09:50 29/07/2025Կրակոցներ Նյու Յորքի կենտրոնում. չորս մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ մեկ ոստիկանԵրկուշաբթի օրը Նյու Յորքում՝ Մանհեթենի կենտրոնում գտնվող գրասենյակային շենքում զինված անձը կրակ է բացել, առնվազն չորս մարդ, այդ թվում՝ ծառայությունից դուրս գտնվող ոստիկան, սպանվել է։ Կասկածյալը...
21:12 28/07/2025Կրակոցներ Երևանում՝ գնդապետի որդու մասնակցությամբԱ․ Շահնազարյանի հայրը ոստիկանության նախկին գնդապետ է, ով ճանապարհային ոստիկանությունում բարձր պաշտոններ է վարել
20:24 28/07/2025Վարդավառի օրը Գեղարքունիքի մարզում պարեկային ծառայությունը 499 արձանագրություն է կազմել, որոնցից 66-ը` ջրային պարեկներըՔրիստոսի պայծառակերպության տոնին՝ Վարդավառին այս տարի մասնակցել է շուրջ 160 հազար քաղաքացի: ՆԳ նախարարության ենթակայությամբ գործող ծառայությունների անձնակազմերը հուլիսի 27-ի վաղ առավոտից ուժեղացված...
20:09 28/07/2025Դատարանը բավարարել է դատախազության հայցը. Արա Աբրահամյանի ընկերությանը պատկանող գույքը կվերադարձվի ԵրևանինՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանը հուլիսի 25-ին պետական շահերի պաշտպանության գործով հերթական վճիռն է կայացրել հօգուտ դատախազության։ Դատական տեղեկատվական համակարգից տեղեկանում ենք, որ դատարանը`...
19:46 28/07/2025Առուշ Առուշանյանը հայց է ներկայացրել ՆԳՆ-ի դեմԳորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը ցանկանում է վերականգնել վարորդական վկայականը։ Առուշանյանն ընդդեմ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության դատական հայց է ներկայացրել, որով պահանջում է ՆԳՆ հաշվառման ծառայությունների...
18:09 28/07/2025Սամվել Կարապետյանը պահանջում է Ազատ Արշակյանից 6.000.000 ՀՀ դրամ՝ որպես փոխհատուցումԳործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը հայցադիմում է ներկայացրել քաղաքական գործիչ Ազատ Արշակյանի դեմ` պահանջելով վերջինիս կողմից արված հայտարարությունների հրապարակային հերքում և 6.000.000 ՀՀ դրամ...
17:55 28/07/2025Հայփոստով ՔԿՀ ուղարկված ծանրոցում հայտնաբերվել է բջջային հեռախոսՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները զննել են դատապարտյալ Ս.
17:30 28/07/2025Մայիսի 5-ից անհետ կորած 61-ամյա կինը հայտնաբերվել էՄայիսի 5-ին հաղորդվել էր Շիրակի մարզի բնակիչ 1964 թվականին ծնված Արուսյակ Ա․-ի անհետ կորելու մասին։ Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության և Համայնքային ոստիկանության Ամասիայի բաժնի...
16:42 28/07/2025Վերջին օրերին որոշ անձանց կողմից նկատվում է «ձև չունեք» արտահայտության օգտագործումը, ինչը ևս հանդիսանում է քրեական օրենսգրքի տիրույթում արարք-կոչ. Վարդևանյան«Ուշագրավ է, որ մի դեպքում խոսքն ուղղված էր Մայր Աթոռը պաշտպանելուն, մասնակցելուն, իսկ մյուս դեպքում Արբիտրաժի որոշման կատարելուց խուսափելուն»:
16:27 28/07/2025Հովիկ Աբրահամյանի խափանման միջոց տնային կալանքը փոխվել է. ՊաշտպանSputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասել է Երեմ Սարգսյանն ասել է, որ խափանման միջոց վարչական հսկողության հանգամանքը չեն բողոքարկելու ՀՀ վճռաբեկ դատարանում
15:17 28/07/2025Սկանդինավիայի հայերի միությունից ահազանգում են փաշինյանական ավտորիտարիզմի աճի մասինՀայաստանի ամենահին հաստատության վրա այս հարձակումները ցույց են տալիս Փաշինյանի թշնամանքը իր վերահսկողությունից դուրս գտնվող ցանկացած ազդեցության կենտրոնի նկատմամբ
15:06 28/07/2025Ավարտվել է Միքայել Սրբազանի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունըՔրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին՝ այն հաստատելու և ըստ էության քննության առնելու համար դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ։
13:06 28/07/2025ՔԿ. Ավարտվել է Սեյրան Օհանյանի, Արծվիկ Մինասյանի և ևս 4 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունըՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար...
12:38 27/07/2025Անհրաժեշտ է անհապաղ ազատ արձակել քաղցկեղով հիվանդ Աղվան Արշակյանին։Քաղցկեղը գլուխ է բարձրացրել կալանավայրում։ Անհրաժեշտ է անհապաղ ազատ արձակել երիտասարդ քաղբանտարկյալ Աղվան Արշակյանին։ Ռեպորտաժը՝ TV5-ի։ Փաստաբանը պնդում է, որ Արշակյանին պիտի ազատ արձակել ոչ միայն...
12:29 27/07/2025Իրավունքի պաշտպանության երկրորդ ամառային դպրոցի ընդունելությունն ավարտվել է«Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը» հայտնում է, որ իրենց կողմից կազմակերպվող՝ Իրավունքի պաշտպանության երկրորդ ամառային դպրոցի ընդունելությունն ավարտվել է։ Ընտրվել են 6 բուհեր ներկայացնող 12...
19:22 26/07/2025Ֆեյսբուքյան արդարադատությունը Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ աննախադեպ էր, հակաժողովրդավարական էր. Արամ Վարդևանյան«Ժողովրդավարական արժեքները, կամ իրական են լինում, կամ ձևական: Ժողովրդավարական արժեքներից ամենակարևորն իրապես անկախ դատական համակարգն է: Իրապես ակնախ դատական համակարգի գնահատման պարզ մեխանիզմը՝...
15:14 26/07/2025Ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեություն ԾակքարումՀամայնքային ոստիկանության Մարտունու բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Գեղհովիտ գյուղի բնակիչ 30-ամյա տղամարդը Ծակքար գյուղում զբաղվում է ապօրինի ձեռնարկատիրությամբ: Ստուգումների...
13:41 26/07/2025Տարան, տարան, տարան. Հայերը հարսանեկան իրարանցում են ստեղծել ԵկատերինբուրգումՀուլիսի 25-ին Եկատերինբուրգի Մայակովսկու անվան այգու մոտակայքում մեծ աղմուկ էր։ Ռուսական աղբյուրի փոխանցմամբ, տասնյակ արտոնյալ մեքենաների սեփականատերեր որոշել են փակել ճանապարհը Մաշիննայա և Տկաչև...
12:19 26/07/2025Պայմանավորված առողջական վիճակով՝ Աղվան Արշակյանն օր առաջ պետք է լինի ազատության մեջ՝ իր մայրիկի կողքին. Գառնիկ ԴանիելյանՍրբազան պայքարի համակիր, քաղբանտարկյալ, 2 ամսով կալանավորված Աղվան Արշակյանի առողջական դրությունն ու ներկայիս կարգավիճակը անհամատեղելի են։ Այս մասին ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր...
10:34 26/07/2025Հարս ու սկեսուր մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն. Մանրամասներ Էջմիածնի նախկին քաղաքապետի գործովԳլխավոր դատախազությունը հաստատում է, որ Էջմիածնի նախկին քաղաքապետի դրվագով քրեական վարույթ կա, որը հարուցվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեում փողերի լվացման և պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու...

15:03 28/03/2022«А-руш, А-руш!» У здания суда в Горисе Аруша Арушаняна встретили бурными аплодисментамиГлава общины Горис Сюникской области Армении немногим ранее был освобожден из-под стражи в зале суда.
14:37 28/03/2022Аруш Арушанян освобожден в зале судаСуд общей юрисдикции Сюникской области Армении под председательством судьи Гнела Гаспаряна огласил вердикт по делу главы общины Горис Аруша Арушаняна.
12:34 26/03/2022Уголовное дело – о нарушении территориальной целостности АрцахаСледственный комитет Республики Арцах (НКР) расследует уголовное дело по факту о нарушении территориальной целостности Республики Арцах.
19:25 25/03/2022Омбудсмен Арцаха Гегам Степанян: 14 лиц получили ранения различной степени тяжестиЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян пишет: «В Степанакертском военном госпитале ознакомился с состоянием здоровья лиц, получивших ранения в результате преступных...
17:05 25/03/2022Возбуждено уголовное дело по факту действий по нарушению территориальной целостности АрцахаПрокуратура Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) возбудила уголовное дело по факту действий по нарушению территориальной целостности Арцаха.
21:53 24/03/2022Арман Татоян: Происходящее в Арцахе должно находиться непосредственно в центре внимания международного сообществаБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Азербайджанские власти проводят политику этнических чисток в отношении Арцаха...
17:57 24/03/2022Информационный штаб: ВС Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух, были эвакуированы женщины и детиИнформационный штаб Республики Арцах (НКР) сообщает: «Уважаемые соотечественники! 24 марта, в районе 16:00 вооруженные силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух...
12:12 24/03/2022ДТП на автодороге Масис-Эчмиадзин в Армении: погиб 6-летний ребенок, есть пострадавшие24-го марта, в 03:15, в Араратский региональный центр управления в кризисных ситуациях поступил звонок о том, что на автодороге Масис-Эчмиадзин, возле села Саят-Нова, произошло ДТП: есть пострадавший.
12:07 24/03/2022Глава МККК Петер Маурер обсудит в Москве последствия карабахского конфликтаПрезидент Международного Комитета Красного Креста (МККК) Петер Маурер прибыл в среду в Москву, чтобы продолжить обсуждение вопросов гуманитарного характера с российскими властями.
11:34 24/03/2022Freedom House требует у Азербайджана возобновить газоснабжение АрцахаПравозащитная организация Freedom House заявила, что Азербайджан должен предотвратить гуманитарный кризис в Республике Арцах (НКР).
11:28 24/03/2022Арман Татоян: Территориальная целостность Азербайджана не имеет и никогда не имела ничего общего с АрцахомБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Территориальная целостность Азербайджана не имеет и никогда не имела ничего...
17:07 23/03/2022Human Rights Watch: Нужно предпринять срочные шаги – во избежание дальнейшего гуманитарного кризиса в АрцахеДиректор отдела по Европе и Центральной Азии международной правозащитной организации Human Rights Watch Георгий Гогия в своем микроблоге в Twitter призвал предпринять срочные шаги – во избежание...
16:12 23/03/20227-я стипендия программы «Золотые семена» посвящена памяти Вачагана МанукянаБлаготворительный фонд «Ай Дзмер Пап» (Армянский Дед Мороз) и факультет журналистики ЕГУ заявляют о старте вручения стипендии уважения и признательности «Золотые семена».
12:53 23/03/2022Ерем Саркисян: Бахшиян уже 44 дня находится под арестом. За что?Адвокат судьи суда общей юрисдикции Сюника Бориса Бахшияна – Ерем Саркисян – на своей странице в Facebook пишет: «1.
17:04 22/03/2022Судья Анна Данибекян оштрафовала адвоката Армена ГеворкянаСудья суда общей юрисдикции города Ереван Анна Данибекян решила оштрафовать адвоката депутата Национального Собрания от фракции «Армения», экс-вице-премьера РА Армена Геворкяна – Лусине Саакян – на...
16:45 22/03/2022Омбудсмены Арцаха и Армении: Направленная против более чем 100 000 армян эта позорная «месть» – неприемлемаЗащитники прав человека (омбудсмены) Армении и Арцаха выступили с совместным заявлением, в котором говорится: «Для азербайджанской политики этнической чистки армян Арцаха нашелся инструмент для...
15:55 22/03/2022Роберт Кочарян: Конечно, я не признаю себя виновнымВторой президент Армении Роберт Кочарян на суде заявил, что не признает себя виновным, а предъявленное обвинение считает абсурдным.
14:39 22/03/2022Судья Данибекян снова не разрешила Армену Геворкяну выехать из АрменииВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в Шенгавите) сегодня продолжилось рассмотрение дела о предполагаемой взятке.
14:33 22/03/2022Глава Минтранса РФ: В Армении арестован самолет российской авиакомпанииПочти 80 самолетов российских авиакомпаний были арестованы за рубежом из-за антироссийских санкций, сообщил глава Минтранса РФ Виталий Савельев.
13:28 22/03/2022Суд Москвы признал Алексея Навального виновным по новому делу о мошенничествеЛефортовский суд Москвы во вторник признал Алексея Навального виновным по новому делу о мошенничестве, передает корреспондент ТАСС.