09:57 27/09/2016Սպառողների իրավունքների պաշտպանն իրավապահների ուշադրություն է հրավիրում «Forpostart production» ընկերության գործունեության վրա«Իրավապահները պետք է ուսումնասիրեն, արդո՞ք այս ընկերության գործունեությունը տնտեսական հանցագործություն չէ»:
12:31 26/09/2016Դավիթ Տոնոյան. Առաջնագծում այսօր հայկական կողմն առավելություն ունի«Մենք ոչ մի բալանսի խնդիր չենք լուծում, մենք պետք է լինենք առավել, պետք է գերազանցենք հակառակորդին»:
13:09 24/09/2016«Հայաստանը պատերազմող երկիր է և ռազմարդյունաբերության զարգացումը պետք է լինի պետության թիվ մեկ խնդիրը»Մի քանի տարի առաջ տեղեկատվական տեղնոլոգիաների ոլորտի ներկայցուցիչները հանդես եկան ՏՏ նախարարություն ունենալու պահանջով, որը, ըստ նրանց, կհամակարգեր ոլորտի խնդիրները: Մինչդեռ քննարկումների...
11:49 23/09/2016Դաշնակցություն-վարչապետ հակասությունների մասին վերլուծությունները «մատից ծծած» են. Աղվան Վարդանյան«Ես վստահեցնում եմ, որ վարչապետն աշխատելու է Արծվիկ Մինասյանի հետ»
14:41 21/09/2016Համոզված եմ, որ Հայաստանը կարող է զարգացած տնտեսություն ունենալ. Գագիկ ՄակարյանԱյսօր ՀՀ անկախության օրն է, լավագույն առիթը՝ խորհելու 25-ամյա պատմության շուրջ, գնահատելու երկրի ուղին, այս ընթացքում ունեցած տնտեսական հաջողություններն ու կորուստները: Հայաստանի տնտեսությունն...
13:08 21/09/2016ԱԺ նախագահ. Համաներման հարցի վերաբերյալ քննարկման չեմ մասնակցելՍեպտեմբերի 26-ին հրավիրվելու է ԱԺ արտահերթ նիստ
15:47 19/09/2016Արծվիկ Մինասյան. Դրանք բոլորը լուծվող խնդիրներ ենԷկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատարը՝ գինեգործների բարձրացրած հարցերի մասին
17:13 17/09/2016Էլիու Ռիխտեր: Մինչև չվերացվի ատելության քարոզչությունը, խաղաղություն չի կարող հաստատվելԱտելության խոսքը և հրահրումը (hate speech and incitement) հայերի հանդեպ, որը մեծ մաշտաբներով տարածվում է Ադրբեջանում պետական մակարդակով հանդիսանում է անմիջական ֆիզիկական սպառնալիք հայության համար, և...
12:42 16/09/2016Գագիկ Ծառուկյանը ժամանակավորապես է հեռացել քաղաքականությունից. Միքայել ՄելքումյանԱզգային ժողովի ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ պատասխանելով հարցին, թե ինչպիսի՞ ճակատագիր կունենա ԲՀԿ-ն Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականից...
12:55 14/09/2016Սուքիաս Ավետիսյան. Փոփոխություններ կլինեն«Աբրահամյան Հովիկն ինքը՝ արդեն գոհ չլինելով արդյունքներից, հրաժարական տվեց»:
12:41 13/09/2016Իրանի դեսպանը հույս է հայտնել, որ Հասան Ռոհանին կայցելի ՀայաստանԻրանը պատրաստ է ԼՂ հակամարտության լուծման գործում համագործակցել կողմերի հետ,-իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Քազեմ Սաջադին: Իրանի դեսպանը,...
12:07 12/09/2016Հույս ունեմ, որ Նյու-Յորքում կկայանա Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը. Ջեյմս Ուորլիք«Մենք ցանկանում ենք նախագահների նոր հանդիպում, բայց դեռ հստակ ոչինչ չկա, թե երբ և որտեղ այն տեղի կունենա»:
15:23 10/09/2016Գեղանկարիչ Նիկոլ Աղաբաբյան. Աշխարհի ցանկացած երկրում յուրաքանչյուր հայ արժանապատիվ է ապրում, բացի իր երկրիցՆկարիչը հույս ունի, որ շուտով ինքը, նաև բոլորը՝ «ֆոկուսի կգան»:
18:10 08/09/2016Դավիթ Բաբայան. Ցանկացած նման հանդիպում նպաստում է խաղաղության և կայունության պահպանմանըԸնդհանուր առմամբ դրական եմ գնահատում, որովհետև ցանկացած այդպիսի հանդիպում նպաստում է խաղաղության և կայունության պահպանմանը: «Panorama.am»-ի թղթակցի հետ զրույցում՝ անդրադառնալով ԵԱՀԿ ՄԽ...
15:01 08/09/2016Վարչապետի հրաժարականից հետո կարգավորումները կատարվելու են հին ՍահմանադրությամբԿառավարության ղեկավարի հրաժարականից հետո սահմանադրա-իրավական կարգավորումներն արվում են 2005 թվականին ընդունված Սահմանադրության փոփոխություններով, այսինքն՝ հին Սահմանադրությամբ: Սահմանադրագետ Վարդան...
09:17 07/09/2016Նիկոլ Փաշինյանն ընդդիմադիր դաշտում դասական պառակտիչ է. Հեղինե Բիշարյան«Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Ուրվագիծ» հաղորդման տաղավարում, ի պատասխան ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի մեղադրանքներին՝ առ այն, որ «Հայկական վերածնունդը» համագործակցում է իշխանության հետ, «Հայկական...
09:39 06/09/2016Ռուսաստանից իմ արտաքսումը մեսիջ էր՝ ուղղված մեր հասարակությանը. Ստեփան Գրիգորյան«Պահը պատահական չի ընտրված»:
13:38 01/09/2016Թուրքիան, ներքաշվելով սիրիական պատերազմի մեջ, շեղել է իր ուշադրությունը Հարավային Կովկասից. Արա Պապյան«Վերջին ամսում շփման գծում վիճակը համեմատաբար խաղաղ է, պատճառներից մեկն այն է, որ Ադրբեջանը չի կարող ակնկալել Թուրքիայի հնարավորինս լիարժեք աջակցությունը, դրա համար իրեն ավելի զուսպ է պահում»:
11:55 31/08/2016Ապրիլյան դեպքերից հետո ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացում որևէ լուրջ քայլ չեղավ. քաղաքագետԱյժմ աշխատում են համանախագահները, հիմնականում Ռուսաստանը, որպեսզի շփման գծում կրակոցներ չլինեն:
15:54 15/08/2016Բակո Սահակյան. Ողջամիտ, իրավացի և համարժեք փոխզիջումներն անհրաժեշտ են«Որևէ հակամարտության լուծում, հատկապես երբ դա այնքան բարդ է, որքան Լեռնային Ղարաբաղինը, կարող է իրականացվել միայն փոխզիջումների միջոցով»։

14:09 22/07/2014Пострадавший в результате взрыва мины в НКР мэр Армавира Рубен Хлгатян находится в реанимацииСостояние мэра Армавира Рубена Хлгатяна и двух других пострадавших в результате взрыва на мине автомобиля марки «Виллис» в Кашатаге в Нагорно-Карабахской Республике оценивается врачами как стабильно...
14:09 21/07/2014Поведение Левона Тер-Петросяна аморальное, а заявления – маразматические. Комментирует вице-спикер парламента Армении«Вор всегда первым кричит: "Ловите вора". В годы президентства Л. Тер-Петросян обрел славу лица, готового предать Карабах, и непонятно, от кого он теперь защищает НКР».
11:03 21/07/2014ВС Азербайджана обстреливают приграничные территории Тавушской области. Руководители сел просят вмешаться в ситуацию МКККАзербайджанская сторона ведет обстрел в направлении приграничных полей Тавушской области и препятствует сельскохозяйственным работам.
12:10 19/07/2014«РБК»: Нагорный Карабах можно назвать «Закавказским тигром»«Я думаю, что рано или поздно это признание произойдет, просто это очень длительный процесс, и укрепление экономики – это как раз важный шаг на этом пути», - сказал А. Мелик-Шахназаров.
11:17 18/07/2014Представитель ГУГА: В графике полетов из Армении в Украину нет никаких измененийВ графике полетов из Армении в Украину и в обратном направлении каких-либо изменений нет. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил начальник управления по регулированию воздушных...
10:59 18/07/2014Давид Бабаян: Будет сделано все возможное для усиления контроля границ«Мы 4 года находились в широкомасштабной войне с этим же противником. Нанесли ему поражение. Он буквально на коленях просил у нас мира. О какой панике может идти речь?» – сказал он.
15:29 17/07/2014Российский эксперт: Военно-техническое сотрудничество Москвы с Ереваном находится на более высоком уровне, чем с Баку«Доказательство этому простое: наличие российской военной базы в Армении; а в Азербайджане такой базы нет. То есть, российско-армянское сотрудничество выше на порядок», - подчеркнул он.
12:56 17/07/2014Глава Минобороны Армении: Армия в полной мере выполняет стоящие перед собой задачиСотрудничая с правоохранительными органами, армии удалось раскрыть все членов диверсионной группы, проникших в Карвачар, отметил министр.
16:39 16/07/2014Арменак Абрамян: Делегация армян Западной Армении выступила в ООН с заявлением о необходимости признания Геноцида армянАрменак Абрамян обозначил важность деятельности западных армян в рамках Экспертного механизма ООН по правам коренных народов.
15:34 15/07/2014Задержанным азербайджанским диверсантам не может быть присвоен статус военнопленных. Интервью с Ларисой Алавердян«Они перешли границу и совершили преступление на территории другого государства. В этом плане их фактически нужно судить по законам страны, где было совершено преступление», – сказала она.
13:37 14/07/2014Какие цели преследует Азербайджан, осуществляя диверсионные действия. Интервью с экспертом Тиграном Абрамяном«Известно, что в разных международных структурах Азербайджан всегда поднимает вопрос заселения Арцаха, заявляя, что этот процесс будто бы противоречит логике переговоров».
16:06 12/07/2014Замглавы МИД Ирана: Тегеран и «шестерка» пока не достигли согласия«Есть решения, которые должны принять главы МИД, есть вопросы, которые заместители министров или эксперты не могут обсудить».
18:41 11/07/2014Существует серьезный потенциал для развития экономических отношений Армении с Уругваем. Интервью С.Саргсяна газете Republica«Я считаю, что подобные взаимные визиты играют важную роль для развития торговой и экономической сфер наших государств», - отметил президент.
14:03 11/07/2014Посол Анри Рено поприветствовал приглашение президента Турции в Армению к 100-й годовщине ГеноцидаПо словам Анри Рено, Франция желает, чтобы в контексте 100-й годовщины Геноцида армян в процессе нормализации армяно-турецких отношений был зарегистрирован прогресс.
16:02 10/07/2014Азербайджан тратит огромные средства на закупку оружия, но это ещё не гарантия победы. Интервью Сержа Саргсяна аргентинским СМИ«Мы не исключаем возможности возобновления военных действий. Однако я думаю, что у Азербайджана нет возможностей для такого рода действий».
15:11 09/07/2014О чем Армении говорить с Турцией? Интервью президента Сержа Саргсяна аргентинским СМИ«Сегодня нам не о чем говорить с Турцией. Мы долгое время вели переговоры вокруг подписания протоколов, однако парламент Турции так и не ратифицировал их».
10:44 09/07/2014Ариф Юнус: Около 400-450 граждан Азербайджана воюют сейчас в Афганистане, Пакистане, Ираке и СирииОни вернутся с военными мышлением, радикальными религиозными взглядами и их влияние на окружающих может иметь негативные последствия, считает Юнус.
15:09 08/07/2014Наира Зограбян: Разговоры о крахе «четверки» непровластных политических сил Армении не соответствуют действительностиВ ответ на вопрос о возможном участии ППА в предстоящем митинге ОЕ, Н.Зограбян сказала: «Я не думаю, что мы обсудим этот вопрос».
19:11 07/07/2014Госдеп США: Достижение согласия с Ираном в ядерном вопросе возможно, но…«Мы всегда заявляли, что не будем жалеть усилий для достижения согласия. Если мы почувствуем, что Джон Керри может помочь процессу, он отбудет в Вену».
14:58 05/07/2014День Конституции и госсимволов Армении. Первый омбудсмен Л. Алавердян назвала самый большой вызов для властейЛ. Алавердян заявила: в республике до сих пор имеют место нарушения Основного закона, а особенное сожаление вызывает то обстоятельство, что зачастую это делают представители власти.