11:44 11/11/2025Լիցենզիայի դադարեցումը նշանակում է բացահայտ ոտնձգություն սեփականության իրավունքի դեմ. ՀԷՑ Վերահսկողական ԿոմիտեՓաշինյանի կառավարության արկածախնդրության համար վճարելու է հասարակությունը
10:33 11/11/2025Եթե ՔԿ ղեկավարը մինչև նոյեմբերի 13-ը չփաստեց, որ գործում առկա է իբր իմ ձեռագրով գրված «աhաբեկչnւթյան պլանավորում» ծրագիրը, պետք է ենթարկվի պատասխանատվության. Բագրատ Սրբազանը՝ ՔԿՀ-իցԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Այս օրերին, երբ մեր ամբողջ ներաշխարհը փոթորկված է ծանր պատերազմում կրած պարտության և Արցախ Հայրենիքի կորստյան...
10:32 11/11/2025Զեղծարարություն և դրամաշորթություն եվրոպատուհան արտադրող SmartGroup ընկերության կողմից՝ իրավապահների քթի տակՊատուհանների արտադրության քողի տակ զեղծարարների հանցավոր խմբերի գործողությունները նոր երևույթ չեն, իսկ թե ինչու է մինչ օրս դրանք գործում են խաբում ու նյութական մեծ վնաս հասցնում քաղաքացիներին՝ դա արդեն իրավապահ և հարկային համակարգի խնդիրն է
10:22 11/11/2025Արտակարգ դեպք. «Կյանքի խոսք» եկեղեցում 32-ամյա կինը դшնակшհшրել է 57-ամյա մորաքրոջըՆոյեմբերի 2-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 16։00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում...
10:03 11/11/2025Ալիկ Սարգսյանի դեմ հարուցված գործով դատախազությունը մանրամասներ է հրապարակելԱրարատի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում, ուսումնասիրել է Արարատի մարզի համայնքների վարչական սահմաններից դուրս գտնվող՝ շուրջ 5330 հա մակերեսով...
10:01 11/11/2025Դատարանը հաստատել է Խաչատուրյան քույրերի հոր մեղքը դուստրերի նկատմամբ բռնnւթյшն մեջՄոսկվայի քաղաքային դատարանը մերժել է Միխայիլ Խաչատուրյանի պաշտպանական խմբի վերաքննիչ բողոքները, որոնք պահանջում էին մեղադրական դատավճիռը վերանայել: Այս մասին ՌԲԿ-ին հայտնել է Խաչատուրյանի քույրերից...
09:26 11/11/2025Կոռուպցիայի դեմ պայքարի քողի ներքո ստեղծված արտակարգ դատարանը՝ մահակ. «Փաստինֆո»Հայաստանում արդեն երեք տարի է, ինչ գործում է Հակակոռուպցիոն դատարանը, որը ձևավորվեց որպես դատական համակարգի նոր ու բարեփոխված օղակ, սակայն, ինչպես նշում ենք մի շարք իրավապաշտպաններ, այն դարձել է...
20:47 10/11/2025Մեղադրանքը ոչ թե ապացույցների, այլ ֆանտազիայի արդյունք է․ Նարեկ Սարգսյանի պաշտպանՓաստաբան Աննա Ծառուկյանը գրում է․ «Այսօր լսեցի Նարեկ Սարգսյանի գործով «մեղադրական» ճառերը։ Եվ վերջնականապես հաստատվեց՝ մեղադրանքը ոչ թե ապացույցների, այլ ֆանտազիայի արդյունք է։ Անմեղին չե՜ք դատի՝ ոչ...
19:55 10/11/2025Դատավոր Արմինե Սաֆարյանի լիազորությունները դադարեցված ենԴատավոր Արմինե Սաֆարյանի լիազորությունները դադարեցվել են։ Այս մասին հայտնում են ԲԴԽ-ից։ 2025 թվականի նոյեմբերի 10-ի որոշումն ընթերցեց ԲԴԽ նախագահ Արթուր Աթաբեկյանը։ « Բարձրագույն դատական խորհուրդը,...
19:45 10/11/2025Այս պայմաններում ինչպե՞ս կարող ենք չարձագանքել, որ Դավիթ Համբարձումյանը քաղբանտարկյալ է. փաստաբանՄասիսի համայնքապետ Դավիթ Համբարձումյանի փաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Ժամանակ առ ժամանակ անդրադառնալու եմ նրան, թե ինչպիսին է ՀՀ նախկին քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով դատական...
18:31 10/11/2025Աբովյան քաղաքում քիչ առաջ երիտասարդի են դանակահարելՆոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 17։17-ին, ոստիկանություն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Աբովյան քաղաքի «Կինոյի շենքի» հատվածում դանակահարված քաղաքացի կա, ով արնահոսում է։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել...
18:09 10/11/2025ՀՀ-ն բավարարել է Անդորրայի միջնորդությունը. գողության մեջ մեղադրվողը հանձնվել է իրավասու մարմիններինՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Անդորրայի Իշխանապետության (Անդորրա) իրավասու մարմնի միջնորդությունը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ դատախազությունից, միաժամանակ...
18:00 10/11/2025Թուրքիայում հեռուստաալիքի շենքի վրա զինված հարձակում է իրականացվելՊարբերականի տվյալներով՝ Քեմալ Ս. անունով մի տղամարդ մտել է TV 8-Beinsport շենք, ցուցադրել ատրճանակ
17:32 10/11/2025Ապօրինի արդյունահանել են 1500 խմ հանույթ և շուրջ 24 միլիոն դրամով իրացրել. Կոտայքի քրեական ոստիկանների բացահայտումըՔրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչությունում ստացված օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելիս ձեռք են բերվել փաստական տվյալներ, որ սահմանափակ պատասխանատվությամբ մի ընկերության իրավասու անձինք,...
17:26 10/11/2025Ֆրանսիայում ռեփ տեսահոլովակի նկարահանումների հետևանքով բազմահարկ շենքում խոշոր հրդեհ է բռնկվելՖրանսիայում ռեփ տեսահոլովակի անօրինական նկարահանման ժամանակ հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հաղորդում է bild.de-ն։ Դեպքը տեղի է ունեցել Լիոնի արվարձան Ռիլ-լա-Պապ համայնքում։ Ոստիկանությունը դեպքի վայր է...
17:02 10/11/2025Նիկոլա Սարկոզին ազատ է արձակվել, նա կլինի խիստ դատական վերահսկողության տակՓարիզի վերաքննիչ դատարանը Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիին ազատ է արձակել և սահմանել է դատական վերահսկողություն՝ մուտքի արգելքով։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, միջնորդությունը ներկայացրել էին...
16:40 10/11/2025Ես չեմ հասկանում ձեր անմարդկшյին վերաբերմունքը դեպի իմ պաշտպանյալ Վարդան Ղուկասյանը. Փոստանջյանը՝ գլխավոր դատախազին«Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին չեն տրամադրում համապատասխան բուժօգնություն իր դիմումի և պահանջի հիման վրա»,- այս մասին ահազանգում է փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Նա իր ահազանգն ուղիղ եթերով...
16:05 10/11/2025Թբիլիսիի դատարանը «Կրիստալ Գրուպ»-ի սեփականատեր Վլադիմիր Ստեփանյանի նկատմամբ կիրառել է կալանքըԹբիլիսիի քաղաքային դատարանը «Կրիստալ» խմբի սեփականատեր Վլադիմիր Ստեփանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց սահմանել է ազատազրկում։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, դատախազությունը միջնորդել է Ստեփանյանին...
15:57 10/11/2025ԱՄՆ-ում տղամարդը կրկնակի սպшնություն է կատարել խավարասերից ստացած կոդավորված հաղորդագրության պատճառովՀարցաքննության ժամանակ 25-ամյա Հերնանդեսը խոստովանել է հանցագործությունը
14:24 10/11/2025ՀՀ-ում կալանքն օգտագործվում է որպես ճնշման միջոց, իսկ համաներման դեպքում անվանական գրված կլինի՝ Միքայել, Բագրատ Սրբազանների վրա չի տարածվելու. Կարապետյանց«Կարծում եմ՝ Սրբուհի Գալյանը Հայաստանի արդարադատության նախարարը չէ, այլ օրվա իշխանությունների արդարադատության նախարարն է, ինչպես գլխավոր դատախանզ է օրվա իշխանությունների գլխավոր դատախազը»

19:30 24/05/2021The Human Rights Defenders of Armenia and Artsakh presented evidences on the Azerbaijani war crimes to the PACE RapporteurThe Human Rights Defender of Armenia Mr. Arman Tatoyan and the Human Rights Ombudsman of the Republic of Artsakh Mr. Gegham Stepanyan hosted the Rappeurture appointed by the Committee on Migration,...
18:34 24/05/2021ECHR issued another judgement over the Armenophobic policy by Azerbaijani authoritiesAnother judgment regarding the Armenophobic policy by Azerbaijani authorities has been issued against Azerbaijan, the Office of the Representative of Armenia before the European Court of Human Rights...
13:38 24/05/2021In all videos showing tortures of Armenian captives Azeri soldiers appear with open faces - Ombudsman"In all videos showing tortures of Armenian servicemen and civilians Azerbaijani soldiers appear with open faces, as they behead, torture, and mutilate the combatants' and civilians' bodies," the...
17:29 22/05/2021Alexander Lapshin opened bank account in Artsakhbank to receive compensation from AzerbaijanRussian-Israeli blogger Alexander Lapshin has opened an account at Artsakhbank to get the EUR 30,000 compensation from Azerbaijan following the ruling of the European Court of Human Rights (ECHR).
18:16 21/05/2021Azeri troops advanced 1,5 km into Armenian territory, threatened Armenian soldiers – Prosecutor’s OfficeA criminal case has been opened over a brawl between the Armenian and Azerbaijani troops near the village of Khoznavar in Syunik Province on Thursday, the law enforcement authorities said.
16:32 21/05/2021Armenian ombudsman carries out fact-finding mission in GegharkunikThe team of Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan carried out fact-finding mission on May 15 in the village of Verin Shorzha in Vardenis community of Armenia’s Gegharkunik...
12:51 21/05/2021Criminal case opened into attempted murder of Artsakh civilian and servicemen by AzerbaijanisA criminal case has been launched into an attempted murder of a villager and a group of Artsakh army soldiers by the Azerbaijani forces near the village of Shosh in the Martuni region.
12:01 21/05/2021Armenian ombudsman: We must not allow Azerbaijani authorities to muddle us with fake peace processPeace is the highest value for us but we must not allow Azerbaijani authorities to muddle us with fake peace process, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a Facebook post...
14:30 20/05/2021Ombudsman: Armenian government must publish draft document on border demarcationThe government must publish the draft document on the demarcation of Armenia’s borders, which was partially published on the internet on Wednesday and which was confirmed at a cabinet meeting on...
17:47 19/05/2021Ombudsman had an urgent discussion with CoE Commissioner for Human Rights over situation in Armenia's Syunik provinceThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan had on Wednesday an urgent discussion with the Council of Europe Commissioner for Human Rights Dunya Miyatovich over recent tensions in near-border...
10:37 19/05/2021Ombudsman: Azerbaijan servicemen threaten shepherds while illegally in sovereign territory of ArmeniaThe fact-finding activities of Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan in Gegharkunik and Syunik Provinces have confirmed that on May 12 and 13, Azerbaijani military threatened...
18:26 18/05/2021Belgian ambassador's wife claims diplomatic immunity after slapping Seoul shop assistantThe wife of Belgium's ambassador to South Korea is invoking diplomatic immunity to avoid charges for allegedly assaulting shop staff in Seoul, BBC News reports, citing police.
17:59 18/05/2021Armenia submits inter-state application against Turkey with ECHROn 9 May 2021 the government of Armenia submitted an inter-state application against Turkey with the European Court of Human Rights (ECHR) claiming a number of Convention violations by Turkey by...
13:17 18/05/2021Armenian ex-minister of transport detained at Yerevan airportArmenian Law enforcement officers detained Gagik Beglaryan, who headed the Armenian transport ministry from 2012 until 2016, at Yerevan Zvartnots airport on Tuesday.
19:01 17/05/2021Artsakh Ombudsman: Over 200 prisoners of war are held in Azerbaijan under unknown conditionsArtsakh Ombudsman Gegham Stepanyan sent a letter to the Council of Europe Commissioner for Human Rights Dunja Mijatović over the humanitarian challenges Artsakh and its people face following the...
16:05 17/05/2021Georgian Ministry of the Interior launches investigation into clashes between ethnic Azerbaijanis and Georgians in DmanisiThe Ministry of the Interior of Georgia issued on Monday a statement regarding the fighting that erupted on Sunday between local ethnic Georgians and ethnic Azerbaijanis in Dmanisi town.
13:49 17/05/2021Two killed in shooting in East Oakland, CaliforniaTwo male victims died from gunshot wounds Sunday night after a shooting was reported in East Oakland, NBC Bay Area reported, citing Oakland Police desk officer Wesley Huynh.
11:49 15/05/2021Armenia’s ombudsman seeks support to advance concept of security zone around Syunik and GegharkunikArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has urged all government agencies, MPs, the competent public and political organizations and specialists to support his efforts to advance...