19:06 19/04/2019Փաստաբան. Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը շատ ծանր էԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Մարինե Մելքոնյանի նախագահությամբ ավարտվել է ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր, Մանվել Գրիգորյանին 10 միլիոն դրամ գրավի...
16:01 19/04/2019Մատվիենկոն հայտարարել է Փաշինյան-Պուտին հանդիպման մասինՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն տեղեկացրել է, որ Հայաստանի ու Ռուսաստանի ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը հանդիպումը տեղի կունենա մայիսի 29-ին...
13:09 19/04/2019Սիրանույշ Մուրադյան. Վճռական ենքՀանրային հեռուստաընկերության՝ աշխատանքից ազատված լրագրող Սիրանույշ Մուրադյանը ԵԽԽՎ հրավերով Ստրասբուրգում էր` լուսաբանելու Վեհաժողովի նստաշրջանի աշխատանքները։ Նա որպես ազատ թղթակից Ֆրանսիայից նյութեր...
13:31 18/04/2019ԱԻ նախարարը ահազանգում է անձրևների, սողանքների ու հեղեղումների մասինԱնձրևները մինչև ապրիլի 20-ը շարունակվելու են, 20-ին շատ ինտենսիվ են լինելու, լեռնային շրջաններում էլ տեղումները լինելու են ձյան տեսքով: Այս մասին այսօր կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ արտակարգ...
15:44 17/04/2019Ռուբեն Սահակյան. Եկեք բոլորս վանկարկենք՝ Վճռաբեկ, Լիլիթ և գործընկերներ, մի խուսափեք, լուծում տվեք խնդրինԵթե Ռոբերտ Քոչարյանը չհայտարարվեր արտակարգ դրություն, ապա նրա արարքը կգնահատվեր որպես անգործություն և հենց դրա համար նա ենթակա կլիներ քրեական պատասխանատվության։
12:00 17/04/2019Սուրբ Զատիկին հաջորդող երկուշաբթին՝ ապրիլի 22-ը, կլինի աշխատանքայինՍուրբ Զատիկին հաջորդող երկուշաբթին՝ ապրիլի 22-ը, կլինի աշխատանքային օր։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:...
11:34 17/04/2019Հաշվարկ չկա, թե օպտիմալացման արդյունքում որքան գումար կտնտեսվի. Զեյնալյան«Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ «Բարգավաճ հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արտյոմ...
13:00 15/04/2019Ազնավուրին նվիրված երևանյան համերգին լինելու են անակնկալներԿազմակերպիչները վստահ են, որ ամենատպավորիչ համերգային երեկոն կունենան Երևանում:
12:27 13/04/2019Սամվել Գասպարյան. Լարվածությունը թույլ չտվեց ցուցադրել առավելագույն հնարավորություններսՎրաստանի Բաթումի քաղաքում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 102 կգ քաշային կարգի փոխչեմպիոնի կոչումը նվաճած Սամվել Գասպարյանը մեկնաբանել է իր մրցելույթը: «Ցանկանում եմ ընդգծել, որ...
10:00 11/04/2019Իտալիայում ՀՀ դեսպան. Այս քայլով իտալական կողմը վերահաստատեց իր հավատարմությունը համամարդկային արժեքներին«Ողջունում ենք ապրիլի 10-ին Իտալիայի պատգամավորների պալատի կողմից 382 կողմ, 43 ձեռնպահ, 0 դեմ ձայներով Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ նախաձեռնության ընդունումը»,-այս մասին հայտարարել է...
14:09 10/04/2019Վանեցյան. Անանուն հանդես գալը մարդու իրավունքն էԿալանավորված կեղծ օգտատիրոջ մասին լրագրողների հարցերին Բարձրագույն դատական խորհուրդի մեկամյակի միջոցառմանը մասնակցող ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը չպատասխանեց։ Նրա հիմնավորմամբ, դրանք նախաքննական...
13:13 08/04/2019Դավիթ Տոնոյան. Սադրանքի դեպքում հակառակորդի հետ առերեսվելու ենք իր տարածքում. «Մեդիամաքս»ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հարցազրույց է տվել «Մեդիամաքս» գործակալությանը: Այն ներկայացնում ենք հատվածաբար: - Պարոն նախարար, երբեմն թվում է, որ մեր հասարակությունը միշտ չի ռացիոնալ...
12:25 05/04/2019Սևակ Թորոսյան. Առկա չէ որևէ երաշխիք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի գործը կքննվի արդար դատաքննության միջոցովՔաղաքական-ֆինանսական բնույթի միջազգային քրեական գործերով ֆրանսիացի փաստաբան Սևակ Թորոսյանը միանում է Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով փաստաբանների թիմին։ Դատական նիստն...
16:29 03/04/2019Տիգրան Աբրահամյան. Ապրիլյան պատերազմի մասին վտանգավոր միֆեր են շրջանառվում2016-ի ապրիլից երեք տարի անց էլ շատ հարցերի շուրջ իրարամերժ տեղեկություններ են տարածվում, տարբեր գնահատականներ են տրվում։ Դրանց ու նախօրեին Արցախի պաշտպանության փոխնախարարի հրաժարականի մասին...
10:07 01/04/2019Դավիթ Տոնոյան. Անթույլատրելի է Հայաստանի հետ խոսել ուժի դիրքերից«Զենքի առևտրի շուկան բաց է բոլորի համար։ Զենքի, սպառազինության ձեռքբերման որոշումները կայացվում են գնի, որակի և հնարավորության հիմքով, եթե չկան սահմանափակումներ մատակարարումների համար տվյալ երկրից։...
14:14 30/03/2019Տոնոյան. «Տարածքներ՝ խաղաղության դիմաց»-ը վերաձևակերպվել է «նոր պատերազմ՝ նոր տարածքներ»ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Նյու Յորքում հանդիպել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
12:41 29/03/2019Փաստաբան. Դատավորն ասում է՝ ծանուցագիր ուղարկելու համար ծրարները վերջացել ենԴատավորները հրաժարվոմ են արդարադատություն իրականացելուց։
12:51 28/03/2019ԱԱԾ. Դատավոր է ձերբակալվելԱզգային Անվտանգության ծառայության մամուլի խոսնակ Սամսոն Գալստյանը հաստատում է տարածված տեղեկությունները։ «Այո, դատավոր է ձերբակալվել։ Առաջիկայում ծառայությունը հանդես կգա համապատասխան...
11:45 27/03/2019«Փոքրիկ ղարաբաղցին» պատրաստվում է «Մանկական ձայնը» նախագծի եզրափակիչ փուլինՌուսական հայտնի հեռուստանախագծերից մեկում՝ «Մանկական ձայնը» նախագծում այս անգամ նաև արցախցի ներկայացուցիչ ունենք: «Փոքրիկ Ղարաբաղցին» է՝ Միքայել Գրիգորյանը: «Կույր լսումներ»-ի հեռարձակումից հետո այս...

19:12 12/09/2015Уорлик: Карабахский конфликт не входит в число многочисленных «напряженностей» в отношениях США и России«Я верю, что народы региона готовы к миру, однако имеется ли политическая воля для достижения урегулирования посредством переговоров?» – заявил сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Джеймс Уорлик...
11:06 12/09/2015Эксперт: Государственный долг Азербайджана достиг $25 млрд.Последнее выступление президента Азербайджана Ильхама Алиева по поводу возникшего экономического кризиса в стране из-за снижения мировых цен на нефть стало причиной тревожных реакций в обществе.
17:45 11/09/2015Армении не может нравиться факт продажи Россией оружия Азербайджану. Комментирует глава МИД Э. НалбандянПри этом Э. Налбандян указал, что отношения между Арменией и Россией – союзнические, а это очень многое значит.
16:16 11/09/2015В.Погосян: Обнародован не проект новой Конституции Армении, а проект измененного Основного закона республикиСпециализированная комиссия по конституционным реформам при президенте Армении обнародовала не проект новой Конституции РА, а проект измененного Основного закона республики.
12:49 11/09/2015Экономика Азербайджана: «галопирующие» цены, обесценивающаяся зарплата и расточительство госчиновниковСогласно эксперту, в Азербайджане образовалась огромная армия государственных чиновников, дублирующих деятельность друг друга.
12:18 11/09/2015Госдеп США призвал Армению и Азербайджан оставаться приверженными мирному урегулированию карабахского конфликтаГосдепартамент США накануне, 10 сентября, выступил с заявлением по поводу роста уровня напряженности на армяно-азербайджанской границе.
13:01 10/09/2015Власти Азербайджана лишили православных верующих возможности проведения воскресной литургииПравославные верующие Гахского района Азербайджанской Республики лишены возможности участвовать в церковной литургии, так как некому ее проводить.
12:22 10/09/2015В партии «Наследие» состоялось закрытое обсуждение, посвященное процессу конституционных реформ в АрменииВ армянской оппозиционной партии «Наследие» 9 сентября состоялось закрытое обсуждение, основной темой которого был процесс конституционных реформ в Армении.
16:57 09/09/2015Любая угроза странам-членам ОДКБ – реальная угроза для всей Организации. Депутат о договоренностях президентов Армении и РоссииХ. Арутюнян отметил также важность достигнутых в ходе визита договоренностей о строительстве в Армении новой атомной электростанции и сохранения возможностей действующей Армянской (Мецаморской) АЭС.
13:52 09/09/2015Глава Минсельхоза Армении: Процесс установки новых противоградовых станций продолжитсяВ сфере сельского хозяйства Армении в этом году был бы зафиксирован больший уровень экономического роста, если бы не причиненный градом ущерб.
12:25 09/09/2015Заявку на участие в объявленном ЗАО «Электрические сети Армении» открытом конкурсе пока подала одна компанияЗаявку на участие в объявленном ЗАО «Электрические сети Армении» открытом конкурсе по оказанию аудиторских услуг компании пока представила одна компания.
15:00 08/09/2015Глава сейсмологической службы Азербайджана: Стране угрожает новая волна мощных землетрясенийГурбан Етирмишли коснулся также вопроса возможности активизации этим землетрясением других очагов.
14:42 08/09/2015Депутат назвал учения «Шант-2015» беспрецедентными в истории независимой АрменииВ Армении важнейшим событием последних дней стали проведенные 3-6 сентября стратегические командно-штабные учения «Шант-2015».
14:14 07/09/2015Сергей Минасян: В действиях Азербайджана ничего принципиально нового нетАзербайджан в течение последних 10-15 дней пытается время от времени увеличивать уровень напряженности на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил, направляя тем самым месседжи как...
09:45 07/09/2015Президенты Армении и России обсудят в Москве экономическое сотрудничествоКроме того, по мнению экспертов, будет обсуждаться членство Армении в ЕАЭС, ситуация в Нагорном Карабахе, реформа армянской конституции.
17:30 05/09/2015Медийный кризис в России: с рынка уходит немецкий холдинг Axel Springer, издающий журналы Forbes, GEO и OK!Axel Springer начал активно искать покупателя на свои активы в России в связи с принятием закона об ограничении иностранного капитала в российских СМИ.
21:03 04/09/2015Сергей Минасян: Москва передала Баку четкий месседжО недавнем визите министра иностранных дел России Сергея Лаврова в Азербайджан, а также последних развитиях вокруг процесса урегулирования карабахского конфликта корреспондент Panorama.am побеседовал...
11:42 04/09/2015Михаил Саакашвили рассказал о своих чувствах к Петру Порошенко«Отношусь к нему тепло, уважаю, восхищаюсь, но это не мешает откровенно говорить ему нелицеприятные вещи. На этот счет у меня вообще нет тормозов», – сказал М.Саакашвили.
14:00 03/09/2015Чем обусловлена активность ВС Азербайджана на границе? Ответил политологАктивность противника в последние дни политолог в частности объясняет проводящимися в Азербайджане турецко-азербайджанскими совместными военными учениями.
12:35 03/09/2015Арцрун Ованнисян: Ситуация на армяно-азербайджанской границе сейчас относительно спокойнаяМинувшая ночь в ряде приграничных с Азербайджаном сел Тавушской области Армении была достаточно напряженной.