11:02 01/11/2025Մեղրի համայնքին կվերադարձվեն 0.5 և 0.2 հա մակերեսով հողամասերըՍյունիքի մարզի դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը դատարանը բավարարել է
10:22 01/11/2025Քանի դեռ Սարգիսը բանտում էր, Հայաստանում քաղբանտարկյալների թիվը կրկնապատկվեց ու եռապատկվեց. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան, փաստաբան Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Օգոստոսի 28-ին հայտնել էի՝ հանրությանն անհայտ հերթական քաղբանտարկյալի մասին։ Սոցցանցում գրառման համար 2 ամսով բանտարկվել էր ազատամարտիկ...
23:28 31/10/2025Ոստիկանության գվարդիայի պետի հավանական թեկնածուներից մեկը ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատարն էԱռաջիկայում նաև կադրային լուրջ փոփոխություններ են տեղի ունենալու ոստիկանության պարեկային ծառայության ղեկավար կազմում
20:43 31/10/2025Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Տաթև Սողոյանը գրում է․ «Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով: Դրժվարանում եմ սա արդարության կամ արդարադատության հաղթանակ համարել, բայց...
20:33 31/10/2025Կալանքների անհիմն պահպանումը համարժեք է արդարադատության մերժմանը․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդաևանյանը գրում է․ «Հայաստանում կալանքների համատարած կիրառումն այլևս հայտնի է բոլորին: Անձնական ազատության իրավունքը սահմանադրական երաշխիք է և պահանջում է իրավապահներից հարգել...
19:34 31/10/2025Թուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանԹուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման։ Հրդեհի հետևանքով զոհվել է 78 մարդ, այդ թվում՝ 34 երեխա։ Եվս 137 մարդ վնասվածքներ է ստացել։ Ցմահ դատապարտյալների...
19:11 31/10/2025Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում և տրամադրված է մարտական ․ փաստաբանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Տեղեկացնում եմ, որ այսօր ներգրավվել եմ որպես իմ լավ ընկեր Դավիթ Համբարձումյանի շահերի պաշտպան, քիչ առաջ եմ տեսակցել վերջինիս։ Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում...
18:50 31/10/2025Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում էին․ Ղուկասյանի մայր«Նման արդյունքի չէի սպասում, բայց մեր պաշտպանները շատ լավ, տեղը տեղին իրանց գործը արեցին։ Իմ Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, իր հոր շնորհքը կա, մի քիչ էլ լավ ելույթ ունեցավ, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում...
18:35 31/10/2025Արդարության ու արդարադատության հաղթանակ դժվարանում եմ համարել․ ՍողոյանԴժվարանաում եմ այս ամենը հաղթանակ համարել։Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արսեն Ղուկասյանի պաշտպան Տաթև Սողոյանը։ Նշենք, որ այսօր դատարանը 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս...
17:38 31/10/2025Անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի խափանման միջոցը փոխվեց«Դուք այս պահից համարվում եք ազատ»,- հայտարարեց դատավորը։
17:12 31/10/2025Դատախազը միջնորդեց անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի կալանքը երկարացվի 3 ամսովԵրևանի քրեական դատարանում դատավոր Հարություն Մանուկյանի նախագահությամբ մեկնարկել է 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանի և անհայտ կորած...
16:42 31/10/2025Ներսից պայթյունի ձայներ լսեցինք, դրսում գոռում էին՝ տղաները մնացել են տան մեջ, օգնեք փրկենք. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկա«Ժամապահ էի, ձայներ եմ լսել, առացաջել եմ ու տեսել հրդեհ։ Ղանդիլյան Արտյոմի հետ շտապելով գնացել ենք, փորձել ենք առաջին օգնություն ցուցաբերել, չենք կարողացել, հրդեհը շատ ահավոր էր»,- Գեղարքունիքի...
16:42 31/10/2025Վթարի են ենթարկվել Սարիկ Մինասյանի ծնողները. Shamshyan.comԱյսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 15:10-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Փարպի բնակավայրի վարչական տարածքում դեպի Երևան ընթանալիս «Ֆորդ»...
16:27 31/10/2025Մեզ հալածում են, խոշտանգում են. Արսեն Ղուկասյանի մայր44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանը, որը կալանավորված է, մի շարք առողջական խնդիրներ ունի։ Չնայած դրան դատավորը կալանավորեց նրան։ Նշենք, որ...
15:31 31/10/2025Անպատժելիության համակարգ․ Շիրակի մարզպետի խորհրդականը պաշտպանվում է իշխանական հովանավորությամբ. AntiCorՆԳՆ պարեկային ծառայության Շիրակի մարզային ստորաբաժանման AntiCor-ի աղբյուրները հայտնում են, որ ՔՊ անդամ, Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի խորհրդական Գոռ Սարոյանը վայելում է իշխանության կողմից տրված...
15:09 31/10/2025Խառը ժամանակներ էին, հակառակորդի կողմում շարժ կար. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկաԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվեց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստը։ Վկա Մնացական Հովակիմյանը պատմեց.
14:00 31/10/2025Միամիտ հարց՝ կարճ պատասխան քաղբանտարկյալների գործերովԱյն, ինչում հանիրավի մեղադրում են քաղբանտարկյալներին, իշխանականները արել ու անում են տասնապատիկ անգամ շատ ու փաստացի։ Նրանց էջերից կոչերի, դեպքերի սկրինները սոցցանցերում տարածվում են, ասելու, որ՝ եթե...
13:21 31/10/2025Մելոյան. Եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման տապալում, ապա հետևանքները բոլորս ենք կրելու«ՀԷՑ-ի հետ կատարվածն ընդհանրապես չի տեղավորվում իրավական տրամաբանության շրջանակում։ Մենք բոլորս պետք է հասկանանք, եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման գլոբալ տապալում, ապա դրա հետևանքները, անկախ մեր...
13:19 31/10/2025Հյուրանոցից նկարահանման տեխնիկա գողացած 42-ամյա տղամարդուն հայտնաբերել ենՈստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 14-ի առավոտյան զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ նախորդ երեկոյան մայրաքաղաքի Ամիրյան փողոցում գտնվող հյուրանոցում թողել են նկարահանման տեխնիկա,...
12:29 31/10/2025ՈւՂԻՂ. «ՀայաՔվեն» դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ հանցադրվագների մասին«ՀայաՔվե» միավորումը գլխավոր դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում հոկտեմբերի 26-ին Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ...

17:17 06/05/2023МВД РФ раскрыло подробности задержания по делу покушения на писателя ПрилепинаЗадержанный по подозрению в причастности к подрыву машины Прилепина был ранее судим, сейчас его везут в полицию, сообщила журналистам официальный представитель МВД РФ Ирина Волк.
13:30 06/05/2023Автомобиль Захара Прилепина взорван в Нижнем Новгороде, писатель получил раненияНеизвестные взорвали автомобиль писателя Захара Прилепина в Нижнем Новгороде, он выжил, но получил ранения.
10:42 06/05/2023В Армении задержан глава общины Чамбарак Вазген АдамянПредседатель партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц на своей странице в соцсети Facebook сообщил: «Член нашей политической команды, глава общины Чамбарак Гегаркуникской области Армении...
15:13 05/05/2023Адвокат: У властей Армении есть определенный план, и они боятся, что Григорий Хачатуров помешает емуМ. Погосян отметил, что 8 мая они в суде постараются представить всё вышесказанное.
13:26 05/05/2023ДТП на автодороге Ванадзор-Спитак: пострадали 5 человекНа место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления СС МВД.
13:08 05/05/2023Стрельба произошла в Сербии в первый день траура после трагедии в школе в БелградеСпустя всего два дня в ночь на пятницу, 5 мая, восемь человек погибли в результате нападения в муниципалитете Младеновац под Белградом, ещё 14 получили ранения.
19:25 04/05/2023Кярамян произвел новые назначения в СК АрменииУказом председателя Следственного комитета Армении Аргишти Кярамяна, Гурген Григорян назначен начальником Десятого гарнизонного следственного отдела Главного военного следственного управления СК РА.
19:15 04/05/2023На Дворцовой площади в Санкт-Петербурге упал неизвестный дронЕго забрал неизвестный мужчина, которого увела полиция.
18:15 04/05/2023СК Армении представляет подробности из школы БлеянаНазначена судебно-товароведческая экспертиза.
17:53 03/05/2023Следователи еще не завершили работу в школе БлеянаПолиция МВД и СК Армении сегодня получили данные о прозвучавших выстрелах в образовательном комплексе «Мхитар Себастаци», более известном как школа Блеяна.
15:38 03/05/2023Грачья Саркисян подал в суд на газету «Жоховурд», но пожалел своего бывшего друга Месропа АракелянаЧерез день после этой публикации – 17 марта – Грачья Саркисян подал в отставку.
14:38 03/05/2023«Давай, идите отсюда»: Владимир Гаспарян – журналистамБывший начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян у здания Антикоррупционного суда РА отказался отвечать на вопросы журналистов, а также высказался в их адрес в грубой форме.
14:04 03/05/2023МВД Сербии: Число жертв при стрельбе в школе в Белграде составило 9 человекСтрельба произошла утром в районе Врачар в центре сербской столицы.
13:52 03/05/2023В Ереване произошло ДТП с участием 6 автомобилейГраждане Р.С. и К.Д. были госпитализированы в Медцентр «Армения».
13:16 03/05/2023Аrmlur.am: Состояние здоровья бывшего председателя КГД Гагика Хачатряна ухудшилось, его прооперировалиСудебное заседание отложено.
13:08 03/05/2023Генпрокурор Армении: Дело «1 марта» пока находится на стадии предварительного следствияГенпрокурор Армении отметила, что она не может выступать с политическими заявлениями и посчитала введение патрульной службы как положительный момент.
12:01 03/05/2023Генпрокурор Армении о делах «27 октября» и «1 марта»: К сожалению, в содержательном плане нам нечего сказатьЧто касается дела «27 октября», она отметила, что физически не успела обратиться к этому производству.
09:57 03/05/202381-летняя женщина обвинила Дональда Трампа в изнасилованииПо ее словам, это случилось в самолете: бизнесмен притянул ее к себе и попытался поцеловать, а затем схватил за грудь.
20:44 02/05/2023Н. Норикян: Подали ходатайство о проведении дополнительной судебно-медицинской экспертизыНа данном этапе ограничимся представлением ходатайства о назначении дополнительной судебно-медицинской экспертизы
20:09 02/05/2023В сфере кинопроизводства Армении предложили применять систему «cash rebate»Министр Жанна Андреасян подчеркнула то обстоятельство, что данный формат упрощен по части функций государственных органов.