18:35 16/06/2014Բաքվում ցույցեր են հայ պատվիրակների դեմ. Կ.Նահապետյանը` Բաքվից«Քննարկումներն այսօր ծավալվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ»
09:31 16/06/2014Դատարանը պետք է հասկանալի ատյան դառնա հասարակության համար. Արդարադատության փոխնախարար«Դատարանը պետք է հասկանալի ատյան դառնա հասարակության համար»:
17:07 13/06/2014Արցախի և հայ-ադրբեջանական սահմանի վրա զինադադարի ռեժիմի խախտումներ. ԵԱՀԿ-ում անհանգստացած են«Ավելի հաճախակի դարձած հրադադարի ռեժիմի խախտումները Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի վրա, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղում զորքերի շփման գծում, վկայում են այդ տարածաշրջանում բարձր լարվածության...
11:35 13/06/2014Խոցված Հալեպն ու իր տանը կառչած հալեպահայը. հարցազրույց թեմի առաջնորդի հետՀայ համայնքը, ամեն մի անհատ և ընտանիք, տնային կահույք չէ, որ այս անկյունը չտեղավորվեց, կարող ես մեկ ուրիշ անկյուն խցկել, տեղավորել:
10:28 12/06/2014Վ. Խաչատրյան. Հոսանքի թանկացումը պետական վերահսկողության բացակայության հետևանք է-Ես էլ կարող եմ նստել ու մի հատ այնպիսի ինքնարժեք հաշվարկել, ճոխ կյանք, աշխատավարձ՝ բարձ, կապիտալ ներդրումներ՝ բարձր, բայց աղքատ քաղաքացիների վիճակը պետք է հաշվի առնել:
11:24 11/06/2014Դատական իշխանությունից գործադիր. Արսեն Մկրտչյանը` նոր պաշտոնում նոր ծրագրերի մասինԱրսեն Մկրտչյանը` նոր պաշտոնում նոր ծրագրերի մասին:
12:44 10/06/2014Հ. Հարությունյանը քառյակին չի ընդունում որպես կլասիկ ընդդիմությունՔառյակի գործունեությունը չի կարող բերել լուրջ փոփոխությունների: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Համլետ Հարությունյանը: «Քառյակի ներկայացվելիք պահանջներում, եթե խելքին մոտ բաներ...
09:18 10/06/2014Փոխմարզպետ. Հանձնաժողովում քննարկվում է առանց անասուն մնացած գյուղացիների աջակցության հարցը«Գյուղացին չի ուզում մորթել, հասկանո՞ւմ եք տարբեր պատճառներով: Մեկն ասում է, թե իմ ապրուստի միակ միջոցն է, մյուսն էլ՝ մեկ ուրիշ բան...»:
10:48 09/06/2014«Երևան դեժավյու». Ճոպանուղին, Աճառյանի անվան դպրոցն ու «Հայնախագծի» շենքը«Ինձ թվում է՝ երևանցի չկար, որ չօգտվեց: Վերևից շատ լավ տեսարան էր բացվում դեպի Երևան, անցնում էր Գետառի վրայով: Մոդեռնիստական առաջին կառույցներից էր՝ շատ գեղեցիկ»:
09:15 07/06/2014Գրիշա Բաղիյան. Պարզում ենք բրուցելոզ հիվանդության տարածվածության պատճառներըԱմեն օր բրուցելոզի պատճառով մորթված կովերի թիվն ավելանում է: Առողջապահության նախարարության հրապարակած վերջին տվյալներով, 80 մարդու մոտ ախտորոշվել է բրուցելոզ:
18:44 06/06/2014Տ. Կույումջյան. Թուրքիայից փոխհատուցում պահանջելու համար պետք է միավորել ուժերըPanorama.am-ը ներկայացնում է հարցազրույց Կալիֆորնիայի պետական համալսարանի հայագիտության բաժնի նախկին ղեկավար Տիգրան Կույումջյանի հետ: Դոկտոր Կույումջյանը հայտնում է իր կարծիքը հայկական...
16:51 06/06/2014Հովիկ Աբրահամյան. Թալանի նախահայրն ամենուր թալան է փնտրում«Միթե՞ կարելի է այդքան իջեցնել պաշտոնաթող նախագահի ինստիտուտը»
13:08 06/06/2014«Հոգնել եմ, բայց անավարտ գործեր ունեմ…». Կին համայնքապետ-Գյուղացիները ընտրությունը կատարում են ըստ վաստակի, անցած ճանապարհի ու նրա, թե ինչ լումա ես ունեցել այդ մարդկանց մատից փուշ հանելու հարցում:
15:44 05/06/2014Խաչիկ Տեր-Ղուկասյան. «Մենք պետք է ցեղասպանության ճանաչման գործընթացից անցնենք փոխհատուցման համար պայքարի»«Քանի որ Թուրքիան 2015թ.-ի ապրիլի 24-ին որոշել է նշել Գալիպոլիի ճակատամարտի տարելիցը՝ նպատակ ունենալով աշխարհի ուշադրությունը շեղել Հայոց ցեղասպանության հիշատակման արարողություններից, Հայաստանը պետք...
12:28 05/06/2014Արա Պապյան. Ցեղասպանության հարցի լուծումը գտնվում է իրավական դաշտումՉեմ կարծում, որ Թուրքիայի ապագա նախագահը կգա Հայաստան: Սա կլինի Ցեղասպանության ճանաչում, ինչը, բնականաբար, պաշտոնական Անկարան իրեն թույլ տալ չի կարող:
10:40 05/06/2014Սիրիահայերին, կարիքավորներին, զոհվածների ընտանիքներին...Մայր Աթոռի նոր ծրագրերի և արվածի մասինՄայր Աթոռի նոր ծրագրերի և արվածի մասին:
15:46 04/06/2014Թաներ Ակչամ. Թուրքիան ձգտում է նվազեցնել ճնշումները և որքան հնարավոր է քիչ զիջումների գնալ«Թուրքիան ձգտում է նվազեցնել ճնշումները և որքան հնարավոր է քիչ զիջումների գնալ»
14:06 04/06/2014Ռոբերտ Քոչարյանի պատկերացումներով` Լեռնային Ղարաբաղը Հայաստանի անբաժանելի մասն է. Yerkir.amՄայիսի 29-ին Աստանայում տեղի ունեցածը շարունակում է մնալ հանրության քննարկման առարկա: Yerkir.am-ը Աստանայում տեղի ունեցածի և դրան հետևած իրադարձությունների վերաբերյալ փորձել է մեկնաբանություն ստանալ...
19:38 03/06/2014«Ադրբեջանի իշխանություններն ուզում են, որ հայերի հետ ժողովրդական դիվանագիտության ոլորտում աշխատեն իրենց ենթակա անձիք»«Լրտեսության մեղադրանքով ձերբակալելով լրագրող Ռաուֆ Միրկադիրովին և մեր դեմ հարձակում սկսելով` ադրբեջանական իշխանությունները ձգտում են վերջ դնել անկախ մարդկանց մասնակցությանը ժողովրդական...
11:00 03/06/2014Անվճար մանկապարտեզը` թանկ հաճույք երևանցիների համար«Մեզ ասել են լրագրողների հետ չշփվենք»

16:14 15/05/2012Эксперт: Сопредседатели МГ ОБСЕ призывают армянскую сторону воздерживаться от обороны?«Единственный путь состоит в том, чтобы международное сообщество, в лице сопредседателей Минской группы ОБСЕ, предотвратило своими заявлениями и действиями агрессию азербайджанской стороны».
17:10 14/05/2012Людмила Саркисян лишь сожалеет о выходе Ашота Закаряна из Армянского национального конгресса«Я не хочу комментировать заявление Ашота Закаряна, таков мой подход», - сказала она.
17:17 12/05/2012Лидер Демократической партии Армении Арам Саркисян: Противоборство закончилось утром 7 мая«Мы считаем такую ситуацию ненормальной. И это должно вызывать величайшую обеспокоенность также у властей, так как ее продолжение связано уже с вопросами национальной безопасности».
18:30 11/05/2012Зоя Тадевосян: Предвыборная кампания АНК должна была быть агрессивной«Тер-Петросяну предстоит еще много сделать, и, думаю, что нам удастся уговорить первого президента, чтобы он обязательно выдвинул свою кандидатуру».
17:57 09/05/2012Л.Алавердян: Партия «Наследие» могла бы одержать большую победу, если бы продолжала путь с людьми, к которым привыкло общество«Во мне превалирует чувство сожаления: если это ошибка, то мне жаль, что она произошла, а если это расчет, то я тем более, сожалею об этом».
16:20 08/05/2012Г.Минасян: Число голосов оппозиционного электората ограничено, сложившаяся картина вполне естественна«Партия „Процветающая Армения”, будучи на протяжении пяти лет у власти, имея властные рычаги, осуществила свою агиткампанию как оппозиция».
19:31 06/05/2012Самвел Мартиросян рассказал об атаках на сайт iDitord.org«Сигнал поступает, и СМИ или каким-то образом получают комментарии, или бывает, реагируют государственные структуры. Конечно, таких сигналов не много, примерно 20-30%».
13:09 06/05/2012Премьер-министр Армении Тигран Саркисян: Это будут самые прозрачные выборы в истории нашего независимого государстваНемногим ранее в размещенном в ереванской школе №4 имени Левона Шанта избирательном участке №10/21 проголосовал премьер-министр Армении Тигран Саркисян.
16:28 05/05/2012Смбат Айвазян: Единый межпартийный штаб по контролю за выборами – имитация«Дальнейшие шаги партии «Республика» зависят от результатов выборов», - отметил Смбат Айвазян.
19:34 04/05/2012Кандидат от партии «Оринац еркир» призвал избирателей проголосовать за кандидата от АНК? В курсе ли Размик ТевонянБаллотирующийся от партии «Оринац еркир» в избирательном округе №18 кандидат в депутаты Ишхан Хачатрян в ходе встречи с избирателями призвал их проголосовать за соперника...
15:15 03/05/2012Артак Закарян: В политике нельзя ничего исключать«Эти явления направлены на то, чтобы путем искажения общественного мнения и информационной среды внести искусственно созданное напряжение и, в случае недовольства итогами выборов, разжигать недоверие»
20:52 02/05/2012Манушак Петросян не думает, что Мгер Седракян может опуститься до такого уровня«Ну, «Оринац еркир»… Я просто считаю излишним даже упоминать ее, это просто несерьезно».
16:49 01/05/2012Реальные соцопросы – это многотысячные люди, которые без принуждения и добровольно приходят на встречи с Г.ЦарукяномН. Зограбян: «Я не хочу комментировать возможности остальных политических сил, но ППА в плане общественного доверия находится сегодня на первом месте».
19:05 30/04/2012Х. Сукиасян: Создавшаяся ситуация не стала для меня сюрпризомХачатур Сукиасян, который по ряду причин не смог принять участие в предстоящих парламентских выборах, пока не определился с тем, желает ли он оставаться в республике или нет.
20:26 25/04/2012Р.Сафрастян: Настало время перевести вопрос признания Геноцида армян в правовую плоскость«Что касается официальной точки зрения Турции, то могу сказать, что она не изменилась, и как, по сути, была отрицающей и искажающей, такой и продолжает оставаться».
14:05 21/04/2012Хачик Асрян о мании Пашиняна и присущих танцовщицам гарема чертах характера Алиева«Ильхам Алием вновь показал всем нам, в том числе народам планеты, свою трусость и черты характера, присущие танцовщицам гарема».
20:16 18/04/2012В. Казимиров: Азербайджан сам не выполнял требования четырех резолюций ООНИнтервью Panorama.am с бывшим сопредседателем (1992-1996 гг.) от РФ в Минской группе ОБСЕ, руководителем посреднической миссии России по урегулированию карабахского конфликта Владимиром Казимировым.
18:41 17/04/2012Керолайн Кокс: События 20-летней давности в Мараге – хладнокровно осуществленная резняБаронесса Керолайн Кокс: «Прошу, передайте мои заверения и молитвы жителям Мараги и сообщите им, что я сделаю все возможное, чтобы мир узнал правду».
15:05 14/04/2012Вице-президент Федерации шахмат Армении С. Лпутян – о соглашении ФИДЕ с компанией «Агон» и стараниях Азербайджана«Поскольку Серж Саргсян является также президентом Федерации шахмат Армении, получается, что развитие шахмат в нашей стране уже седьмой год осуществляется на президентском уровне».
19:20 12/04/2012Т.Арзаканцян: Манвел Бадеян должен сам себе помочьВладелец компании «Грейт Велли», депутат Т. Арзаканцян, известный своими близкими отношениями с зарубежными моделями и кинозвездами, рассказал о причине отказа от участия в парламентских выборах.