20:37 14/12/2025Բոլոր մեղադրանքները շինծու են և անհիմն. Արագածոտնի թեմի հայտարարությունը Մկրտիչ սրբազանի կալանքը երկարացնելու վերաբերյալՈվքեր անիրավին համարում են արդար ու արդարին՝ անիրավ, նրանք պիղծ ու գարշելի են Տիրոջ առջև
23:31 13/12/2025Դատարանն ազատ է արձակել Միհրան Հակոբյանի վրա հարձակում իրականացրած անձանց«Հետույք» բառի համար մարդկանց կալանավորում են, օրը ցերեկով մի քանի հոգով մեջքից մարդու վրա հարձակվողներից որևէ մեկը կալանավորված չէ»։
19:38 13/12/2025Վորոնեժում ձերբակալվել է ադրբեջանական հանցավոր աշխարհի ղեկավար Նիյազ ԶաիդովըՀատուկ արագ արձագանքման թիմի աշխատակիցները այցելել են Վորոնեժում գտնվող ադրբեջանական սփյուռքի ներկայացուցիչներին: Լենտա.ռու կայքը, հղում անելով «Дав майора».
17:49 13/12/2025Լուկաշենկոն ներում է շնորհել տարբեր երկրների 123 քաղաքացիների՝ Թրամփի հետ ձեռք բերած համաձայնության շրջանակներումԲելառուսի նախագահը ներում է շնորհել նաև ընդդիմության առաջնորդ Մարիա Կոլեսնիկովային։
15:41 13/12/2025Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ սրբազանի կալանքը երկարաձգվել է 2 ամսովԱրագածոտնի թեմի առաջնորդ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի կալանքը 2 ամսով երկարաձգվեց։ Որոշումը կայացրել է Կարեն Ֆարխոյանը` այն նույն դատավորը, որը կալանքի որոշում էր կայացրել։ Փաստաբան Ռոման Ահարոնյանը...
13:47 13/12/2025Բյուրեղավանի դպրոցում վեճ եղել է, բայց Արզնիի դպրոցի սաների միջև. Տնօրենը մանրամասներ է ներկայացնումԲյուրեղավանի դպրոցում վեճ եղել է, բայց Արզնիի դպրոցի սաների միջև. Տնօրենը մանրամասներ է ներկայացնում Բյուրեղավան քաղաքի Սամվել Վարդանյանի անվան ավագ դպրորցում վեճ, ծեծ եղել է, վայց ոչ նույն դպրոցի...
13:18 13/12/2025Բյուրեղավանի դպրոցում վարագույր կախելու հարցի շուրջ աշակերտները ծեծել են իրար, երկու անչափահաս հիվանդանոց է տեղափոխվելԴեկտեմբերի 9-ին վիճաբանություն և ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 20։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կոտայքի...
12:48 13/12/2025ԵԽ-ի այս արձագանքը վստահաբար նաև տհաճ անակնկալ է ռեժիմի համար. ՍամսոնյանՔաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը՝ ԵԽ լրագրողների անվտանգության հարթակի արձագանքի մասին
12:25 13/12/2025Վահագնի «մեղավորությունն» իր ակտիվ և ըմբոստ կեցվածքի և իշխանության այլանդակությունները չհանդուրժելու մեջ է. Տիգրան Աբրահամյան«Շուրջ 6 ամիս է՝ Վահագն Չախալյանը կալանավորված է։ Ինչպես «Սրբազան պայքարի» մյուս դեմքերի գործերում, Վահագնի գործի տակ ևս որևէ փաստ գոյություն չունի»,-անդրադառնալով Վահագն Չախալյանի դեմ ճնշումներին՝...
12:16 13/12/2025ՔԿ. Նախնական տվյալներով՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել գլխի շրջանումԴեկտեմբերի 12-ին զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՔԿ-ից։ «Ըստ նախնական տվյալների՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել...
10:38 13/12/2025Չախալյան. Ինձ պատանդ վերցրած ռեժիմի կողմից եղել են սադրանքներ, սակայն դրանք աննախադեպ բնույթ են ձեռք բերել դեկտեմբերի 4-ից հետո«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից Ազգային արժեքների պաշտպանության «Կամք» հասարակական նախաձեռնության հիմնադիր-ղեկավար Վահագն Չախալյանը փաստաբանի միջոցով տեղեկացնում է.
09:57 13/12/2025Վահագն Չախալյանին անհիմն ձևով տեղափոխել են բանտի պատժախուց. Ռուբեն Մելիքյան18 արդարների գործով մեղադրյալ, հասարակական գործիչ Վահագն Չախալյանին տեղափոխել են պատժախուց։ «Քաղբանտարկյալ Վահագն Չախալյանին ճանաչում եմ շուրջ 5-6 տարի՝ որպես հակահայ ռեժիմի դեմ անդուլ ու անհոգնել...
09:15 13/12/2025Ներկայանում են ԱԱԾ կապիտան. Խարդախության ահազանգԼրագրող, ռեժիսոր Հրաչյա Պապինյանն ահազանգում է խարդահության մասին. զանգահարում են, ներկայանում ԱԱԾ կապիտան, փորձելով հաշիվներից փող տանել. «Առավոտյան մեր ընկերության նախագահը վոցապով գրեց, թե ԱԱԾ-ն...
21:28 12/12/2025Դատարանի հրապարակած վճռով անվավեր է ճանաչվել ԵՊՀ ռեկտորի՝ աշխատակիցներից մեկին աշխատանքից ազատելու հրամանը. ԱբաջյանԱրդյունքում ԵՊՀ-ն ստիպված է լինելու կրել զգալի ֆինանսական պարտավորվածություն՝ արկածախնդիրների քմահաճույքով և քաղաքական պատվերով պայմանավորված
20:54 12/12/2025Բացահայտվել է Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ հարձակում գործած անձանց ինքնությունըՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և վարութային, ինչպես նաև ՀՀ ներքին...
20:30 12/12/2025Դատավոր Դավիթ Հարությունյանի գործը նորից կքննվի ԲԴԽ-ումԲարձրագույն դատական խորհուրդը վերացրել է դատավոր Դավիթ Հարությունյանի լիազորությունները դադարեցնելու, ինչպես նաև նրա իրավունքների խախտման փաստն արձանագրող ՍԴ որոշումից հետո նրա գործը ԲԴԽ-ում...
19:25 12/12/2025Միհրան Հակոբյանի վրա հարձակման դեպքով ձերբակալվածներ կանՀՀ ՆԳ նախարարի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը գրում է․ «ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները, իրականացնելով օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումներ և համագործակցելով Քննչական կոմիտեի գործընկերների հետ,...
18:32 12/12/2025Քննչական մարմինը մի կողմ է դրել Սահմանադրությունն ու օրենքներն ու շարժվում է բացարձակ նպատակահարմարությամբ. ՄակինյանՓաստաբան Ամրամ Մակինյանը գրում է․ «Հայ մեծանուն բարերար, ներկայումս քաղբանտարկյալ Սամվել Կարապետյանի գործով իշխանությունից կառչածները վատ իմաստով «Մաստեր Կլաս» են ցույց տալիս...
17:56 12/12/2025Սարսափելի դեպք Դարպաս գյուղում. Էլեկտրաշոկով ստիպել է, որ համագյուղացին 10 հազար դոլար փոխանցի իր հաշվեհամարինՍարսափելի դեպք է ունեցել Լոռու մարզի Դարպաս գյուղում։ Դեկտեմբերի 11-ին Համայնքային ոստիկանության Գուգարքի բաժնում ավազակության վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկություն էր ստացվել: ՆԳ նախարարությունից...
17:37 12/12/2025Վերաքննիչ դատարանը հաստատել է. Կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էրՎերաքննիչ Վարչական դատարանը մերժեց Երևանի ավագանու բողոքը` վերահաստատելով, որ կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էր։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Վահե Գրիգորյանը։ Գործը վերաբերում է 2025թ սահմանված...

11:35 16/02/2022Azerbaijani forces targeted Artsakh farmer, police sayAzerbaijani forces opened fire at a civilian engaged in farming in an Artsakh village in fresh ceasefire isolation on Tuesday.
17:03 15/02/2022Robert Kocharyan’s lawyers leave courtroom in protest against judge’s moveThe lawyers of former Armenian President Robert Kocharyan, Hayk Alumyan and Hovhannes Khudoyan, on Tuesday left the courtroom to protest against presiding judge Anna Danibekyan's move during a...
11:57 15/02/2022Armenian ombudsman sums up visit to Gegharkunik villagesArmenia’s outgoing Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan and his staff paid a visit to the villages of Geghamabak, Jaghatsadzor, Norabak, Kut and Sotk in Gegharkunik Province.
16:42 12/02/2022Armenian ombudsman, US ambassador discuss human rights issuesArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan held a meeting with EU Ambassador to Armenia Andrea Wiktorin, his office said in a statement.
12:36 12/02/2022Azerbaijan continues criminal acts against Armenian POWs: Opposition MP addresses int’l communityAzerbaijan continues criminal acts against Armenian prisoners of war (POWs), Taguhi Tovmasyan, an MP from the opposition With Honor faction and head of the parliamentary Standing Committee on...
12:48 11/02/2022Ombudsman: Azerbaijani forces opened fire at houses of Artsakh civiliansAzerbaijani forces opened fire at residential houses in Karmir Shuka and Taghavard communities of Artsakh’s Martuni region early on Friday morning, Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan...
17:15 10/02/2022Protest held outside EU Delegation office in YerevanA group of human rights activists, opposition figures and other citizens on Thursday gathered in front of the EU Delegation office in Armenia to denounce the “unacceptable" silence of the EU...
13:51 10/02/2022Armenia’s NSS exposes large network of spiesThe National Security Service of Armenia (NSS) says it has uncovered a large network of spies created by foreign intelligence agencies and operating on the territory of the country.
15:56 09/02/2022Armenian ombudsman’s new report reflects on decision to ban Panorama.am photographer's entry into parliamentArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Wednesday published a new ad hoc report on the restrictions of journalists' activities in the National Assembly and impermissible actions...
12:35 09/02/2022Opposition mayor of Armenia’s Goris to remain in custodyThe jailed opposition mayor of Goris, a community in Armenia’s Syunik Province, will remain in pre-trial custody.
17:08 08/02/2022Three Armenian workers come under Azerbaijani fire in Artsakh’s Askeran regionAzerbaijani forces opened fire at the village of Khramort in Artsakh’s Askeran region from large-caliber machine guns on February 5, at around 12pm, the Artsakh Prosecutor’s Office reported.
16:03 08/02/2022Yerevan court again postpones hearing in case of Robert Kocharyan, Armen GevorgyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday again postponed a hearing in the case involving second Armenian President Robert Kocharyan and former Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan for a...
13:15 08/02/2022Pro-government MPs reject opposition bill to raise minimum wage in ArmeniaMPs from Armenia’s ruling Civil Contract faction on Tuesday rejected an opposition proposal to increase the minimum wage from 68,000 drams to 100,000 (approx.
16:15 07/02/2022Human right activist announces assembly outside EU Delegation office in YerevanHuman rights activist Ruben Melikyan announced an assembly outside the office of the European Union Delegation in Yerevan on February 10, following the arrest of judge Boris Bakhshiyan.
15:13 07/02/2022From democracy to dictatorship: Opposition MP slams arrest of judge Boris BakhshiyanArmenia is turning from a democracy into a dictatorship amid the “tacit support” from international organizations, lawyer and opposition Hayastan faction MP Aram Vardevanyan claims.
13:13 07/02/2022Armenian court orders arrest of judge Boris BakhshiyanA first instance court in Armenia’s southernmost Syunik Province has ordered the arrest of judge Boris Bakhshiyan.
12:43 07/02/2022Court orders re-arrest of Kajaran mayor, lawyer saysManvel Paramazyan, the opposition mayor of Kajaran, Armenia, will be arrested again, his lawyer Yervand Varosyan said on Monday.
12:00 07/02/2022Ex-Armenian POW Serzhik Amirkhanyan releasedFormer Armenian prisoner of war (POW) Serzhik Amirkhanyan, who was arrested in Armenia after returning from Azerbaijani captivity, was released on Sunday, human rights activist Ruben Melikyan said.
11:35 07/02/2022Armenian ombudsman: Azerbaijani authorities inciting religious enmity at state levelThe Azerbaijani authorities are inciting religious enmity at the state level, accusing Armenians of Islamophobia with absolute falsehood, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan...
16:30 05/02/2022Freedom House urges Armenian authorities to revoke law criminalizing ‘serious insults’Freedom House notes with great concern the first criminal conviction of an Armenian citizen under the new provision of the Criminal Code criminalizing “serious insults” against government officials,...