16:30 07/05/2019Արմեն Սարգսյան. Հերոսի այրի լինելն ու արժանապատիվ ապրելը մեկ այլ հերոսություն էԱրմեն Սարգսյանն ընդունել է Արցախյան ազատամարտում զոհված օդաչուների ընտանիքների անդամներին
13:57 07/05/2019Ճիտին պարտքը՝ 22 մլն դրամ կամ բրոկոլիով Չիչխանավանք՝ ավելի լավ կյանքի համար«Վայ չէ, մտեք գյուղում ցանկացած փողոց, ցանկացած տուն, մի փնթի կին չեք տեսնի»
12:35 06/05/2019Ալումյան. Դատավորի ինքնաբացարկին պատասխանը լինելու է համաչափ ու մի բան էլ ավելի, չկասկածեքԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վարդան Լևոնի Գրիգորյանը, ում մակագրված էր Ռոբերտ Քոչարյանի, Արմեն Գևորգյանի, Յուրի Խաչատուրովի, Սեյրան Օհանյանի քրեական գործը, այսօր առավոտյան...
10:00 06/05/2019Ժխտողականության սերմանումը խրախուսում է ավտորիտար ռեժիմին, ինչպիսին Էրդողանինն է. Հարութ Շիրինեան2019 թվականի ապրիլի 24-25-ի լիագումար նստաշրջանում Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատը քննարկեց և ընդունեց օրենք, որն, ի թիվս այլ հարցերի, պատժում է ցեղասպանությունների ժխտումը, ինչպիսիք են Ռուանդայում...
13:46 03/05/2019Կարևորը՝ քեֆ անողին քեֆ չպակսիՔաղաքացու օրն անցավ, 124 միլիոն դրամը ծախսվեց, սակայն ինչպե՞ս, կոնկրետ որ միջոցառման համար որքա՞ն, դրա մասին չխոսվեց, միայն մարզպետարանների ու քաղաքապետարանների ֆեյսբուքյան էջերում գրվեց անցկացված...
11:51 01/05/2019Կենդանաբանական այգու սեզոնի բացումը սկսվեց տնօրենի հրաժարականի պահանջովԵրևանի կենդանաբանական այգու սեզոնի բացմանը զուգահեռ այգու դիմաց ներկա և նախկին աշխատակիցները բողոքի ակցիայի են դուրս եկել՝ նույն պահանջով, որ այգու տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանը հրաժարական ներկայացնի։...
16:36 30/04/2019Ադրբեջանցու գնդակից վիրավորում ստացած զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում1987թ. ծնված պայմանագրային զինծառայող Արգիշտի Սամվելի Սեփխանյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Հայտնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։ Հիշեցնենք, որ Տավուշի մարզի հայկական դիրքերի...
13:20 30/04/2019Նոր ուսումնական տարում երեխաներն արդեն դպրոց կգնան ԹալիշումԱպրիլյան պատերազմից տուժած Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղում մեծ թափով շարունակվում են շինարարական աշխատանքները։ Հանդիսությունների տան, համայնքային կենտրոնի, մանկապարտեզի, դպրոցի կառուցման...
12:30 29/04/2019Արտակ Զեյնալյանը ձեռնպահ մնաց գնահատական տալուց՝ ՀՀ-ում քաղաքական բանտարկյալներ կան, թե ոչ«Գնահատեք ինքներդ, հասարակությունը թող գնահատի՝ այսօր կա՞ն քաղաքական բանտարկյալներ, թե՞ ոչ»։
16:30 25/04/2019ԵԽ-ն ու ԵՄ-ն 2,3 մլն եվրո կհատկացնեն՝ «Համագործակցություն հանուն լավ կառավարման» ծրագրի համարԱյսօր Եվրոպայի խորհրդի ու Եվրամիության անդամները ներկայացրեցին «Համագործակցություն հանուն լավ կառավարման» ծրագրի երկրորդ փուլի մեկնարկը, որն իրականացվելու է 2019-2021թթ.-ներին Արևելյան...
16:21 25/04/2019Մեր աշխատանքը կատարելու ենք պատշաճ ձևով՝ անկախ նրանից ով դրան կմասնակցի. Բաբկեն Թունյան«Կուզեն կմասնակցեն, կուզեն չեն մասնակցի, մենք մեր աշխատանքն անելու ենք ու աշխատելու ենք ոչ միայն պատգամավորների հետ, այլ աշխատելու ենք շահագրգիռ բոլոր կողմերի ու մասնագետների հետ»,- Ազգային ժողովում...
12:05 25/04/2019Նիկոլ Փաշինյան. Մենք Ադրբեջանին առաջարկում ենք խաղաղության, այլ ոչ թե պատերազմի օրակարգՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել Независимая газета-ին՝ խոսելով հայ-ռուսական հարաբերությունների, Սիրիա հումանիտար խումբ ուղարկելու, Ղարաբաղի հարցի, ներդրումների մասին։ Հարցին, թե...
11:10 24/04/2019Շառլ Ազնավուրը միշտ երազում էր խաղաղության մասին. Նիկոլյա Ազնավուր«Նա ասաց, որ կշարունակի բարձրացնել Հայոց ցեղասպանության հարցը, ինչպես իր հայրն էր անում»:
10:40 24/04/2019Մի ընտանիքի՝ ցեղասպանությանը վերաբերող պատմությունը «Երջանկության ոչ մենդելեևյան բանաձևը» գրքում«Երջանկության ոչ մենդելեևյան բանաձևը» հուշագրության մեջ լրագրող, հանրային կապերի մասնագետ Տաթևիկ Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության ընթացքում զոհված և ողջ մնացած նախնիների պատմությունը։...
18:08 23/04/2019Վարչապետի հայտարարած 50 հազար աշխատատեղը դեռևս ապացուցելու կարիք ունի. Գագիկ Մակարյան«Ներդրումների առումով կան որոշակի հետաքրքրություններ, բայց կառավարությունը դեռևս չի տիրապետում, թե ինչ խոչընդոտներ կան ներդրումների համար»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց...
13:04 22/04/2019Սանասարյանն իմ ընկերն է, բայց նոր Հայաստանում դա ազդեցություն չի կարող ունենալ. Միրզոյան«Դավիթ Սանասարյանն իմ ընկերն է, բայց դա որևէ կապ չունի նոր Հայաստանում որևէ մեկի ընկերը լինել կամ չլինելը, դա որևէ ազդեցություն չի կարող ունենալ քննության վրա»,- այս մասին այսօր խորհրդարանում...
12:45 22/04/2019Մարիխուանայի օրինականացման միջոցառման հեղինակը Նիկոլայ Բաղդասարյանի հարազատ եղբայրն էՏղեք, սթափվե՛ք
14:04 20/04/2019Նիկոլ Փաշինյան. Թողեք Սանասարյանի գործով նորմալ քննություն ընթանաԵթե դուք չթողնեք, ես դա կապահովեմ։
11:21 20/04/2019Միքայել Մինասյան. Ռուսաստանը կարիք ունի դաշնակցային հարաբերությունների այնպիսի մոդելի, ինչպիսին ԱՄՆ-Իսրայել օրինակն է«Երկու պետություն՝ մեկ նպատակ». Հայ-ռուսական դաշնակցությանն անհրաժեշտ է նոր ճարտարապետություն

17:52 03/11/2012Expert: Madrid Principles are no longer at negotiating table"It is important that President Sargsyan stressed that regional security is maintained only thanks to the military strength and potential of the Armenian side."
14:39 01/11/2012Expert: For Azerbaijan, peaceful settlement is not the only option"The extent of harshness of Azerbaijan’s threats and of its response is directly proportional to the quality of the military exercise held in Artsakh."
19:14 31/10/2012Justice Minister: It is common for prisoners to sew their lips or eyes shut"Prisoners who sew their lips have holes on them, and it is a common thing for them to sew their lips shut."
17:31 30/10/2012Armen Aghayan: Artsakh should be declared integral part of Armenia"It is necessary to restore the constitutional right of the Armenian citizens living in Artsakh to participate in the state elections in Armenia, the right they have been deprived of since 1995."
17:24 29/10/2012Richard Giragosian: We have strong influence of oligarchs, and no more is needed"What we see in the dance of HAK and PAP is not tango, because tango is a dance of two, while here we see that one of the dancers is reluctant to dance.”
13:53 27/10/2012Armenia has lowest infant mortality rate in CIS"15 cases of maternal death were recorded in Armenia in 2008, 13 in 2009, 3 in 2010 and 3 in 2011"
13:28 26/10/2012Expert: Armenian side’s position will be tough and balanced at Paris meeting"In general, the meeting between the FMs is important because in fact an attempt will be made to turn Azerbaijan to a constructive course."
12:01 25/10/2012Alexander Iskandaryan: RPA wants new memorandum for Tsarukyan to give up idea of running for president"It is still unclear which way Tsarukyan will choose, because the pressures against him have not broken him yet."
18:55 24/10/2012Naira Zohrabyan: Gagik Tsarukyan should be PAP candidate for president"Mr Tsarukyan expressed his position in a statement. Yes, he thinks that Armenian Prosecutor General’s petition is legally ungrounded."
16:17 23/10/2012Psychologist: We need positive, healthy adsPsychological factors are often disregarded while making ads, while the psychological aspect could help increase the influence of ads, said Samvel Khudoyan.
10:00 19/10/2012Expert: Turkish disposition doesn’t come out from objective realityThe xenophobic policy implemented by the Azerbaijani against the Armenians is a threat for the security of the people of Artsakh.
17:45 17/10/2012Karen Avagyan: RPA could not have been warned about risk of filling balloons with methane- I know nothing of the kind.
16:05 16/10/2012Henrik Mkhitaryan: It is great happiness to score against Italy but it’s a pity it was not enough- I am rather a forward. I like playing closer to the edge of the attack.
15:02 13/10/2012Armenian coach: We have a promising squad and our success will follow"Today we showed if not the best, one of our best games this year. We saw a kind of a game we expected to see."
17:25 10/10/2012Giro Manoyan: Possible ratification by Turkey of one of protocols poses danger for Armenia“Our opinion has not changed regarding the protocols – they are bad for Armenia, and three years are more than enough for them to cease to exist legally."
14:34 09/10/2012Iranian expert: Ilham Aliyev’s bellicose statements addressed to NKR target domestic audience“Over the past years, Azerbaijan has repeatedly threatened war against Armenia. But its threat was never carried out."
19:00 08/10/2012Artak Zakaryan: Hungarian authorities should apologize to Armenia"Given Armenia’s interest in solving various problems and EU’s attitude to them, it would be desirable if the Hungarian authorities also showed an adequate attitude to the existing problems."
10:45 06/10/2012Reuters: Armenian President says Azerbaijan threatens new war"Azerbaijan is accumulating a "horrendous quantity" of arms in preparation for a resumption of fighting," Serzh Sargsyan said.
18:54 04/10/2012Baghdasarov: Armavia’s potential buyer is not from Armenia- I am negotiating with some people from Australia, Italy and Russia. We have 3-4 variants.
14:50 03/10/2012Military expert: Baku resorts to blackmail"Artsakh airport has received an official license, which testifies to two things: first, the airport meets international standards and second, it has the right to begin to receive and send planes."