16:41 12/12/2025Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է Հայաստանում լրագրողների կալանավորման մասին և պահանջել պարզաբանումներԱյսօր Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է antifake.am-ի փոդքասթերներ Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի կալանավորման և լրատվականի գույքի առգրավման մասին՝ հղում կատարելով...
16:36 12/12/2025Դատաստան պետք է կարդան. Արամուսում 4 մարդու սպшնшծի մոտ ցուցակ են հայտնաբերելԿոտայքի մարզի Արամուս գյուղում չորս հոգու սպանածին անմեղսունակ ճանաչած քաղաքացու համար գյուղացիներն արժանի պատիժ են պահանջում։ Armlur-ի փոխանցմամբ, նրա մոտ ցուցակ են գտել, որտեղ նշված են մի քանի...
16:21 12/12/2025Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում էՆախկին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում է։ Գլխավոր դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դատարան գնացած գործով պարզվել է, որ պատգամավորը 200 հազար դոլար է պահանջել առանց...
15:42 12/12/2025Միջնորդել էինք այլընտրանքային խափանման միջոցներ կիրառվի, չնայած Սամվել Կարապետյանը դեմ էր. ՊաշտպանԳործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանները հարկադրված ներկայացրել են այլընտրանքային խափանման միջոցների հնարավոր կիրառման վերաբերյալ միջնորդություն։ Ասուլիսում այս մասին հայտնեց պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։...
15:13 12/12/202553 անդամից բաղկացած քննչական խումբը գործողություններ չունի անելու. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Փորձագիտական մակարդակով վերլուծվել է Սամվել Կարապետյանի խոսքը ելույթների ժամանակ, նաև հոգեբանական բնագավառի փորձագետների էինք դիմել, որոնք վերլուծել են ժեստիկուլյացիան, միմիկան։ Փորձագետները...
15:12 12/12/2025Reopen լրատվականի փակման պատճառը քաղաքական էՎերջերս տեղեկություններ տարածվեցին, որ «Էվոկաբանկ»-ի սեփականատեր Վազգեն Գևորգյանի հովանու ներքո գտնվող կարևոր նախագծերից մեկը՝ ReOpen լրատվականը, դադարեցնում է գործունեությունը: Օրեր առաջ այդ մասին...
13:53 12/12/2025Մեր պրակտիկայում երբեք չենք լսել, որ քննիչը փորձի խուզարկություն կատարել փորձագետի բնակարանում. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Վարույթ իրականացնող մարմինն այնպիսի մտքեր ունի, որ փորձում է ինչ-որ նոր գործողություն կատարել, բացի քրեական գործը դատարան ուղարկելուց, բացի վերջնական լուծում տալուց»,- ասուլիսում ասաց գործարար...
13:46 12/12/2025Ալեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոցը վերացվեցՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոց՝ բացակայելու արգելքը վերացվեց։ «Վերջինիս նկատմամբ որեւէ տեսակի խափանման միջոց ընտդված չէ։ Շնորհակալություն Դատավոր Գարիկ Աբելյանին»,-հայտնել է փաստաբան...
13:40 12/12/2025Աննա Հակոբյանի անունով կեղծ օգտահաշիվ է բացվելՆիկոլ Փաշինյանի կողակցի՝ Աննա Հակոբյանի անունով կեղծ օգտահաշիվ է բացվել։ «Տեղեկացնում եմ, որ կեղծ WhatsApp օգտահաշիվ է բացվել իմ անունով, որի միջոցով փորձում են կապ հաստատել տարբեր անձանց հետ,...
13:34 12/12/2025Հարցնում ենք՝ ինչու այս մարդուն չեք հարցաքննում, քննչական խմբի ղեկավարը ասում է՝ մտավախություն ունենք, որ հնարավոր է ի օգուտ ձեզ ցուցմունք տա. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Ներկայացված են քրեական գործի ծավալուն նյութեր, որևէ մի փաստական տվյալ, հիմք չկա, որ այդ գործը կապ և առնչություն ունի Սամվել Կարապետյանի հետ։ Իրականում գործ ունենք բացարձակապես քաղաքական հետապնդման...
13:23 12/12/2025Ոստիկանություն է տարվել 17 լեհ երկրապագուԴեկտեմբերի 12-ին, ժամը 00։27-ին ահազանգ է ստացվել, որ «Վերնիսաժի» մոտ Լեհաստանի երկրպագուները անկարգություններ են անում։ ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ հասարակության հանդեպ բացահայտ անհարգալից...
12:45 12/12/2025Սամվել Կարապետյանի գործով հստակ առկա է իրավունքի և օրենքի ոչնչացման վարքագիծ. Արամ Վարդևանյան«Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ աննախադեպ, խայտառակ, մեղմ ասած ապօրինի, շինծու հետապնդման է իրականացվում»,- ասուլիսում ասաց գործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։ Նա հիշեցրեց, որ արդեն...
11:44 12/12/2025Բաքվում երիտասարդը սպшնել է հորը2006 թվականին ծնված Այխան Վելիզադեն սուր առարկայով դանակահարել է հորը
22:27 11/12/2025Պետական և ՏԻՄ կառույցներն այլևս հնարավորություն չեն ունենա ներկայացնել 300,000 դրամից քիչ տուգանքի վերաքննիչ բողոք. ԳալյանԱյս փոփոխությունը մի կողմից, ինչպես արդեն նշեցի, կնպաստի դատարանների ծանրաբեռնվածության թոթափմանը
21:31 11/12/2025Բոլորը պետք է որոշում կայացնեն՝ անցնել Նիկոլ Փաշինյանի թրի տակով, թե ոչ. Մետաքսե ՀակոբյանՀայաստանում կա դատաիրավական համակարգ, որը կառավարում է մեկ անձը և այդ մեկ անձը Նիկոլ Փաշինյանն է
19:59 11/12/2025Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության շենքում իրականացվող խուզարկությունը ոչ թե իրավական, այլ քաղաքական միջոցառում է․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության շենքում իրականացվող խուզարկությունը ոչ թե իրավական, այլ քաղաքական միջոցառում է։ Այն հերթական անգամ հաստատում է այն...
19:08 11/12/2025Սամվել Կարապետյանի դեպքում գործում է քաղաքական հետապնդումը և վրեժխնդրությունը․ հայտարարությունՍամվել Կարապետյանի փաստաբանական խմբի հայտարարությունը․ «2025 թ. նոյեմբերի 18-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել էր քննչական խմբի անհիմն միջնորդությունը՝ երկու ամսով երկարաձգելով ազգային բարերար,...
19:06 11/12/2025Վրաստանում ցույցերը սահմանափակող օրենք էն ընդունվել«Վրացական երազանք» կուսակցության խորհրդարանը 79 կողմ և 9 դեմ ձայնով երրորդ, վերջնական ընթերցմամբ ընդունեց հավաքներն ու ցույցերը սահմանափակող օրենսդրական փոփոխությունները։ Այս մասին հայտնում է...
18:05 11/12/2025Աշոցքում 10-15 զույգ դահուկ են գողացելՀամայնքային ոստիկանության Աշոցքի բաժին հաղորդում տված քաղաքացին հայտնել էր, որ դեկտեմբերի 10-ի ժամը 16․35-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի-Բավրա ճանապարհի 149-րդ կմ հատվածից գողացել են Գյումրիի ձմեռային...
18:00 11/12/2025Անիվների սպասարկման կետում առանց դրոշմանիշ ծխախոտ է իրացրելՎաղարշապատի բաժնի համայնքային ոստիկանների և Ոստիկանության գվարդիայի Վաղարշապատի պահպանության բաժնի ծառայողների համատեղ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Էջմիածին քաղաքի 58-ամյա...

12:54 31/10/2023Омбудсмен Республики Арцах: Кому нужны форумы и длинные речи, если международное сообщество всегда не в состоянии предотвратить геноциды?Защитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян в соцсети X (ранее Twitter) написал: «12 декабря я присутствовал на Форуме против преступления геноцида,...
11:25 31/10/2023Содержащаяся под арестом Татевик Вирабян снова потеряла сознание – адвокатАдвокат сообщил об ухудшении состояния содержащейся под арестом Татевик Вирабян – сестры погибшего в 44-дневной войне Геворка Вирабяна.
16:44 30/10/2023Дирижер Сергей Смбатян оправдан – адвокатДирижер Сергей Смбатян оправдан, сообщил адвокат Ерванд Варосян. «Маэстро Сергей Смбатян оправдан. По решению прокурора Генпрокуратуры РА уголовное преследование Сергея Смбатяна прекращено на...
14:45 30/10/2023После признания судьи по делу Ашотяна зал суда разразился смехомАрмен Ашотян, обратившись к председательствующему судье, отметил, что его лишили свободы, а в зале суда лишают также права на свободу слова.
14:34 30/10/2023Шушан Петросян: Знающие, достойные армяне не выгодны действующим преступным властямПо её словам, естественно, «действующим преступным властям не выгодны такие профессионалы, достойные армяне, которые готовы на всё во имя армян и родины».
14:07 30/10/2023Эдгар Казарян: Решение об аресте Армена Ашотяна принял один человек, вор РодиныПо словам Э. Казаряна, в тюрьме содержится человек, не совершивший никакого преступления, предъявляется абстрактное обвинение, какое это может иметь отношение к судебному процессу.
13:32 30/10/2023Ашотяна в суде встретили аплодисментамиАдвокат Армена Ашотяна Рубен Меликян, согласно п. 3 ч. 1 ст. 66 УК РА, подал ходатайство об отводе судьи.
11:15 30/10/2023Журналистов не пустили на встречу с Пашиняном в Национальном Собрании«Прошу, не задавать мне вопросы, если есть вопросы – обратитесь в администрацию».
09:58 30/10/2023Полиция задержала более 60 активных участников беспорядков в аэропорту МахачкалыПолиция проводит оперативно-розыскные мероприятия по установлению всех причастных к беспорядкам.
19:36 28/10/2023Адвокат: СК Армении продолжает задерживать участвовавших в митинге 19 сентября молодых людей, преимущественно арцахцевАдвокат Арсен Бабаян пишет: «Следственный комитет Армении продолжает задерживать молодых людей, участвовавших в митинге 19 сентября.
17:25 28/10/2023В Иране умерла студентка после возможного задержания в метро ТегеранаВ Иране умерла студентка Армита Гераванд, впавшая в кому после её возможного задержания в метро Тегерана из-за нарушения правил ношения хиджаба.
15:41 28/10/2023Никол Пашинян: На создание Патрульной полиции потрачено 29 млрд драмовНикол Пашинян в городе Арташат принял участие в мероприятии по случаю начала работы подразделения Патрульной службы полиции в Араратской области.
11:21 28/10/2023Арман Татоян: Азербайджан создает основания для военной агрессии и новых преступлений уже против АрменииБывший омбудсмен Армении, глава «Фонда Татоян» Арман Татоян опубликовал основные озвученные им в интервью тезисы: «Похищением и незаконным лишением свободы лидеров, военных и государственных...
14:34 27/10/2023Арам Саргсян: Дело «27 октября» остается нераскрытымПо словам А. Саргсяна, каждый человек лично для себя «раскрыл» это дело, сформировал собственные подходы.
09:50 27/10/2023Подозреваемый в стрельбе в Льюистоне оставил предсмертную запискуПо ее данным, в доме подозреваемого Роберта Карда была найдена предсмертная записка, адресованная его сыну.
16:19 26/10/2023Устроивший стрельбу в американском Льюистоне дважды был пациентом психлечебницы: подробностиО случившемся проинформировали президента США Джо Байдена. Американский лидер предложил местным властям полную федеральную поддержку.
15:16 26/10/2023В Иране вооруженный человек взял в заложники женщинуАгентство уточняет, что на данный момент в результате инцидента погибла одна женщина. Полиция продолжает операцию по задержанию лица, взявшего заложницу.
10:40 26/10/2023Стрельба в Мэне привела к наибольшему числу жертв среди ЧП в США в 2023 годуМассовая стрельба в американском городе Льюистоне в штате Мэн унесла наибольшее число человеческих жизней среди всех случаев вооруженного насилия в США за 2023 год.
19:04 25/10/2023Пашинян: Вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха будет предоставлен статус временной защитыНикол Пашинян ответил, что юридический статус вынужденных переселенцев из Арцаха является важной повесткой.
18:23 25/10/2023Глава МВД: Имеются сведения о ввозе оружия и боеприпасов из Нагорного Карабаха в АрмениюВ. Казарян отметил, что начальником полиции были даны соответствующие поручения, для проведения разъяснительных работ и призыва людей по сдаче незаконного оружия.