14:20 23/03/2016Ուորլիք. Մեր առաջնահերթությունը Ղարաբաղյան խնդրի երկարատև լուծումն էԱմերիկացի դիվանագետը նաև հավելել է, որ Ղարաբաղյան հիմնախնդրի երկարատև լուծումը համանախագահների գլխավոր առաջնահերթությունն է։
12:30 23/03/2016Ապրեսյան. Հյուրերի նկատմամբ խտրական վերաբերմունքի հետևանքները դեռ զգալու ենքՆման դեպքերի ականատես լինելուց նա հորդորում է զանգահարել էկոնոմիկայի նախարարություն՝ 011 59-71-56, 011 59-71-57 հեռախոսահամարներով:
12:00 22/03/2016Դեռ վաղ է խոսել ձկնային պաշարների լավացման կամ վերականգնման մասին. Բարդուղ ԳաբրիելյանՄարտի 22-ին աշխարհում նշվում է ջրային պաշարների համաշխարհային օրը (World Day for Water или World Water Day)։
10:33 22/03/2016Հին Երևան, թե «Հին Երևան». Ճարտարապետ Անահիտ Թարխանյան«Նախագիծը երբեք փրկություն չէ, խրախուսվող սկզբունք չէ: Նախագիծն ընդամենն արտացոլում է իրավիճակը»:
10:50 21/03/2016Տիկնիկային թատրոնը նպաստում է ազատ մտքի ձևավորմանը. Ռ.ԲաբայանՄարտի 21-ը ամբողջ աշխարհում նշվում է որպես Տիկնիկային թատրոնի օր:
14:00 19/03/2016Սուրենյան. Մարտի 23-ից սկսած Հայաստան կգան հարավային տաք օդային հոսանքներԳարունը կվերադառնա:
11:45 19/03/2016Բենզինի գնի մասին ցանկալի է խոսեն տնտեսագետները. Թաթուլ Մանասերյան«Վրդովմունք է առաջացնում այն հանգամանքը, որ մեզանում առավել հաճախ քաղաքական գործիչներն են շահարկում այդ թեման»:
12:56 18/03/2016Ալումյանը Մատաղիսի գործով ՄԻԵԴ դատավճիռը համարում է լիարժեք հաղթանակԱննախադեպ իրավական ակտը Զարուհի Փոստանջյանի համառության ու պրոֆեսիոնալիզմի արդյունք էր:
11:50 18/03/2016Գյուղացիները սպասում են արևի բացվելուն՝ վնասները հասկանալու համար«Ամբողջ գիշեր ամեն մեկն իր ուժերով ինչ կարողացել արել է»:
09:18 18/03/2016«Երևանյան հեռանկարներ». Հայաստան է գալու աշխարհահռչակ դիրիժոր սըր Ջոն Էլիոտ ԳարդիներըԷստոնիայի պետական տղամարդկանց երգչախումբ, Միխայիլ Պլետնյով, Նայջլ Քենեդի, The King's Singers, Լոնդոնի սիմֆոնիկ նվագախումբ, Մոնտեվերդի երգչախումբ, The Hagen Quartet՝ նախատեսված ելույթներ ՀՀ-ում:
12:31 17/03/2016Ի պատասխան Ադրբեջանի՝ Իրանը պատրաստվում է ճոկան մարզախաղը ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում գրանցել իր անվանը2013թ. իրանական ճոկան մարզախաղը ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում գրանցվեց Ադրբեջանի անվանը, որը հարուցեց իրանցի պետական պաշտոնյաների և մտավորականների զայրութը:
09:23 17/03/2016Լևոն Գալստյան. Եթե օգտագործենք մեր արևային պաշարը, ապա կապահովենք էներգետիկ անվտանգություն«Եթե եվրոպական երկրներն իրենց ջերմային ու արևային էներգիայի պայմաններում կարողանում են ապահովել իրենց ծախսած էներգիայի 20-30 տոկոսը, մենք կարող ենք ապահովել 50-60 տոկոսը»:
14:54 16/03/2016Ամալ Քլունին պատասխանել է ադրբեջանցիներին«Այն փաստը, որ ես ներկայացրել եմ Հայաստանի շահերը, ինձ հայ չի դարձնում»:
14:00 16/03/2016Մեր այգեգործները պետք է պատրաստ լինեն, մենք նախազգուշացրել ենք. Գառնիկ ՊետրոսյանՄարտի 18-19-ի գիշերային ժամերին միանշանակ պետք է դիմել այդ միջոցներին, իսկ որտեղ կա ոռոգման հնարավորություն՝ այգիները պետք է ոռոգել:
10:14 15/03/2016ՄԻԵԴ-ում Մատաղիսի գործով հանգուցալուծումը մոտենում էՓաստաբանը հույս ունի, որ ՄԻԵԴ-ում հարցը «ճիշտ լուծում» կստանա
10:15 14/03/2016ԵՏՄ-ից ներկրված մեքենաների ԱԱՀ-ի չգանձումը բերելու է էժանացման. Էդուարդ Հովհաննիսյան«Փաստորեն մարդկանցից ավտոմեքենաների ներկրման համար առանց որևէ հիմնավորման մեկ տարի գանձել են ԱԱՀ, և հիմա հարց է առաջանում՝ արդյոք պետությունը հետ կվերադարձնի այդ գումարները»:
09:00 14/03/2016Գյուղացին նույնիսկ մատչելի պարարտանյութ գնելու հնարավորություն չունիԽորհրդային տարիներին սպառվում էր 120 հազար տոննա ֆոսֆորական պարարտանյութ: Այսօր 2-3 հազար տոննա չի սպառվում:
09:27 11/03/2016Գերակա շահի որոնումներով«Ըստ ժողովրդի ընկալման, նաև վիճակագրությունն է վկայում, որ շատ դեպքերում գերակա հանրային շահ են ճանաչվում այնպիսի օբյեկտներ, որոնք գերակա հանրային շահ ճանաչվելու արժանի չեն»:
09:15 10/03/2016Հախնազարյանները՝ Մոսկվայի Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիայի բեմումՆարեկ Հախնազարյանը ծնողների` դաշնակահարուհի Գայանե և ջութակահար Սուրեն Հախնազարյանների հետ մարտի 12-ին համերգով հանդես է գալու Մոսկվայի Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիայում:
12:43 09/03/2016Նալբանդյան. Եթե Թուրքիան ուզում է Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորում, ապա պետք է հեռու մնա գործընթացիցՆալբանդյանի խոսքով, Հայաստանը շարունակում է հաշվի առնել Ռուսաստանի հետ դաշնակցային հարաբերությունները, սակայն միաժամանակ զարգացնում է հարաբերությունները հնարավոր բոլոր ուղղություններով:

17:16 03/03/2014Армянская община Крыма сохраняет нейтральную позицию. Заявление архиепископа Григориса БуниатянаАрмянская община Крыма сохраняет нейтралитет в вопросе сложившейся вокруг Украины и АРК ситуации. Об этом в интервью Panorama.am заявил глава Украинской епархии Армянской Апостольской церкви,...
14:50 03/03/2014Игорь Попов: В Концепции внешней политики России содействие сторонам карабахского конфликта входит в число важнейших приоритетовСопредседатель МГ ОБСЕ напомнил, что важным этапом на пути урегулирования карабахского конфликта стало принятие в 2008г. Московской декларации.
20:08 01/03/2014Завен Игитян – чемпион. Сборная Армении по стрельбе завоевала путевки на юношеские Олимпийские игры НанкинеСборная Армении приняла участие в проходящем в эти дни в Москве Чемпионате Европы по стрельбе из пневматического оружия, в ходе которого разыгрывались путевки на летние юношеские Олимпийские игры...
12:20 01/03/2014А. Сафарян: Вступление в Таможенный союз в среднесрочной перспективе окажет позитивное влияние на экономику АрменииПо его словам, в случае вступления Армении в Таможенный союз экономический эффект в сфере поставок газа в течение 5 лет составит порядка 2 млрд. долларов.
11:28 28/02/2014К 26-й годовщине Сумгаитских погромов… «И тогда дети спасли родителей…»В рамках проекта «Обыкновенный геноцид» готовится к изданию второй том сборника «Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев».
17:53 27/02/2014Серж Саргсян: Визит Георгия Маргвелашвили придаст качественно новый импульс укреплению армяно-грузинских братских отношений«Я приветствую визит г-на Маргвелашвили в Армению и придаю важность этому событию. Мы обсудили всю повестку армяно-грузинских отношений»,– заявил журналистам после встречи с находящимся в Армении с...
15:11 27/02/2014К 26-й годовщине Сумгаитских погромов… «На митингах в Баку Зейнаб Ханларова кричала: Слава героям Сумгаита!»В рамках проекта «Обыкновенный геноцид» готовится к изданию второй том сборника «Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев».
18:38 26/02/2014Арташес Аветисян: Вопрос открытия Абхазской железной дороги не нужно связывать со вступлением Армении в Таможенный союз«Если абхазская часть железной дороги долгое время не будет эксплуатироваться, то это существенно не повлияет на членстве Армении в Таможенном союзе»
16:23 26/02/2014На территории завода «Наирит» построят новый завод. Заявление замглавы Минэнерго АрменииРоссийская компания «Роснефть» вместе со своими партнерами намерена построить в Армении новый завод, продукция которого пользуется большим спросом на мировом рынке.
12:42 25/02/2014Азербайджан будет пытаться оказывать давление на посредников, обвиняя их в неэффективности. Интервью с экспертом Т. Абрамяном«В Баку от дипломатов, осуществляющих посредническую миссию, ждут скорейшего и, самое главное, полностью соответствующего интересам Азербайджана».
11:51 24/02/2014Экономист Татул Манасерян назвал условие, при котором пенсионная реформа в Армении увенчается успехом«Должен состояться диалог, и власти должны прислушаться к аргументам населения и оценкам специалистов», – заявил он.
16:53 22/02/2014Иран вовсе не собирается претворять в жизнь мечты властей Турции. Востоковед о «горячих страстях» вокруг голубого топливаРанее стало известно, что Турция собирается через международный суд опустошить казну Ирана на $2,5 млрд.
14:33 21/02/2014Почему доклад А.А. Гумматова от имени Талышского национального движения в Европарламенте поставил на дыбы Баку?«Талышские политические круги очень серьезно отнеслись к конференции в Брюсселе и подготовили фактически манифест намерений по провозглашению независимости».
18:50 20/02/2014Торгово-развлекательный центр «Yerevan Mall» обеспечит работой 2000 человекТоргово-развлекательный центр «Yerevan Mall», который завтра откроет свои двери перед жителями и гостями столицы Армении, создал порядка 2000 рабочих мест.
12:22 20/02/2014Директор «Викимедиа РУ»: Википедия стремится к тому, чтобы статьи о Нагорном Карабахе были основаны на достоверных источниках«В контексте исторических споров о Нагорном Карабахе, такие источники — это академические публикации, причем преимущественно за пределами регионов, в которых эти споры имеют политическую подоплёку».
10:48 19/02/2014Иран делает все возможное для нейтрализации угрозы войны в Нагорном Карабахе. Интервью с востоковедом А. Исраеляном«Иран, у которого пространная граница с НКР естественно беспокоится из-за напряженности на границе НКР и Азербайджана, возникшей в результате диверсионных действий Баку».
12:32 18/02/2014Адвокат фигуранта дела об убийстве брата «Каяранци Тевосика» обвинила полицию в нарушении презумпции невиновностиГ. Галоян собирается выступить с пресс-конференцией и представить свои замечания относительно действий органа, осуществляющего предварительное следствие.
13:47 17/02/2014Дело по факту ЧП в Горисе: адвокат Артака Будагяна готов дойти до ЕвросудаВ рамках уголовного дела по факту ЧП у дома ныне уже отставного главы Сюникской области Армении Сурена Хачатряна адвокат семьи Будагянов Айк Алумян обжаловал решение суда общей юрисдикции...
11:34 17/02/2014Заявление американского сопредседателя МГ ОБСЕ вызвало серьезную обеспокоенность в Азербайджане. Интервью с Т. Абрамяном«Такая запись не могла оставить равнодушным официальный Баку, поскольку вопрос прямого вовлечения НКР в переговорный процесс постоянно выбивает Азербайджан из колеи».
14:21 15/02/2014Насколько хватает влияния России на Армению и что будет в случае отказа Москвы от поддержки? Ответил эксперт А. КазанцевОн также отметил, что разрешению нагорно-карабахского конфликта мирным путем нет альтернативы.