11:44 11/11/2025Լիցենզիայի դադարեցումը նշանակում է բացահայտ ոտնձգություն սեփականության իրավունքի դեմ. ՀԷՑ Վերահսկողական ԿոմիտեՓաշինյանի կառավարության արկածախնդրության համար վճարելու է հասարակությունը
10:33 11/11/2025Եթե ՔԿ ղեկավարը մինչև նոյեմբերի 13-ը չփաստեց, որ գործում առկա է իբր իմ ձեռագրով գրված «աhաբեկչnւթյան պլանավորում» ծրագիրը, պետք է ենթարկվի պատասխանատվության. Բագրատ Սրբազանը՝ ՔԿՀ-իցԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Այս օրերին, երբ մեր ամբողջ ներաշխարհը փոթորկված է ծանր պատերազմում կրած պարտության և Արցախ Հայրենիքի կորստյան...
10:32 11/11/2025Զեղծարարություն և դրամաշորթություն եվրոպատուհան արտադրող SmartGroup ընկերության կողմից՝ իրավապահների քթի տակՊատուհանների արտադրության քողի տակ զեղծարարների հանցավոր խմբերի գործողությունները նոր երևույթ չեն, իսկ թե ինչու է մինչ օրս դրանք գործում են խաբում ու նյութական մեծ վնաս հասցնում քաղաքացիներին՝ դա արդեն իրավապահ և հարկային համակարգի խնդիրն է
10:22 11/11/2025Արտակարգ դեպք. «Կյանքի խոսք» եկեղեցում 32-ամյա կինը դшնակшհшրել է 57-ամյա մորաքրոջըՆոյեմբերի 2-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 16։00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում...
10:03 11/11/2025Ալիկ Սարգսյանի դեմ հարուցված գործով դատախազությունը մանրամասներ է հրապարակելԱրարատի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում, ուսումնասիրել է Արարատի մարզի համայնքների վարչական սահմաններից դուրս գտնվող՝ շուրջ 5330 հա մակերեսով...
10:01 11/11/2025Դատարանը հաստատել է Խաչատուրյան քույրերի հոր մեղքը դուստրերի նկատմամբ բռնnւթյшն մեջՄոսկվայի քաղաքային դատարանը մերժել է Միխայիլ Խաչատուրյանի պաշտպանական խմբի վերաքննիչ բողոքները, որոնք պահանջում էին մեղադրական դատավճիռը վերանայել: Այս մասին ՌԲԿ-ին հայտնել է Խաչատուրյանի քույրերից...
09:26 11/11/2025Կոռուպցիայի դեմ պայքարի քողի ներքո ստեղծված արտակարգ դատարանը՝ մահակ. «Փաստինֆո»Հայաստանում արդեն երեք տարի է, ինչ գործում է Հակակոռուպցիոն դատարանը, որը ձևավորվեց որպես դատական համակարգի նոր ու բարեփոխված օղակ, սակայն, ինչպես նշում ենք մի շարք իրավապաշտպաններ, այն դարձել է...
20:47 10/11/2025Մեղադրանքը ոչ թե ապացույցների, այլ ֆանտազիայի արդյունք է․ Նարեկ Սարգսյանի պաշտպանՓաստաբան Աննա Ծառուկյանը գրում է․ «Այսօր լսեցի Նարեկ Սարգսյանի գործով «մեղադրական» ճառերը։ Եվ վերջնականապես հաստատվեց՝ մեղադրանքը ոչ թե ապացույցների, այլ ֆանտազիայի արդյունք է։ Անմեղին չե՜ք դատի՝ ոչ...
19:55 10/11/2025Դատավոր Արմինե Սաֆարյանի լիազորությունները դադարեցված ենԴատավոր Արմինե Սաֆարյանի լիազորությունները դադարեցվել են։ Այս մասին հայտնում են ԲԴԽ-ից։ 2025 թվականի նոյեմբերի 10-ի որոշումն ընթերցեց ԲԴԽ նախագահ Արթուր Աթաբեկյանը։ « Բարձրագույն դատական խորհուրդը,...
19:45 10/11/2025Այս պայմաններում ինչպե՞ս կարող ենք չարձագանքել, որ Դավիթ Համբարձումյանը քաղբանտարկյալ է. փաստաբանՄասիսի համայնքապետ Դավիթ Համբարձումյանի փաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Ժամանակ առ ժամանակ անդրադառնալու եմ նրան, թե ինչպիսին է ՀՀ նախկին քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով դատական...
18:31 10/11/2025Աբովյան քաղաքում քիչ առաջ երիտասարդի են դանակահարելՆոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 17։17-ին, ոստիկանություն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Աբովյան քաղաքի «Կինոյի շենքի» հատվածում դանակահարված քաղաքացի կա, ով արնահոսում է։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել...
18:09 10/11/2025ՀՀ-ն բավարարել է Անդորրայի միջնորդությունը. գողության մեջ մեղադրվողը հանձնվել է իրավասու մարմիններինՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Անդորրայի Իշխանապետության (Անդորրա) իրավասու մարմնի միջնորդությունը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ դատախազությունից, միաժամանակ...
18:00 10/11/2025Թուրքիայում հեռուստաալիքի շենքի վրա զինված հարձակում է իրականացվելՊարբերականի տվյալներով՝ Քեմալ Ս. անունով մի տղամարդ մտել է TV 8-Beinsport շենք, ցուցադրել ատրճանակ
17:32 10/11/2025Ապօրինի արդյունահանել են 1500 խմ հանույթ և շուրջ 24 միլիոն դրամով իրացրել. Կոտայքի քրեական ոստիկանների բացահայտումըՔրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչությունում ստացված օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելիս ձեռք են բերվել փաստական տվյալներ, որ սահմանափակ պատասխանատվությամբ մի ընկերության իրավասու անձինք,...
17:26 10/11/2025Ֆրանսիայում ռեփ տեսահոլովակի նկարահանումների հետևանքով բազմահարկ շենքում խոշոր հրդեհ է բռնկվելՖրանսիայում ռեփ տեսահոլովակի անօրինական նկարահանման ժամանակ հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հաղորդում է bild.de-ն։ Դեպքը տեղի է ունեցել Լիոնի արվարձան Ռիլ-լա-Պապ համայնքում։ Ոստիկանությունը դեպքի վայր է...
17:02 10/11/2025Նիկոլա Սարկոզին ազատ է արձակվել, նա կլինի խիստ դատական վերահսկողության տակՓարիզի վերաքննիչ դատարանը Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիին ազատ է արձակել և սահմանել է դատական վերահսկողություն՝ մուտքի արգելքով։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, միջնորդությունը ներկայացրել էին...
16:40 10/11/2025Ես չեմ հասկանում ձեր անմարդկшյին վերաբերմունքը դեպի իմ պաշտպանյալ Վարդան Ղուկասյանը. Փոստանջյանը՝ գլխավոր դատախազին«Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին չեն տրամադրում համապատասխան բուժօգնություն իր դիմումի և պահանջի հիման վրա»,- այս մասին ահազանգում է փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Նա իր ահազանգն ուղիղ եթերով...
16:05 10/11/2025Թբիլիսիի դատարանը «Կրիստալ Գրուպ»-ի սեփականատեր Վլադիմիր Ստեփանյանի նկատմամբ կիրառել է կալանքըԹբիլիսիի քաղաքային դատարանը «Կրիստալ» խմբի սեփականատեր Վլադիմիր Ստեփանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց սահմանել է ազատազրկում։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, դատախազությունը միջնորդել է Ստեփանյանին...
15:57 10/11/2025ԱՄՆ-ում տղամարդը կրկնակի սպшնություն է կատարել խավարասերից ստացած կոդավորված հաղորդագրության պատճառովՀարցաքննության ժամանակ 25-ամյա Հերնանդեսը խոստովանել է հանցագործությունը
14:24 10/11/2025ՀՀ-ում կալանքն օգտագործվում է որպես ճնշման միջոց, իսկ համաներման դեպքում անվանական գրված կլինի՝ Միքայել, Բագրատ Սրբազանների վրա չի տարածվելու. Կարապետյանց«Կարծում եմ՝ Սրբուհի Գալյանը Հայաստանի արդարադատության նախարարը չէ, այլ օրվա իշխանությունների արդարադատության նախարարն է, ինչպես գլխավոր դատախանզ է օրվա իշխանությունների գլխավոր դատախազը»

19:52 10/06/2023В Анапе постоялец отеля устроил стрельбу, после которой мужчине оторвало фалангу пальцаПоссорились постояльцы отеля - житель Ростова-На-Дону 1985 года рождения и краснодарец 1996 года рождения.
19:40 10/06/2023Эксперт: От генпрокурора до главного стратега всего один шагНадо быть, как минимум блестящим стратегом, чтобы с такими биографическими данными стать генпрокурором страны.
18:18 10/06/2023Арсен Бабаян: Власть, совершающая мелкие и дешевые хулиганстваВыясняется, что эта власть, которая заявляла, что гражданин не материал для штрафов, устранила это правило и отныне водитель будет оштрафован одновременно за все нарушения.
14:46 10/06/2023Генпрокурор Армении посетила 2-й армейский корпус МинобороныКомандующий армейским корпусом представил генпрокурору существующие проблемы и ситуацию на границе.
13:31 10/06/2023В Гюмри 15-летний подросток ударил ножом 14-летнего мальчикаОн и составленные документы были представлены в орган предварительного следствия.
11:23 10/06/2023Почему мука подешевела на 10.4%, а хлеб – на 0.2%? Прокомментировал Бабкен ПипокянВ Армении отсутствует надлежащий контроль, это трудная задача даже в функциональном плане, поскольку нет компаний с доминирующим положением.
11:00 10/06/2023Дональду Трампу предъявили обвинения по 38 пунктам, включая хранение секретных материаловБывшего президента США вызвали в суд Майами в следующий вторник.
19:44 09/06/2023Карен Вртанесян: это явно показательная акция, чтобы запугать многих из родителей погибших военнослужащихСегодня ранее обвиняемая по «делу Ашотика» Гаяне Акопян признала свою «вину», была приговорена к четырем годам лишения свободы условно и, наконец, сможет отправиться домой, написал на своей странице...
17:25 09/06/2023Ашот Пашинян доволен решением судаСудебное заседание проходило за закрытыми дверями по ходатайству и желанию Гаяне Акопян (по паспорту Азгуш Мартиросян), представление подробности будет неподобающим.
16:11 09/06/2023Суд в Ереване признал Гаяне Акопян виновной, но приговорил ее к условному срокуМать погибшего в ходе 44-дневной войны в Арцахе Жоры Мартиросяна Гаяне Акопян (по паспорту Азгуш Мартиросян) приговорена к 4 годам лишения свободы условно.
15:18 09/06/2023Судебный иск бывшего мэра Еревана против Ишхана Сагателяна отклонен«Об окончательных судебных актах по остальным трем делам сообщу позже», – отметил адвокат.
14:12 09/06/2023Адвокат: Предполагаю, что налицо серьезнейшее давление с принуждением отказаться от защитыА судебное заседание проходит в закрытом режиме без установленного на это по закону какого-либо основания.
13:46 09/06/2023Приняла ли Гаяне Акопян предъявленное ей обвинение?«Возможно, ваши предположения верны, но об этом мы не говорили», – в ответ на замечание журналиста отметил адвокат Георгий Меликян.
13:02 09/06/2023Гаяне Акопян отказалась от услуг адвокатовОн подчеркнул, что так пожелала их подзащитная: «Любая позиция и желание нашей подзащитной для нас приемлема и уважаема».
11:58 09/06/2023Суд рассмотрит дело «о похищении» Ашота Пашиняна в закрытом режимеОдин из адвокатов в беседе с журналистами отметил, что они не представляли подобного ходатайства, и это является сюрпризом для них.
11:42 09/06/2023Ашот Пашинян: Преклоняюсь перед Гаяне Акопян, но все равны перед закономАдвокаты сообщили журналистам, что они не представляли подобного ходатайства.
20:22 08/06/2023Общественная организация «Зов сыновей»: Завтра состоится судебное заседание по делу Гаяне АкопянЗаседание будет проходить в открытом режиме.
18:40 08/06/2023По подозрению в получении взятки задержан завкафедрой одного из факультетов Ширакского университетаВ ходе предварительного следствия были получены фактические данные также о посредничестве во взяточничестве и служебном подлоге.
15:51 08/06/2023Барсег Бегларян: Это дело против Сержа Саргсяна, преследует политические целиС первого дня говорил, что это постановка, а значит – театр.
15:32 08/06/2023Адвокат Сержа Саргсяна: В данном деле отсутствует событие преступления«Я и в первый день заявлял, сейчас подтверждаю – здесь нет события преступления», – подчеркнул адвокат.