13:48 03/11/2020Թուրքական ապրանքների ներկրման արգելքից հետո, վստահաբար, գնաճ չի լինի. նախարար«Կարծում ենք, որ այս տարվա ավարտին կարող է լինել 6% տնտեսական անկում, բայց հաջորդ տարվա ընթացքում 4-5% վերականգնման միջակայք կլինի»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի...
13:21 01/11/2020Զոհրաբ Մնացականյան.Մեր դիրքորոշումն անփոփոխ է, և մենք կողմնակից ենք դիտորդների տեղակայմանըՀՀ արտաին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հարցազրույց է տվել «Sputnik International»-ին, որը ներկայացված է նաև ՀՀ ԱԳՆ կայքում։ Հարց.
14:27 31/10/2020Շրջակա միջավայրը՝ պատերազմի «չհրապարակված զոհ»Պատերազմական գործողություններից որքանո՞վ է տուժում բնությունը, ինչպիսի՞ էկոլոգիական աղետներ կարող են առաջանալ և ինչպիսի՞ աղետների առջև են կանգնել պատերազմի թոհ ու բոհով անցած երկրները։ Այս հարցերի...
22:10 30/10/2020ՀՀ և Արցախի օմբուդսմենները ՀՀ-ում հավատարմագրված միջազգային կառույցների ղեկավարներին հրավիրել են ԱրցախՀայաստանի ու Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանները այսօր Արցախ այցի համատեղ հրավերներ են ուղարկել Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչություններին և միջազգային...
13:02 30/10/2020Զատուլին. Ալիևի խաղաղության պլանն ուղղակի հնարք է«Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն առաջարկել է կանգնեցել իր զորքի առաջխաղացումը Ղարաբաղում, բայց այդ խաղաղության պլանում հնարք կա»,-«Վզգլյադ»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Պետդումայի պատգամավոր...
12:12 30/10/2020Փաշինյանը Ռուսաստանից խաղաղապահների տեղակայումն անվանել է Ղարաբաղում հակամարտության օպտիմալ լուծում․ The Daily TelegraphՌուս խաղաղապահների տեղակայումը կարող է լինել «օպտիմալ լուծում» Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության համար։ Այսօր տպագրված The Daily Telegraph-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:...
11:27 30/10/2020Հայերը Լեռնային Ղարաբաղի առաջնագծում․ BBC-ի տեսանյութըBBC-ն ներկայացրել է տեսանյութ՝ Արցախի առաջնագծից։ «Հայաստանն ու Ադրբեջանը պատերազմում են արդեն մեկ ամսից ավելի, և երկու կողմերն էլ մեծ կորուստներ են ունեցել։ Քանի դեռ մարտերը շարունակվում են,...
10:54 30/10/2020ԵԽԽՎ․ Հրթիռային հարվածները քաղաքացիական տարածքներին պետք է դադարեցվեն«Քաղաքացիական տարածքներին հրթիռային հարվածները պետք է դադարեցվեն», - ասում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի Միգրացիայի, փախստականների և տեղահանվածների կոմիտեի նախագահ Պիեռ-Ալեն Ֆրիդեսը...
18:16 29/10/2020Ջավախքից բերված հումանիտար օգնությունը մաքսային գանձումից հետո ի վերջո հանձնված է հասցեատերերինԶԼՄ-ներում տեղեկություններ էր տարածվել, որ հոկտեմբերի լույս 29-ի գիշերը երեք խոշոր բեռնատարներով Ջավախքից Հայաստան է բերվել հերթական մարդասիրական բեռը՝ 55 տոննա կարտոֆիլ, սակայն Չարբախի «Ուրբան»...
16:45 29/10/2020Առաջնագծում՝ գնդերեցներ ու քահանաներ կամավոր սկզբունքով«Ստոր հարևաններ ունենալու դեպքում եկեղեցին պետք է իր դիրքորոշումը փոխի, որ կարողանանք պաշտպանվել չարիքից»,- ասում է Տեր Ենովք քահանա Եսայանը։
11:25 28/10/2020Ֆրանսիայում բողոքի ակցիայի ժամանակ թուրքերի հարվածից հայ երիտասարդը ծանր վիրավորում է ստացելՖրանսիայում հայերը բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ ի աջակցություն Արցախի։ Այս անգամ նրանք փակել են Վալենսի ճանապարհը, և պահանջում են վերջ դնել Ադբեջանի և Թուրքիայի սանձազերծած ագրեսիային։ «Վերջ...
17:04 27/10/2020Այն, ինչ տեղի է ունենում Արցախում, հայերի դեմ իրականացվող ցեղասպանության վերջնական փուլն է. Ենգիբարյան«Վերջին տասնամյակներին մենք խոսում ենք Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին, և դա հիմնավորում ենք այն կոնտեքստում, որ այն պետք է հետագա ցեղասպանությունների համար դառնար կանխարգելիչ գործոն։ Երբ տարիներ...
17:09 26/10/2020Կարմիր Խաչի գրասենյակները հրադադարից հետո աշխատանքի անցնելու համար ավելացրել են ներքին ռեսուրսներըՌազմագերիների հետ շփումների, հրադադարից հետո հնարավոր աշխատանքների մասին Panorama.am-ը զրուցել է Կարմիր Խաչի հայաստանյան գրասենյակի մամուլի պատասխանատու Զառա Ամատունու հետ։ Panorama.am-Այսօր՝...
11:51 26/10/2020Փաստաբան. Ռազմագերիների առնչությամբ Եվրոպական դատարան ներկայացված է վեց գործԱդրբեջանի կողմից Արցախի դեմ նախաձեռնված լայնամասշտաբ պատերազմի ընթացքում ադրբեջանական ուժերի կողմից գերեվարված զինծառայողների ընտանիքի անդամների անունից հայաստանցի իրավաբանների խումբը շարունակում է...
10:07 26/10/2020Կարծում ենք՝ տվյալ իրավիճակում ելք կարող է լինել ռուսական խաղաղապահ ուժերի տեղակայումը հակամարտության գոտում. ՓաշինյանՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել հնդկական WION հեռուստաընկերությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ ներկայացնել այն:...
09:52 25/10/2020Անմահացել է կոնսերվատորիայի ուսանող, տաղանդաշատ Գոռ ԹումանյանըԱրցախյան ռազմաճակատում ծավալված մարտական գործողությունների ժամանակ անմահացել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանող Գոռ Թումանյանը։ Armenian National Music ֆեյսբուքյան էջում...
13:33 23/10/2020Սիրանուշ Սահակյան. Այսօրվա ընթացքում ռազմագերիների վերաբերյալ նոր հայցեր կներկայացնենք ՄԻԵԴՄարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանում այս պահին հայ գերիների հարցով երեք ընթացող գործ կա։ Panorama.am-ին տեղեկացրեց փաստաբան Սիրանուշ Սահակյանը՝ ավելացնելով, որ ևս երկու գործ նախապատրաստված է,...
15:20 22/10/2020Դեմոյան. Հայկական գործոնը հնարավոր է ոչ ուղղակիորեն, բայց կապ ունի Իդլիբից թուրքական նահանջի հետՄիջազգային լրատվամիջոցները, հղում անելով տարբեր աղբյուրներին, հայտնում են, որ Թուրքիան, ամենայն հավանականությամբ, կհրաժարվի իր մի քանի դիտարկման հենակետերից սիրիական Իդլիբում, որոնք կանցնեն...
23:49 20/10/2020Արտակ Բեգլարյան. Այս կույր աշխարհում գոյություն ունե՞ն մարդու իրավունքներՍեպտեմբերի 27-ից հետո այս հարցն այլևս անտեսել չի կարող։
13:10 19/10/2020Իշխան Սաղաթելյան. Գլուխները պատին են տալիս«13 կուսակցությունների համատեղ հայտարարության հրապարակումից հետո պաշտոնական որևէ արձագանք չի եղել»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց հայտարարությունը երկու օր առաջ հրապարակած ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան...

13:12 06/12/2014Armenian currency depreciation caused by objective factors – Union of Banks headThe official expressed confidence that the Central Bank of Armenia has all necessary resources to curb the inflation.
09:48 06/12/2014Police killing blacks with impunity, problem in US – analystThe problem in the United States is that the police are killing members of the African-American community with impunity, an analyst says.
11:01 05/12/2014Fatih Akin’s film on Armenian Genocide opens in TurkeyGerman Turkish filmmaker Fatih Akin’s movie “The Cut” premiered in Turkey on Thursday amid high security and high praise, Asbarez reports.
09:47 05/12/2014US-led fight on ISIL plot to infiltrate region – analyst'The plan is not to defeat ISIL; it is not even to contain ISIL; the plan is to keep it spreading across the region.'
16:07 04/12/2014Prosperous Armenia, Orinats Yerkir are in favor of Armenia’s joining EEUAny decision regarding Armenia’s foreign policy agenda should stem from national security priorities of Armenia and Artsakh, head of Orinats Yerkir parliamentary faction Heghine Bisharyan said in the...
09:42 04/12/2014Rabbi Weiss: Israeli Premier Benjamin Netanyahu manipulating JudaismAn American rabbi says Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has been pursuing a Zionist agenda by manipulating the Jewish religion.
09:49 03/12/2014Nigeria government inept in stopping Boko Haram – analystThe Nigerian government and military are incapable of stopping the intensified attacks of Boko Haram Takfiri militants, a commentator says.
09:47 02/12/2014Turkey a main supporter, partner of ISIL – analystJeff Steinberg says some Turkish border crossings have remained the main routes for ISIL terrorists to enter Iraq and Syria.
10:38 01/12/2014Armenian FM thanks Bolivia for recognition of Armenian GenocideArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian issued a statement on Bolivia’s recognition of the Armenian Genocide.
10:24 01/12/2014US concerned about potential uprising by black population – activistBrown’s death sparked weeks of protest during the month of August and further fueled racial tensions in the United States.
14:12 29/11/2014Erdogan receives U.S. Vice President in Armenian atmosphereVice President of the United States Joe Biden had visited Turkey by the end of the previous week. It is known that the results of the visit are not satisfying for the American side: Ankara had...
09:57 29/11/2014Iran nuclear issue cooked up by Mossad – analystA prominent political commentator says the Iranian nuclear issue has been fabricated by the Israeli spy agency Mossad to pile pressure on the Islamic Republic.
09:37 28/11/2014US waging systematic warfare against blacks - American clericThe fatal shootings of black people have reopened a fierce national debate in the United States on police brutality in dealing with minorities.
17:17 27/11/2014Results of reforms in penitentiaries to be visible in 1-2 years – MinisterThere have been positive shifts in Armenia’s penitentiary institutions in the past months, but the results of all the projects will be visible in one or two years, Armenian Justice Minister Hovhannes...
09:42 27/11/2014US experiencing relative decline in power – academic'The United States is experiencing a relative decline in power due to the wrong policies pursued by the administration of President Barack Obama.'
11:39 26/11/2014Raid on Bahrain cleric home, regime’s act of revenge – activist'The raid by Bahraini security forces on the home of prominent Shia cleric Ayatollah Isa Ahmed Qassem was carried out in revenge for the low turnout in the recent regime-sponsored elections.'
10:21 25/11/2014ISIL ‘proxy’ of certain Arab monarchies – analystThe Takfiri militant groups in the Middle East, such as the ISIL, are the “proxies” of Saudi Arabia and some other Arab monarchies of the Persian Gulf region, an analyst says.
11:00 24/11/2014US pursues agenda of Syria destruction – analystA political commentator says Washington and its allies have spared no efforts to inflict damage and destruction on Syria.
16:17 22/11/2014Armenian side will give worthy response to any such provocation – Defense MinisterAzerbaijan’s tough position, the lack of logic and its actions to prevent the removal of the bodies of helicopter crew forced the Armenian side to undertake a special operation, Armenian Defense...
10:32 22/11/2014IAEA aware of Iran’s peaceful nuclear purpose – commentatorSeyed Mostafa Khoshcheshm said Iran and the P5+1 will come up with a “middle way” solution which is like a “freeze-for-freeze” plan.