10:21 05/03/2019Արարատ Միրզոյանը վստահեցնում է, որ շուտով ԱԺ-ն կունենա հագեցած օրակարգԱյսօր մեկնարկեց 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի հերթական քառօրյան: Օրակարգում ընդգրկված է երեք հարց՝ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի արտահերթ ընտրությունների մասին»...
22:38 02/03/2019«Շարունակելու եմ պնդել, որ Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանը հրապարակայնորեն պարզաբանի»«Խորենացի 13 հասեցում գտնվող շենքը կարելի էր վերականգնել, կոնսերվացնել։ Գտնում եմ, որ քանդելը սխալ է, ափսոս է, արժեր ինտեգրել քաղաքի կառուցապատման կամ Խորենացի փողոցի համայնապատկերի մեջ»,-...
17:35 02/03/2019Եղիշե Չարենցի տուն-թանգարանը 55 տարեկան էԱյն բանաստեղծի կյանքի, գրական-մշակութային, հասարակական-քաղաքական գործունեության ուսումնասիրության գիտական կենտրոն է:
14:22 02/03/2019Երևանյան համերգին ազնավուրյան տրամադրությունը կապահովեն մեծ ճանաչում ունեցող աստղերըՄայիսի 26-ին Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կկայանա լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 95-ամյակին նվիրված բացառիկ հուշ-երեկույթ։ Շանսոնիեի՝ «Քեզ համար Հայաստան» անունը կրող...
11:48 01/03/2019Հայաստանը կարող է իրանական գազի տարանցիկ երկիր լինել, բայց Իրանը կկարողանա՞ բավարարել պահանջարկը. փորձագետ«Հայաստանը կարող է իրանական գազի արտահանման համար տարանցիկ երկիր լինել, բայց նախ մենք պետք է հասկանանք, թե տարանցիկ երկիր ասելով ինչ նկատի ունեն»,- Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԳԱԱ...
13:36 28/02/2019Այս ազգի մեջ 40 հազար դոլար չգտնվեց, որ Կարսում Չարենցի տունը գնվեր. Արագած Ախոյան«Կարսում Չարենցի տունը քանդելու իրավունք չունեին, քանի որ այն մասնավոր սեփականություն էր, և երկրորդ, եթե անգամ քանդած էլ լինեն, ուրեմն մեղքի մեծ բաժինը մերն է, քանի որ այս ազգի մեջ չգտնվեց մեկը, որ...
11:42 27/02/2019Իրանական IRNA. Ինչպիսին է Հայաստանի կառավարության դիրքորոշումը Իրանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցներինՆիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել իրանական պետական IRNA գործակալությանը
11:15 26/02/2019Դավիթ Տոնոյան. Մենք չենք պատրաստվում մնալ պաշտպանական դիրքերում«Եթե խնդիրը գնալու է ռազմական գործողությունների վերսկսմանը, մենք չենք հապաղելու»,-այս մասին հայտարարել է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Առաջին ալիք»-ին տված հարցազրույցում։ Ճշտող հարցին,...
13:51 25/02/2019Բուկինիստական՝ հավատարիմ գրավաճառ և հավատարիմ գնորդներՄաշտոցի 45 հասցեում է գտնվում Երևանի հնագույն գրախանութներից մեկը, որն իր նախնական վիճակում պահպանվել է մինչև օրս։ Կահույքագործ վարպետ Հովհաննես Նաղաշյանը խանութի սրահն արևելյան ոճով է պատրաստել։...
09:00 25/02/2019«Համերաշխության» Սարգիս Ավետիսյանը համոզված է, որ Մարտի 1-ին կլինեին ավելի շատ զոհերՈրքան մոտենում է մարտը, այնքան «Մարտի 1» -ի դեպքերի ու գործի մասին խոսել ցանկացողների թիվը մեծանում է։ «Ես խորքային եմ նայում «Մարտի 1»-ի հարցին, կոնկրետ փաստը չէ, այլ ինչպես ստեղծվեց այդ իրավիճակը,...
14:19 22/02/2019Նախարարությունը տվյալներ չունի, համաներվածների կրկնակի հանցագործության մասինԽորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը պատասխանեց համաներվածների կողմից կրկին կատարվող հանցագործության դեպքերին վերաբերող հարցերին։ «Երբ որ համաներման...
17:52 21/02/2019Ֆելիքս Բախչինյանին ոչ թե Հայաստանի, այլ Ռուսաստանի հիմն է անհանգստացնում«Հայաստանի հիմնի տեքստի փոփոխության հետ ես կապ չունեմ։ Հայաստանի հիմնի փոփոխության խնդիր չկա, մրցույթը հիմնի փոփոխության հետ կապ չունի»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի Գրողների միության...
15:09 21/02/2019Երբ է ավելի շատ վաճառվում մանկական ու գեղարվեստական գրականությունըՄարդիկ հատկապես գնում են մանկական գրականություն, գեղարվեստական, հոգեբանության, օտար լեզուների, փիլիսոփայության, կրոնների վերաբերյալ գրականություն։
14:35 20/02/2019«Մաեստրո Մանսուրյանի» և երևանյան պրեմիերայի մասինՄարտի 5-ին տեղի կունենա կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի 80-ամյա հոբելյանին նվիրված ռեժիսոր Հայկ Մկրտչյանի «Մաեստրո Մանսուրյան» ֆիլմի երևանյան պրեմիերան։ Panorama.am-ի հետ զրուցում ֆիլմի գլխավոր...
13:18 20/02/2019ԵՊՀ ռեկտոր. Շինծու մեղադրանք էԵրևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը՝ ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ նշված կաշառքի վերաբերյալ մեղադրանքը շինծու է համարում։ Ռեկտորի մեկնաբանությունը Panorama.am-ին փոխանցեց...
17:18 18/02/2019Քաղաքացիներն ահազանգում են՝ հունվարին գազի ու էլեկտրաէներգիայի համար մի քանի անգամ ավելի մեծ գումար է եկելՀունվարին սպառած էլեկտրաէներգիայի ու գազի համար վճարումների չափը Հայաստանի որոշ քաղաքացիներին ստիպել է մտածել՝ ո՞րն է ավելի մատչելի, Ամանորը Մալդիվներում անցկացնե՞լ, թե՞ մնալ տանն ու կոմունալների...
14:14 16/02/2019Եվրասիական փորձագիտական ակումբը ՀՀ տնտեսության զարգացման վիճակը 2018-ին գնահատում է բավարար2018 թվականը Հայաստանի համար դժվար տարի էր այն իմաստով, որ բազմաթիվ քաղաքական իրադարձություններ իրենց էական ազդեցություն են թողել ընթացող տնտեսական գործընթացների վրա։ Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
11:15 16/02/2019Վարոսյան. Նման երևույթի դեպքում փաստաբանի արտոնագիրը ոչ միայն պետք է դադարեցվի, այլ մանր-մանր կտրտվի, հետո այրվիՓաստաբան Երվանդ Վարոսյանը համարում է, որ սեփական պաշտպանյալին հրապարակային պախարակելու համար փաստաբանի արտոնագիրը պետք է դադարեցվի: «Կարող է արդյո՞ք փաստաբանը ինչ-ինչ պատճառներով հրաժարվել...
13:25 14/02/2019Զարդերի վերածված Կիլիկիայի մանրանկարչությունը«Զարդեր պատրաստելը եղել է հոբբի, ինձ գտել եմ այդ ոլորտում և սկսել աշխատել»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արմեն Վարդապետյանը, ով եղել է 10 տարի Երևանի պետական համալսարանի դասախոս, բայց դարձել է ՀՀ...
12:45 12/02/2019«Նոր Թումանյանի բացահայտման փուլ պետք է սկսվի»Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված միջոցառումները կմեկնարկեն հենց գրողի ծննդյան օրը՝ փետրվարի 19-ին։

13:04 26/05/2012A Ghukasyan highlights Armenia’s achievements from cooperation with BSECThis organization is important for direct communication with Azerbaijan and Turkey
16:07 22/05/2012G Melikyan: Every country contributes to establishment of peace and stabilityInvolvement of Armenian armed forces in the international peacekeeping forces is very important
14:56 21/05/2012No sexual revolution in Armenia: It was evolutionArmenia was the first state in Soviet Union to found Clinic of Sexopathology in 1985
13:28 15/05/2012Expert says Iran-Armenia share new phase of economic cooperationFriendly relations with Iran should first of all be observed from the national security point
16:43 14/05/2012Lyudmila Sargsyan: It is only regrettable that Ashot Zakaryan quit HAKPanorama.am asked Mrs. Sargsyan to comment on Ashot Zakaryan’s statement.
11:05 12/05/2012Conflict was over on May 7 morning, Aram SargsyanConflict was over on May 7 morning, Aram Sargsyan
18:20 11/05/2012Aram Sargsyan: I’ll do my best to take to the streets – you’ll see it“We stayed in Armenian National Congress for the simple reason that the Armenian people placed a high value on opposition consolidation,” Hanrapetutyun party’s leader told reporters.
11:53 03/05/2012A Zakaryan: Everything is possible in politicsTheoretically all political forces are competitors. Here there are no adversaries. Our enemy is on the opposite side of our eastern borders
16:42 24/04/2012Safrastyan: Time to transfer genocide recognition issue to legal aspectTurkey’s official disposition has not changed; its policy of denial and falsification has not changed
17:03 10/04/2012Baroness Cox: That was a cold blooded slaughter of civilians in Maragha 20 years agoI saw human bodies, beheaded. We had to do very unhappy thing of asking the local villagers if they would mind us to take photographic evidence of the bodies that they started to bury…
17:33 05/04/2012Parliament Speaker: Azerbaijan’s President discredits his name and his countryThe strange thing is that he [Aliyev] makes war resumption statements, although he knows nothing about war, he had even been away during the war
15:03 23/03/2012A. Davtyan: Format change without agreement of Armenian side impossibleThe MP mentioned that some countries are jealous with France for possessing such a responsible role, or are committed to improve their reputation being engaged in the NK issue.
12:52 21/03/2012Robert Bradtke: Armenia, Azerbaijan closer than they think on Nagorno-KarabakhI don't think that the problem of our inability to reach a peace agreement has been the format of the Minsk Group or the format of the co-chairs.
16:25 16/03/2012G. Melikyan: Azerbaijan escaping from responsibilityAzerbaijan is evidently instigating violations of ceasefire regime on the line of contact.
15:38 14/03/2012Turkish historian: Ataturk scared Kurds with return of ArmeniansTaner Akcam is a Turkish intellectual who was among those few Turkish historians to have recognized and condemned Armenian Genocide.
17:05 02/03/2012G. Minasyan: Azerbaijan ignores principle of excluding force, threatOSCE Minsk Group co-chairs are highly recommended to carry out punitive measures against the party which isn’t committed to preserve and implement agreements
13:12 24/02/2012K. Avagyan: Azerbaijan’s insidious policy leaves casualtiesArmenian Armed Forces soldier was shot dead on Thursday at 13:50 by an Azerbaijani sniper in a military position located near Chinari village.
16:21 20/02/2012British Ambassador: Our primary objective is to support Minsk Group processThese are small projects but they try to bring groups together: journalists, young people, sometimes academics or other opinion formers. In the past we have also brought parliamentarians together.
17:45 17/02/2012G. Minasyan: Hrazdan City elections – victory of government, oppositionWe should put forth efforts to hold better elections in May.
17:36 08/02/2012German Ambassador: Juvenilization of party-structures is neededI would be careful over saying it is a European country, non – European country. At least as far as Christianity is concerned, I would say it is deeply rooted into the European orbit.