Армению не обсуждалась.
18:44 27/09/2018Э. Марукян: Кандидатура Пашиняна на пост премьера Армении была выдвинута от фракции «Елк», остальное пусть комментирует онВсе члены фракции, насколько я помню, поставили свои подписи под бланком о выдвижении его кандидатуры. 8 депутатов подписали точно, после чего он не был избран
15:54 26/09/2018Постпред Армении в СЕ: О «внеочередности» визита содокладчиков ПАСЕ в Армению речи быть не можетВ частности в рамках данного визита в центре внимания комиссара были вопросы прав женщин, гендерного равенства, вопросы семейного насилия и прав уязвимых групп населения.
12:30 26/09/2018МИД Армении: Аннулировало более 250 дипломатических паспортовКроме того: Армения вступила в этап завершения подготовительных работ к предстоящему в октябре саммиту Международной организации Франкофонии (МОФ).
15:15 25/09/2018Сурен Саркисян: После заявления президента Ирана вероятность его встречи с Трампом снизиласьПримечательно в сессии ГА ООН участвуют лидеры и США, и ИРИ. Более того, они находятся в одном и том же здании – штаб-квартире ООН.
11:20 25/09/2018Политолог: Сложившаяся в Армении ситуация крайне опасна с точки зрения движения по пути авторитаризмаПашинян заявил, что пригласит на переговоры парламентские и внепарламентские политические силы, чтобы обсудить с ними сроки и условия проведения внеочередных парламентских выборов.
12:06 24/09/2018Генсек ООН: Передача власти в Армении – фантастический примерЭто важно подчеркнуть, что гражданское общество, люди, молодые люди могут объединиться и показать, что демократия, свобода, гражданские права в высшей степени важны для наших сообществ.
10:59 23/09/2018Спикер парламента Армении Ара Баблоян: Никогда нельзя переходить на личности и оскорблять друг другаОднозначно, проголосовал во имя развития Еревана.
14:08 22/09/2018Зограб Мнацаканян: Армения против изменения формата сопредседательства Минской группы ОБСЕ«Какое бы то ни было изменение формата не принесет каких-либо результатов. Мы, естественно, выступим против этого», – сказал глава МИД Армении.
16:15 21/09/2018Глава Минобороны Армении Давид Тоноян: Ситуация на границе относительно стабильнаяПри этом он исключил, что напряженность на границе может быть следствием службы войск Полиции.
14:29 20/09/2018Глава МИД Армении: Отсутствие реакции со стороны ОДКБ не означает, что мы не выполняем свои функцииЗограб Мнацаканян при этом напомнил, что накануне, 19 сентября, с комментарием о ситуации на границе Армении с Азербайджаном выступил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
13:33 19/09/2018«Мы никогда друг другу не врали»: Роберт Кочарян о дружбе с Владимиром ПутинымРоберт Кочарян рассказал о том, когда он подружился с президентом РФ Владимиром Путиным и насколько их дружба крепка, а также о том, почему уверен в своем успехе.
16:19 18/09/2018«Час селфи» и «Детский городок»: известно, как в Ереване отпразднуют День независимости Армении«Предстоящее на Площади Республики мероприятие будет отличаться и станет беспрецедентным своей логикой, распространенностью и децентрализацией», – заявил Эдуард Агаджанян.
14:52 18/09/2018В Армении не будет пенсии ниже 25 500 драмовМинистерство труда и социальных вопросов Армении представило проект «О внесении изменений и дополнений в Закон РА "О государственных пенсиях"».
12:17 17/09/2018КГД Армении ответил на публикацию Panorama.am о проблеме с выдачей чеков на бензоколонкеВ то же время сообщаем, что налоговый орган последователен в вопросе выявления налоговых правонарушений во всех сферах.
12:49 14/09/2018Компания «Sanitek» предлагает мэрии Еревана использовать сумму штрафа для приобретения новых мусорных контейнеровДиректор компании «Sanitek» при этом отметил: признают, в течение последних 3 месяцев мусороуборочные работы не осуществляли на надлежащем уровне.
19:59 13/09/2018Скажи, как живет человек с инвалидностью – скажу, какой страной ты являешьсяВ Армении в последние годы пытаются изменить отношение к людям с особыми потребностями.
12:11 13/09/2018Экс-президент Армении Р. Кочарян: Скоро будут опубликованы итоги расследований о моем финансовом состоянииЕсли говорить о возможностях всей семьи, думаю, что в Армении наберется пара сотен семей с сопоставимым уровнем доходов.
11:27 13/09/2018Экс-президент Армении Роберт Кочарян рассказал, по какому принципу выбирал преемникаПовторюсь, у меня нет проблемы выйти к людям, но вряд ли это позволит понять, как они в действительности ко мне относятся.
18:35 12/09/2018Экс-президент Армении Роберт Кочарян: Самым удивительным для меня было заявление Никола ПашинянаПо словам Р. Кочаряна, за публикацией скандального разговора должны были последовать отставки и извинения.