20:21 27/10/2025Դատախազությունն ընթացք է տվել Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին վերագրվող տեսանյութերի վերաբերյալ հաղորդմանըԸնթացք է տրվել «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» հասարակական կազմակերպության կողմից դատախազություն ներկայացված հաղորդմանը, որը կապված էր Մայր Աթոռի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի անձնական...
19:20 27/10/2025Վանաձորի դատարանից 22-ամյա տղան կրծքավանդակի մասում ստացած վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոցԱյսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին, արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Քիչ առաջ «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հիվանդանոց են մեկնել...
19:09 27/10/2025Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կիրառվում է պետական հետապնդման գործիք, որը օգտագործվում է չարաշահմամբԱվստրալա-բրիտանացի աշխարհահռչակ փաստաբան, իրավաբան-գիտնական Ջեֆրի Ռոբերտսոնի (King’s Counsel, KC) հայտարարությունը Սամվել Կարապետյանի ապօրինի քրեական հետապնդման մասին․ «Ցանկացած բանական դատավորի...
18:45 27/10/2025Գյումրիում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների մասնակիցներից 41-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում․ ՔԿԳյումրիում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների մասնակիցներից 41-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում։ Այս մասին Panorama.am-ին փոխանցեց Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա...
18:00 27/10/2025Արարատի մարզի պարեկները ձերբակալել են ոչ սթափ վարորդինՀոկտեմբերի 26-ին՝ կեսգիշերն անց, Արարատի մարզի պարեկները Երևան-Մեղրի ճանապարհին՝ Արարատ գյուղի հատվածում, ճանապարհային երթևեկության կանոնները խախտելու համար կանգնեցրել են «Օպել» մակնիշի մի մեքենա:...
17:46 27/10/2025Աննա Հակոբյանի վարսավիրի ամուսնուն նշանակել են «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ պետՆիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի վարսավիրի ամուսինը՝ արդրադատության փոխգնդապետ Ռոբերտ Թամարյանն օրեր առաջ նշանակվել է «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկի պետ։ Սա ուշագրավ է, քանի որ հենց...
17:35 27/10/2025Չամրակապված բեռնատարի վարորդին ձերբակալել են կաշառք առաջարկելու համարՀոկտեմբերի 23-ին ծառայություն իրականացնելիս` Վայոց ձորի մարզի պարեկները ժամը 9-ին Երևան-Մեղրի ճանապարհին կանգնեցրել են «Ֆոտոն» մակնիշի մի բեռնատար, որի վարորդն ամրակապված չէր: Վարչարարություն...
17:21 27/10/2025«Ականատես» դիտորդական առաքելություն․ Վարչական ռեսուրսի չարաշահում է տեղի ունենում Վաղարշապատի ընտրություններումՀոկտեմբերի 26-ին Առաջին ալիքի եթերում տեղի ունեցած բանավեճի ընթացքում Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության թեկնածու և Վաղարշապատի համայնքի ղեկավարի ԺՊ Արգիշտի Մեխակյանը հայտարարեց, որ վերջին երկու...
17:08 27/10/2025Դատախազությունը ստացել է ԻՔՄ դիմումը՝ տարածված տեսանյութերի վերաբերյալՀՀ գ․խավոր դատախազությունը ստացել է «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» հաղորդումը ենթադրաբար Արշակ սրբազանի անձնական կյանքի գաղտնիությունը կոպիտ կերպով խախտելու դեպքի առթիվ։ «Ստացել ենք և օրենքով...
16:55 27/10/2025Վերաքննիչ դատարանը մերժել է «Սկիզբ մեդիա կենտրոն» ՍՊԸ-ի բողոքը «Ֆոտոլուր» ընկերության դեմ գործովՎերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը 2025 թվականի սեպտեմբերի 17-ին Երևանում կայացած դռնբաց նիստի արդյունքով, հոկտեմբերի 24-ին հրապարակել է որոշում «Ֆոտոլուր» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության...
16:05 27/10/2025«Մեր ձևով» շարժման անունից նամակ ենք հղելու ՀՀ-ում գործող դեսպանատներին՝ նկարագրելով Ռուբենի ազատազրկման շուրջ ծավալվող գործընթացը«Արդեն մեկ շաբաթ է, ինչ ազատազրկված է փաստաբան, Մեր ձևով շարժման Գյումրիի համակարգող, ծանրամարտի լեգենդար մարզիչ Աշոտ Մխիթարյանի որդին՝ Ռուբեն Մխիթարյանը։ Միջադեպն արձանագրած, հրապարակված...
15:19 27/10/2025ՊՆ ՌՈ պաշտոնյան զորակոչիկին տարկետում տրամադրելու գործընթացը կազմակերպելու համար 7500 դոլար կաշառք է պահանջել ու ստացելՊՆ ՌՈ պաշտոնատար անձը մեղադրվում է զորակոչիկին տարկետում տրամադրելու գործընթացը կազմակերպելու համար 7500 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալու մեջ։ Նրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան․ Այս մասին...
13:50 27/10/2025Երևույթն ուղղակի անընդունելի է, եթե տեսանյութը ֆեյք չէ, պետք է պարտադիր հաղորդում ներկայացվի. Սրբուհի Գալյան«Երևույթն ուղղակի անընդունելի է։ Անձական կյանքի ցանկացած միջամտություն, հատկապես եթե դա զուգորդվում է որոշակի տեղեկությունների հրապարակմամբ, անընդունելի է, նաև քրեորեն պատժելի է»,- Ազգային...
13:42 27/10/2025Հովհաննավանքում քաղաքացու բերանը փակելն ու նրան հեռացնելը մի քանի հիմնարար իրավունքների խախտում էր. ԿարապետյանցՀայ առաքելական եկեղեցու հետևորդ հանդիսացող մարդը Հայ առաքելական եկեղեցու սեփականություն հանդիսացող տարածքից ուղղակի ուժով դուրս բերվեց։ Սա անհասկանալի, խիստ դատապարտելի ու անընդունելի բան է։
13:24 27/10/2025Եթե այդպիսի բան է տեղի ունեցել, այդ մասին թող մտածեն իրավապահ մարմինները. Գալյան«Ես կադրեր չեմ տեսել, բայց եթե բռնարարքի մասին է խոսքը, իհարկե, դա քննադատելի երևույթ է, նաև օրենքով պատժվող»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը՝...
12:14 27/10/2025Հոկտեմբերի 28-ին, ժամը 18:00-ից հավաքվում ենք «Զվարթնոց» օդանավակայանում՝ դիմավորելու վարչապետի թեկնածու Դավիթ Համբարձումյանին. «Արթուն ենք»«Մասիսի համայնքապետ, ՀՀ վարչապետի խորհրդարանական ընդդիմության միասնական թեկնածու Դավիթ Համբարձումյանը Երևան կվերադառնա հոկտեմբերի 28-ին, ժամը 19։00-ին։ Այդ օրը Նիկոլի բռնատիրական ռեժիմը նրան...
18:17 26/10/2025Ֆրանսիայում ձերբակալվել են Լուվրի թանգարանի կողոպուտի կասկածյալները, նրանցից մեկը փորձել է լքել երկիրՖրանսիայի իշխանություններն անցյալ շաբաթ ձերբակալել են Լուվրի կողոպուտի երկու կասկածյալի։ Տեղական լրատվամիջոցները սկզբում հաղորդել էին այդ մասին, իսկ հետագայում արդեն Փարիզի դատախազությունը հաստատել...
16:30 26/10/2025Վարդան Ղուկասյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվելՎարդան Ղուկասյանի պաշտպանական խմբի անդամներ, փաստաբաններ Զարուհի Փոստանջյանը, Արամայիս Հայրապետյանն ու Առնոլդ Վարդանյանը հանդես են եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է.
14:14 26/10/2025Փաշինյանի հայտարարությունն անհիմն է. կառավարության որոշմամբ և «կադաստրի թղթով» Հովհաննավանքի հողն ու շինությունները Մայր Աթոռի սեփականությունն են. «Հետք»Հովհաննավանքը, ինչպես բազմաթիվ եկեղեցիներ ու վանքեր, սեփականության իրավունքով պատկանում են Մայր Աթոռին:
22:47 25/10/2025Կիրակնօրյա պատարագի օրը հարցաքննության կանչելը ոտնահարում է խղճի ու կրոնի ազատության իրավունքը. «Միասնության թևեր»Հայոց Առաքելական Եկեղեցու Արագածոտնի թեմի 21 հոգևորականի կիրակի օրով հարցաքննության կանչելը քննիչի ու նրան հրահանգ տված անձի կողմից դատապարտելի արարք է։ Հայտարարում է «Միասնության թեւեր» քաղաքական...

15:48 29/01/2021Ombudsman records killings of 72 Artsakh civilians by Azerbaijani forces in nearly four monthsThe staff of Artsakh's Human Rights Ombudsman has updated the interim report on the cases of killing of Artsakh civilians by the Azerbaijani armed forces including also the cases found after December...
19:51 28/01/202126 people detained by police amid anti-government protests in Yerevan26 participants of the protests held in Yerevan on Thursday have been detained by law enforcement, Panorama.am learnt from the press department at the Police of Armenia.
17:54 28/01/2021Vahan Badasyan detained by National Security ServiceOpposition figure, the leader of United Armenia Party Vahan Badasyan has been detained by officers of the National Security Service, the party reported on its Facebook page.
16:57 27/01/2021Turkish police arrest 13 Daesh suspects on Syrian borderPolice in Turkey's southeastern province of Şanlıurfa have arrested 13 Daesh (ISIS)-linked terrorist suspects, including senior officials sought with a red notice, who illegally crossed the border...
11:19 27/01/2021Ombudsman: Properties of residents of several Armenian border villages endangeredProperties and economic activity of residents of several border villages in Armenia’s Gegharkunik Province are endangered, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a statement on...
13:07 26/01/2021At least 1456 Armenian historical and cultural monuments remained under the control of Azerbaijan as a result of the war - ReportThe Staff of the Human Rights Ombudsman of Artsakh published on Tuesday a report on vandalism against the Armenian cultural heritage in the occupied territories of the Republic of Artsakh and the...
11:55 26/01/2021PACE concerned with rapid changes in the composition of Armenia's Constitutional Court without the opinion of the Venice CommissionThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) adopted on Monday its annual report taking stock of its monitoring activities in 2020 and making a series of assessments of the progress of...
10:29 26/01/2021Shots fired through window of Armenian cultural center in MarseilleThe Armenian St. Sahak-Mesrop cultural center in Marseille, France, was targeted by gunfire on January 24, at 6:40 p.m, according to Hayern Aysor outlet. The gunshot shattered the window on the...
19:18 25/01/2021Man with knife attacked 3 Russians in IstanbulA knife-wielding man attacked three Russians with a knife in the Istanbul district of Besiktas, all three were injured, a police source told Sputnik news agency.
15:46 25/01/2021The issue of repatriation of Armenian POWs not included in agenda of PACE sessionThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) started on Monday its winter plenary session which will run from January 25 to January 28.
11:57 25/01/20215 people, including pregnant woman, killed in Indianapolis mass shootingFive people are dead following a mass shooting in Indianapolis on Sunday morning, ABC News reported, citing police.
10:49 25/01/2021Ombudsman provides further evidence of deeply-rooted hatred towards Armenians in AzerbaijanHuman Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has provided further evidence of deeply-rooted hatred and enmity towards Armenians in Azerbaijan.
19:43 22/01/2021Parliament elected two members of Armenia’s Supreme Judicial CouncilGagik Jhangiryan, former Military Prosecutor (1997 - 2006) and Deputy Prosecutor General of Armenia (2006-2008) was elected on Friday new member of Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC), a state...
14:43 22/01/2021Armenian ombudsman applies to European organizations’ heads over illegitimacy of border demarcation processArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Friday applied to heads of a number of European organizations over the illegitimacy of the process of determining Armenia's state borders...
11:21 22/01/2021Ombudsman: Propaganda of Armenophobia and hostility towards Armenian people has deep roots in AzerbaijanUtterances recorded by the staff of Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan prove that the propaganda of Armenophobia and the animosity towards the Armenian people has deep roots...
20:13 21/01/2021Lawyer appeals against Alexey Navalny’s arrestAn appeal has been filed against blogger Alexey Navalny’s arrest, lawyer Vadim Kobzev told TASS. "We have filed an appeal against the Khimkinsky District Court’s decision to arrest Navalny," he said,...
20:01 21/01/2021Lawyer. Search for Ruben Hayrapetyan stopped long agoFormer President of the Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan's lawyer Amram Makinyan reacted to the statement released by the Investigative Committee on Thursday.
17:14 20/01/2021PACE General Rapporteur Vladimir Vardanyan condemns handing down of a new death sentence in BelarusVladimir Vardanyan (Armenia, EPP/CD), General Rapporteur of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) on the abolition of the death penalty, has condemned the handing down in Belarus...
13:15 20/01/2021Lawyer says claims that MP retains only right to vote after leaving a faction are ‘complete nonsense’The claims that a lawmaker retains only the right to vote after quitting a faction are “complete nonsense”, Doctor of Law Gevorg Danielyan said on Wednesday.
10:58 20/01/2021Ombudsman calls for disclosing number of Armenian POWs in AzerbaijanHuman Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan urged the competent state body of Armenia to disclose the number of Armenian prisoners of war (POWs) being held in Azerbaijan in the wake of the recent...