19:06 19/04/2019Փաստաբան. Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը շատ ծանր էԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Մարինե Մելքոնյանի նախագահությամբ ավարտվել է ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր, Մանվել Գրիգորյանին 10 միլիոն դրամ գրավի...
16:01 19/04/2019Մատվիենկոն հայտարարել է Փաշինյան-Պուտին հանդիպման մասինՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն տեղեկացրել է, որ Հայաստանի ու Ռուսաստանի ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը հանդիպումը տեղի կունենա մայիսի 29-ին...
13:09 19/04/2019Սիրանույշ Մուրադյան. Վճռական ենքՀանրային հեռուստաընկերության՝ աշխատանքից ազատված լրագրող Սիրանույշ Մուրադյանը ԵԽԽՎ հրավերով Ստրասբուրգում էր` լուսաբանելու Վեհաժողովի նստաշրջանի աշխատանքները։ Նա որպես ազատ թղթակից Ֆրանսիայից նյութեր...
13:31 18/04/2019ԱԻ նախարարը ահազանգում է անձրևների, սողանքների ու հեղեղումների մասինԱնձրևները մինչև ապրիլի 20-ը շարունակվելու են, 20-ին շատ ինտենսիվ են լինելու, լեռնային շրջաններում էլ տեղումները լինելու են ձյան տեսքով: Այս մասին այսօր կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ արտակարգ...
15:44 17/04/2019Ռուբեն Սահակյան. Եկեք բոլորս վանկարկենք՝ Վճռաբեկ, Լիլիթ և գործընկերներ, մի խուսափեք, լուծում տվեք խնդրինԵթե Ռոբերտ Քոչարյանը չհայտարարվեր արտակարգ դրություն, ապա նրա արարքը կգնահատվեր որպես անգործություն և հենց դրա համար նա ենթակա կլիներ քրեական պատասխանատվության։
12:00 17/04/2019Սուրբ Զատիկին հաջորդող երկուշաբթին՝ ապրիլի 22-ը, կլինի աշխատանքայինՍուրբ Զատիկին հաջորդող երկուշաբթին՝ ապրիլի 22-ը, կլինի աշխատանքային օր։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:...
11:34 17/04/2019Հաշվարկ չկա, թե օպտիմալացման արդյունքում որքան գումար կտնտեսվի. Զեյնալյան«Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ «Բարգավաճ հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արտյոմ...
13:00 15/04/2019Ազնավուրին նվիրված երևանյան համերգին լինելու են անակնկալներԿազմակերպիչները վստահ են, որ ամենատպավորիչ համերգային երեկոն կունենան Երևանում:
12:27 13/04/2019Սամվել Գասպարյան. Լարվածությունը թույլ չտվեց ցուցադրել առավելագույն հնարավորություններսՎրաստանի Բաթումի քաղաքում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 102 կգ քաշային կարգի փոխչեմպիոնի կոչումը նվաճած Սամվել Գասպարյանը մեկնաբանել է իր մրցելույթը: «Ցանկանում եմ ընդգծել, որ...
10:00 11/04/2019Իտալիայում ՀՀ դեսպան. Այս քայլով իտալական կողմը վերահաստատեց իր հավատարմությունը համամարդկային արժեքներին«Ողջունում ենք ապրիլի 10-ին Իտալիայի պատգամավորների պալատի կողմից 382 կողմ, 43 ձեռնպահ, 0 դեմ ձայներով Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ նախաձեռնության ընդունումը»,-այս մասին հայտարարել է...
14:09 10/04/2019Վանեցյան. Անանուն հանդես գալը մարդու իրավունքն էԿալանավորված կեղծ օգտատիրոջ մասին լրագրողների հարցերին Բարձրագույն դատական խորհուրդի մեկամյակի միջոցառմանը մասնակցող ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը չպատասխանեց։ Նրա հիմնավորմամբ, դրանք նախաքննական...
13:13 08/04/2019Դավիթ Տոնոյան. Սադրանքի դեպքում հակառակորդի հետ առերեսվելու ենք իր տարածքում. «Մեդիամաքս»ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հարցազրույց է տվել «Մեդիամաքս» գործակալությանը: Այն ներկայացնում ենք հատվածաբար: - Պարոն նախարար, երբեմն թվում է, որ մեր հասարակությունը միշտ չի ռացիոնալ...
12:25 05/04/2019Սևակ Թորոսյան. Առկա չէ որևէ երաշխիք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի գործը կքննվի արդար դատաքննության միջոցովՔաղաքական-ֆինանսական բնույթի միջազգային քրեական գործերով ֆրանսիացի փաստաբան Սևակ Թորոսյանը միանում է Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով փաստաբանների թիմին։ Դատական նիստն...
16:29 03/04/2019Տիգրան Աբրահամյան. Ապրիլյան պատերազմի մասին վտանգավոր միֆեր են շրջանառվում2016-ի ապրիլից երեք տարի անց էլ շատ հարցերի շուրջ իրարամերժ տեղեկություններ են տարածվում, տարբեր գնահատականներ են տրվում։ Դրանց ու նախօրեին Արցախի պաշտպանության փոխնախարարի հրաժարականի մասին...
10:07 01/04/2019Դավիթ Տոնոյան. Անթույլատրելի է Հայաստանի հետ խոսել ուժի դիրքերից«Զենքի առևտրի շուկան բաց է բոլորի համար։ Զենքի, սպառազինության ձեռքբերման որոշումները կայացվում են գնի, որակի և հնարավորության հիմքով, եթե չկան սահմանափակումներ մատակարարումների համար տվյալ երկրից։...
14:14 30/03/2019Տոնոյան. «Տարածքներ՝ խաղաղության դիմաց»-ը վերաձևակերպվել է «նոր պատերազմ՝ նոր տարածքներ»ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Նյու Յորքում հանդիպել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
12:41 29/03/2019Փաստաբան. Դատավորն ասում է՝ ծանուցագիր ուղարկելու համար ծրարները վերջացել ենԴատավորները հրաժարվոմ են արդարադատություն իրականացելուց։
12:51 28/03/2019ԱԱԾ. Դատավոր է ձերբակալվելԱզգային Անվտանգության ծառայության մամուլի խոսնակ Սամսոն Գալստյանը հաստատում է տարածված տեղեկությունները։ «Այո, դատավոր է ձերբակալվել։ Առաջիկայում ծառայությունը հանդես կգա համապատասխան...
11:45 27/03/2019«Փոքրիկ ղարաբաղցին» պատրաստվում է «Մանկական ձայնը» նախագծի եզրափակիչ փուլինՌուսական հայտնի հեռուստանախագծերից մեկում՝ «Մանկական ձայնը» նախագծում այս անգամ նաև արցախցի ներկայացուցիչ ունենք: «Փոքրիկ Ղարաբաղցին» է՝ Միքայել Գրիգորյանը: «Կույր լսումներ»-ի հեռարձակումից հետո այս...

14:30 02/10/2012Turkish Studies expert: Turkey’s statements run counter to logic of regional security and stability“Turkey's active unconstructive involvement resulted in increased tensions in Syria, which also caused problems for Turkey itself," Levon Hovsepyan said on Turkey's policy in Syria.
14:35 01/10/2012Iranian Culture Minister: Iranian-Armenians enjoy particular respect in society"The Iranian people respect representatives of all religions," Seyyed Mohammad Hosseini said.
12:43 28/09/2012Barev, Armenia!"Armenians are enormously proud, highly educated (with a literacy rate of almost 100 percent), and hospitable beyond your wildest expectations."
16:33 27/09/2012Štefan Füle expresses concern over damage done to peace process by glorification of Safarov’s crime"We have to keep working for peace; because only with a foundation of peace and stability will the other goals we are striving towards have lasting value."
18:35 24/09/2012Military expert: Large-scale military exercises presented Armenia to the world as a guarantor of stability in the regionArkady Grigoryan: "In other words, there are countries which create tension, while we ease, balance the tension."
13:32 21/09/2012Philip Gordon: U.S. not satisfied with Baku, Budapest over Safarov CaseSafarov Case is "a real provocation in the region," U.S. top official says.
13:13 18/09/2012Garry Kasparov: Armenian team came back and showed their incredible fighting spirit- What concerns me most now and what should concern everyone is that Armenia, the team that has now won three of the last four Olympiads, may not attend. It would be a real tragedy…
13:38 17/09/2012Hrant Melik-Shahnazaryan: Karabakh’s participation in talks should be made precondition for negotiations"Ramil Safarov’s extradition has raised tensions in the region, and is viewed by the international community as a serious challenge to regional security."
15:49 15/09/2012Hungary must demand Safarov’s return, declare Aliyev persona non grata"Protests in Hungary itself either did not prompt Hungarian authorities to apologize to Armenia," political scientist Narek Galstyan announced.
12:29 13/09/2012Rasmussen: That terrible crime shouldn’t be glorified"I am deeply concerned that the Azerbaijani decision to pardon this army officer damages trust and it certainly doesn’t contribute to peace, to cooperation and reconciliation in the region."
14:40 12/09/2012David Harutyunyan to remain head of Armenian delegation to PACEWith members of the Armenian delegation to PACE confirmed, rumors say that Hermine Naghdalyan, NA Deputy Speaker, will quit as member of the delegation.
15:19 11/09/2012Edward Sharmazanov: Hungary tries to mislead everyoneHungarian authorities commit one mistake after another. Instead of admitting their guilt, apologizing and taking the relevant steps, they persist in stating that they act in line with the norms of...
13:51 11/09/2012Hungarian expert: Hungarian people stand not by government but by gravestone of murdered Armenian soldier"All well-intentioned Hungarians, Armenians, Christians, Europeans and democrats are united in their protest against this."
11:09 10/09/2012Garry Kasparov: My visit to Baku not possible"Everyone knows what kind of relations Armenia and Azerbaijan have now, that's why my visit to Baku at the moment is impossible."
21:29 06/09/2012xxxxxxxxxxxxVardan Voskanyan: Current Baku administration behaves like provincial who became rich by accident"Cynical statements about Safarov's alleged heroism, even within the Muslim world, are nothing else but the result of morbid imagination of separate politically committed figures."
19:58 06/09/2012Vardan Voskanyan: Current Baku administration behaves like provincial who became rich by accident\"Cynical statements about Safarov\'s alleged heroism, even within the Muslim world, are nothing else but the result of morbid imagination of separate politically committed figures.\"
11:35 05/09/2012Armenian envoy: It is up to Hungarian authorities to find out how to repair damaged relations with Armenia"President Obama, Russian, French, Swedish and many other high authorities have spoken already about this in unison, harshly criticizing both Azerbaijan and Hungary."
16:36 04/09/2012RA MFA: Armenia not to pull out of Karabakh talks“The international community cannot tolerate Azerbaijan maintaining its adventurous policy under the guise of talks."
15:40 03/09/2012Armenian envoy: Azeri government's action to pardon killer is a step towards undermining negotiation process"This move by the government of Azerbaijan shows that they are not interested in the continuation of the negotiations and are demonstrating their intolerance towards a nation and its rights to exist."
17:45 01/09/2012Armenian officer, who escaped killing by Ramil Safarov, to sue Azerbaijan and Hungary"Both Azerbaijan and Hungary should be held liable for a cynical attitude towards humanity," said Hayk Makuchyan.