13:48 03/11/2020Թուրքական ապրանքների ներկրման արգելքից հետո, վստահաբար, գնաճ չի լինի. նախարար«Կարծում ենք, որ այս տարվա ավարտին կարող է լինել 6% տնտեսական անկում, բայց հաջորդ տարվա ընթացքում 4-5% վերականգնման միջակայք կլինի»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի...
13:21 01/11/2020Զոհրաբ Մնացականյան.Մեր դիրքորոշումն անփոփոխ է, և մենք կողմնակից ենք դիտորդների տեղակայմանըՀՀ արտաին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հարցազրույց է տվել «Sputnik International»-ին, որը ներկայացված է նաև ՀՀ ԱԳՆ կայքում։ Հարց.
14:27 31/10/2020Շրջակա միջավայրը՝ պատերազմի «չհրապարակված զոհ»Պատերազմական գործողություններից որքանո՞վ է տուժում բնությունը, ինչպիսի՞ էկոլոգիական աղետներ կարող են առաջանալ և ինչպիսի՞ աղետների առջև են կանգնել պատերազմի թոհ ու բոհով անցած երկրները։ Այս հարցերի...
22:10 30/10/2020ՀՀ և Արցախի օմբուդսմենները ՀՀ-ում հավատարմագրված միջազգային կառույցների ղեկավարներին հրավիրել են ԱրցախՀայաստանի ու Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանները այսօր Արցախ այցի համատեղ հրավերներ են ուղարկել Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչություններին և միջազգային...
13:02 30/10/2020Զատուլին. Ալիևի խաղաղության պլանն ուղղակի հնարք է«Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն առաջարկել է կանգնեցել իր զորքի առաջխաղացումը Ղարաբաղում, բայց այդ խաղաղության պլանում հնարք կա»,-«Վզգլյադ»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Պետդումայի պատգամավոր...
12:12 30/10/2020Փաշինյանը Ռուսաստանից խաղաղապահների տեղակայումն անվանել է Ղարաբաղում հակամարտության օպտիմալ լուծում․ The Daily TelegraphՌուս խաղաղապահների տեղակայումը կարող է լինել «օպտիմալ լուծում» Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության համար։ Այսօր տպագրված The Daily Telegraph-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:...
11:27 30/10/2020Հայերը Լեռնային Ղարաբաղի առաջնագծում․ BBC-ի տեսանյութըBBC-ն ներկայացրել է տեսանյութ՝ Արցախի առաջնագծից։ «Հայաստանն ու Ադրբեջանը պատերազմում են արդեն մեկ ամսից ավելի, և երկու կողմերն էլ մեծ կորուստներ են ունեցել։ Քանի դեռ մարտերը շարունակվում են,...
10:54 30/10/2020ԵԽԽՎ․ Հրթիռային հարվածները քաղաքացիական տարածքներին պետք է դադարեցվեն«Քաղաքացիական տարածքներին հրթիռային հարվածները պետք է դադարեցվեն», - ասում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի Միգրացիայի, փախստականների և տեղահանվածների կոմիտեի նախագահ Պիեռ-Ալեն Ֆրիդեսը...
18:16 29/10/2020Ջավախքից բերված հումանիտար օգնությունը մաքսային գանձումից հետո ի վերջո հանձնված է հասցեատերերինԶԼՄ-ներում տեղեկություններ էր տարածվել, որ հոկտեմբերի լույս 29-ի գիշերը երեք խոշոր բեռնատարներով Ջավախքից Հայաստան է բերվել հերթական մարդասիրական բեռը՝ 55 տոննա կարտոֆիլ, սակայն Չարբախի «Ուրբան»...
16:45 29/10/2020Առաջնագծում՝ գնդերեցներ ու քահանաներ կամավոր սկզբունքով«Ստոր հարևաններ ունենալու դեպքում եկեղեցին պետք է իր դիրքորոշումը փոխի, որ կարողանանք պաշտպանվել չարիքից»,- ասում է Տեր Ենովք քահանա Եսայանը։
11:25 28/10/2020Ֆրանսիայում բողոքի ակցիայի ժամանակ թուրքերի հարվածից հայ երիտասարդը ծանր վիրավորում է ստացելՖրանսիայում հայերը բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ ի աջակցություն Արցախի։ Այս անգամ նրանք փակել են Վալենսի ճանապարհը, և պահանջում են վերջ դնել Ադբեջանի և Թուրքիայի սանձազերծած ագրեսիային։ «Վերջ...
17:04 27/10/2020Այն, ինչ տեղի է ունենում Արցախում, հայերի դեմ իրականացվող ցեղասպանության վերջնական փուլն է. Ենգիբարյան«Վերջին տասնամյակներին մենք խոսում ենք Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին, և դա հիմնավորում ենք այն կոնտեքստում, որ այն պետք է հետագա ցեղասպանությունների համար դառնար կանխարգելիչ գործոն։ Երբ տարիներ...
17:09 26/10/2020Կարմիր Խաչի գրասենյակները հրադադարից հետո աշխատանքի անցնելու համար ավելացրել են ներքին ռեսուրսներըՌազմագերիների հետ շփումների, հրադադարից հետո հնարավոր աշխատանքների մասին Panorama.am-ը զրուցել է Կարմիր Խաչի հայաստանյան գրասենյակի մամուլի պատասխանատու Զառա Ամատունու հետ։ Panorama.am-Այսօր՝...
11:51 26/10/2020Փաստաբան. Ռազմագերիների առնչությամբ Եվրոպական դատարան ներկայացված է վեց գործԱդրբեջանի կողմից Արցախի դեմ նախաձեռնված լայնամասշտաբ պատերազմի ընթացքում ադրբեջանական ուժերի կողմից գերեվարված զինծառայողների ընտանիքի անդամների անունից հայաստանցի իրավաբանների խումբը շարունակում է...
10:07 26/10/2020Կարծում ենք՝ տվյալ իրավիճակում ելք կարող է լինել ռուսական խաղաղապահ ուժերի տեղակայումը հակամարտության գոտում. ՓաշինյանՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել հնդկական WION հեռուստաընկերությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ ներկայացնել այն:...
09:52 25/10/2020Անմահացել է կոնսերվատորիայի ուսանող, տաղանդաշատ Գոռ ԹումանյանըԱրցախյան ռազմաճակատում ծավալված մարտական գործողությունների ժամանակ անմահացել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանող Գոռ Թումանյանը։ Armenian National Music ֆեյսբուքյան էջում...
13:33 23/10/2020Սիրանուշ Սահակյան. Այսօրվա ընթացքում ռազմագերիների վերաբերյալ նոր հայցեր կներկայացնենք ՄԻԵԴՄարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանում այս պահին հայ գերիների հարցով երեք ընթացող գործ կա։ Panorama.am-ին տեղեկացրեց փաստաբան Սիրանուշ Սահակյանը՝ ավելացնելով, որ ևս երկու գործ նախապատրաստված է,...
15:20 22/10/2020Դեմոյան. Հայկական գործոնը հնարավոր է ոչ ուղղակիորեն, բայց կապ ունի Իդլիբից թուրքական նահանջի հետՄիջազգային լրատվամիջոցները, հղում անելով տարբեր աղբյուրներին, հայտնում են, որ Թուրքիան, ամենայն հավանականությամբ, կհրաժարվի իր մի քանի դիտարկման հենակետերից սիրիական Իդլիբում, որոնք կանցնեն...
23:49 20/10/2020Արտակ Բեգլարյան. Այս կույր աշխարհում գոյություն ունե՞ն մարդու իրավունքներՍեպտեմբերի 27-ից հետո այս հարցն այլևս անտեսել չի կարող։
13:10 19/10/2020Իշխան Սաղաթելյան. Գլուխները պատին են տալիս«13 կուսակցությունների համատեղ հայտարարության հրապարակումից հետո պաշտոնական որևէ արձագանք չի եղել»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց հայտարարությունը երկու օր առաջ հրապարակած ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան...

16:01 14/05/2018Президент Турции Эрдоган обвинил США и Израиль в дестабилизации обстановки в СирииОтношения между Турцией и США находятся в кризисе.
14:33 12/05/2018Генрих Мхитарян рассказал, почему именно сделал выбор в пользу «Арсенала»«Я хочу вписать свое имя в историю "Арсенала", хочу стать легендой клуба», – заявил Мхитарян.
16:08 11/05/2018Главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян доволен результатами армянских борцов на Чемпионате Европы«В весовой категории 77 кг ожидал большего от Карапета Чаляна, но он неудачно провел поединок против шведского борца. Я недоволен выступлением Чаляна», – указал тренер.
16:33 10/05/2018Вместо Агвана Варданяна – Рузанна Аракелян: стало известно, кто в НС Армении сменит сложивших мандаты депутатовЧто касается АРФД, сложившего мандат депутата Армена Бабаяна сменит Спартак Сейранян, а Агвана Варданяна – Рузанна Аракелян.
11:03 09/05/2018Фотохроника Шуши или докфильм о героической истории: в Степанакерте открылась выставка Левона АтоянцаКак отметил Атоянц, он пытался показать Шуши с помощью фотографий, в своих работах изобразить армянского солдата, который родился не только для борьбы, но и для победы.
10:53 08/05/2018Президент Армен Саркисян: Дружеские отношения Армении с Россией – вещь незыблемаяПо его мнению, кадровые изменения в правительстве Армении не должны на это как-либо повлиять.
13:00 07/05/2018Мелания Степанян прокомментировала слухи о том, что фигуристка Медведева будет выступать за Армению«Слухи о том, что Медведева будет выступать за Армению, не соответствуют действительности. Такой вариант даже не обсуждался», – сказала Степанян.
13:16 05/05/2018Глава Союза армян Украины: Мирное урегулирование – единственный путь выхода из политического кризиса в АрменииСАУ обеспокоен внутриполитической ситуацией, сложившейся в Армении.
15:19 04/05/2018«Нужно дождаться стабилизации политической ситуации в Армении»: Мария Захарова о карабахском урегулировании«Поэтому наше содействие сторонам мы будем оказывать и впредь. Но еще раз говорю: нужно дождаться стабилизации политической ситуации в Армении», – добавила она.
12:53 03/05/2018Наира Зограбян рассказала, почему бланк о выдвижении Никола Пашиняна кандидатом в премьеры Армении подписали только 27 депутатовБланк о выдвижении руководителя парламентской фракции «Елк» («Выход») Никола Пашиняна кандидатом в премьер-министры подписали 27 из 31 депутата от фракции «Царукян».
11:07 02/05/2018Марк Цукерберг: В Facebook знакомиться для серьезных отношений станет прощеТакже Цукерберг отметил, что вскоре у пользователей соцсети появится возможность смотреть видео онлайн одновременно со своими друзьями.
12:37 01/05/2018Гагик Царукян: Мы всегда готовы к внеочередным парламентским выборам в Армении, у нас с этим проблем нет!По словам Г. Царукяна, никто не ожидал подобного протестного движения.
11:51 30/04/2018Никол Пашинян: Мы не ставим вопроса о выходе Армении из ЕАЭС«Однако это вовсе не означает, что в этом союзе проблем нет. Проблемы есть, и они будут обсуждены с партнерами», – указал Никол Пашинян.
15:07 28/04/2018Константин Затулин: Россия не намерена вмешиваться в вопрос, кто больше подойдёт на роль премьера Армении«Надеюсь, что выход будет найден, и самое главное, это наша общая точка зрения, он будет в правовом конституционном русле», – подчеркнул Затулин.
14:24 27/04/2018Советник президента Арцаха: Военнослужащие Армии обороны осознают свою миссию и с честью выполняют поставленную боевую задачуТигран Абрамян обратился к ситуации на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, видео о скоплении и перемещении живой силы и военной техники ВС Азербайджана.
12:49 26/04/2018Никол Пашинян призвал временно прекратить блокаду улиц в Ереване и эксплуатацию автомобилей без госномеров«Я понимаю, что некоторые люди используют создавшуюся ситуацию, однако я считаю, что в Ереване не должно быть автомобилей без госномеров», – подчеркнул он.
13:46 25/04/2018Песков: В Кремле следят за ситуацией в Армении и надеются на консенсус в ближайшее времяСторонники оппозиции собрались на площади в центре Еревана, после чего устроили несанкционированный марш по центру столицы.
12:34 24/04/2018Вице-спикер НС Армении Эдуард Шармазанов: Серж Саргсян проявил исключительный патриотизмШармазанов обещал журналистам ответить на все интересующие их вопросы завтра, 25 апреля.
12:43 23/04/2018Виген Саркисян о словах премьера Армении про «уроки 1 марта»: Это не может и не должно рассматриваться как угрозаЯ, уверен и наши соотечественники, рассчитываем, что необходимости во введении чрезвычайного положения не будет – ни сейчас, ни в дальнейшем.
11:19 22/04/2018После встречи с премьером Армении Сержем Саргсяном Никол Пашинян продолжил шествиеНикол Пашинян объявил, что они шествием движутся в административный район Эребуни.