12:45 12/08/2016Սևանի գրողների միության տունը «Գեթթիի» ուշադրության կենտրոնում է«Այստեղ էական հանգամանքն այն է, որ շենքը արժանացել է «Գեթթի» հիմնադրամի հովանավորությանը»
13:51 11/08/2016Քաղաքականապես «հիվանդ» կողմը իրեն պարտվող կզգա - Տիգրան ԱբրահամյանՓորձագետը վերլուծում է ՀՀ-ՌԴ նախագահների նախօրեի հանդիպումը՝ ապրիլյան լույսի տակ։
14:16 10/08/2016Բալչի. Թուրքիա-ԱՄՆ լարվածությունը վկայում է Թուրքիայի արտաքին քաղաքականության փոփոխության մասին«Ներկայումս Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի միջև մեծ անդունդ ու բաժանում կա: Երկարաժամկետ կտրվածքով այս բաժանումը արտացոլում է Թուրքիայի արտաքին քաղաքականության փոփոխությունը – Թուրքիան գնալով հեռանում է...
14:45 06/08/2016Արսինե Խանջյանի փաստաբանները դիմելու են դատարան՝ բողոքարկելու ոստիկանության գործողությունները«Դիմելու ենք դատարան, որպեսզի ոստիկանության գործողությունները ճանաչվեն ոչ իրավաչափ»:
14:13 06/08/2016«Սասնա ծռեր» -ի անդամներին սնունդ հասցրած Արթուր Սարգսյանը 2-րդ խմբի հաշմանդամ էՆրան առաջադրված մեղադրանքը վերաորակվել է:
12:50 05/08/2016Քաղաքական ճգնաժամից դուրս գալու ելքը կրթական բարեփոխումներն են. Պավել Դալլաքյան«Մենք օրուգիշեր պետք է մտածենք, որ ապրում ենք այնպիսի պայթյունավտանգ կետում, որ 1915-ի կրկնությունն ամենևին էլ սարսափի կինո չէ: Հարցրեք սիրիահայերին»:
10:58 04/08/2016Ենիգոմշյանի փաստաբանը վերաքննիչ դատարան բողոք է ներկայացրելԱլեք Ենիգոմշյանը մինչ այս պահը հնարավորություն չի ունեցած ծանոթանալու գործի նյութերին:
19:03 01/08/2016Սերժ Սարգսյան. Զենքով և բռնությամբ Հայաստանում հարցեր չեն լուծվելու«Ներհայաստանյան հասարակական և քաղաքական կյանքում անհրաժեշտ է արագացնել արմատական փոփոխությունների գործընթացը»:
18:48 01/08/2016Տիգրան Մանսուրյան. Մարդն է ամենամեծ արժեքը, հայ մարդն՝ առավել ևս«Պետք է չդադարենք սիրել մեր երկիրը, ժողովրդին, մեր արժանապատվությունը միշտ բարձր պահենք»:
16:21 30/07/2016Ինչպես են վիրավորվել «Լայֆնյուզ» հեռուստաընկերության օպերատորն ու Ա1+-ի լրագրողըՌուսական «Լայֆնյուզ» հեռուստաընկերության օպերատոր Տիգրան Գասպարյանը նախօրեին Սարի թաղում վիրավորվել է ոստիկանության կիրառած հատուկ միջոցներից: Նա ստացել է ոտքի բեկորային վնասվածք: Նա տեղափոխվել է...
11:28 30/07/2016Թոմաս Քենթը դատապարտել է հարձակումները «Ազատության» լրագրողների վրա«Մենք ակնկալում ենք, որ Հայաստանի իշխանությունները արդարադատության առջև կկանգնեցնեն հարձակվողներին»:
14:35 29/07/2016Գևորգ Կոստանյանը մանրամասնել է, թե «Սասնա ծռերի» անդամները որ դեպքում կազատվեն քրեական պատասխանատվությունիցՀՀ Գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը «Շանթ» հեռուստաընկերության եթերում նախօրեին կոչ է արել ոստիկանության ՊՊԾ գունդ մտած «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներին՝ վայր դնել զենքերը, կամովին հանձնել պատանդներին և...
11:48 28/07/2016Ռոշալ. Բժիշկներին պատանդ չեն պահել անգամ չեչեն պարագլուխ Բարաեվի կողմնակիցները, մի՞թե նրանից վատն եքԱնվանի մանկաբույժ, պրոֆեսոր Լեոնիդ Ռոշալը «Շանթ» հեռուստաընկերության եթերում խստորեն դատապարտել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների կողմից իրենց բուժօգնություն տրամադրելու նպատակով ՊՊԾ գնդի տարածք մուտք...
13:09 27/07/2016Տարոն Տոնոյան. Բժիշկներին պատանդ պահելն անթույլատրելի էԱզատամարտի մասնակից բժիշկն ասաց. «Նույնիսկ պատերազմի ժամանակ բժիշկ- ռազմագերի չենք ունեցել, եղել են դեպքեր, երբ թուրքի ենք վիրահատել»:
12:06 27/07/2016«Հայաստանի իրական հարստությունը»՝ Հայկ Մելքոնյանի լուսանկարներում«Նարեկացի» արվեստի միությունում բացվել է Հայկ Մելքոնյանի «Մի դիմանկարի պատմություն» խորագրով լուսանկարների շարքը:
11:08 26/07/2016Էրդողանը բացատրել է, թե ինչու է պետք մահապատժի վերադառնալԻշխանությունները չեն կարող արհամարհել ժողովրդի կարծիքը:
12:13 22/07/2016ԵԽ-ն դեմ կքվեարկի առանց վիզայի Թուրքիա մուտքի թույլտվությանըԵվրահանձնաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Յունկերը կոչ է արել Անկարային զերծ մնալ ահաբեկման ու սպառնալից հռետորաբանությունից:
12:11 21/07/2016Լարիսա Ալավերդյան. Ես բռնության դեմ եմ, այն էլ՝ Հայաստանում«Ընդդեմ իրավական կամայականությունների» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Լարիսա Ալավերդյանը «Երկրի հարցը» հաղորդման տաղավարում անդրադառնալով «Սասնա ծռեր» խմբի կողմից ՊՊԾ գունդը հսկողության տակ պահելու...
10:42 19/07/2016Տիգրան Հակոբյան. Որևէ կառույց նորմալ չաշխատեց«Բոլորը ինչ-որ գործ են անում, բայց պարզվեց տակը փուչ է»:
10:05 18/07/2016Արա Պապյան. «Իրականում ՀԱՊԿ-Հայաստան հարաբերությունները Ռուսաստան-Հայաստան հարաբերություններ են»«Ես չեմ լսել, որ մենք երբևէ գրավոր նոտա ենք հղել: Զենքի վաճառքի պարագայում պետք է դեսպանին կանչենք, նոտա հղենք»:

17:09 04/07/2014Четверка непровластных политических сил Армении пытается предстать перед публикой как «мощный кулак»Политологи С. Минасян и Т. Абрамян о недавнем заявлении оппозиционного депутата Александра Арзуманяна: «Эти требования выдвигает и наш дворник» .
16:52 03/07/2014Среди армян Джавахка нет никакой паники в связи с подписанием Грузией Соглашения об ассоциации с ЕСПосле подписания Грузией Соглашения об ассоциации с Европейским союзом в армянонаселенном грузинском регионе Джавахке (Самцхе-Джавахетия) нет панических настроений.
15:04 03/07/2014МИД Франции призывает стороны карабахского конфликта сформировать атмосферу доверия«Складывается впечатление, что у России новая концепция карабахского урегулирования», – отметил посол Франции в Азербайджане Паскаль Монье.
15:53 02/07/2014Р. Зараколу: Приглашение президента Турции в Армению к 100-й годовщине Геноцида – оправданный и позитивный шаг«С 2001г. молодежь Турции пичкают ядом. При государственной поддержке изданы множество книг и трудов. И все же фиксируются определенные перемены», – сказал турецкий правозащитник.
16:26 01/07/2014Вице-спикер парламента Сербии Г. Комич: Попытки Азербайджана навязать ОБСЕ свои порядки несерьезныГ. Комич назвала голословными и абсолютно необоснованными утверждения представителей властей Азербайджана о том, что заявления о нарушениях прав и свобод в стране основаны на ложной информации.
15:35 01/07/2014В дебаты вокруг интервью экс-президента Армении Роберта Кочаряна вступил бывший глава Минэнерго А. МовсисянСредствами, полученными от продажи Воротанского каскада ГЭС, будет распоряжаться правительство Армении в соответствии с требованиями действующего законодательства.
17:18 30/06/2014А. Гегамян на сессии ПА ОБСЕ потребовал отказаться от избирательного отношения к принципам Хельсинкского заключительного акта«Вместо интервью»: Выступление главы делегации Армении касательно права наций на самоопределение и заявлений делегатов Азербайджана о том, будто НКР и Ереван – «исконные азербайджанские земли».
12:01 28/06/2014Арцвик Минасян: «Четверка» и гражданская инициатива «Я против» не смогут достичь хорошего результата друг без другаПо его словам, до среды у «четверки» непровластных политических сил Армении будет окончательная программа действий, в том числе и по части обращения в КС РА.
18:24 27/06/2014Н. Зограбян: Принципиальные депутаты ПАСЕ бойкотируют манию Азербайджана купить все и всяЗавершившаяся в Страсбурге летняя сессия Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) была одной из самых напряженных за последние 7 лет, и это связано не только с председательством Азербайджана в...
13:29 27/06/2014Джеймс Уорлик: Настало время, чтобы президентами Армении и Азербайджана был предпринят важный шаг к заключению мираОн подчеркнул важность встречи президентов Армении и Азербайджана и выразил надежду, что это произойдет в скором времени.
12:29 26/06/2014Аэропорт Степанакерта функционировал и будет функционировать. Давид Бабаян о причинах истерики АзербайджанаЛибо технические средства Азербайджана не в состоянии фиксировать, что подобные полеты никогда и не прекращались, либо во всем этом присутствует политический подтекст.
12:06 25/06/2014Азербайджанский эксперт: В ПАСЕ Алиев остро реагировал на любое критическое замечаниеПо мнению эксперта, Алиев показал, что будет и дальше действовать так, как хочет, и не готов к какому-либо диалогу с оппонентами.
17:39 24/06/2014Агрессивное поведение президента Азербайджана на заседании ПАСЕ: И. Алиев обзывал европейских депутатов лжецами и угрожал имПри этом А. Ованнисян отметила грамотность принятого ранее решения о том, чтобы члены делегации Армении не задавали Алиеву вопросов.
13:27 24/06/2014ПАСЕ серьезно возьмется за Азербайджан. Наира Зограбян о настроениях в Страсбурге и предстоящем выступлении И.АлиеваОна сообщила также, что на сегодня запланировано выступление президента Азербайджана Ильхама Алиева, и уже однозначно предсказуемо, какие акценты будут в его речи.
11:50 23/06/2014Наира Зограбян: Абсурдная попытка Азербайджана лишить Армению права голоса в ПАСЕ провалится«И Комиссия по регламенту не даст какого-либо хода этому бреду», – подчеркнула Н.Зограбян.
11:21 21/06/2014Г. Макарян: Внесенные правительством Армении поправки в резонансный закон о накопительных пенсиях – временное решениеГ. Макарян сказал, что в какой-то степени данный шаг правительства Армении достоин похвал, так как премьер-министр Овик Абраамян после встречи с представителями партий сумел сориентироваться.
13:09 20/06/2014«Буду платить, сколько захочу. Вы такое где-нибудь встречали?!» В России возмущены и исключают скидку на газ для УкраиныГлава Минэнерго России Александр Новак исключил дальнейшее увеличение скидки на газ для Украины с уже предложенной уступки к контрактной цене в 100 долларов.
12:30 19/06/2014День провала «великолепной четверки». Действия оппозиции напомнили вице-спикеру парламента Армении Э. Шармазанову ШекспираПо его словам, сегодняшний день, 19 июня 2014г., можно провозгласить днем провала «великолепной четверки» – 4 непровластных фракций Армении.
19:09 18/06/2014Почему президент Армении Серж Саргсян желает победы на ЧМ-2014 сборной Германии… Немного футбола и много политикиАзербайджан, Турция, карабахское урегулирование и отношения с оппозицией, – в повестке актуальных проблем.
18:17 18/06/2014Имитация и блеф. Эксперты забраковали четверку непровластных партий Армении и их 12 «экстренных требований»«Это просто имитация. Этим путем четверка не имеет шансов добиться чего-либо от властей, поскольку последние в их деятельности никакой опасности не видят».