20:37 14/12/2025Բոլոր մեղադրանքները շինծու են և անհիմն. Արագածոտնի թեմի հայտարարությունը Մկրտիչ սրբազանի կալանքը երկարացնելու վերաբերյալՈվքեր անիրավին համարում են արդար ու արդարին՝ անիրավ, նրանք պիղծ ու գարշելի են Տիրոջ առջև
23:31 13/12/2025Դատարանն ազատ է արձակել Միհրան Հակոբյանի վրա հարձակում իրականացրած անձանց«Հետույք» բառի համար մարդկանց կալանավորում են, օրը ցերեկով մի քանի հոգով մեջքից մարդու վրա հարձակվողներից որևէ մեկը կալանավորված չէ»։
19:38 13/12/2025Վորոնեժում ձերբակալվել է ադրբեջանական հանցավոր աշխարհի ղեկավար Նիյազ ԶաիդովըՀատուկ արագ արձագանքման թիմի աշխատակիցները այցելել են Վորոնեժում գտնվող ադրբեջանական սփյուռքի ներկայացուցիչներին: Լենտա.ռու կայքը, հղում անելով «Дав майора».
17:49 13/12/2025Լուկաշենկոն ներում է շնորհել տարբեր երկրների 123 քաղաքացիների՝ Թրամփի հետ ձեռք բերած համաձայնության շրջանակներումԲելառուսի նախագահը ներում է շնորհել նաև ընդդիմության առաջնորդ Մարիա Կոլեսնիկովային։
15:41 13/12/2025Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ սրբազանի կալանքը երկարաձգվել է 2 ամսովԱրագածոտնի թեմի առաջնորդ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի կալանքը 2 ամսով երկարաձգվեց։ Որոշումը կայացրել է Կարեն Ֆարխոյանը` այն նույն դատավորը, որը կալանքի որոշում էր կայացրել։ Փաստաբան Ռոման Ահարոնյանը...
13:47 13/12/2025Բյուրեղավանի դպրոցում վեճ եղել է, բայց Արզնիի դպրոցի սաների միջև. Տնօրենը մանրամասներ է ներկայացնումԲյուրեղավանի դպրոցում վեճ եղել է, բայց Արզնիի դպրոցի սաների միջև. Տնօրենը մանրամասներ է ներկայացնում Բյուրեղավան քաղաքի Սամվել Վարդանյանի անվան ավագ դպրորցում վեճ, ծեծ եղել է, վայց ոչ նույն դպրոցի...
13:18 13/12/2025Բյուրեղավանի դպրոցում վարագույր կախելու հարցի շուրջ աշակերտները ծեծել են իրար, երկու անչափահաս հիվանդանոց է տեղափոխվելԴեկտեմբերի 9-ին վիճաբանություն և ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 20։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կոտայքի...
12:48 13/12/2025ԵԽ-ի այս արձագանքը վստահաբար նաև տհաճ անակնկալ է ռեժիմի համար. ՍամսոնյանՔաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը՝ ԵԽ լրագրողների անվտանգության հարթակի արձագանքի մասին
12:25 13/12/2025Վահագնի «մեղավորությունն» իր ակտիվ և ըմբոստ կեցվածքի և իշխանության այլանդակությունները չհանդուրժելու մեջ է. Տիգրան Աբրահամյան«Շուրջ 6 ամիս է՝ Վահագն Չախալյանը կալանավորված է։ Ինչպես «Սրբազան պայքարի» մյուս դեմքերի գործերում, Վահագնի գործի տակ ևս որևէ փաստ գոյություն չունի»,-անդրադառնալով Վահագն Չախալյանի դեմ ճնշումներին՝...
12:16 13/12/2025ՔԿ. Նախնական տվյալներով՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել գլխի շրջանումԴեկտեմբերի 12-ին զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՔԿ-ից։ «Ըստ նախնական տվյալների՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել...
10:38 13/12/2025Չախալյան. Ինձ պատանդ վերցրած ռեժիմի կողմից եղել են սադրանքներ, սակայն դրանք աննախադեպ բնույթ են ձեռք բերել դեկտեմբերի 4-ից հետո«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից Ազգային արժեքների պաշտպանության «Կամք» հասարակական նախաձեռնության հիմնադիր-ղեկավար Վահագն Չախալյանը փաստաբանի միջոցով տեղեկացնում է.
09:57 13/12/2025Վահագն Չախալյանին անհիմն ձևով տեղափոխել են բանտի պատժախուց. Ռուբեն Մելիքյան18 արդարների գործով մեղադրյալ, հասարակական գործիչ Վահագն Չախալյանին տեղափոխել են պատժախուց։ «Քաղբանտարկյալ Վահագն Չախալյանին ճանաչում եմ շուրջ 5-6 տարի՝ որպես հակահայ ռեժիմի դեմ անդուլ ու անհոգնել...
09:15 13/12/2025Ներկայանում են ԱԱԾ կապիտան. Խարդախության ահազանգԼրագրող, ռեժիսոր Հրաչյա Պապինյանն ահազանգում է խարդահության մասին. զանգահարում են, ներկայանում ԱԱԾ կապիտան, փորձելով հաշիվներից փող տանել. «Առավոտյան մեր ընկերության նախագահը վոցապով գրեց, թե ԱԱԾ-ն...
21:28 12/12/2025Դատարանի հրապարակած վճռով անվավեր է ճանաչվել ԵՊՀ ռեկտորի՝ աշխատակիցներից մեկին աշխատանքից ազատելու հրամանը. ԱբաջյանԱրդյունքում ԵՊՀ-ն ստիպված է լինելու կրել զգալի ֆինանսական պարտավորվածություն՝ արկածախնդիրների քմահաճույքով և քաղաքական պատվերով պայմանավորված
20:54 12/12/2025Բացահայտվել է Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ հարձակում գործած անձանց ինքնությունըՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և վարութային, ինչպես նաև ՀՀ ներքին...
20:30 12/12/2025Դատավոր Դավիթ Հարությունյանի գործը նորից կքննվի ԲԴԽ-ումԲարձրագույն դատական խորհուրդը վերացրել է դատավոր Դավիթ Հարությունյանի լիազորությունները դադարեցնելու, ինչպես նաև նրա իրավունքների խախտման փաստն արձանագրող ՍԴ որոշումից հետո նրա գործը ԲԴԽ-ում...
19:25 12/12/2025Միհրան Հակոբյանի վրա հարձակման դեպքով ձերբակալվածներ կանՀՀ ՆԳ նախարարի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը գրում է․ «ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները, իրականացնելով օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումներ և համագործակցելով Քննչական կոմիտեի գործընկերների հետ,...
18:32 12/12/2025Քննչական մարմինը մի կողմ է դրել Սահմանադրությունն ու օրենքներն ու շարժվում է բացարձակ նպատակահարմարությամբ. ՄակինյանՓաստաբան Ամրամ Մակինյանը գրում է․ «Հայ մեծանուն բարերար, ներկայումս քաղբանտարկյալ Սամվել Կարապետյանի գործով իշխանությունից կառչածները վատ իմաստով «Մաստեր Կլաս» են ցույց տալիս...
17:56 12/12/2025Սարսափելի դեպք Դարպաս գյուղում. Էլեկտրաշոկով ստիպել է, որ համագյուղացին 10 հազար դոլար փոխանցի իր հաշվեհամարինՍարսափելի դեպք է ունեցել Լոռու մարզի Դարպաս գյուղում։ Դեկտեմբերի 11-ին Համայնքային ոստիկանության Գուգարքի բաժնում ավազակության վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկություն էր ստացվել: ՆԳ նախարարությունից...
17:37 12/12/2025Վերաքննիչ դատարանը հաստատել է. Կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էրՎերաքննիչ Վարչական դատարանը մերժեց Երևանի ավագանու բողոքը` վերահաստատելով, որ կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էր։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Վահե Գրիգորյանը։ Գործը վերաբերում է 2025թ սահմանված...

12:37 02/11/2023Пашинян: Наши насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха братья и сестры обращаются за получением гражданства РАУже наблюдается довольно большой поток, наши насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха братья и сестры обращаются за получением гражданства РА, заявил на заседании правительства Армении 2...
11:55 02/11/2023Адвокат: Депутат от партии Пашиняна оскорбил Татевик Вирабян с особой наглостью«Политическое преследование Татевик Вирабян не ограничивается лишь политическим заключением. Татев преследует целая система власти, сея по отношению к ней радикальную ненависть, вражду, оскорбления и...
20:13 01/11/2023Грант Багратян сообщил об уголовном деле в его отношенииУважаемые представители прессы, извините, что не отвечают на ваши звонки. Кому интересно, приходите на судебное заседание.
19:21 01/11/2023Завтра состоится судебное заседание по делу Гарика ГалеянаОбщественная организация «Зов сыновей» распространила заявление, в котором, говорится: «Уважаемые соотечественники, информируем, что 2 ноября в 15:00 в суде общей юрисдикции Еревана (резиденция...
19:10 01/11/2023Медсестра украла у 86-летней женщины из Арцаха банковскую карту и обналичила средстваПо факту в Следственном управлении по Котайкской области РА инициировано уголовное производство.
18:52 01/11/2023Сасун Хачатрян: Дело «1 марта» раскрытоОн заявил, что дело «1 марта» раскрыто, обвинительное заключение уже доступно и желающие могут ознакомиться.
18:35 01/11/2023Рубен Меликян: По нашему ходатайству будет допрошен эксперт обвиненияСудебное заседание пройдет в открытом режиме.
18:17 01/11/2023ЗПЧ Армении отказалась представить подробности по вопросу Левона Мнацаканяна, сославшись на конфиденциальностьОна отметила, что после сведений о Левоне Мнацаканяне она сразу же обратилась в соответствующие органы.
17:55 01/11/2023Адвокат подал жалобу в ЕСПЧ от имени Нарека МалянаНапомню, что на Нарека совершили нападение и пытались похитить члены соросовской организации “Рестарт”, которые хотели отомстить Маляну из-за сделанных в его адрес заявлений.
17:32 01/11/2023Глава СК Армении – о допросе Бабаяна и ШахраманянаНе стану отвечать на данный вопрос, поскольку есть определенные производства, и предварительное следствие не подлежит обнародованию.
15:26 01/11/2023Взятый в плен Азербайджаном Давид Ишханян дважды звонил роднымОн сообщил, отец позвонил в первый раз 10 октября, второй раз – 13 октября.
13:32 01/11/2023По «делу» Григория Хачатурова за 6 месяцев не произведено каких-либо имеющих процессуальное значение действий – адвокат«Сегодня, 1 ноября, в 15:00, в Антикоррупционном суде РА мы постараемся начать предварительные слушания по "уголовному делу" "в отношении" Григория Хачатурова и других», - сообщает адвокат бывшего...
13:23 01/11/2023В Ширакской области Армении 13-летний мальчик случайно из винтовки ранил 11-летнюю девочкуПримечательный инцидент произошел в общине Ахурян Ширакской области Армении. Как сообщили Panorama.am в Полиции, из больницы в Гюмри поступил сигнал о госпитализации девочки. Согласно информации,...
13:04 01/11/2023Институт Лемкина выпустил отчет «Красный флаг угрозы геноцида» в связи с вероятностью вторжения Азербайджана в АрмениюИнститут Лемкина по предотвращению геноцида выпустил отчет «Красный флаг угрозы геноцида» в связи с вызывающей тревогу вероятностью вторжения Азербайджана в Армению в ближайшие дни и недели.
20:18 31/10/2023Рубен Меликян: Завтра состоится судебное заседание по делу Нарека СамсонянаСуд перешел к рассмотрению доказательств. Заседание пройдет в открытом режиме.
19:20 31/10/2023Наира Зограбян: Не знаю, почему они решили убить ТатевНеужели они не видят, что американский посол, считающий Армению светочем демократии, видит, что эту девушку убивают?
18:42 31/10/2023The Thaiger: иностранца с ножевыми ранениями нашли в номере отеля на ПхукетеИзвестно также, что в ванной комнате номера лежали вещество, похожее на кристаллический метамфетамин, марихуана и принадлежности для употребления наркотиков.
18:12 31/10/2023Во Франции 1989 человек получили срок за участие в погромах летомЕго речь транслировалась в официальном аккаунте Елисейского дворца в X.
17:14 31/10/2023Сирануш Саакян: У нас есть информация о том, что Левон Мнацаканян живЮрист находится на связи с семьями, родными бывших должностных лиц, удерживаемых в Азербайджане.
15:13 31/10/2023В Париже полиция открыла огонь по женщине, призывавшей к терактуПолиция открыла огонь по женщине, полностью закутанной в мусульманские одежды, которая призывала к террористическим действиям, сообщил РИА Новости со ссылкой на телеканал BFMTV.