09:50 29/07/2025Կրակոցներ Նյու Յորքի կենտրոնում. չորս մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ մեկ ոստիկանԵրկուշաբթի օրը Նյու Յորքում՝ Մանհեթենի կենտրոնում գտնվող գրասենյակային շենքում զինված անձը կրակ է բացել, առնվազն չորս մարդ, այդ թվում՝ ծառայությունից դուրս գտնվող ոստիկան, սպանվել է։ Կասկածյալը...
21:12 28/07/2025Կրակոցներ Երևանում՝ գնդապետի որդու մասնակցությամբԱ․ Շահնազարյանի հայրը ոստիկանության նախկին գնդապետ է, ով ճանապարհային ոստիկանությունում բարձր պաշտոններ է վարել
20:24 28/07/2025Վարդավառի օրը Գեղարքունիքի մարզում պարեկային ծառայությունը 499 արձանագրություն է կազմել, որոնցից 66-ը` ջրային պարեկներըՔրիստոսի պայծառակերպության տոնին՝ Վարդավառին այս տարի մասնակցել է շուրջ 160 հազար քաղաքացի: ՆԳ նախարարության ենթակայությամբ գործող ծառայությունների անձնակազմերը հուլիսի 27-ի վաղ առավոտից ուժեղացված...
20:09 28/07/2025Դատարանը բավարարել է դատախազության հայցը. Արա Աբրահամյանի ընկերությանը պատկանող գույքը կվերադարձվի ԵրևանինՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանը հուլիսի 25-ին պետական շահերի պաշտպանության գործով հերթական վճիռն է կայացրել հօգուտ դատախազության։ Դատական տեղեկատվական համակարգից տեղեկանում ենք, որ դատարանը`...
19:46 28/07/2025Առուշ Առուշանյանը հայց է ներկայացրել ՆԳՆ-ի դեմԳորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը ցանկանում է վերականգնել վարորդական վկայականը։ Առուշանյանն ընդդեմ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության դատական հայց է ներկայացրել, որով պահանջում է ՆԳՆ հաշվառման ծառայությունների...
18:09 28/07/2025Սամվել Կարապետյանը պահանջում է Ազատ Արշակյանից 6.000.000 ՀՀ դրամ՝ որպես փոխհատուցումԳործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը հայցադիմում է ներկայացրել քաղաքական գործիչ Ազատ Արշակյանի դեմ` պահանջելով վերջինիս կողմից արված հայտարարությունների հրապարակային հերքում և 6.000.000 ՀՀ դրամ...
17:55 28/07/2025Հայփոստով ՔԿՀ ուղարկված ծանրոցում հայտնաբերվել է բջջային հեռախոսՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները զննել են դատապարտյալ Ս.
17:30 28/07/2025Մայիսի 5-ից անհետ կորած 61-ամյա կինը հայտնաբերվել էՄայիսի 5-ին հաղորդվել էր Շիրակի մարզի բնակիչ 1964 թվականին ծնված Արուսյակ Ա․-ի անհետ կորելու մասին։ Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության և Համայնքային ոստիկանության Ամասիայի բաժնի...
16:42 28/07/2025Վերջին օրերին որոշ անձանց կողմից նկատվում է «ձև չունեք» արտահայտության օգտագործումը, ինչը ևս հանդիսանում է քրեական օրենսգրքի տիրույթում արարք-կոչ. Վարդևանյան«Ուշագրավ է, որ մի դեպքում խոսքն ուղղված էր Մայր Աթոռը պաշտպանելուն, մասնակցելուն, իսկ մյուս դեպքում Արբիտրաժի որոշման կատարելուց խուսափելուն»:
16:27 28/07/2025Հովիկ Աբրահամյանի խափանման միջոց տնային կալանքը փոխվել է. ՊաշտպանSputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասել է Երեմ Սարգսյանն ասել է, որ խափանման միջոց վարչական հսկողության հանգամանքը չեն բողոքարկելու ՀՀ վճռաբեկ դատարանում
15:17 28/07/2025Սկանդինավիայի հայերի միությունից ահազանգում են փաշինյանական ավտորիտարիզմի աճի մասինՀայաստանի ամենահին հաստատության վրա այս հարձակումները ցույց են տալիս Փաշինյանի թշնամանքը իր վերահսկողությունից դուրս գտնվող ցանկացած ազդեցության կենտրոնի նկատմամբ
15:06 28/07/2025Ավարտվել է Միքայել Սրբազանի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունըՔրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին՝ այն հաստատելու և ըստ էության քննության առնելու համար դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ։
13:06 28/07/2025ՔԿ. Ավարտվել է Սեյրան Օհանյանի, Արծվիկ Մինասյանի և ևս 4 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունըՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար...
12:38 27/07/2025Անհրաժեշտ է անհապաղ ազատ արձակել քաղցկեղով հիվանդ Աղվան Արշակյանին։Քաղցկեղը գլուխ է բարձրացրել կալանավայրում։ Անհրաժեշտ է անհապաղ ազատ արձակել երիտասարդ քաղբանտարկյալ Աղվան Արշակյանին։ Ռեպորտաժը՝ TV5-ի։ Փաստաբանը պնդում է, որ Արշակյանին պիտի ազատ արձակել ոչ միայն...
12:29 27/07/2025Իրավունքի պաշտպանության երկրորդ ամառային դպրոցի ընդունելությունն ավարտվել է«Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը» հայտնում է, որ իրենց կողմից կազմակերպվող՝ Իրավունքի պաշտպանության երկրորդ ամառային դպրոցի ընդունելությունն ավարտվել է։ Ընտրվել են 6 բուհեր ներկայացնող 12...
19:22 26/07/2025Ֆեյսբուքյան արդարադատությունը Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ աննախադեպ էր, հակաժողովրդավարական էր. Արամ Վարդևանյան«Ժողովրդավարական արժեքները, կամ իրական են լինում, կամ ձևական: Ժողովրդավարական արժեքներից ամենակարևորն իրապես անկախ դատական համակարգն է: Իրապես ակնախ դատական համակարգի գնահատման պարզ մեխանիզմը՝...
15:14 26/07/2025Ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեություն ԾակքարումՀամայնքային ոստիկանության Մարտունու բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Գեղհովիտ գյուղի բնակիչ 30-ամյա տղամարդը Ծակքար գյուղում զբաղվում է ապօրինի ձեռնարկատիրությամբ: Ստուգումների...
13:41 26/07/2025Տարան, տարան, տարան. Հայերը հարսանեկան իրարանցում են ստեղծել ԵկատերինբուրգումՀուլիսի 25-ին Եկատերինբուրգի Մայակովսկու անվան այգու մոտակայքում մեծ աղմուկ էր։ Ռուսական աղբյուրի փոխանցմամբ, տասնյակ արտոնյալ մեքենաների սեփականատերեր որոշել են փակել ճանապարհը Մաշիննայա և Տկաչև...
12:19 26/07/2025Պայմանավորված առողջական վիճակով՝ Աղվան Արշակյանն օր առաջ պետք է լինի ազատության մեջ՝ իր մայրիկի կողքին. Գառնիկ ԴանիելյանՍրբազան պայքարի համակիր, քաղբանտարկյալ, 2 ամսով կալանավորված Աղվան Արշակյանի առողջական դրությունն ու ներկայիս կարգավիճակը անհամատեղելի են։ Այս մասին ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր...
10:34 26/07/2025Հարս ու սկեսուր մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն. Մանրամասներ Էջմիածնի նախկին քաղաքապետի գործովԳլխավոր դատախազությունը հաստատում է, որ Էջմիածնի նախկին քաղաքապետի դրվագով քրեական վարույթ կա, որը հարուցվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեում փողերի լվացման և պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու...

19:10 11/06/2019Police: 58 cases of crime detected over the past dayAccording to the operations reports of Police of Armenia, 58 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from June 10 to June 11, 5 of...
12:27 11/06/2019US submits formal Assange extradition requestThe United States has submitted its formal request to the United Kingdom to extradite WikiLeaks founder Julian Assange, according to a US official with knowledge of the matter, CNN reports.
19:27 10/06/2019Court of Appeals to start hearing on ex-president Kocharyan case on June 12The Yerevan Criminal Court of Appeals under presiding judge Armen Danielyan will start the hearing on the appeal of the prosecutors over the first instance court ruling about Armenia’s second...
20:34 07/06/2019Armenian academician denied entry to GeorgiaDirector of RA NAS Institute of History, academician Ashot Melkonyan has been denied entry to Geogria, Melkonyan told Panorama.am.
15:32 07/06/2019Acting chief of Armenia’s Supreme Judicial Council resignsInterim Chairman of Armenia’s Supreme Judicial Council Gevorg Danielyan has tendered his resignation, Danielyan himself revealed in a Facebook post.
12:38 06/06/2019Jailed Armenian Gen. Manvel Grigoryan taken to civilian hospitalManvel Grigoryan, a retired Armenian army general and a former Republican lawmaker facing various criminal charges, was ambulanced to a civilian hospital from the Yerevan prison hospital after his...
16:59 05/06/2019Trial of former Italian lawmaker Involved in Azerbaijani “Caviar Diplomacy” started in MilanThe trial of the former Chairman of the Parliamentary Committee on Legal Affairs and Human Rights of the Council of Europe, Luca Volonte, has started at the Palace of Justice in Milan, Turan news...
18:53 04/06/2019Armenian justice minister comments on extradition of Serzh Sargsyan’s nephewThe extradition of Narek Sargsyan, a nephew of former Armenian President Serzh Sargsyan who is facing various criminal charges, is being carried out within the framework of an international treaty,...
17:43 04/06/2019Ex-MP Manvel Grigoryan in life-threatening condition, lawyer insistsManvel Grigoryan, a retired army general and a former Republican lawmaker facing criminal charges, is in a life-threatening condition, his lawyer Levon Baghdasaryan insisted at a news conference on...
12:54 04/06/2019The bill on the compensation of March 1 victims adopted at final readingThe Armenian National Assembly on Tuesday adopted in the second and final reading a bill on providing compensation to the victims of the March 1-2, 2008 post-election events in capital Yerevan.
17:19 03/06/2019Armenian ex-official freed from custody, placed under house arrest in RussiaA Russian court changed the detention measure for former Chief of Armenia’s Compulsory Enforcement Service Mihran Poghosyan detained in Russia, stolicaonego.ru reported.
14:56 03/06/20198 Armenians arrested in Los Angeles for using altered Armenian passports in bank fraudU.S. federal authorities on 30 May arrested eight people named in a federal grand jury indictment that alleges check-kiting schemes that used hundreds of altered Armenian passports to fraudulently...
13:22 03/06/2019Yerevan court rejects motion to arrest ex-law enforcement officer linked to March 1 caseA Yerevan court of general jurisdiction has denied a motion to impose arrest as a measure of restraint against Vahagn Harutyunyan, the former head of an investigative group probing the circumstances...
12:32 03/06/2019Armenian parliament adopts state duty bill amid protestsThe Armenian National Assembly passed in the second reading and in full a bill on State Duty at a regular session on Monday amid the protests staged by a group of construction workers outside the...
11:33 03/06/2019Man shot down by U.S. Secret Service agents near White HouseA man was taken down near the White House on Sunday night after U.S. Secret Service agents opened fire, according to a Xinhua reporter on site. The man was entering a lockdown area north of the White...
18:30 01/06/2019Criminal case initiated over Artsakh soldier’s killing by Azerbaijani fireThe First Garrison Investigative Unit of Armenia’s Investigative Committee launched a criminal case into the murder of serviceman Sipan Serjik Melkonyan by the Azerbaijani fire.
13:51 01/06/2019Police detain around 30 participants of anti-Pashinyan flash mobThe Police of Armenia have detained around 30 participant of a flash mob throughout the republic for spray painting the hashtag #SutNikol (meaning Fake Nikol) on public streets and buildings in...
19:59 31/05/201974 sentenced to life in Turkey’s coup attempt trialA court in the Turkish capital handed down life sentences yesterday to 74 former military officers who commanded the military helicopters that killed civilians and bombed strategic locations during a...
12:21 31/05/2019Two arrested in armed attack on ex-Artsakh army chief’s supportersTwo suspects have been arrested in connection with the armed attack on supporters of Samvel Babayan, a former commander-in-chief of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army.