10:21 05/03/2019Արարատ Միրզոյանը վստահեցնում է, որ շուտով ԱԺ-ն կունենա հագեցած օրակարգԱյսօր մեկնարկեց 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի հերթական քառօրյան: Օրակարգում ընդգրկված է երեք հարց՝ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի արտահերթ ընտրությունների մասին»...
22:38 02/03/2019«Շարունակելու եմ պնդել, որ Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանը հրապարակայնորեն պարզաբանի»«Խորենացի 13 հասեցում գտնվող շենքը կարելի էր վերականգնել, կոնսերվացնել։ Գտնում եմ, որ քանդելը սխալ է, ափսոս է, արժեր ինտեգրել քաղաքի կառուցապատման կամ Խորենացի փողոցի համայնապատկերի մեջ»,-...
17:35 02/03/2019Եղիշե Չարենցի տուն-թանգարանը 55 տարեկան էԱյն բանաստեղծի կյանքի, գրական-մշակութային, հասարակական-քաղաքական գործունեության ուսումնասիրության գիտական կենտրոն է:
14:22 02/03/2019Երևանյան համերգին ազնավուրյան տրամադրությունը կապահովեն մեծ ճանաչում ունեցող աստղերըՄայիսի 26-ին Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կկայանա լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 95-ամյակին նվիրված բացառիկ հուշ-երեկույթ։ Շանսոնիեի՝ «Քեզ համար Հայաստան» անունը կրող...
11:48 01/03/2019Հայաստանը կարող է իրանական գազի տարանցիկ երկիր լինել, բայց Իրանը կկարողանա՞ բավարարել պահանջարկը. փորձագետ«Հայաստանը կարող է իրանական գազի արտահանման համար տարանցիկ երկիր լինել, բայց նախ մենք պետք է հասկանանք, թե տարանցիկ երկիր ասելով ինչ նկատի ունեն»,- Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԳԱԱ...
13:36 28/02/2019Այս ազգի մեջ 40 հազար դոլար չգտնվեց, որ Կարսում Չարենցի տունը գնվեր. Արագած Ախոյան«Կարսում Չարենցի տունը քանդելու իրավունք չունեին, քանի որ այն մասնավոր սեփականություն էր, և երկրորդ, եթե անգամ քանդած էլ լինեն, ուրեմն մեղքի մեծ բաժինը մերն է, քանի որ այս ազգի մեջ չգտնվեց մեկը, որ...
11:42 27/02/2019Իրանական IRNA. Ինչպիսին է Հայաստանի կառավարության դիրքորոշումը Իրանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցներինՆիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել իրանական պետական IRNA գործակալությանը
11:15 26/02/2019Դավիթ Տոնոյան. Մենք չենք պատրաստվում մնալ պաշտպանական դիրքերում«Եթե խնդիրը գնալու է ռազմական գործողությունների վերսկսմանը, մենք չենք հապաղելու»,-այս մասին հայտարարել է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Առաջին ալիք»-ին տված հարցազրույցում։ Ճշտող հարցին,...
13:51 25/02/2019Բուկինիստական՝ հավատարիմ գրավաճառ և հավատարիմ գնորդներՄաշտոցի 45 հասցեում է գտնվում Երևանի հնագույն գրախանութներից մեկը, որն իր նախնական վիճակում պահպանվել է մինչև օրս։ Կահույքագործ վարպետ Հովհաննես Նաղաշյանը խանութի սրահն արևելյան ոճով է պատրաստել։...
09:00 25/02/2019«Համերաշխության» Սարգիս Ավետիսյանը համոզված է, որ Մարտի 1-ին կլինեին ավելի շատ զոհերՈրքան մոտենում է մարտը, այնքան «Մարտի 1» -ի դեպքերի ու գործի մասին խոսել ցանկացողների թիվը մեծանում է։ «Ես խորքային եմ նայում «Մարտի 1»-ի հարցին, կոնկրետ փաստը չէ, այլ ինչպես ստեղծվեց այդ իրավիճակը,...
14:19 22/02/2019Նախարարությունը տվյալներ չունի, համաներվածների կրկնակի հանցագործության մասինԽորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը պատասխանեց համաներվածների կողմից կրկին կատարվող հանցագործության դեպքերին վերաբերող հարցերին։ «Երբ որ համաներման...
17:52 21/02/2019Ֆելիքս Բախչինյանին ոչ թե Հայաստանի, այլ Ռուսաստանի հիմն է անհանգստացնում«Հայաստանի հիմնի տեքստի փոփոխության հետ ես կապ չունեմ։ Հայաստանի հիմնի փոփոխության խնդիր չկա, մրցույթը հիմնի փոփոխության հետ կապ չունի»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի Գրողների միության...
15:09 21/02/2019Երբ է ավելի շատ վաճառվում մանկական ու գեղարվեստական գրականությունըՄարդիկ հատկապես գնում են մանկական գրականություն, գեղարվեստական, հոգեբանության, օտար լեզուների, փիլիսոփայության, կրոնների վերաբերյալ գրականություն։
14:35 20/02/2019«Մաեստրո Մանսուրյանի» և երևանյան պրեմիերայի մասինՄարտի 5-ին տեղի կունենա կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի 80-ամյա հոբելյանին նվիրված ռեժիսոր Հայկ Մկրտչյանի «Մաեստրո Մանսուրյան» ֆիլմի երևանյան պրեմիերան։ Panorama.am-ի հետ զրուցում ֆիլմի գլխավոր...
13:18 20/02/2019ԵՊՀ ռեկտոր. Շինծու մեղադրանք էԵրևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը՝ ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ նշված կաշառքի վերաբերյալ մեղադրանքը շինծու է համարում։ Ռեկտորի մեկնաբանությունը Panorama.am-ին փոխանցեց...
17:18 18/02/2019Քաղաքացիներն ահազանգում են՝ հունվարին գազի ու էլեկտրաէներգիայի համար մի քանի անգամ ավելի մեծ գումար է եկելՀունվարին սպառած էլեկտրաէներգիայի ու գազի համար վճարումների չափը Հայաստանի որոշ քաղաքացիներին ստիպել է մտածել՝ ո՞րն է ավելի մատչելի, Ամանորը Մալդիվներում անցկացնե՞լ, թե՞ մնալ տանն ու կոմունալների...
14:14 16/02/2019Եվրասիական փորձագիտական ակումբը ՀՀ տնտեսության զարգացման վիճակը 2018-ին գնահատում է բավարար2018 թվականը Հայաստանի համար դժվար տարի էր այն իմաստով, որ բազմաթիվ քաղաքական իրադարձություններ իրենց էական ազդեցություն են թողել ընթացող տնտեսական գործընթացների վրա։ Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
11:15 16/02/2019Վարոսյան. Նման երևույթի դեպքում փաստաբանի արտոնագիրը ոչ միայն պետք է դադարեցվի, այլ մանր-մանր կտրտվի, հետո այրվիՓաստաբան Երվանդ Վարոսյանը համարում է, որ սեփական պաշտպանյալին հրապարակային պախարակելու համար փաստաբանի արտոնագիրը պետք է դադարեցվի: «Կարող է արդյո՞ք փաստաբանը ինչ-ինչ պատճառներով հրաժարվել...
13:25 14/02/2019Զարդերի վերածված Կիլիկիայի մանրանկարչությունը«Զարդեր պատրաստելը եղել է հոբբի, ինձ գտել եմ այդ ոլորտում և սկսել աշխատել»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արմեն Վարդապետյանը, ով եղել է 10 տարի Երևանի պետական համալսարանի դասախոս, բայց դարձել է ՀՀ...
12:45 12/02/2019«Նոր Թումանյանի բացահայտման փուլ պետք է սկսվի»Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված միջոցառումները կմեկնարկեն հենց գրողի ծննդյան օրը՝ փետրվարի 19-ին։

15:13 19/08/2015М.Мелкумян: В вопросе конституционных реформ ППА более не придерживается жестких подходовОппозиционная партия «Процветающая Армения» в целом поддерживает главы проекта новой Конституции Армении, касающиеся прав человека, реформ судебной и избирательной систем.
10:45 19/08/2015Михаил Саакашвили рассказал, почему его не убили одесские воры в законеЭкс-президент Грузии, председатель Одесской областной государственной администрации считает, что одесский криминалитет не решился пойти на физическое устранение губернатора региона из-за трусости.
13:11 18/08/2015В.Багдасарян: В ближайшие дни проект новой Конституции Армении будет направлен в парламентПри этом парламентарий подчеркнул, что данный документ – «не догма», он не является окончательным, в нем могут быть произведены изменения.
15:34 17/08/2015Решение будет принимать общество. Г.Минасян о конституционных реформах в АрменииКонституционные реформы являются вопросом номер один политической повестки дня Армении, и участие общества является чрезвычайно важным.
14:53 17/08/2015Власти НКР делают все возможное для сохранения исламских памятниковУтверждение официальных лиц Азербайджана о разрушении исламских памятников и использовании их в качестве складов в НКР не имеет под собой оснований, заявил замминистра экономики.
14:53 15/08/2015Тюрколог: Руководство Армении проводит адекватную политику, не вмешиваясь в борьбу сверхдержавЧто же касается возможности внеочередных выборов в Турции, эксперт отметил, что пока рано говорить об этом.
10:43 15/08/2015Научное издание Российской Империи о селе Варташен и быте живущих там удин, армян, евреев и татарСогласно преданию, по одной версии Варташен основан священником, удинским поэтом Вартаном и слово Варташен в переводе означает «село Вартана».
15:33 14/08/2015Amnesty International, FIDH, HRW, Index on Censorship и другие правозащитные организации осудили приговор Лейле и Арифу ЮнусГлава российского отделения «Human Rights Watch» Татьяна Локшина рассказала в интервью Русской службе «BBC», что такой приговор супругам был вынесен за их правозащитную деятельность.
17:20 13/08/2015Министр: Китай заинтересован в реализации проекта строительства железной дороги Армения-ИранЧто же касается вопроса относительно позиции РФ в вопросе строительства железной дороги Армения-Иран, министр уточнил, что до сих пор с российской стороны в этой связи прозвучало лишь одно заявление.
13:02 13/08/2015Глава Минобороны Армении: Ситуация на границе и на линии соприкосновения с Азербайджаном находится под контролемПо словам министра, уровень напряженности после Европейских игр то повышается, то снижается.
14:40 12/08/2015Рубен Варданян раскрыл подробности своего нового бизнесаОн будет управлять состояниями российских бизнесменов, их наследников и преемников.
11:28 12/08/2015Родственница семьи Аветисянов не верит, что В.Пермяков действовал одинРодственница семьи Аветисянов не верит, что российский военнослужащий Валерий Пермяков, обвиняемый в убийстве семьи Аветисянов в армянском городе Гюмри, действовал один.
17:50 11/08/2015Международные правозащитники ставят под сомнение официальную версию убийства азербайджанского журналистаЧлен НПО «Институт свободы и безопасности репортеров» (ИСБР) Татьяна Крючкина рассказала, что не исключает, что, «помимо мести футболиста», могут быть другие мотивы избиения Расима Алиева.
15:22 10/08/2015Турция защищает ИГ с помощью атак на курдов – лидер РПК«Эрдоган [президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган] стоит за убийствами ИГ», – считает он.
15:12 10/08/2015Г.Минасян назвал главный недостаток парламентской модели государственного управленияДепутат отметил, что в переходный период отношения властей и оппозиции не обострятся, так как оппозиционеры также видят все положительные стороны, которые есть в проекте новой Конституции Армении.
13:36 08/08/2015Ещё в 1995 году, проявив добрую волю, власти НКР передали азербайджанской стороне всех военнопленныхПосле завершения фазы активных военных действий ситуация с обменом и взаимной помощью не только не улучшилась, но и наоборот - при нынешнем президенте Азербайджана практически прервались все контакты.
19:05 07/08/2015Азербайджанский «узник совести»: Имеющие собственное мнение люди должны быть психологически готовыми к арестамБагирзаде констатирует, что в тюрьмах сконцентрированы носители идей, «которые морально крепнут, убеждаясь в своей правоте.
16:05 07/08/2015Итальянский журналист: Армения – земля лаваша и дудука, и никакие беды не испортили душу армянАрмения – «кричащих камней государство». Эти слова русского поэта Осипа Мандельштама – самое красивое описание, которое выражает всю красоту этой земли, где предметы имеют душу. Так впечатлениями от...
16:45 06/08/2015«Я вас не обрадую». Глава Сюника о своей возможной отставкеГубернатор Сюникской области Армении Сурен Хачатрян сегодня на брифинге с журналистами прокомментировал слухи о своей возможной отставке.
15:01 06/08/2015Азербайджанскому журналисту угрожают «интимным» видео и арестом за «распространение наркотиков»Написавший заявление о том, что Хадиджа довела его до попытки самоубийства, коллега журналистки Турал Мустафаев некоторое время назад признался, что дал показания против нее под давлением.