16:41 12/12/2025Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է Հայաստանում լրագրողների կալանավորման մասին և պահանջել պարզաբանումներԱյսօր Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է antifake.am-ի փոդքասթերներ Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի կալանավորման և լրատվականի գույքի առգրավման մասին՝ հղում կատարելով...
16:36 12/12/2025Դատաստան պետք է կարդան. Արամուսում 4 մարդու սպшնшծի մոտ ցուցակ են հայտնաբերելԿոտայքի մարզի Արամուս գյուղում չորս հոգու սպանածին անմեղսունակ ճանաչած քաղաքացու համար գյուղացիներն արժանի պատիժ են պահանջում։ Armlur-ի փոխանցմամբ, նրա մոտ ցուցակ են գտել, որտեղ նշված են մի քանի...
16:21 12/12/2025Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում էՆախկին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում է։ Գլխավոր դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դատարան գնացած գործով պարզվել է, որ պատգամավորը 200 հազար դոլար է պահանջել առանց...
15:42 12/12/2025Միջնորդել էինք այլընտրանքային խափանման միջոցներ կիրառվի, չնայած Սամվել Կարապետյանը դեմ էր. ՊաշտպանԳործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանները հարկադրված ներկայացրել են այլընտրանքային խափանման միջոցների հնարավոր կիրառման վերաբերյալ միջնորդություն։ Ասուլիսում այս մասին հայտնեց պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։...
15:13 12/12/202553 անդամից բաղկացած քննչական խումբը գործողություններ չունի անելու. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Փորձագիտական մակարդակով վերլուծվել է Սամվել Կարապետյանի խոսքը ելույթների ժամանակ, նաև հոգեբանական բնագավառի փորձագետների էինք դիմել, որոնք վերլուծել են ժեստիկուլյացիան, միմիկան։ Փորձագետները...
15:12 12/12/2025Reopen լրատվականի փակման պատճառը քաղաքական էՎերջերս տեղեկություններ տարածվեցին, որ «Էվոկաբանկ»-ի սեփականատեր Վազգեն Գևորգյանի հովանու ներքո գտնվող կարևոր նախագծերից մեկը՝ ReOpen լրատվականը, դադարեցնում է գործունեությունը: Օրեր առաջ այդ մասին...
13:53 12/12/2025Մեր պրակտիկայում երբեք չենք լսել, որ քննիչը փորձի խուզարկություն կատարել փորձագետի բնակարանում. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Վարույթ իրականացնող մարմինն այնպիսի մտքեր ունի, որ փորձում է ինչ-որ նոր գործողություն կատարել, բացի քրեական գործը դատարան ուղարկելուց, բացի վերջնական լուծում տալուց»,- ասուլիսում ասաց գործարար...
13:46 12/12/2025Ալեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոցը վերացվեցՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոց՝ բացակայելու արգելքը վերացվեց։ «Վերջինիս նկատմամբ որեւէ տեսակի խափանման միջոց ընտդված չէ։ Շնորհակալություն Դատավոր Գարիկ Աբելյանին»,-հայտնել է փաստաբան...
13:40 12/12/2025Աննա Հակոբյանի անունով կեղծ օգտահաշիվ է բացվելՆիկոլ Փաշինյանի կողակցի՝ Աննա Հակոբյանի անունով կեղծ օգտահաշիվ է բացվել։ «Տեղեկացնում եմ, որ կեղծ WhatsApp օգտահաշիվ է բացվել իմ անունով, որի միջոցով փորձում են կապ հաստատել տարբեր անձանց հետ,...
13:34 12/12/2025Հարցնում ենք՝ ինչու այս մարդուն չեք հարցաքննում, քննչական խմբի ղեկավարը ասում է՝ մտավախություն ունենք, որ հնարավոր է ի օգուտ ձեզ ցուցմունք տա. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Ներկայացված են քրեական գործի ծավալուն նյութեր, որևէ մի փաստական տվյալ, հիմք չկա, որ այդ գործը կապ և առնչություն ունի Սամվել Կարապետյանի հետ։ Իրականում գործ ունենք բացարձակապես քաղաքական հետապնդման...
13:23 12/12/2025Ոստիկանություն է տարվել 17 լեհ երկրապագուԴեկտեմբերի 12-ին, ժամը 00։27-ին ահազանգ է ստացվել, որ «Վերնիսաժի» մոտ Լեհաստանի երկրպագուները անկարգություններ են անում։ ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ հասարակության հանդեպ բացահայտ անհարգալից...
12:45 12/12/2025Սամվել Կարապետյանի գործով հստակ առկա է իրավունքի և օրենքի ոչնչացման վարքագիծ. Արամ Վարդևանյան«Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ աննախադեպ, խայտառակ, մեղմ ասած ապօրինի, շինծու հետապնդման է իրականացվում»,- ասուլիսում ասաց գործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։ Նա հիշեցրեց, որ արդեն...
11:44 12/12/2025Բաքվում երիտասարդը սպшնել է հորը2006 թվականին ծնված Այխան Վելիզադեն սուր առարկայով դանակահարել է հորը
22:27 11/12/2025Պետական և ՏԻՄ կառույցներն այլևս հնարավորություն չեն ունենա ներկայացնել 300,000 դրամից քիչ տուգանքի վերաքննիչ բողոք. ԳալյանԱյս փոփոխությունը մի կողմից, ինչպես արդեն նշեցի, կնպաստի դատարանների ծանրաբեռնվածության թոթափմանը
21:31 11/12/2025Բոլորը պետք է որոշում կայացնեն՝ անցնել Նիկոլ Փաշինյանի թրի տակով, թե ոչ. Մետաքսե ՀակոբյանՀայաստանում կա դատաիրավական համակարգ, որը կառավարում է մեկ անձը և այդ մեկ անձը Նիկոլ Փաշինյանն է
19:59 11/12/2025Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության շենքում իրականացվող խուզարկությունը ոչ թե իրավական, այլ քաղաքական միջոցառում է․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության շենքում իրականացվող խուզարկությունը ոչ թե իրավական, այլ քաղաքական միջոցառում է։ Այն հերթական անգամ հաստատում է այն...
19:08 11/12/2025Սամվել Կարապետյանի դեպքում գործում է քաղաքական հետապնդումը և վրեժխնդրությունը․ հայտարարությունՍամվել Կարապետյանի փաստաբանական խմբի հայտարարությունը․ «2025 թ. նոյեմբերի 18-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել էր քննչական խմբի անհիմն միջնորդությունը՝ երկու ամսով երկարաձգելով ազգային բարերար,...
19:06 11/12/2025Վրաստանում ցույցերը սահմանափակող օրենք էն ընդունվել«Վրացական երազանք» կուսակցության խորհրդարանը 79 կողմ և 9 դեմ ձայնով երրորդ, վերջնական ընթերցմամբ ընդունեց հավաքներն ու ցույցերը սահմանափակող օրենսդրական փոփոխությունները։ Այս մասին հայտնում է...
18:05 11/12/2025Աշոցքում 10-15 զույգ դահուկ են գողացելՀամայնքային ոստիկանության Աշոցքի բաժին հաղորդում տված քաղաքացին հայտնել էր, որ դեկտեմբերի 10-ի ժամը 16․35-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի-Բավրա ճանապարհի 149-րդ կմ հատվածից գողացել են Գյումրիի ձմեռային...
18:00 11/12/2025Անիվների սպասարկման կետում առանց դրոշմանիշ ծխախոտ է իրացրելՎաղարշապատի բաժնի համայնքային ոստիկանների և Ոստիկանության գվարդիայի Վաղարշապատի պահպանության բաժնի ծառայողների համատեղ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Էջմիածին քաղաքի 58-ամյա...

14:15 05/02/2022Judiciary crisis: Opposition MP Taguhi Tovmasyan addresses European ambassadors, CoE leadersArmenia’s judicial system is in “deep crisis”, which has strong political overtones, Taguhi Tovmasyan, an MP from the opposition With Honor faction and head of the parliament’s Standing Committee on...
14:40 04/02/2022Investigative Committee opens criminal probe into child abuse in Yerevan kindergartenThe Investigative Committee of Armenia launched a criminal case into the abuse of a child in one of the kindergartens of Yerevan, the law enforcement agency said in a statement on Friday.
14:15 03/02/2022Ombudsman: Azerbaijan always speaks about peace with threats to destroy ArmeniaAzerbaijan always speaks about peace with threats to destroy Armenia, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said on Wednesday.
16:30 02/02/2022Armenia’s SJC suspends judge Boris BakhshiyanArmenia’s Supreme Judicial Council (SJC) has suspended judge Boris Bakhshiyan, pending the outcome of the criminal proceedings against him, according to a decision posted on the official website of...
11:36 02/02/2022EOI urges Public TV Company to retrieve its normal broadcasting policy regarding Armenian ombudsmanArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has shared a statement of the European Ombudsman Institute (EOI) on the Public TV Company’s policy regarding the ombudsman’s activities.
16:58 01/02/2022Opposition MP: Armenia’s Supreme Judicial Council became a tool to intimidate judgesLawyer and opposition Hayastan faction MP Aram Vardevanyan denounced the decision of Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC) to allow the prosecution of judge Boris Bakhshiyan.
16:01 01/02/2022Court hearing in Robert Kocharyan’s case postponed againThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday again postponed a hearing in the case involving second Armenian President Robert Kocharyan and former Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan for a...
15:52 31/01/2022Armenian police say five drivers protesting against car insurance premiums rise detainedPolice in Armenia on Monday detained five drivers protesting against the expected increase in car insurance premiums in Yerevan's Republic Square.
13:58 31/01/2022Fake Covid certificates issued by Yerevan clinic – NSSThe National Security Service (NSS) of Armenia has discovered fake Covid-19 vaccination certificates issued by one of Yerevan polyclinics.
13:17 31/01/2022Police detain drivers protesting in Yerevan's Republic SquareArmenian police detained a group of drivers protesting against the increase in car insurance premiums in Yerevan on Monday.
12:09 31/01/2022Tatoyan sums up activities related to protection of women's rights during his tenure“I remember cases when women subjected to domestic violence called our hotline or came to our office even at night, because they did not know what to do, or where to go,” Armenia’s Human Rights...
13:58 29/01/2022Turkey's Erdogan replaces justice ministerTurkish President Tayyip Erdogan named Bekir Bozdag, a member of his ruling AK Party, as Justice Minister, Reuters reported on Saturday, citing the Official Gazette.
20:35 27/01/2022Judges tasked with keeping Aghvan Hovsepyan in custody as long as possible, lawyers claimLawyers of Armenia’s former Prosecutor General Aghvan Hovsepyan claim that judges are tasked with keeping their client under arrest as long as possible.
15:00 27/01/2022Arman Tatoyan summerizes activities related to individual cases for the last 6 yearsArmenia’s Human Rights Defender Arman Tatoyan summarizes activities related to individual cases for the last 6 years.
11:29 27/01/2022Criminal charges brought against high-ranking military official for failure to perform military duties during the 44-day warThe Investigative Committee of Armenia has brought charges against a high-ranking military official who served as the commander of one of the Artsakh Republic Defense Army Areas.
16:00 26/01/2022European court rules Turkey violated journalist's human rightsNearly three years after German-Turkish journalist Deniz Yucel was released from prison in Istanbul, the European Court of Human Rights (ECHR) on Tuesday ruled that Turkey had violated his human...
11:09 26/01/2022Georgia judge approves special grand jury for Trump probeA judge in Georgia on Monday approved the creation of a special grand jury to assist in collecting testimony as part of a criminal investigation into efforts by former President Donald Trump to alter...
10:33 26/01/2022Armenian ombudsman discusses human rights issues with French ambassadorArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Tuesday met with French Ambassador to Armenia Anne Louyot to discuss issues related to human rights protection in Armenia.
16:56 25/01/2022MP: Hayastan faction submitted two applications to Constitutional CourtThe opposition Hayastan faction submitted two applications to the Constitutional Court of Armenia in the recent past, MP Aram Vardevanyan said on Facebook on Tuesday.
15:46 25/01/2022Court hearing in Kocharyan's case postponedThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, on Tuesday postponed the hearing in the case of second Armenian President Robert Kocharyan and former Deputy Prime...