10:40 28/06/2014Քառյակը վերջնական որոշում կկայացնի մինչև չորեքշաբթի. Ա.Մինասյան«Բոլոր մանրամասները և քննարկումները կիրականացնենք առաջիկա երկու-երեք օրերի ընթացքում, մինչև չորեքշաբթի կունենանք արդեն վերջնական գործողությունների ծրագիր: Այդ թվում և Սահմանադրական դատարան դիմելու և...
16:54 27/06/2014Ի՞նչ է անելու ԵԽԽՎ պատվիրակությունը Երևան վերադառնալուց հետո. Ն.ԶոհրաբյանԻ՞նչ է անելու ԵԽԽՎ պատվիրակությունը Երևան վերադառնալուց հետո. Ն.Զոհրաբյանի դիտարկումները
15:43 26/06/2014Տաթևիկ Հովհաննիսյանը էթնիկ երաժշտության, Կոմիտասի ու մշակութային շոկի մասինԵրևանը կապված է երգչուհու կյանքի պատմության հետ, բայց ոչ թե այս, այլ այն Երևանը, որ թողել էր ժամանակին
11:11 26/06/2014«Գործել է և գործելու է». Ի պատասխան արցախյան օդակայանից թռիչքի շուրջ հիստերիայիՍտեփանակերտի օդանավակայանից փոքր, երկտեղանոց օդանավի թռիչքի մասին տեսանյութն Ադրբեջանում հիստերիա է առաջացրել.
18:38 24/06/2014Նախարարությունը փորձում է պարզաբանել Աֆրիկյանների շենքի «քանդումն ու տեղափոխումը»Նախարարությունը փորձում է պարզաբանել Աֆրիկյանների շենքի «քանդումն ու տեղափոխումը»
17:03 24/06/2014Ճի՞շտ էր որոշումը` որևէ հարց չուղղել Ալիևին. Հովհաննիսյանի մեկնաբանությունըԱլիևը բավականին նյարդայնացած է եղել...
11:00 24/06/2014Ադրբեջանը սովորականի պես իր լոլոներով ԵԽԽՎ-ում կրքեր է բորբոքում. Ն.Զոհրաբյան«Ես ինքս էլ մամուլից եմ ծանոթացել ԵԽԽՎ նախագահի այդ հայտարարությանը և եթե այդպիսի հայտարարություն իսկապես արվել է, ապա ինձ համար դա առնվազն զարմանալի էր, քանի որ մինչ այս պահը իր սկզբունքայնությամբ...
19:53 23/06/2014Ստեփան Աստուրյան. Թուրքիան չի փոխելու իր քաղաքականությունը«Նախիջևանի սահմանի մոտ վերջերս տեղի ունեցած ագրեսիան, որը հայկական կողմում զոհերի պատճառ հանդիսացավ, կարող էր տեղի ունենալ առանց Թուրքիայի նախնական իմացության»
10:45 23/06/2014Հուլիսի 1-ից Լեռնային Ղարաբաղում ներդրվում է Ծննդօգնության պետական հավաստագրերի համակարգը-2013 թվականին Արցախում ծնվել է 2371 երեխա, իսկ 2012թ-ին` 2500 երեխա:
09:34 23/06/2014Ն.Զոհրաբյանը հանգիստ է` Ադրբեջանին չի հաջողվի զրկել հայկական պատվիրակությանը ձայնի իրավունքից«Պատրաստել ենք նաև նեգատիվ զարգացումների դեպքում մեր քայլերի հաջորդականությունը, բայց գրեթե բացառում եմ որևէ բացասական զարգացում»:
10:15 21/06/2014Կառավարությունը պարտադիրի մասով գնում է «կոմպրոմիսի». Գագիկ Մակարյան«Եթե շուրջ բոլորդ բոլորը բողոքում են, աղմկում են, դա հոգեբանորեն բացասական ազդեցություն է ունենում: Հիմա մի խնդիր վարչապետը լուծեց....»
19:34 20/06/2014Բերնարդ Կուլիե. Որևէ տարածք Ադրբեջանին հանձնելն անհեթեթություն էPanorama.am-ը ներկայացնում է հարցազրույց Եվրոպայի պատմության մասնագետ, Լուվանի Կաթոլիկ համալսարանի հայագիտության պրոֆեսոր Բերնարդ Կուլիեյի հետ: Դոկտոր Կուլիեն ուսումնասիրում է Հարավային կովկասի...
10:30 20/06/2014Գառնի ու Զվարթնոց սրբավայրերում կատարվածը` դաս. Պողոսյանը նոր առաջարկով դիմելու է նախարարին2013 թվականին Գառնի պատմամշակութային արգելոց-թանգարանը վարձակալել են 7 անգամ, իսկ «Զվարթնոց»-ը` 6 անգամ:
14:00 19/06/2014Մտավորականները՝ Գառնու և Զվարթնոցի տաճարներում խնջույքի մասին-Մենք միշտ խոսում ենք, երբ գնացքն արդեն շարժվել է, ցավալին դա է:
12:19 19/06/2014Հունիսի 19-ը այսուհետ քառյակի տապալման օրն է. Է.Շարմազանով«Դե քանի որ հրաշալի քառյակը երեկ, իրենց իսկ բնորոշմամբ, պատմական հաղթանակ տոնեց և այսօր էլ, ինչպես իրենք էին մտածում, ևս մեկ պատմական հաղթանակ պետք է տոնեին, ապա նույն քառյակի տրամաբանությամբ պետք է...
08:00 19/06/2014xxxxՏնտեսագետ. Հայաստանի համար կարող է ռազմավարական դառնալ արևային էներգիան-Հնացած, մաշված էներգահամակարգը հետագայում ավելի է մեծացնելու անարդյունավետ ծախսերի ծավալը:
17:14 18/06/2014Լևոն Շիրինյանը` քառյակի պահանջների մասին. «Առաջ պոռալով` ետ կերթան»«Քառյակի պահանջները ո՛չ քաղաքական համակարգի բարելավում են ենթադրում, ո՛չ էլ համակարգային փոփոխություն»,- անդրադառնալով ԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերի կողմից հրապարակված 12 կետերին` panorama.am-ի հետ...
10:57 18/06/2014Մեզ համար առաջնային են անվտանգության խնդիրները. Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցը Հանրային հեռուստատեսությանըՍերժ Սարգսյանի հարցազրույցը Հանրային հեռուստատեսությանը:
10:43 18/06/2014«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը որպես առաջնորդ եղել է, կա և մնալու է». «Ժառանգության» համագումարին ընդառաջ«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը որպես առաջնորդ եղել է, կա և մնալու է»:
10:38 17/06/2014Սիրիայի հայ համայնքը, վտանգված մշակութային արժեքներն ու Դամասկոսի թեմի առաջնորդի կոչը-Պետք է գիտակցեն, որ կարևոր է իրար օգնել, իրար սատարել և հույս տալ: Այն մարդիկ, ովքեր ունեն այդ կարողությունը, պետք է ի գործ դնեն:

11:14 08/06/2012Анжела Элибегова: Ожидания Азербайджана относительно «Евровидения» не оправдалисьДа, полезно взглянуть на ситуацию постфактум, ведь конкурс «Евровидение» для Азербайджана стал не просто событием номер один, с ним связывались большие надежды и ожидания...
20:10 07/06/2012Минобороны Армении: Необходимости в призыве представителей мобилизационного резерва нетНа вопросы корреспондента Panorama.am ответили в пресс-службе министерства обороны Армении.
19:52 06/06/2012Т.Саркисян: В Армении неприемлем революционный путь изменений«Мы готовы урегулировать отношения с Турцией без предусловий, установить дипломатические отношения и открыть границы. Как показала футбольная дипломатия, Турция к этому не готова».
17:31 06/06/2012США выгодна контролируемая напряженность на Южном Кавказе. А. Арешев о заявлениях Х. Клинтон«Публичная риторика госсекретаря США в связи с кровавым инцидентом понятна, однако её следует отличать от реальных действий американской дипломатии».
16:54 05/06/2012Арег Микаелян: От увеличения финансирования науки в 2-3 раза, дефицита в бюджете Армении точно не возникнет«Сегодня молодежь не хочет заниматься наукой, поскольку труд ученых низкооплачиваем. В науку приходят в основном в том случае, когда хотят уехать заграницу».
19:20 04/06/2012Партия «Свободная родина» поддержит кандидатуру Бако Саакяна«Мы считаем, что Бако Саакян относится к числу лиц, которые знают цену любому сказанному слову и максимально уравновешены».
14:45 02/06/2012Г.Петросянц: Эксплуатация аэропорта в НКР – военное преимущество в отношении Азербайджана«По сути, весь политический, военный курс Азербайджана – это „блеф”. На мой взгляд, они „мерят на свой аршин”».
16:01 01/06/2012«Представители иранского духовенства и западные правозащитники оказались солидарны в плане критики бакинского режима»С. Асатрян: Иран и Азербайджан имеют много нерешенных проблем, которые, кстати, вряд ли найдут свое решение в ближайшем будущем.
18:00 31/05/2012Генерал Сейран Сароян: Г. Царукян на президентских выборах 2013г. поддержит Сержа Саргсяна«Это все мутиловки, он очень даже приличный человек. Он был начальником предвыборного штаба РПА и достоин должности спикера парламента».
18:27 30/05/2012Вардан Осканян так и не ответил на вопрос, будет ли ППА оппозицией или нетКасаясь вопроса о том, вероятно ли, что ППА через 6-7 месяцев вернется в состав коалиции, Вардан Осканян заявил, что это лишь мнения тех или иных лиц
15:46 30/05/2012Проблемы с Азербайджаном из-за монастырского комплекса Давид Гареджи будут головной болью и для следующего президента Грузии«Вопрос необходимо рассматривать в рамках проходящего между Грузией и Азербайджаном процесса демаркации и делимитации. Две страны пока не могут договориться практически по 35% общей границы».
18:21 26/05/2012А.Гукасян: Мы проводим с турецкой делегацией такие долгие беседы, что остаемся без обеда«Хотел бы также подчеркнуть, что в случае отсутствия Армении в ПА ОЧЭС вред был бы намного больше, чем польза в случае ее членства».
14:57 25/05/2012Овик Абраамян не исключает, что партия «Процветающая Армения» может получить «портфели»Кстати, О.Абраамян отметил, что он никогда не мечтал о том, чтобы стать премьер-министром, а если ему сделают такое предложение, он обязательно откажется.
20:20 23/05/2012Минобразования Армении: Обжаловав решение Административного суда в Апелляционном, С.Золян допустил нарушение требований закона«Не хочу говорить о том, предполагает ли это уголовную ответственность или нет. Пусть этот вопрос решат надлежащие органы».
20:07 22/05/2012Началась эскалация. Омбудсмен Армении о последовавших за поджогом клуба «D.I.Y» событиях«Пока нет конкретных доказательств, для меня безосновательны заявления, будто есть направляемая ненависть к сексменьшинствам и эта ненависть якобы приводит к конкретным агрессивным преступлениям».
16:29 22/05/2012Гагик Меликян: Руководство НАТО высоко оценивает вклад Армении в дело установления и укрепления мира и стабильностиКак сообщалось ранее, в ходе проходящего в Чикаго саммита НАТО глава МИД Армении Эдвард Налбандян заявил: «Армения продолжит содействовать усилиям по установлению и укреплению мира, безопасности и...
21:37 21/05/2012Н.Галстян: ЕС не всегда может проводить политику, соответствующую объявленным принципам«В этом докладе ЕС не следует отделять только негатив, а нужно также видеть, как оценивается позитивная сторона этого же явления. Там есть оценки, в которых однозначно зафиксирован прогресс».
17:01 19/05/2012Амаяк Ованнисян действительно говорил: «Гагик Царукян – не Бог»«А какой политический деятель может претендовать на статус Господа Бога?»
20:17 17/05/2012С. Сафарян дождется президентских выборов, затем уедет из АрменииОтметим, что Раффи Ованнисян, по словам нашего собеседника С.Сафарянa, не обсуждал вопрос своего выдвижения с коллегами по партии, однако о такой вероятности уже сообщал журналистам.
14:00 16/05/2012А.Ованнисян: Азербайджан не извлекает уроков«Хотел бы напомнить господину Аскерову, что диверсия это то, что совершили «герои» аскяры азербайджанской армии против невооруженных людей 27 апреля этого года в Тавушской области Армении».