11:02 01/11/2025Մեղրի համայնքին կվերադարձվեն 0.5 և 0.2 հա մակերեսով հողամասերըՍյունիքի մարզի դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը դատարանը բավարարել է
10:22 01/11/2025Քանի դեռ Սարգիսը բանտում էր, Հայաստանում քաղբանտարկյալների թիվը կրկնապատկվեց ու եռապատկվեց. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան, փաստաբան Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Օգոստոսի 28-ին հայտնել էի՝ հանրությանն անհայտ հերթական քաղբանտարկյալի մասին։ Սոցցանցում գրառման համար 2 ամսով բանտարկվել էր ազատամարտիկ...
23:28 31/10/2025Ոստիկանության գվարդիայի պետի հավանական թեկնածուներից մեկը ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատարն էԱռաջիկայում նաև կադրային լուրջ փոփոխություններ են տեղի ունենալու ոստիկանության պարեկային ծառայության ղեկավար կազմում
20:43 31/10/2025Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Տաթև Սողոյանը գրում է․ «Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով: Դրժվարանում եմ սա արդարության կամ արդարադատության հաղթանակ համարել, բայց...
20:33 31/10/2025Կալանքների անհիմն պահպանումը համարժեք է արդարադատության մերժմանը․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդաևանյանը գրում է․ «Հայաստանում կալանքների համատարած կիրառումն այլևս հայտնի է բոլորին: Անձնական ազատության իրավունքը սահմանադրական երաշխիք է և պահանջում է իրավապահներից հարգել...
19:34 31/10/2025Թուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանԹուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման։ Հրդեհի հետևանքով զոհվել է 78 մարդ, այդ թվում՝ 34 երեխա։ Եվս 137 մարդ վնասվածքներ է ստացել։ Ցմահ դատապարտյալների...
19:11 31/10/2025Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում և տրամադրված է մարտական ․ փաստաբանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Տեղեկացնում եմ, որ այսօր ներգրավվել եմ որպես իմ լավ ընկեր Դավիթ Համբարձումյանի շահերի պաշտպան, քիչ առաջ եմ տեսակցել վերջինիս։ Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում...
18:50 31/10/2025Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում էին․ Ղուկասյանի մայր«Նման արդյունքի չէի սպասում, բայց մեր պաշտպանները շատ լավ, տեղը տեղին իրանց գործը արեցին։ Իմ Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, իր հոր շնորհքը կա, մի քիչ էլ լավ ելույթ ունեցավ, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում...
18:35 31/10/2025Արդարության ու արդարադատության հաղթանակ դժվարանում եմ համարել․ ՍողոյանԴժվարանաում եմ այս ամենը հաղթանակ համարել։Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արսեն Ղուկասյանի պաշտպան Տաթև Սողոյանը։ Նշենք, որ այսօր դատարանը 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս...
17:38 31/10/2025Անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի խափանման միջոցը փոխվեց«Դուք այս պահից համարվում եք ազատ»,- հայտարարեց դատավորը։
17:12 31/10/2025Դատախազը միջնորդեց անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի կալանքը երկարացվի 3 ամսովԵրևանի քրեական դատարանում դատավոր Հարություն Մանուկյանի նախագահությամբ մեկնարկել է 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանի և անհայտ կորած...
16:42 31/10/2025Ներսից պայթյունի ձայներ լսեցինք, դրսում գոռում էին՝ տղաները մնացել են տան մեջ, օգնեք փրկենք. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկա«Ժամապահ էի, ձայներ եմ լսել, առացաջել եմ ու տեսել հրդեհ։ Ղանդիլյան Արտյոմի հետ շտապելով գնացել ենք, փորձել ենք առաջին օգնություն ցուցաբերել, չենք կարողացել, հրդեհը շատ ահավոր էր»,- Գեղարքունիքի...
16:42 31/10/2025Վթարի են ենթարկվել Սարիկ Մինասյանի ծնողները. Shamshyan.comԱյսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 15:10-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Փարպի բնակավայրի վարչական տարածքում դեպի Երևան ընթանալիս «Ֆորդ»...
16:27 31/10/2025Մեզ հալածում են, խոշտանգում են. Արսեն Ղուկասյանի մայր44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանը, որը կալանավորված է, մի շարք առողջական խնդիրներ ունի։ Չնայած դրան դատավորը կալանավորեց նրան։ Նշենք, որ...
15:31 31/10/2025Անպատժելիության համակարգ․ Շիրակի մարզպետի խորհրդականը պաշտպանվում է իշխանական հովանավորությամբ. AntiCorՆԳՆ պարեկային ծառայության Շիրակի մարզային ստորաբաժանման AntiCor-ի աղբյուրները հայտնում են, որ ՔՊ անդամ, Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի խորհրդական Գոռ Սարոյանը վայելում է իշխանության կողմից տրված...
15:09 31/10/2025Խառը ժամանակներ էին, հակառակորդի կողմում շարժ կար. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկաԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվեց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստը։ Վկա Մնացական Հովակիմյանը պատմեց.
14:00 31/10/2025Միամիտ հարց՝ կարճ պատասխան քաղբանտարկյալների գործերովԱյն, ինչում հանիրավի մեղադրում են քաղբանտարկյալներին, իշխանականները արել ու անում են տասնապատիկ անգամ շատ ու փաստացի։ Նրանց էջերից կոչերի, դեպքերի սկրինները սոցցանցերում տարածվում են, ասելու, որ՝ եթե...
13:21 31/10/2025Մելոյան. Եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման տապալում, ապա հետևանքները բոլորս ենք կրելու«ՀԷՑ-ի հետ կատարվածն ընդհանրապես չի տեղավորվում իրավական տրամաբանության շրջանակում։ Մենք բոլորս պետք է հասկանանք, եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման գլոբալ տապալում, ապա դրա հետևանքները, անկախ մեր...
13:19 31/10/2025Հյուրանոցից նկարահանման տեխնիկա գողացած 42-ամյա տղամարդուն հայտնաբերել ենՈստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 14-ի առավոտյան զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ նախորդ երեկոյան մայրաքաղաքի Ամիրյան փողոցում գտնվող հյուրանոցում թողել են նկարահանման տեխնիկա,...
12:29 31/10/2025ՈւՂԻՂ. «ՀայաՔվեն» դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ հանցադրվագների մասին«ՀայաՔվե» միավորումը գլխավոր դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում հոկտեմբերի 26-ին Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ...

16:59 10/03/2021US sides with court against Turkey over 2017 Washington brawlThe US government has sided with a lower court ruling against the Turkish government over a brawl between President Recep Tayyip Erdogan’s security detail and protesters in Sheridan Circle in...
15:54 09/03/2021Armenia's Supreme Judicial Council head applies to parliament speaker over ‘offensive remarks’ of independent MPChairman of Armenia’s Supreme Judicial Council Ruben Vardazaryan has applied to the speaker of the National Assembly in connection with the “offensive remarks” of independent MP Arman Babajanyan...
15:28 09/03/2021Deputy chief of Armenian army’s General Staff under criminal investigationDeputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces and Head of the General Department of Military Preparedness Lieutenant-General Andranik Makaryan is involved as a defendant in a...
14:26 09/03/2021Court hearing in case of Robert Kocharyan and others postponedThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, postponed on Tuesday the hearing in the case of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former...
13:40 09/03/2021Investigative Committee expands criminal charges brought against opposition leader Vazgen ManukyanArmenia's Investigative committee has completed the preliminary investigation of the criminal case initiated against the opposition candidate for the post of interim prime minister Vazgen Manukyan.
10:52 09/03/2021Arman Tatoyan about Aliyev's statements - Who is speaking in fascism language?The Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan has shared excerpts from the speech of the 7th Congress of the "New Azerbaijan" party of the President of Azerbaijan.
20:26 08/03/2021Russia's State Duma has draft proposals for protection of cyber sovereigntyThe Russian State Duma's Committee on Security and Corruption Control has already drafted proposals designed to enhance the protection of Russia's cyber sovereignty and prevent social media platforms...
13:21 08/03/2021Armenian ombudsman to women: Foundations of state strengthened only by highest protection of your rightsArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has extended festive greetings to women on International Women's Day.
11:50 08/03/2021Human rights activist Ruben Melikyan denies links with fake Facebook accountHuman rights activist, former Artsakh Human Rights Defender and Armenia’s former Deputy Justice Minister Ruben Melikyan has denied any connection with a fake Facebook account opened in the same of a...
13:14 06/03/2021Iran’s Revolutionary Guard says attempted plane hijacking foiledIran’s elite Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) has said authorities foiled a hijacking attempt on a passenger plane in a flight on Thursday night, without giving further details, Al Jazeera...
17:49 05/03/2021Ara Saghatelyan released from custodyThe Yerevan Court of Appeals ruled on Friday to free Ara Saghatelyan, former chief of staff of the Armenian National Assembly, granting the appeal of the lawyers.
14:25 05/03/2021Armenian ombudsman stresses need for creation of demilitarized zone in SyunikArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Friday stressed the need for the creation of a demilitarized zone in Syunik Province to guarantee the rights of its residents.
16:59 04/03/2021Court to rule on appeal against Ara Saghatelyan’s arrest on FridayArmenia’s Criminal Court of Appeals is set to deliver its ruling on the appeal against the arrest of Ara Saghatelyan, a former chief of staff of the National Assembly, on Friday, at 4pm, his attorney...
16:24 04/03/2021Opposition leader asks GM Aronian to reconsider his decision to leave ArmeniaThe candidate of the opposition Homeland Salvation Movement for an interim prime minister, Vazgen Manukyan, has asked GM Levon Aronian to reconsider his decision to leave Armenia.
13:33 04/03/2021Vazgen Manukyan dubs charges brought against him as 'ordinary political persecution'The candidate for PM's post from opposition Homeland Salvation Movement Vazgen Manukyan believes the charges pressed against him constitute a political persecution.
13:03 04/03/2021Signature not to leave was chosen as a pretrial measure against opposition leader Vazgen ManukyanThe opposition candidate for the post of interim prime of Armenia Vazgen Manukyan was interrogated at the General Department of Investigation of Particularly Important Cases of the Investigative...
10:59 04/03/2021Eight people injured after suspected terrorist attack in SwedenA man has injured eight people, three seriously, in a stabbing attack in a south Swedish town which police are treating as suspected terrorism, BBC reported.
10:52 04/03/2021Court to hear the appeal against Ara Saghatelyan's arrest todayThe Criminal Court of Appeals is set to hear the appeal against the arrest of Ara Saghatelyan, former chief of staff of the Armenian National Assembly on Thursday at 13.00, the Head of Veto Movement...
13:01 03/03/2021Appeal against Ara Saghatelyan's arrest assigned to judge Arshak VardanyanAn appeal against the arrest of Ara Saghatelyan, a former chief of staff of the Armenian National Assembly, has been assigned to judge Arshak Vardanyan of the Criminal Court of Appeals, his attorney,...
12:12 03/03/2021Armenian army chief to ‘remain in office’, lawyer saysThe chief of the Armenian army’s General Staff must remain in office since the process of dismissing him runs counter to the Constitution, according to Gohar Meloyan, an expert in constitutional law.