21:01 07/11/2025Երևան համայնքին պատկանող շուրջ 73.8 հա մակերեսով հողատարածքները հափշտակելու գործով ձերբակալվել է 9 անձ․ ՔԿՔննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը գրում է․ «Ի պատասխան ԶԼՄ-ների՝ Հանցավոր կազմակերպության անդամների կողմից 2008-2014 թվականներին Երևան համայնքին պատկանող շուրջ 73.8 հա մակերեսով...
20:23 07/11/2025Վրաստանում «գողական աշխարհից» 43 անձի մեղադրանք է առաջադրվելՎրաստանի դատախազությունը 43 անձի մեղադրանք է առաջադրել «օրենքով գող լինելու», «գողական աշխարհին» անդամակցելու և գործունեությանն աջակցելու համար։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Ըստ Վրաստանի...
20:03 07/11/2025Կատարվել են մեկ տասնյակից ավելի խուզարկություններ, ձերբակալվել է 8 անձ․ ՔԿՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում սպանության փորձի և հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառության...
19:04 07/11/2025Վարդան Ղուկասյանին կալանքից ազատելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան․ ՀայրապետյանՎարդան Ղուկասյանին կալանքից ազատելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։ Այս մասին հայտնել է նրա պաշտպան Արամայիս Հայրապետյանը։ Նա, մասնավորապես, գրել է․ «Վարդան Ղուկասյանին ապօրինի,...
18:41 07/11/2025Տեր Գարեգինի նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք․ փաստաբանՄուղնիի Սուրբ Գևորգ եկեղեցու հոգևոր հովիվ, Արագածոտնի թեմի դիվանապետ տեր Գարեգին Արսենյանի խափանման միջոցի հետ կապված որոշումը կայացված է։ Փաստաբան Պետրոս Պետրոսյանի փոխանցմամբ՝ Տեր Գարեգինի նկատմամբ...
18:35 07/11/2025Քերոբյանին կալանավորելու միջնորդություն կա. փաստաբանՁերբակալվել է Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը: Տեղեկությունը «Ազատությանը» փոխանցեց նրա եղբայրը՝ Ավետիք Քերոբյանը՝ նշելով, որ խուզարկել են Քերոբյանի տունը: Ավետիք Քերոբյանը պնդում է, որ...
18:09 07/11/2025Թուրքիայում աշխատանքային սպանությունների հետևանքով կյանքից զրկվել է 169 աշխատողԹուրքիայի աշխատավորների առողջության և աշխատանքային պայմանների անվտանգության հարցերով զբաղվող խորհուրդը (İSİG) հրապարակել է հոկտեմբեր ամսվա աշխատանքային սպանությունների մասին զեկույց։ Ermenihaber-ի...
17:56 07/11/2025Լոռիում uպանnւթյшն դեպք է կանխվել, 5 անձ ձերբակալվել էՔրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները ստացել են տեղեկություն, որ 17 և 20 տարեկան վանաձորցի...
17:41 07/11/2025Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստեր նկատմամբ քրեական հետապնդում կհարուցվի. ArmlurԱԺ նախկին պատգամավոր, պաշտոնաթող գեներալ, ԵԿՄ նախագահ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստեր նկատմամբ քրեական հետապնդում կհարուցվի։ ArmLur.am-ը տեղեկացավ, որ Դատախազությունը դիմել է Բարձրագույն դատական...
17:04 07/11/2025«Մեր Ձևով» արտահայտությունը հանցանք որակելու դրվագով՝ հանրային քրեական հետապնդման ժամկետը հինգ ամիս է, որն առաջիկա օրերին լրանում է. ՎարդևանյանԸստ փաստաբանի, տնտեսական բնույթի մեղադրանքները ներկայացվել են այս ժամկետի հաշվարկին միջամտության և ամեն կերպ ապօրինի կալանքի արհեստական, անհիմն հիմքեր ստեղծելու նպատակով:
16:54 07/11/2025«Օշականցի Գևորիկի» հետ հարցերը լուծելու խնդրով դիմած անձը ՔՊ-ից է, Վանաձորի քաղաքապետարանի պաշտոնյաԳրում է 24News-ը։
16:36 07/11/2025Վարդան Ղուկասյանը, ըստ նախնական տեղեկությունների, առանց հետազոտություններն ամբողջությամբ ավարտելու արդեն ետ է տեղափոխվել ՔԿՀ. ՓաստաբանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան Առնոլդ Վարդանյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ. «Թեև մի քանի օր է, ինչ որևէ իրավասու մարմին չի արձագանքել Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի...
16:03 07/11/2025Քեզ ըտենց մի պահի, ծախված շուն. Քարաբերդի ոսկու հանքավայրի շահագործման շուրջ հանրային լսումներում իրավիճակը լարվեցՔարաբերդի ոսկու հանքավայրում կա մոտ 1.5 տոննա ոսկի, մոտ 3 տոննա արծաթ։ «ԱՍՍԱԹ» ՍՊԸ-ն ցանկանում է երկարացնել հանքավայրի շահագործման լիցենզիան։ Քարակերտում հրավիրված հանրային լսումների ընթացքում...
15:26 07/11/2025«Երևան Սիթի»-ում խոշոր հրդեհի դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել հրկիզման հոդվածովԿոմիտասի պողոտայում գործող «Երևան սիթի» առևտրի կենտրոնում բռնկված հրդեհի դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 264-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (գույքը ոչնչացնելը կամ...
15:21 07/11/2025ՔԿ-ն Վահան Քերոբյանի ձերբակալության մասին մանրամասներ է հայտնում. կան ևս 6 ձերբակալվածներՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել...
14:44 07/11/2025Միքայել Սրբազանի գործով (Չ)դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի գլուխգործոցներից մեկը. Երեմ Սարգսյան«Մի՞թե հաստատելու էր, որ ապօրինի գործով է մեղավոր ճանաչել Միքայել Սրբազանին»։
13:54 07/11/2025Փոփոխվել են մաքսային ներկայացուցիչների կողմից ՊԵԿ ներկայացվող հաշվետվությունների ձևերը և ներկայացման ժամկետըՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ին ուժի մեջ է մտնում ՀՀ ՊԵԿ նախագահի N 1505-Ն հրամանը, որով փոփոխվել են մաքսային ներկայացուցիչների կողմից ՀՀ ՊԵԿ ներկայացվող...
13:26 07/11/2025Ձերբակալվել է էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան ՔերոբյանըՁերբակալվել է էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը։ Տեղեկությունը «Ազատությանը» փոխանցեց նրա եղբայրը՝ Ավետիք Քերոբյանը՝ նշելով, որ խուզարկել են Քերոբյանի տունը։ Ավետիք Քերոբյանը պնդում է, որ...
13:16 07/11/2025Ռազմական դրության ժամանակ անձը կաշառքի դիմաց առաջարկել է լուծել զորահավաքային զորակոչից ազատելու, ինչպես նաև զինգրքույկի տրամադրման հարցըՔննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2020 թվականին Ս.Ա.-ն դիմել է հանգստյան գոտու տնօրեն Ս.Պ.-ին՝ կնոջ եղբորը...
12:05 07/11/2025Ինչո՞ւ իրավաբանն առաջարկեց մաhшպատիժ Տիգրանին խեղդամահ արած հոր համարՕրեր առաջ երեքամյա Տիգրանի ողբերգական սպանությունը ցնցեց Հայաստանի հասարակությանը։ Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Դավիթ Թումասյանը դեպքից հետո ֆեյսբուքյան իր էջում համոզմունք էր...

18:58 06/05/2021Criminal cases opened against Baku for using banned weapons against Artsakh, says Armenia’s prosecutor generalCriminal cases have been opened against Azerbaijan for using banned weapons against the Armenians of Artsakh during last year’s war, Armenia’s Prosecutor General Artur Davtyan said at the parliament...
15:00 06/05/2021Armenia removes mandatory PCR tests for visitors vaccinated against COVID-19Armenia is introducing vaccine certificates or the so-called 'Green passports' to those vaccinated against COVID-19 to enter and leave the country freely.
12:53 06/05/2021Ombudsman's office releases an Ad Hoc Report on the so-called 'Trophy park' of killed Armenian soldiers in BakuThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan reports that the Ombudsman's Office has released a new Ad Hoc Report on a park of killed Armenian soldiers and chained prisoners of war.
10:56 06/05/2021Parliament adopted legislation granting pardon to 27-year-old citizens who had avoided compulsory military serviceThe Armenian parliament adopted legislation authored by the Government on granting pardon to persons who avoided compulsory military or alternative service.
14:08 05/05/2021Former Azerbaijani political prisoner Bayram Mammadov found dead in IstanbulOn the night of May 5, the body of former Azerbaijani political prisoner Bayram Mammadov was removed from the water in Istanbul.
12:48 05/05/2021Ombudsman's representatives visit repatriated Armenian POWsRepresentatives of Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Wednesday met with three Armenian prisoners of war (POWs) who returned from Azerbaijani captivity on Tuesday.
10:33 05/05/2021Armenian ombudsman: From now on, Azerbaijani president’s statements will be subject to special monitoringArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has sent official letters to the OSCE chief and the Minsk Group co-chairs, including excerpts from Azerbaijani President Ilham Aliyev’s...
21:01 04/05/2021Armenian court sentences two Syrian mercenaries to life in prisonA court in Armenia’s southern Syunik Province on Tuesday handed life sentences to two Syrian mercenaries who were captured while fighting against Artsakh on Azerbaijan’s side during last year’s war,...
17:48 04/05/2021Ex-chief of Armenian top court staff questions legitimacy of parliamentNikol Pashinyan has no right to hold the prime minister’s office, Edgar Ghazaryan, a former chief of staff of Armenia’s Constitutional Court, told reporters outside the government building on Tuesday.
15:38 04/05/2021Report on inquiry into 2016 April war to be discussed at closed parliament sittingThe report of the ad hoc parliamentary commission on its inquiry into the 2016 April war in Artsakh will be debated at a closed sitting.
10:56 04/05/2021Under the guise of 'restoration' Azerbaijanis distort the Ghazanchetsots Cathedral in Shushi - Artsakh OmbudsmanArtsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan believes Azerbaijan cannot restore the cultural value of a nation, against which it has been spreading systematic hatred at the state level for years.
10:15 04/05/2021Charges brought against Movses Hakobyan prove he was right, lawyer saysColonel-General Movses Hakobyan, a former head of the Military Oversight Service at the Armenian Defense Ministry, was summoned to the Investigative Committee on Monday.
19:38 03/05/2021Movses Hakobyan summoned to Investigative Committee, charged with divulging a state secretColonel-General Movses Hakobyan, a former head of the Military Oversight Service at the Armenian Defense Ministry, has been summoned to the Investigative Committee on Monday.
17:12 03/05/2021Armenian lawyers appeal to ECHR over facts of 19 people tortured and killed in Azerbaijani captivityLawyers Artak Zeynalyan and Siranush Sahakyan issued another statement on the protection of the rights of Armenian prisoners of war (POW) in the European Court of Human Rights (ECHR).
12:19 03/05/2021Artsakh president questioned as witnessArtsakh President Arayik Harutyunyan has been questioned as a witness by investigators of the Prosecutor’s Office as part of a criminal case into “overthrow of the constitutional order” under Article...
11:34 03/05/2021Two ARF members summoned to Investigative CommitteeTwo members of the opposition Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) party have been summoned to the Investigative Committee for questioning as defendants.
16:42 30/04/2021Azerbaijan tries to politicize the issue of the prisoners - Arman TatoyanAzerbaijan is trying to mislead the international community and turn the legal issue of the Artsakh war prisoners into a political matter," Armenia's Human Rights Defender Arman Tatoyan stated at...
12:50 30/04/2021Azerbaijani attacks were accompanied by cruelties, beheadings: Armenia’s ombudsman addresses OSCE forumArmenia's Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan addressed the OSCE Forum for Security Co-operation meeting held online on April 28, he said in a Facebook post.
10:36 29/04/2021'Azerbaijani soldiers inserted their hands into the wound in my stomach, blew chili pepper into my eyes’: Armenian POWs speak outArmenian servicemen tell VICE World News stories of brutal abuse at the hands of soldiers from Azerbaijan following the conflict in Nagorno-Karabakh.