10:43 27/03/2019Արմեն Գյուլբուդաղյանց. Առանց սխալի գոլ չի լինում«Ընդհանուր առմամբ, խաղի որոշ հատվածներից գոհ էի, բայց ամբողջ խաղից՝ ոչ»։
14:06 26/03/2019Արամ Սիմոնյան. Որևէ ուսանողի առաջ դուռ չեմ փակել«Ես ի՞նչ կարող եմ մեկնաբանել, գնացեք, կառավարության լրատվական ծառայությունից իմացեք, թե կոնկրետ ինչ է նկատի ունեցել վարչապետը, ես որևէ պարզաբանում չեմ կարող տալ»։
13:42 26/03/2019Մարուքյան. Ուրեմն թող բուհերի կառավարման խորհուրդները լքեն իշխող ուժի ներկայացուցիչները«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը համամիտ է վարչապետ Փաշինյանի հայտարարությանը, որ բուհերը չպետք է քաղաքականացված լինեն։ Այդ տրամաբանությունից ելնելով՝ կոչ է անում, որ «Իմ...
13:36 22/03/2019ԱԺ-ում մաքրուհիները բողոքում են՝ աշխատավարձը կրճատում ենԱզգային Ժողովի մաքրուհիներն այսօր բողոքի ակցիա էին իրականացնում խորհրդարանի շենքում։ Նրանք լրագրողների հետ զրույցում հայտնեցին, որոշել էին գործադուլ անել, սակայն ԱԺ աշխատակազմի, փոխնախագահ Ալեն...
12:55 22/03/2019Ես և իմ ընտանիքը որևէ կապ չունենք բենզինի ու նավթամթերքի շուկայի հետ. ՎանեցյանԱզգային անվտանգության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձավ մամուլի այն հրապարակումներին՝ թե բենզինի բիզնեսում մասնաբաժին ունի։ «Եթե ես սկսեմ դատի...
13:52 21/03/2019ԴԱՀԿ-ը կոյուղու դեմ անզոր էԵրևանի Էրեբունի վարչական շրջանի Աթոյան փողոցում կոյուղաջրերի հունը փոխելու ու կրկին կոյուղատար ուղղորդելու հարցը հասել է դատարան։ Ընդհանուր իրավասության դատարանն այս տարվա փետրվարի 25-ին հայցվորների...
12:56 20/03/2019Նաղդալյան. Անընդունելի է ցեղասպանության շահարկումը՝ Իսրայել-Թուրքիա հարաբերությունների լարվածության ֆոնին«Մեզ համար անընդունելի է ցեղասպանության շահարկումը Թուրքիայի հետ հարաբերությունների որոշակի լարվածության ֆոնին։ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումն ու դատապարտումն առաջին հերթին բարոյական հարթության...
14:06 19/03/2019Արցախի հարցում հայտարարությունները մարտահրավեր չեն, երկխոսության հրավեր են․ Նիկոլ Փաշինյան«Սպասելու անհրաժեշտություն ընդհանրապես չկա և դիվանագիտական գործընթացում պետք է պարզապես հետևողականորեն աշխատել»,- այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով...
14:28 18/03/2019Ցանկացած քաղաքացի, որը գործունեություն է ծավալում այս երկրում, պետք է հարկ վճարի. Կարեն Վարդանյան«Ցանկացած քաղաքացի, որը գործունեություն է ծավալում այս երկրում, պետք է հարկ վճարի»,- այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության տնօրեն Կարեն...
15:44 17/03/2019Բելլա Քոչարյան. Շնորհակալ եմ նրանց, ովքեր ոչ մի վայրկյան չկասկածեցինՀարցազրույցը` SPUTNIK-ի:
16:16 16/03/2019Բնապահպան. Երևանը պետք է ազատել այս ագրեսիվ ու քաղցկեղածին վիճակիցԲնապահպան, «ԷկոԼուր» տեղեկատվական ՀԿ-ի նախագահ Ինգա Զարաֆյանը ողջունում է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից կանաչապատմանն ուղղված գործողություններն ու քայլերը։ Ասում է՝ պատրաստ է մասնագիտական ու այլ...
11:51 16/03/2019Լևոն Գալստյան. Մրցութային հանձնաժողովը հանդիպել է Հանրային ռադիոյի տնօրենի թեկնածուներից 14-ի հետՀանրային ռադիոընկերության գործադիր տնօրենի ընտրության մրցութային հանձնաժողովն արդեն հանդիպել է Հանրային ռադիոյի տնօրենի պաշտոնի համար դիմած թեկնածուներից 14 հետ։ Հիշեցնենք, որ այդ պաշտոնի համար հայտ...
11:21 16/03/2019Աջափնյակի թաղապետին «անթասիբ» որակած տեղակալը ոստիկանություն չի դիմելԱջափնյակի թաղապետի տեղակալ Արամ Մանուկյանը երեկ ֆեյսբուքյան իր էջում իրար հաջորդող սկանդալային գրառումներ էր կատարել։ Առաջին գրառման մեջ հայտարարել էր՝ երկուշաբթի աշխատանքից ազատման դիմում է գրելու,...
11:46 13/03/2019Զոհրաբ Մնացականյան. ԵԱՀԿ տարածաշրջանում չեն կարող լինել գորշ գոտիներՀայաստանում գտնվող Սլովակիայի ԱԳ նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակը ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ հանդիպումից հետո հանդես եկան համատեղ հայտարարություններով։ Զոհրաբ Մնացականյանը...
10:45 12/03/2019Պետք է անհնարինն էլ անելԳյումրիի պատմական կենտրոն համարվող Կումայրի արգելոց-թանգարանում հաշվառված է ավելի քան 1200 հուշարձան շենքեր։ Դրանց մոտ 1000-ը մասնավոր սեփականություն է։ Շենքերից շատերը փլուզման եզրին են, այդ թվում...
09:55 12/03/2019Ցավալի է, որ համանախագահներն անհրաժեշտ սկզբունքայնություն չեն ցուցադրում. Արցախի ԱԳՆՂարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցությունների լիարժեք ձևաչափի վերականգնման առնչությամբ վերջին հայտարարությունների վերաբերյալ «Արմենպրես»-ը զրուցել է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ տեղեկատվության...
12:45 11/03/2019Քաղաքագետ. Իմ զգացողությամբ, պատերազմի նախապատրաստական աշխատանքների վերջին փուլերի ականատեսն ենք լինումԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հայտարարությունից հետո երկու հիմնական կարծիքներ էին հնչում։ Առավել շատ էին նրանք, ովքեր ասում էին, որ հայկական դիվանագիտությունը պարտվել է, համանախագահների հայտարությունը խիստ...
12:00 11/03/2019«Հեղափոխությունը եղավ, որ մի բան լավանա, ոչ թե մտնենք խանութ՝ մենակ թանկացում»Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում գազավորված ըմպելիքների արտադրությամբ զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչները։
09:31 11/03/2019Առանց քաղաքականության, առանց նախարարության ու լի խնդիրներովԲազմադարյան մշակույթ ունեցող երկիրը, բնականաբար, ունենում է նաև բազմաթիվ խնդիրներ։ Իհարկե, լինում են մարմիններ այդ խնդիրները լուծելու և էլ ավելի զարգացում ապահովելու համար։ Մինչդեռ Հայաստանում...
10:21 06/03/2019Փաշինյան. Ալիևի հետ առաջիկա հանդիպումը նվիրված է լինելու բանակցային ֆորմատի շուրջ քննարկումներինԱշխատանքային այցով Բելգիայում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման հարցերով ԵՄ հանձնակատար Յոհաննես Հանը նախօրեին պատասխանել են...

11:00 03/09/2015Легендарный израильский дирижер Зубин Мета выступит сегодня в ЕреванеСегодня, 3 сентября, в рамках 16-го Международного музыкального фестиваля «Ереванские перспективы» в столице с концертом выступит Израильский филармонический оркестр под управлением легендарного...
10:40 03/09/2015ВС Азербайджана ночью обстреляли приграничные армянские села: ранены мать и сынВС Азербайджана ночью продолжили обстреливать приграничные села Тавушской области Армении, в результате чего ранения получили 2 мирных жителей – мать и сын.
13:08 02/09/2015Легендарный шансонье Шарль Азнавур призвал помочь мигрантам в ЕвропеВсемирно известный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур в интервью Agence France-Presse призвал помочь прибывающим в Европу мигрантам.
12:03 02/09/2015Арцрун Ованнисян: Жизни раненых армянских военнослужащих ничто не угрожаетНа боевой позиции у села Чинари от выстрелов противника ранения получили 2 армянских военнослужащих.
10:08 02/09/2015Серж Саргсян: С каждым днем растет международный авторитет АрцахаПрезидент Армении в послании по случаю Дня независимости НКР отметил: «К 100-й годовщине Геноцида армян свободный, восстановленный и гордый Арцах получает более глубокий смысл и новую ценность».
14:08 01/09/2015Глава Минобороны Армении: Ситуация на границе и на линии соприкосновения с Азербайджаном находится под контролемКоснувшись проекта новой Конституции Армении, Сейран Оганян отметил, что Минобороны Армении принимало активное участие в обсуждениях.
13:30 01/09/2015О.Абраамян: Важны не должности, главная задача – решение существующих в стране проблемВ ответ на вопрос журналистов о том, на какой должности он себя представляет после реализации конституционных реформ, Овик Абраамян сказал: «Пока на должности премьер-министра».
13:08 01/09/2015Газовое месторождение Зохр в Египте снизит привлекательность разработки азербайджанского месторождения «Шах-Дениз»Усиление конкуренции на рынке стран Юго-Восточной Европы не будет способствовать росту цен на природный газ в ближайшие годы.
14:50 31/08/2015Усилится ли влияние Турции и Ирана на Северном Кавказе? Ответил экспертПо словам Казенина, Иран воспринимается прежде всего как шиитская держава, а те направления ислама, которые сегодня наращивают влияние на Северном Кавказе, от шиизма подчеркнуто далеки.
12:45 29/08/2015Азербайджан угрожает арестом армянскому полузащитнику немецкой «Боруссии» Генриху Мхитаряну«Мы рассчитываем, что любой футболист получит право выступать в наших турнирах, независимо от гражданства и необходимости получать визы и разрешения на въезд», – сказал генсек УЕФА.
11:50 29/08/2015Построенная в Стамбуле армянская школа откроет свои двери перед 500 ученикамиНа средства фонда армянской церкви Сурб Аствацацин (Стамбул, Турция) в стамбульском районе Бакыркёй была построена армянская школа, которая будет сдана в эксплуатацию в 2015-2016 учебном году.
17:37 28/08/2015Конституционные реформы: Профессор из Германии обратился с призывом к оппозиции Армении«Парламентская система правления, на мой взгляд, очень удачная система. Мы в Германии уже 66 лет живем при такой системе, и главным образом эта система принесла ФРГ очень высокий уровень стабильности»
12:16 27/08/2015Итальянский дирижер Джанлука Марчиано не боится реакции Азербайджана и Турции«Если у какой-либо страны есть со мной проблемы лишь из-за того, что я, как артист, выступаю за мир, то это уже проблемы данной страны, а не мои», - сказал он.
11:50 26/08/2015Зардушт Ализаде: Азербайджанская элита кроме воровства ничего не умеет, а люди забыли о Карабахе«Азербайджану Карабах не нужен. Армении не нужна война», – отметил Ализаде, заявив, что, по его наблюдениям, единственное, что интересует азербайджанцев – это курс доллара.
17:38 25/08/2015Арман Саакян: Законодательство Армении не запрещает открытие казино близ СККЗаконодательство Армении разрешает строительство казино близ ереванского Спортивно-концертного комплекса имени Карена Демирчяна в случае осуществления инвестиций в размере $100 млн..
15:04 25/08/2015Израильский политолог: Азербайджанская дипломатия проигрывает в карабахском конфликте«Руководство авторитарных режимов часто теряет связь с действительностью и начинает верить своей же собственной пропаганде», – отметил Шмулевич.
16:17 24/08/2015Глава МИД России С. Лавров заявил о конце эры доминирования Запада и напомнил кое-кому о репутации…«Я смотрю на них сочувственно: либо они врут мне в лицо, либо ничего не понимают в политике собственного руководства».
10:09 22/08/2015Боевики ИГ нанесли крупнейший урон памятникам культуры со времен Второй мировой войны – ЮНЕСКО«Мы не видели ничего подобного со времен Второй мировой войны. Речь идет о самом жестоком и систематичном уничтожении всемирного наследия», – сказала Бокова.
11:42 21/08/2015А.Евстратов: Беспокойство об истории Арцаха со стороны дипломата из основанного в 1918 году Азербайджана вызывает улыбкуА. Евстратов отметил, что вынужден разочаровать представителя азербайджанского МИД – никаких заказов в Карабахе и даже Армении не получал.
11:45 20/08/2015Правозащитницу Лейлу Юнус перевели в тюремную санчасть по настоянию немецкого врача«Относительно приговора Лейла Юнус заявила, что не произошло ничего неожиданного. Приговор был ожидаемым», – отметил адвокат Гамбаров.