09:29 30/10/2025Պայքարելու եմ, չեմ կոտրվելու. Կալանավորված փաստաբանը՝ ՔԿՀ-իցՔաղաքական բանտարկյալ, «Մեր Ձևով» շարժման անդամ, սակայն բացառապես իր մասնագիտական-իրավապաշտպան գործունեությունն իրականացնելիս ապօրինի ձերբակալված և այնուհետև առանց որևէ հիմքի կալանավորված Ռուբեն...
09:19 30/10/2025Բարի լույս, տիկին Գալյան, շատ վատ եք աշխատում. ՓոստանջյանԳյումրու կալանավորված քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է արդարադատության նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Սրբուհի Գալյանին.
09:14 30/10/2025Արթուր Դավթյանը դուրս չի եկել «Սատանայի փաստաբանի» դերից. «Փաստինֆո»«Փաստինֆո»-ն գրում է. «Նախկին ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն իր պաշտոնանկությունից հետո երկրորդ անգամ է, որ հրապարակային տեսակետներ է հայտնում՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։ Եթե չենք...
20:40 29/10/2025Դատապարտում եմ Ալեքսանդր Կոչուբաևի դեմ առաջադրված քրեական մեղադրանքները․ ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցողԻրավապաշտպանների վիճակի հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցող Մերի Լոուլորը արձագանքել է փաստաբան և իրավապաշտպան Ալեքսանդր Կոչուբաևի ապօրինի կալանավորման և քրեական հետապնդման մասին ՔԻՀԿ հաղորդագրությանը։...
18:43 29/10/2025«Սպարտակ» մարզադաշտի գնորդն էլ սնանկ է ճանաչվել«Հետքը» գրում է․ «Կասկածելի գործարքներով վաճառված Երևանի առաջին մարզադաշտը՝ «Սպարտակը», չի վերադարձվի պետությանը։ Մոտ 2 տարի է՝ Գլխավոր դատախազությունը փորձում էր վիճարկել մարզադաշտի սեփականաշնորհման...
18:31 29/10/2025Մեղադրանք է ներկայացվել Բյուրեղավան համայնքի ղեկավարինՁևական աճուրդների միջոցով հողերի ապօրինի օտարմանը առնչվող վարույթի շրջանակում մեղադրանք է ներկայացվել Բյուրեղավան համայնքի ղեկավար Հակոբ Բալասյանին։ Տեղեկությունը Panorama.am-ին հաստատեցին...
18:00 29/10/2025Մինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը Դավիթ Համբարձումյանին անհապաղ կալանավորելն առերևույթ քաղաքական որոշման տպավորություն է ստեղծում. Միասնության թևերՄինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը Մասիս խոշորացված համայնքի ղեկավար Դավիթ Համբարձումյանին անհապաղ կալանավորելն առերևույթ քաղաքական որոշման տպավորություն է ստեղծում։ Նման հայտարարություն է...
17:48 29/10/2025Վերականգնվել է պետությանը պատճառված շուրջ 1 մլրդ 46 մլն դրամի վնասը. ՔկՔննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված վարութային և ապացուցողական...
17:24 29/10/2025Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետ չէ, և նրա որոշումները իրավական ուժ չունեն` ըստ Նիկոլ Փաշինյանի կանոնի. Սոս ՀակոբյանԿիրակի օրը Հովհաննավանքում տեղի ունեցած դեպքերն ու տեղում ոստիկանների ներկայությունը ցույց տվեցին, որ կա միջամտություն կրոնական կազմակերպության ներքին գործերին։ Նման համոզմունք է հայտնում փաստաբան,...
16:25 29/10/2025Վաղարշապատում կատարված գողությունը բացահայտվեց. տուն գնելու պատրվակով այցելած անձինք կալանավորվել ենՏնից կատարված գողության վերաբերյալ ահազանգը ՆԳՆ ոստիկանություն ստացվել է հոկտեմբերի 5-ի ցերեկը: Մեկնել են Արմավիրի մարզի քրեական և Վաղարշապատի համայնքային ոստիկանները: Ոստիկանության փոխանցմամբ,...
15:53 29/10/2025Ապարանի համայնքապետարանի պաշտոնյա է ձերբակալվելԱպարանում կաշառք ստանալու և տալու մեղադրանքներով ձերբակալվել է 9 անձ։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ ձերբակալվածներից երեքն Ապարանի համայնքապետարանի աշխատակիցներ են։...
15:21 29/10/2025Չենք համակերպվելու ռեպրեսիաներին։ Չենք համակերպվելու Եվրոպական տարբեր կառույցների լռության հետ. Բողոքի ակցիա ԱԺ դիմացՄինչ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի 12-րդ լիագումար նստաշրջանի մասնակիցները ժամանում էին ՀՀ Ազգային Ժողովի շենք, ԱԺ դարպասների մոտ բողոքի ակցիա էին անցկացնում ՀՀԿ երիտասարդական և ուսանողական...
14:39 29/10/2025Այսօր մեր երկրում կալանավորների թիվն ավելի մեծ է, քան ազատազրկվածների. Գալյան«Այո, այսօր մեր երկրում կալանավորների թիվն ավելի մեծ է, քան ազատազրկվածների և դա խնդիր է»,- ԱԺ Պետական-իրավական ու Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստում 2026 թ.
13:52 29/10/2025Արտարժույթի փոխանակման հայտարարությունները՝ ծուղակ․ Ոստիկանության կոչըՍոցիալական տարբեր կայքերում բազմաթիվ են տարատեսակ, այսպես ասած՝ գայթակղիչ հայտարարությունները, որոնցով քաղաքացիներին առաջարկում են կատարել արտարժույթի՝ մասնավորապես ռուբլու փոխանակում՝ առավել բարձր...
13:50 29/10/2025Սրբուհի Գալյանը՝ համաներում հայտարարելու մասին«Համաներում իրականացնելու որոշում չունենք»,- ԱԺ Պետական-իրավական ու Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստում 2026 թ.
13:37 29/10/2025Արցախից բռնի տեղահանվածներին արդյունավետ աջակցություն ՀՀ իշխանությունները չեն ցուցաբերել. ECRIԵվրոպայի խորհրդի անկախ փորձագիտական մարմինը՝ Ռասիզմի և անհանդուրժողականության դեմ պայքարի եվրոպական հանձնաժողովը (ECRI) այսօր հրապարակել է իր եզրակացությունները Հայաստանի, Ադրբեջանի և Վրաստանի...
11:34 29/10/2025Մերձավանում գործող «Գրեգորիան» ՍՊԸ-ին պատկանող գինու արտադրամասի արտադրական գործունեությունը կասեցվել էՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ կասեցվել է «Գրեգորիան» ՍՊԸ-ին պատկանող գինու արտադրամասի արտադրական գործունեությունը (Արմավիրի մարզ, գ.
11:11 29/10/2025Աշխատանքից ազատված ԵՊՀ դասախոսը կդիմի դատարանԵՊՀ-ից ազատված դասախոս, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, փաստաբան Սահակ Մանուկյանը կդիմի դատարան՝ իրեն աշխատանքից ազատվելու վերաբերյալ ԵՊՀ ռեկտորի հրամանն անվավեր ճանաչելու պահանջով։ Այս մասին...
21:50 28/10/2025Ինձ թվում էր՝ «քաղբանտարկյալ» ասվածը պատկերացնում եմ հինգ մատիս պես, պարզվեց՝ ոչ․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ ««Քաղբանտարկյալ» բառն իմ համար սոսկ տեսական հասկացություն չէ։ Այդ բառը լսելիս միանգամից մտքիս են գալիս հազար ու մի պատկերներ՝ ամրություն ու արժանապատվություն...
20:18 28/10/2025Հենց ինքնաթիռի դռան մոտից կալանավորեցին․ Նարեկ Մալյան«Միանգամից հենց ինքնաթիռի դռան մոտից Դավիթ Համբարձումյանը կալանավորվեց»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Արթուն ենք» նախաձեռնության համահիմնադիր Նարեկ Մալյանը, որը ևս ժամանեց Հայաստան։...

12:43 23/02/2021Police detain participants of the morning protest in YerevanThe police in Armenia started detaining protesters during the Tuesday morning action in Yerevan after dozens of citizens gathered outside the building of the government complex to prevent Pashinyan's...
19:03 22/02/2021Ashot Hakobjanyan appointed Director of Artsakh NSSAccording to Artsakh President Arayik Harutyunyan's decree, Ashot Hakobjanyan was appointed Director of the National Security Service of Artsakh Republic, the information department at the...
14:57 22/02/2021Court ruling to arrest Ara Saghatelyan to be appealedA ruling of the Yerevan Court of General Jurisdiction to arrest Ara Saghatelyan, a former chief of staff of the National Assembly, for two months will be appealed.
14:46 20/02/2021Miserable attempts by authorities to silence us will fail - VETO movementVETO social-political movement issued on Saturday a statement in connection with the detention of its founder Narek Malyan.
10:36 19/02/2021Ombudsman: Even a single shot fired disturbs peace and quiet life of Armenian villagersArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Thursday issued a statement on the violation of the rights of Armenians living in border villages of Syunik Province as a result of the...
11:19 18/02/2021Azerbaijani shootings reported near villages in Armenia’s Syunik during agricultural work – ombudsmanThe Azerbaijani troops in the immediate vicinity of the villages of Kapan community in Armenia’s Syunik Province continue firing shots both during the day and at night, Human Rights Defender...
18:17 16/02/2021There is no coordinated fact-finding activity for aftermath of recent Artsakh war – Ara ZohrabyanChairman of Armenia’s Chamber of Advocates Ara Zohrabyan on Tuesday said there is no coordinated fact-finding activity for the consequences of the recent Artsakh war.
12:28 16/02/2021Ombudsman submits report to the UN Human Rights Council on Armenian captives held in AzerbaijanThe Human Rights Defender of Armenia has sent on a detailed report to the UN Human Rights Council, stating that the Azerbaijani authorities are delaying the return of the captives, and they are...
13:58 15/02/2021Yerevan court hears lawyers' complaint on inaction of Prosecutor's Office, SISThe Yerevan Court of General Jurisdiction is hearing a complaint of lawyers on inaction of the Prosecutor General’s Office and the Special Investigation Service (SIS).
12:11 15/02/2021Ombudsman presents evidence of Azeri shootings near Armenia's border villagesArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has released a video of Azerbaijani shootings close to border villages in Syunik Province of Armenia.
11:42 15/02/20211,378 bodies recovered from combat zones after ceasefire, Artsakh authorities sayArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue teams continue their operations in the Azerbaijani-held territories to find casualties of the 2020 war and those missing in action.
10:55 15/02/2021Ombudsman presents further evidence of state policy of Armenophobia in AzerbaijanArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has presented further evidence of state policy of Armenophobia and deep-rooted animosity towards Armenians in Azerbaijan.
10:34 13/02/2021ICRC representatives visit Lebanese-Armenian Maral Najarian held captive by AzerbaijanRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) on Friday visited Maral Najarian, a Lebanese-Armenian who is being held captive by Azerbaijan, and reported information to...
16:09 12/02/2021Shosh residents raise safety concern about children attending school near the contact line with Azeri troopsThe Staff of the Artsakh Human Rights Ombudsman headed by the acting Ombudsman Arsen Sarajyan visited on Thursday the village of Shosh of Askeran Region to get acquainted with the work carried out to...
12:18 12/02/2021Ombudsman's representatives meet with repatriated Armenian POWsRepresentatives of Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Thursday held a private meeting with five Armenian prisoners of war (POWs) who returned from Azerbaijani captivity on...
16:40 11/02/2021Issues of villagers’ rights, their peaceful life must be of primary importance, says Armenian ombudsmanThe issues of the rights of villagers, their peaceful and normal daily life must be of primary importance in the process of resolving border disputes, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman)...
12:39 11/02/2021Parliament approves legislation on higher education and scienceThe Armenian National Assembly passed on Thursday the draft law on Higher Education and Science with adjacent draft laws.
17:03 09/02/2021Court allowed former president Kocharyan to conclude property agreements without expropriation riskThe Yerevan General Jurisdiction Court presided by Judge Anna Danibekyan allowed Armenia's former President Robert Kocharyan to sign agreements on the seized property that may not result in their...
11:53 09/02/2021Dozens of peaceful protesters detained in Yerevan – ARF student unionDozens of peaceful protesters, including Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) Nikol Aghbalyan Student Union Chairman Taron Ghazaryan and Hayk Manukyan, were detained near the...
10:35 09/02/2021Real human rights issues overshadowed by power dispute in Armenia, ombudsman saysReal human rights issues have been overshadowed by topics of power dispute in Armenia, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a statement on Monday, urging all to “sober up”.