21:01 07/11/2025Երևան համայնքին պատկանող շուրջ 73.8 հա մակերեսով հողատարածքները հափշտակելու գործով ձերբակալվել է 9 անձ․ ՔԿՔննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը գրում է․ «Ի պատասխան ԶԼՄ-ների՝ Հանցավոր կազմակերպության անդամների կողմից 2008-2014 թվականներին Երևան համայնքին պատկանող շուրջ 73.8 հա մակերեսով...
20:23 07/11/2025Վրաստանում «գողական աշխարհից» 43 անձի մեղադրանք է առաջադրվելՎրաստանի դատախազությունը 43 անձի մեղադրանք է առաջադրել «օրենքով գող լինելու», «գողական աշխարհին» անդամակցելու և գործունեությանն աջակցելու համար։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Ըստ Վրաստանի...
20:03 07/11/2025Կատարվել են մեկ տասնյակից ավելի խուզարկություններ, ձերբակալվել է 8 անձ․ ՔԿՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում սպանության փորձի և հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառության...
19:04 07/11/2025Վարդան Ղուկասյանին կալանքից ազատելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան․ ՀայրապետյանՎարդան Ղուկասյանին կալանքից ազատելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։ Այս մասին հայտնել է նրա պաշտպան Արամայիս Հայրապետյանը։ Նա, մասնավորապես, գրել է․ «Վարդան Ղուկասյանին ապօրինի,...
18:41 07/11/2025Տեր Գարեգինի նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք․ փաստաբանՄուղնիի Սուրբ Գևորգ եկեղեցու հոգևոր հովիվ, Արագածոտնի թեմի դիվանապետ տեր Գարեգին Արսենյանի խափանման միջոցի հետ կապված որոշումը կայացված է։ Փաստաբան Պետրոս Պետրոսյանի փոխանցմամբ՝ Տեր Գարեգինի նկատմամբ...
18:35 07/11/2025Քերոբյանին կալանավորելու միջնորդություն կա. փաստաբանՁերբակալվել է Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը: Տեղեկությունը «Ազատությանը» փոխանցեց նրա եղբայրը՝ Ավետիք Քերոբյանը՝ նշելով, որ խուզարկել են Քերոբյանի տունը: Ավետիք Քերոբյանը պնդում է, որ...
18:09 07/11/2025Թուրքիայում աշխատանքային սպանությունների հետևանքով կյանքից զրկվել է 169 աշխատողԹուրքիայի աշխատավորների առողջության և աշխատանքային պայմանների անվտանգության հարցերով զբաղվող խորհուրդը (İSİG) հրապարակել է հոկտեմբեր ամսվա աշխատանքային սպանությունների մասին զեկույց։ Ermenihaber-ի...
17:56 07/11/2025Լոռիում uպանnւթյшն դեպք է կանխվել, 5 անձ ձերբակալվել էՔրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները ստացել են տեղեկություն, որ 17 և 20 տարեկան վանաձորցի...
17:41 07/11/2025Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստեր նկատմամբ քրեական հետապնդում կհարուցվի. ArmlurԱԺ նախկին պատգամավոր, պաշտոնաթող գեներալ, ԵԿՄ նախագահ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստեր նկատմամբ քրեական հետապնդում կհարուցվի։ ArmLur.am-ը տեղեկացավ, որ Դատախազությունը դիմել է Բարձրագույն դատական...
17:04 07/11/2025«Մեր Ձևով» արտահայտությունը հանցանք որակելու դրվագով՝ հանրային քրեական հետապնդման ժամկետը հինգ ամիս է, որն առաջիկա օրերին լրանում է. ՎարդևանյանԸստ փաստաբանի, տնտեսական բնույթի մեղադրանքները ներկայացվել են այս ժամկետի հաշվարկին միջամտության և ամեն կերպ ապօրինի կալանքի արհեստական, անհիմն հիմքեր ստեղծելու նպատակով:
16:54 07/11/2025«Օշականցի Գևորիկի» հետ հարցերը լուծելու խնդրով դիմած անձը ՔՊ-ից է, Վանաձորի քաղաքապետարանի պաշտոնյաԳրում է 24News-ը։
16:36 07/11/2025Վարդան Ղուկասյանը, ըստ նախնական տեղեկությունների, առանց հետազոտություններն ամբողջությամբ ավարտելու արդեն ետ է տեղափոխվել ՔԿՀ. ՓաստաբանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան Առնոլդ Վարդանյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ. «Թեև մի քանի օր է, ինչ որևէ իրավասու մարմին չի արձագանքել Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի...
16:03 07/11/2025Քեզ ըտենց մի պահի, ծախված շուն. Քարաբերդի ոսկու հանքավայրի շահագործման շուրջ հանրային լսումներում իրավիճակը լարվեցՔարաբերդի ոսկու հանքավայրում կա մոտ 1.5 տոննա ոսկի, մոտ 3 տոննա արծաթ։ «ԱՍՍԱԹ» ՍՊԸ-ն ցանկանում է երկարացնել հանքավայրի շահագործման լիցենզիան։ Քարակերտում հրավիրված հանրային լսումների ընթացքում...
15:26 07/11/2025«Երևան Սիթի»-ում խոշոր հրդեհի դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել հրկիզման հոդվածովԿոմիտասի պողոտայում գործող «Երևան սիթի» առևտրի կենտրոնում բռնկված հրդեհի դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 264-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (գույքը ոչնչացնելը կամ...
15:21 07/11/2025ՔԿ-ն Վահան Քերոբյանի ձերբակալության մասին մանրամասներ է հայտնում. կան ևս 6 ձերբակալվածներՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել...
14:44 07/11/2025Միքայել Սրբազանի գործով (Չ)դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի գլուխգործոցներից մեկը. Երեմ Սարգսյան«Մի՞թե հաստատելու էր, որ ապօրինի գործով է մեղավոր ճանաչել Միքայել Սրբազանին»։
13:54 07/11/2025Փոփոխվել են մաքսային ներկայացուցիչների կողմից ՊԵԿ ներկայացվող հաշվետվությունների ձևերը և ներկայացման ժամկետըՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ին ուժի մեջ է մտնում ՀՀ ՊԵԿ նախագահի N 1505-Ն հրամանը, որով փոփոխվել են մաքսային ներկայացուցիչների կողմից ՀՀ ՊԵԿ ներկայացվող...
13:26 07/11/2025Ձերբակալվել է էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան ՔերոբյանըՁերբակալվել է էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը։ Տեղեկությունը «Ազատությանը» փոխանցեց նրա եղբայրը՝ Ավետիք Քերոբյանը՝ նշելով, որ խուզարկել են Քերոբյանի տունը։ Ավետիք Քերոբյանը պնդում է, որ...
13:16 07/11/2025Ռազմական դրության ժամանակ անձը կաշառքի դիմաց առաջարկել է լուծել զորահավաքային զորակոչից ազատելու, ինչպես նաև զինգրքույկի տրամադրման հարցըՔննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2020 թվականին Ս.Ա.-ն դիմել է հանգստյան գոտու տնօրեն Ս.Պ.-ին՝ կնոջ եղբորը...
12:05 07/11/2025Ինչո՞ւ իրավաբանն առաջարկեց մաhшպատիժ Տիգրանին խեղդամահ արած հոր համարՕրեր առաջ երեքամյա Տիգրանի ողբերգական սպանությունը ցնցեց Հայաստանի հասարակությանը։ Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Դավիթ Թումասյանը դեպքից հետո ֆեյսբուքյան իր էջում համոզմունք էր...

11:58 02/06/2023СК Армении: Инициировано уголовное производство по факту самоубийства 29-летней женщины и её 11-месячного ребенкаПроизведен осмотр места происшествия.
19:39 01/06/2023Полиция Армении: Прекращены полномочия начальника отдела уголовного розыска города ДилижанВ связи с инцидентом 14 апреля в управлении внутренней безопасности полиции МВД начато служебное расследование и подтвержден вышеупомянутый факт.
16:57 01/06/2023Спустя год в Ереване задержали разыскиваемого по обвинению в разглашении врачебной тайныБлагодаря оперативно-розыскным мероприятиям, предпринятым оперуполномоченными линейного отдела аэропорта «Звартноц» полиции РА, 31 мая после прибытия рейса Париж-Ереван в аэропорту был обнаружен,...
14:11 01/06/2023Размер штрафа за езду на автомобиле с тонированными стеклами предусмотрен соответствующим актом ЕАЭС – замминистраТребование касательно светопропускаемости передних боковых стекол автомобилей касается всех. Данный вопрос вы можете адресовать указанным Вами структурам, поскольку лично я автомобили не видела. Но...
19:33 31/05/2023Арсен Торосян будет допрошен по резонансному «делу COVID»Об этом сегодня, 31 мая, в беседе с журналистами сообщил председатель Антикоррупционного комитета Армении Сасун Хачатрян.
18:57 31/05/2023В Армении назначены 19 новых судей19 из 34 кандидатов на вакантные должности судей в Высшем судебном совете прошли этап собеседования проверки квалификации, проведенной с целью пополнения отдела по гражданской специализации.
16:22 31/05/2023Армен Чарчян в данный момент дает показанияАрмен Чарчян в данный момент дает показания
16:14 31/05/2023Араик Арутюнян встретился с судьями и служащими судебной системы АрцахаВстречи Араика Арутюняна с общественностью республики будут носить регулярный характер.
13:59 31/05/2023ЕСПЧ дал Азербайджану время до 6 июня для предоставления информации о 2 похищенных армянских военныхНа основании поданного ранее правительством Армении заявления Европейский суд по правам человека принял решение и потребовал от Азербайджана до 6 июня сего года предоставить сведения о том, находятся...
13:25 31/05/2023Регбисту сборной Франции Хауасу дали год тюрьмы за публичное избиение женыРегбист сборной Франции Мохамед Хауас приговорен к одному году тюремного заключения за домашнее насилие, сообщает РИА Новости со ссылкой на Telegraph.
12:11 31/05/2023За минувшие сутки в Армении было зарегистрировано 20 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 30 по 31 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 50 случаев преступлений, 5 из них – ранее совершенные.
10:51 31/05/2023Уголовное производство в отношении Гаяне Мартиросян направлено в судУголовное производство в отношении Гаяне /Азгуш/ Акопян – матери погибшего в ходе 44-дневной войны военнослужащего Жоры Мартиросяна – с обвинительным заключением направлено в уголовный суд общей...
19:18 30/05/2023ЗПЧ Арцаха – Шарлю Мишелю: Намеренное уклонение от употребления термина Нагорный Карабах однозначно не способствуют мирным переговорамИгнорирование воли и интересов народа Арцаха, намеренное уклонение от употребления термина Нагорный Карабах однозначно не способствуют мирным переговорам.
18:44 30/05/2023Блогеру из России запретили въезд в Турцию на пять летБлогер сообщила, что на паспортном контроле в аэропорту Стамбула ей сообщили о дополнительной проверке, после чего отвели к стойке полиции.
18:19 30/05/2023Адвокат Айк Алумян направил вопросы в прокуратуру АрцахаПредставляем две статьи из уголовного кодекса Нагорного Карабаха.
17:33 30/05/2023СНБ Армении: Мигран Погосян объявлен в розыск в рамках дела о контрабанде наркотиковВ отношении последнего в качестве меры пресечения избран арест, а М. П. объявлен в розыск.
16:56 30/05/2023Блогер Мика Бадалян должен уплатить штраф в размере 300 тыс.драмовСуд 30 мая вынес решение по делу блогера Микаела Бадаляна, назначив штраф в размере 300 тысяч. «В отношении Микаела Бадаляна назначено наказание – штраф в размере 300.000 драмов РА. С вердиктом суда...
16:24 30/05/2023Убийство 18-летнего молодого человека в Ереване назвали «вендеттой»26-летний мужчина был доставлен в следственный отдел, где был задержан.
15:53 30/05/2023Мужчина с ножом ворвался в дом актера Бенедикта КамбербэтчаБиссел скрылся с места преступления. Его задержали — полиция обнаружила его ДНК на домофоне. Неясно, почему он атаковал дом знаменитости.
14:16 30/05/2023Дело о похищении Ашота Пашиняна завизировано на имя судьи Манвела ШахвердянаДело сына премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Ашота Пашиняна – и матери погибшего в 44-дневной войне военнослужащего Жоры Мартиросяна, Гаяне Акопян, завизировано на имя судьи суда общей...